Ahoj!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Magdala
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 22:26
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: łapię łączność z górą :)
Gender: Female
Kontaktowanie:

Ahoj!

Postautor: Magdala » 24 lip 2019, 23:11

Witajcie. Dziękuję, że jest to forum i że tyle można się z niego od Was dowiedzieć. Od jakiegoś czasu czytałam je jako niezarejestrowany gość, aż dziś odważyłam się założyć konto :)

W ogromnym skrócie - z tej strony gościówa, która niedawno poczuła, że "łapie sygnał" wysyłany z góry i chciałaby go pogłębić. Jako dzieciak pupilka sióstr katechetek, potem nastolatka buntująca się przeciw rytualno-bezrefleksyjnemu katolicyzmowi w polskim wydaniu, w końcu przez niemal dwie dekady dorosłości identyfikująca się jako ateistka, która nie zamyka za sobą całkowicie drzwi na Boga i wiarę, ale twierdzi, że będzie musiała odnaleźć do Niego własną drogę i potrzebę więzi. I ten moment chyba przyszedł...

Niezależnie od mojego stosunku do wiary w Boga, protestantyzm zawsze bardzo interesował mnie poznawczo: jako fakt historyczno-cywilizacyjny, jako koło zamachowe zmian społecznych. Bardzo chciałabym właśnie w nim rozwijać relację z Bogiem, a może i spotkać wspólnotę, która mnie w tym wesprze :)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: Albertus » 25 lip 2019, 06:35

Magdala pisze:Witajcie. Dziękuję, że jest to forum i że tyle można się z niego od Was dowiedzieć. Od jakiegoś czasu czytałam je jako niezarejestrowany gość, aż dziś odważyłam się założyć konto :)

W ogromnym skrócie - z tej strony gościówa, która niedawno poczuła, że "łapie sygnał" wysyłany z góry i chciałaby go pogłębić. Jako dzieciak pupilka sióstr katechetek, potem nastolatka buntująca się przeciw rytualno-bezrefleksyjnemu katolicyzmowi w polskim wydaniu, w końcu przez niemal dwie dekady dorosłości identyfikująca się jako ateistka, która nie zamyka za sobą całkowicie drzwi na Boga i wiarę, ale twierdzi, że będzie musiała odnaleźć do Niego własną drogę i potrzebę więzi. I ten moment chyba przyszedł...

Niezależnie od mojego stosunku do wiary w Boga, protestantyzm zawsze bardzo interesował mnie poznawczo: jako fakt historyczno-cywilizacyjny, jako koło zamachowe zmian społecznych. Bardzo chciałabym właśnie w nim rozwijać relację z Bogiem, a może i spotkać wspólnotę, która mnie w tym wesprze :)


Witaj! :)

Zapraszam do dyskusji.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: Noemi » 25 lip 2019, 07:12

Witaj Magdala na naszym forum :-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: KAAN » 25 lip 2019, 08:09

Witaj Mgdalo, miło cię widzieć na forum :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: koleżanka » 25 lip 2019, 10:32

Witaj na forum. :)


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: wyczekujący » 25 lip 2019, 13:08

Magdala pisze:Witajcie. Dziękuję, że jest to forum i że tyle można się z niego od Was dowiedzieć. Od jakiegoś czasu czytałam je jako niezarejestrowany gość, aż dziś odważyłam się założyć konto :)

W ogromnym skrócie - z tej strony gościówa, która niedawno poczuła, że "łapie sygnał" wysyłany z góry i chciałaby go pogłębić. Jako dzieciak pupilka sióstr katechetek, potem nastolatka buntująca się przeciw rytualno-bezrefleksyjnemu katolicyzmowi w polskim wydaniu, w końcu przez niemal dwie dekady dorosłości identyfikująca się jako ateistka, która nie zamyka za sobą całkowicie drzwi na Boga i wiarę, ale twierdzi, że będzie musiała odnaleźć do Niego własną drogę i potrzebę więzi. I ten moment chyba przyszedł...

Niezależnie od mojego stosunku do wiary w Boga, protestantyzm zawsze bardzo interesował mnie poznawczo: jako fakt historyczno-cywilizacyjny, jako koło zamachowe zmian społecznych. Bardzo chciałabym właśnie w nim rozwijać relację z Bogiem, a może i spotkać wspólnotę, która mnie w tym wesprze :)


Witaj! Chwała Panu Bogu!


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: Valzer » 25 lip 2019, 14:03

Witaj! Najlepszym krokiem byłoby znalezienie wspólnoty, dzięki której będziesz mogła wzrastać w wierze, poznawać Słowo. No i przede wszystkim sama czytaj Słowo Boże, poznawaj Boga, jego wolę, prawdę.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Awatar użytkownika
Magdala
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 22:26
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: łapię łączność z górą :)
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: Magdala » 25 lip 2019, 14:20

Valzer pisze:Witaj! Najlepszym krokiem byłoby znalezienie wspólnoty, dzięki której będziesz mogła wzrastać w wierze, poznawać Słowo. No i przede wszystkim sama czytaj Słowo Boże, poznawaj Boga, jego wolę, prawdę.


Właśnie od samodzielnego studiowania Biblii zaczęłam swoje poszukiwanie na nowo relacji z Bogiem. Chciałabym, aby następnym krokiem było odnalezienie wspólnoty. Dziękuję Wam wszystkim za miłe powitanie!


wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: wyczekujący » 25 lip 2019, 16:02

Magdala pisze:
Valzer pisze:Witaj! Najlepszym krokiem byłoby znalezienie wspólnoty, dzięki której będziesz mogła wzrastać w wierze, poznawać Słowo. No i przede wszystkim sama czytaj Słowo Boże, poznawaj Boga, jego wolę, prawdę.


Właśnie od samodzielnego studiowania Biblii zaczęłam swoje poszukiwanie na nowo relacji z Bogiem. Chciałabym, aby następnym krokiem było odnalezienie wspólnoty. Dziękuję Wam wszystkim za miłe powitanie!

Gdybyś szukała Biblię na telefon to polecam Youversion


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
Magdala
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 22:26
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: łapię łączność z górą :)
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: Magdala » 25 lip 2019, 16:31

wyczekujący pisze:

Gdybyś szukała Biblię na telefon to polecam Youversion[/quote]

Taaaak, korzystam właśnie z tej appki na telefonie i tablecie, ale dzięki :D Plany tematyczne są bardzo ciekawe.


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: MieczDucha » 29 lip 2019, 14:20

witaj, oby JEZUS był prawdziwie twoim PANEM i obyś miała w NIM pewność zbawienia która przynosi prawdziwy pokój ducha, siłę ... bez JEZUSA jako swojego PANA i ZBAWICIELA człowiek miota się i dusi jak ryba wyłowiona z wody ...
, pozdrawiam Dominik



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości