Dzień dobry się z Państwem:)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Przemek1978
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:25
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Kraków
O mnie: a ja wiem?:) Normalny facet, chyba troszkę niedojrzały jak na swój wiek, czerwone buty, bluzy z kapturem, dziwne filmy...
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dzień dobry się z Państwem:)

Postautor: Przemek1978 » 08 mar 2021, 14:57

Jestem tutaj nowy. Mam 43 lata, pracuje w IT i chyba całkiem dobrze sobie radzę. Zostałem ochrzczony i do 18 roku życia byłem bardziej przymuszany do wiary katolickiej niż przekonany...
Z KK nigdy nie było mi po drodze, ale dziecko swoje ochrzciłem, aby nie sprawiać przykrości rodzinie. Zwłaszcza tej rodzinie od strony żony. W zasadzie byłej, a w zasadzie obecnej…:):), bo jesteśmy co prawda po rozwodzie, ale nie kościelnym:) bo ślub kościelny też wzięliśmy dla rodziny. Sprawa ma status skomplikowane, ale jesteśmy razem i wychowujemy dziecko….po prostu nie byliśmy chyba gotowi na małżeństwo...nie ważne:)

Od jakiegoś czasu 2-3 lata zacząłem myśleć o odejściu od KK. Wstrzymywałem się z tą decyzją, bo stwierdziłem, ze przecież i tak nie chodzę do kościoła, wiec nic mi to nie da....i będzie to tylko formalność.

Jestem człowiekiem poszukującym. Czuje ,ze istnieje jakaś duchowa rzeczywistość...,ale jest bardzo daleka od KK ( przepraszam jeśli kogoś uraziłem, to tylko i wyłącznie moje zdanie).

Zacząłem czytać o ewangelikach..., obejrzałem film o życiu Marcina Lutra (ten Pana Brauna niestety też) i stwierdziłem, że bardzo wiele rzeczy jest tutaj bardziej prawdziwych niż w KK. Nie przeceniam protestantyzmu, ale mam wrażenie , ze jest tu więcej Jezusa, a mniej przepychu i obłudy....
Zdecydowałem się zapisać na forum , bo chciałem jak najwięcej dowiedzieć się o tym wyznaniu....a zupełnie rozwalił mnie tekst który ostatnio usłyszałem..."Prawdziwe chrześcijaństwo nie jest o tym co mamy zrobić, aby zostać zbawionymi, ale o tym co zrobił Jezus, abym został zbawiony"

Przed pandemią, zdarzyło mi się być kilka razy na nabożeństwie w kościele św Marcina w Krakowie, a przy pandemii, często uczestniczę we mszach online.. może to dziwne co napisze, ale dopiero tutaj zacząłem słuchać słowa, zastanawiać się nad przekazem pisma. To tutaj nie ma polityki, bzdur od których można niejednokrotnie nabrać niechęci do religi czy wiary, afer pedofilskich, przepychu..., Rydzyków, Jędraszewskich, itd
Nie chciałbym się nad tym skupiać, po prostu myśląc o Jezusie, nie wyobrażam sobie, aby miał na myśli to co uczynił KK z chrześcijaństwem, a ponieważ jestem po filozofii w collegium jezuickim:) – historia zmian doktrynalnych w KK jest mi znana:)

Co śmieszne. Księża katoliccy którzy nie sieją nienawiści, nie straszą ideologią jedną , albo drugą,...których cenie, z miejsca przez środowiska katolickie, nazywani są protestantami, heretykami itd...więc tym bardziej skłoniło mnie to do poszukiwań właśnie w tym kierunku.


Reasumując witam wszystkich. Strasznie ciekawe rzeczy są na tym forum.


...Raz w życiu pomyliły mi się kroki i od tego czasu chodzę krzywo...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry się z Państwem:)

Postautor: KAAN » 08 mar 2021, 15:08

Witaj na forum :)
Pytaj, dyskutuj, zakładaj wątki i dyskutuj ile dusza zapragnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry się z Państwem:)

Postautor: wyczekujący » 08 mar 2021, 15:15

Witaj! :D

Tak, zbawienie jest darmo z łaski przez wiarę.
Potem już jak budujemy na tym fundamencie i jaką nagrodę otrzymamy po zmartwychwstaniu wierzących to się okaże, ale zbawienie mamy za darmo dzięki krwi Jezusa Chrystusa.

Chrześcijaństwo nie jest religią, chrześcijaństwo nie jest jakąś dziwną ludzką hierarchią... bo kto najmniejszy będzie największym...


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry się z Państwem:)

Postautor: Pankracy » 08 mar 2021, 15:56

Przemek1978 pisze:Co śmieszne. Księża katoliccy którzy nie sieją nienawiści, nie straszą ideologią jedną , albo drugą,...których cenie, z miejsca przez środowiska katolickie, nazywani są protestantami, heretykami itd...więc tym bardziej skłoniło mnie to do poszukiwań właśnie w tym kierunku.

Oj tak. Sa w KK jeszcze ksieza prawdziwi ale niestety nie maja oni racji bytu w tym tworze. Szczegolnie w warunkach polskiego katolicyzmu. Dlatego tez trzeba czym predzej uciekac z tej instytucji


Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry się z Państwem:)

Postautor: Valzer » 08 mar 2021, 18:21

Cześć Przemek. Też kiedyś byłem katolikiem więc wiem jak to wygląda od środka. Czytaj, śmiało pisz co leży ci na sercu i zaufaj Bogu. Nie bez powodu masz wątpliwości co do KRK.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Przemek1978
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:25
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Kraków
O mnie: a ja wiem?:) Normalny facet, chyba troszkę niedojrzały jak na swój wiek, czerwone buty, bluzy z kapturem, dziwne filmy...
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry się z Państwem:)

Postautor: Przemek1978 » 08 mar 2021, 19:59

Dobry wieczór,

Dzięki za miłe przyjęcie , czytam ciągle czytam:). Zaznaczę tylko, że nie mam jakiejś nienawiści w sobie, nie staram się biegać i wszystkim w około opowiadać jaki to KK jest zły...po prostu czuje, że nie jest on dla mnie, bo mija się z tym co naprawdę istotne( moim zdaniem) ....czytając Biblie widzę miłość, miłosierdzie, zaufanie, pomoc, wspieranie się, tolerancje.....i coraz bardziej myślę o tym, że to czego nauczał Jezus , zostało na przestrzeni lat dostosowane do jakiejś maszyny którą stał się KK. Więc chciałbym poznać chrześcijaństwo oparte na piśmie świętym , a nie na tradycji ojców KK...:) bo jak przeanalizowałem historie zmian doktrynalnych w KK , to włos mi się zjeżył na głowie:P) A po za tym zdałem sobie sprawę, ze nie znam biblii...a bardzo chcę ją poznać....


...Raz w życiu pomyliły mi się kroki i od tego czasu chodzę krzywo...
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry się z Państwem:)

Postautor: MieczDucha » 11 mar 2021, 19:04

Witaj, oby CHRYSTUS ŻYWY BÓG wskazał ci właściwą wąską drogę pełnienia JEGO woli i sprawiał abyś polegał na NIM we wszystkim i wiernie MU służył dzięki JEGO zbawczej obecności. Rzymski katolicyzm to zwiedzenie, ale chodzi o to aby nie tylko widzieć zwiedzenie, ale przede wszystkim znać i należeć do TEGO który jest DROGĄ PRAWDĄ ŻYCIEM. Protestantyzm też moim zdaniem w nie jednej sprawie ma błędy i grzechy, więc uważaj polegając na CUDOWNYM DORADCY, DOSKONAŁYM ARCYPASTERZU



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości