Cześć i czołem

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Cześć i czołem

Postautor: Valzer » 12 kwie 2019, 11:54

Jak zaznaczyłem jestem poszukującym, ale bardzo blisko mi do protestantów. Kiedyś byłem zagorzałym katolikiem, cały dzień chodziłem z różańcem w ręku, spowiadałem się za każdy najmniejszy grzech, byłem w stanie wypominać komuś choćby najmniejszą obrazę KK lub księdza i straszyć piekłem... Coś się zmieniło, nawet wszystko się zmieniło - zacząłem czytać Biblię! Cały mój światopogląd się załamał, zobaczyłem jak bardzo nauka Pana Jezusa jest pozmieniana, jak bardzo KK przesiąknięty jest bałwochwalstwem. Przestałem chodzić do kościoła, spowiadać się, różaniec schowałem głęboko w szafie. Zacząłem czytać Biblię, raz regularnie a raz nie ale Bóg powoli mnie zmieniał i dalej zmienia. Najbardziej zaszokowało mnie przykazanie usunięte z Dekalogu i zmienione w KK. Od razu przyszła mi myśl "Hmmm a czymże jest najświętsze katolickie miejsce w Polsce? Tak! Jasna Góra. A dlaczego ludzie tam jeżdżą? Żeby modlić się do obrazu!". KK wykreował swego rodzaju boginię jaką jest "Matka Święta" (i jej 10000 różnych oblicz i rodzajów) i bałwochwalczo ją czczą. TYLKO Jezus jest drogą do Ojca, TYLKO Jezus jest pośrednikiem, nie ma nikogo innego! Żadnego świętego, zmarłego dziadka, kolegi, który zginął w wypadku albo kanonizowanego przez KK papieża. Nawet Maryja, która w Biblii jest zupełnie inną kobietą niż naucza KK nie jest pośrednikiem. Ona była i jest tylko człowiekiem i znajduje się w Niebie. Zbawienie jest jedynie przez Jezusa i chwała Mu za to, ze umarł za nasze grzechy! Od połowy roku nie uczęszczam do kościoła, nie pojechałem na obowiązkową pielgrzymkę dla maturzystów na Jasną Górę i nie poszedłem na obowiązkowe rekolekcje co przypłaciłem soczystymi jedynkami ;P . Czytam Biblię, może nie jestem tak zaawansowany aby sypać cytatami, może moje nawrócenie trochę trwa ale ostatnio przeczytałem prawie całą Ewangelię św. Marka jednym tchem i płakałem dziękując Jezusowi za Jego miłość. Często zaglądam na tą stronę, pomyślałem a co mi tam może dołączę do tej społeczności. Obecnie jestem na poziomie poznawania i studiowania Biblii ale chyba potrzebuję dzielić moją wiarę, doświadczenia z innymi ludźmi. Szczerze sam nie wiem do jakiego zboru bym się nadawał, myślę nad baptystami bo podzielam ich pogląd na chrzest ale ponoć KWCh jest też bardzo otwartą i przyjazną społecznością. Przepraszam, że tak długo i że nie sprecyzowałem do końca swojego celu, jak mówiłem jestem poszukującym i chciałem się przedstawić. Chwała Jezusowi Chrystusowi i miłego dnia!


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć i czołem

Postautor: KAAN » 12 kwie 2019, 14:21

Witaj na forum :)
Ja jestem z KWCh i potwierdzam to co zasłyszałeś; jesteśmy otwarci na poszukujących i bardzo nam zależy na pielęgnowaniu społeczności z wierzącymi, bo wszyscy zbawieni są jednym ciałem i troszczą się o siebie nawzajem. To wszystko jest możliwe z powodu Bożej miłości wlanej do naszych serc.
Pozdrawiam, zachęcam do zadawania pytań i dyskusji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć i czołem

Postautor: Albertus » 12 kwie 2019, 16:24

Witaj!

Zapraszamy do dyskusji. :)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć i czołem

Postautor: Noemi » 12 kwie 2019, 18:41

Cześć Valzer :)



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości