Z wody i ducha

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 01 lut 2011, 15:17

Obrażanie sie religijne to nieregulaminowe obrazania się.

Dla muzłeman wymawianie imienia Chrystus jest obraźliwe


Nieraz rozmawiałem z muzułmanami o Jezusie, nie zawsze się zgadzali ale nie zauważyłem żeby się obrażali czy denerwowało ich to w jakiś sposób, podobnie Żydzi- spotkałem jednego który wpadł w furię jak mu powiedziałem coś o Jezusie.
A co do JJ to cóż zarzuca mi że nie wierzę w prawdziwego Boga, na podstawie jego ironicznego podejścia do wieczerzy Pańskiej też mam wątpliwości co do prawdziwości jego chrześcijaństwa.
Nie ja jednak jestem tym który sądzi.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lut 2011, 15:22

jj pisze: Wprowadzasz ludzi w blad swoim podpisem denominacyjnym. Nie wierzysz w trojce, ani w osobowosc boza Ducha Swietego. Z takiej pozycji glosisz mnostwo herezji i stad tez nienawisc do prawdy. Uwierz w prawdziwego Boga, a zajasnieje ci Chrystus. Wtedy zobaczysz wszystko w innej perspektywie, w perspektywie Pana Jezusa, a nie w swietych rzeczach i obrzadkach.
jon czy to prawda?
jesli tak to zmień denominację


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 01 lut 2011, 15:55

Nie widzę potrzeby zmieniania czegoś nie muszę wierzyć jak większość denominacji. Purytanin też deklaruje się jako baptysta choć jest za Kalwina teorią predystynacj ,którą większość baptysów odrzuca. Odrzucam katolicką definicję trójcy i samą nazwę Trójca która jest niebiblijna a na temat osobowości Ducha Świętego nie przypominam sobie żebym się jednoznacznie wypowiadał może raczej obalałem argumenty niektórych na forum jako zbyt naiwne więc nie wiem skąd JJ wziął te zarzuty.Wierzę w Boga Abrahama , Izzaka i Jakuba i w Jego Syna Jezusa który jest ofiarą przebłagalną skuteczną przez wiarę.Więc jestem pojednany z Bogiem i uznany za sprawiedliwego.
Prywatny osąd JJ nic tu nie zmienia.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 01 lut 2011, 16:07

cd. Jeśli wykażesz że kościół pięćdziesiątnicy(zielonoświątkowy) czasów apostolskich wierzył w Trójcę to jestem gotów zmienić obecne stanowisko.Przekonania zaś większościowe nie są dla mnie argumentem.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 lut 2011, 16:42

jon pisze: JJ:a uczynki miłości wykonuje Bog w czlowieku.
powinno być człowiek w Bogu


Nie, nie powinno byc. Dobrze napisalem, wiec nie przekrecaj:

Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.
List do Filipian 2:13


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 lut 2011, 17:07

No i masz babo placek. Pojawia się jakiś człowiek na forum. Podpisuje się jako zielonoświątkowiec, a głosi jakieś dziwne poglądy. Dziwne o komunii, dziwne na temat troistości Boga.
A potem przychodzą inni i wylewają swoją krytykę na KZ.
Jeżeli Twoje poglądy, jonie, różnią się od KZ, to nie oszukuj ludzi na forum. Bądź szczery. Moje też nie do końca zgadzają się z KZ, dlatego nie mam takiego podpisu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 01 lut 2011, 18:45

zielonoświątkowiec, a głosi jakieś dziwne poglądy. Dziwne o komunii, dziwne na temat troistości Boga.
A potem przychodzą inni i wylewają swoją krytykę na KZ.
Przyjąłem chrzest nie w Polsce więc w razie czego mogą Polscy zielonoświątkowi wytłumaczyć się a jak tak boisz się że będą ich krytykować to poczytaj ustawę rządową o KZ jej treść daje więcej powodów do zgorszenia (chyba że któś jest owładnięty duchem tego świata)i krytyki niż moje kontrowersyjne wypowiedzi
a jednak nie aż tak dziwne skoro znalazło się kilka osób myślących podobnie m.inn.Vojanius, Elijah.A jeśli chcesz zasiąć w składzie sądu i wykluczyć mnie z jakiejś ludzkiej nazwy denominacji za to że nie przyswajam sobie ich nauk to będzie to łatwe i nie będę po tym płakał, nawet gdyby mieli mie spalić to też zbytnio bym się nie martwił obym nie odpadł od Jezusa tego się staram pilnować a myślę że On też.
Jednak stosy to przeszłość teraz wierzący staną przed próbą pokłonienia się bestii-chć nie wszyscy bo wierzę też pewnie powiesz kontrowersyjnie w pochwycenie, zachowanych od godziny próby jaka ma przyjść na mieszkańców ziemi :O


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 lut 2011, 09:51

jon pisze:Nie widzę potrzeby zmieniania czegoś nie muszę wierzyć jak większość denominacji. Purytanin też deklaruje się jako baptysta choć jest za Kalwina teorią predystynacj ,którą większość baptysów odrzuca. Odrzucam katolicką definicję trójcy i samą nazwę Trójca która jest niebiblijna a na temat osobowości Ducha Świętego nie przypominam sobie żebym się jednoznacznie wypowiadał może raczej obalałem argumenty niektórych na forum jako zbyt naiwne więc nie wiem skąd JJ wziął te zarzuty.Wierzę w Boga Abrahama , Izzaka i Jakuba i w Jego Syna Jezusa który jest ofiarą przebłagalną skuteczną przez wiarę.Więc jestem pojednany z Bogiem i uznany za sprawiedliwego.
Prywatny osąd JJ nic tu nie zmienia.
nie pytam ciebie o definicję tórjcy cz o słowo
Zadję pytanie

Czy wierzysz w Boga Ojca i Boga Syna I Boga Ducha Św
Jednego ale w trzech osobach róenych sobie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 lut 2011, 12:06

To ma być sąd czy Nicea.
Wierzę że Jezus jest Bogiem- Synem Boga, wierzę że Duch Swięty jest Bogiem.

Nie wierzę w Niedzielę,Swięta Bożego Narodzenia,choinkę. :idea:


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 lut 2011, 12:20

Lash a przypominasz sobie słowa Pawła: nie to żebyśmy byli Panami nad waszą wiarą... :idea:


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 lut 2011, 12:44

jon pisze:Lash a przypominasz sobie słowa Pawła: nie to żebyśmy byli Panami nad waszą wiarą... :idea:


Lash cie nie sadzi, ale ty sam zapisales sie do grupy trynitarnej, bo nie czytales regulaminu forum:

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?p=39#39

Wedlug regulaminu, kolor twojego nicka znaczy, ze wierzysz w Trojce.
Dlatego Lash cie wypytuje.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 lut 2011, 13:59

A dlaczego odpowiadasz za Lasha? masz jakieś upoważnienie?
Kolor twojego nika...
No to może zmienić kolor skoro zna już moje przekonania a wogóle to po co to znaczenie.
Daje mnie to jakieś skojarzenia z okupacją faszystowska.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2011, 14:09 przez jon, łącznie zmieniany 2 razy.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 lut 2011, 14:05

jj pisze:
jon pisze: JJ:[color=blue]a uczynki miłości wykonuje Bog w czlowieku.
powinno być człowiek w Bogu


Nie, nie powinno byc. Dobrze napisalem, wiec nie przekrecaj:
[/color]

Jezus powiedział:
Kto czyni dobrze zbliża się do światła aby widać było że uczynki jego DOKONANE SĄ W BOGU


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 lut 2011, 14:20

jon pisze:A dlaczego odpowiadasz za Lasha? masz jakieś upoważnienie?
Kolor twojego nika...
No to może zmienić kolor skoro zna już moje przekonania a wogóle to po co to znaczenie.
Daje mnie to jakieś skojarzenia z okupacją faszystowska.


Nie musze miec upowaznienia do tego, zeby poinformowac nowego uzytkownika. A kolor ma znaczenie, bo jako nietrynitarianin mozesz pisac tylko w dziale "Forum otwarte dla wszystkich" i "O forum".


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 lut 2011, 14:26

jon pisze: Daje mnie to jakieś skojarzenia z okupacją faszystowska.
?
tzn forum byłio wolne ale ktos je zaczął okupować?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości