Poglądy Narodowe

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
izaak1989
Posty: 54
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Wierny Świętemu i Jedynemu Prawdziwemu Kościołowi Rzymskokatolickiemu.
Praktykuję jedynie Mszę Świętą w rycie nadzwyczajnym.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Poglądy Narodowe

Postautor: izaak1989 » 12 maja 2019, 21:22

Serdecznie wszystkich witam !
Od kilku dni nurtuje mnie pewien temat związany z poglądami. Trochę czytałem na temat chrześcijan ewangelicznych i jeśli chodzi o światopogląd to opowiadają się raczej za gospodarką wolnorynkową i są wolnościowcami. Dlaczego chrześcijanie stronią od idei narodowej ? Proszę nie mylić tego pojęcia ze skompromitowanym ustrojem totalitarnym jakim był narodowy socjalizm w Niemczech i we Włoszech w latach 30, w XX wieku. Dużo złego zarzuca się katolikom że Biblia nie jest dla nich najwyższym autorytetem ale stają w obronie Ojczyzny. Brałem udział w różnych manifestacjach pokojowych w których bywały przypadki że zdarzali się prowokatorzy ale ci ludzie nie mieli nic wspólnego z żadnym wyznaniem. Tak jak wspomniałem katolikom los Polski nie jest obcy co nie oznacza że Polskę stawiają przed Bogiem. Ewangeliczni chrześcijanie są bardzo radykalni jeśli chodzi o wiarę ale już chłodni a może nawet bierni jeśli chodzi o troskę o Ojczyznę. Nie ma żadnych sprzeciwów co do nielegalnej i niekontrolowanej imigracji z krajów islamskich, roszczenia żydowskie, rosnąca biurokracja, absurdy UE etc. Nie zrozumcie mnie źle że mam na myśli stworzenie Protestanckiego Kościoła Narodowego, brakuje tej narodowej - patriotycznej tkanki. W kościołach amerykańskich zauważyłem że w środku stoi flaga USA, albo obok są dwa maszty na których wiszą dwie flagi, pierwsza to USA a druga flaga chrześcijańska - protestancka (Białe tło i czerwony krzyż na granatowym kwadraciku). Wydaje mi się że polscy protestanci unikają symboli narodowych ze względu na stygmatyzowanie ich jako faszystów, nacjonalistów lub szowinistów. Wiem że zaraz pojawią się komentarze że to wszystko jest nieistotne i najważniejsze jest słowo Boże, oczywiście zgadzam się z tym ale Bóg nie przez przypadek pozwolił się nam urodzić właśnie w tym kraju. Miłość do Ojczyzny, walka i troska o nią to nie są nadużycia i uczucia które stoją w sprzeczności z Biblią, dlatego awersja do idei narodowej jest dziwna. Gdyby w Kościele Chrześcijan Baptystów pojawił się narodowiec mógłby być narażony na ostracyzm. Baptysta narodowiec już sama nazwa budziłaby lęk wśród wiernych, ze względu na brak wiedzy elementarnej każdy wrzuciłby takiego człowieka do szufladki z napisem "Faszysta, rasista, szowinista".
Proszę merytoryczną dyskusję.
Z Panem Bogiem !


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: marioosh666 » 13 maja 2019, 11:06

izaak1989 pisze:Dlaczego chrześcijanie stronią od idei narodowej ?

Jeżeli masz na myśli odwoływanie się do dziedzictwa Romana Dmowskiego to on zakłada, że Polska będzie katolicka, więc pozamiatane, a jeżeli troskę o własną ojczyznę to większość znanych mi protestantów powołuje się na poniższy werset:
Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa. Flp 3, 20

Ja się z takim rozumieniem nie zgadzam. Moim zdaniem ten werset dotyczy innego tematu. Idąc tym tropem powinniśmy zostawić ziemskiego ojca, bo przecież nasz ojciec to Bóg i jest w niebie, a jednak tego nie robimy.

W moim rozumieniu tutaj są wytyczne:
Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. Dz 17, 26 - 27
I tak jak człowiek powinien dbać o rodziców tak i o naród.
izaak1989 pisze:Nie zrozumcie mnie źle że mam na myśli stworzenie Protestanckiego Kościoła Narodowego, brakuje tej narodowej - patriotycznej tkanki.

Zgadzam się :) Z tym, że musi być fundament. Być może najpierw kościoły, a jak dobijemy do 30% chrześcijan to partia polityczna wyłoni się naturalnie.
izaak1989 pisze:Gdyby w Kościele Chrześcijan Baptystów pojawił się narodowiec mógłby być narażony na ostracyzm. Baptysta narodowiec już sama nazwa budziłaby lęk wśród wiernych, ze względu na brak wiedzy elementarnej każdy wrzuciłby takiego człowieka do szufladki z napisem "Faszysta, rasista, szowinista".

Tylko jeden kościół protestancji przeprowadził u siebie lustracje. Jak czytałem uzasadnienie innego, żeby jej nie robić to mi się na mdłości zbierało. I może w tym braku lustracji jest problem.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: KAAN » 13 maja 2019, 11:14

izaak1989 pisze:Serdecznie wszystkich witam !
Od kilku dni nurtuje mnie pewien temat związany z poglądami. Trochę czytałem na temat chrześcijan ewangelicznych i jeśli chodzi o światopogląd to opowiadają się raczej za gospodarką wolnorynkową i są wolnościowcami. Dlaczego chrześcijanie stronią od idei narodowej ?
Stronią nie od idei narodowej tylko odcinają się od maryjnego kultu propagowanego przez narodowców, stawianiu katolickiej Maryi przez Panem Jezusem bo to bałwochwalstwo. Wierzący ludzie są związani z narodem polskim bo w nim się wychowaliśmy, z niego pochodzimy i zależy nam na pomyślności naszego kraju i narodu. Poza tym narodowcy rożnej maści dokonują obrzydliwych ataków na ogólnie rozumianych protestantów przekręcając historię polski na własną modłę i szkalują protestantów przypisując im wszystko to co złe pomijając własne winy w niszczeniu Polskiej państwowości.
Proszę nie mylić tego pojęcia ze skompromitowanym ustrojem totalitarnym jakim był narodowy socjalizm w Niemczech i we Włoszech w latach 30, w XX wieku.
Rozumiemy ideę narodową, uważam to za przejaw patriotyzmu Polaków.
Dużo złego zarzuca się katolikom że Biblia nie jest dla nich najwyższym autorytetem ale stają w obronie Ojczyzny.
Protestanci też stają w obronie ojczyzny, znajdują w Biblii szacunek dla króla i władz państwowych, widzą w Biblii potępienie dla zdrajców i sprzedawczyków.
Tak jak wspomniałem katolikom los Polski nie jest obcy co nie oznacza że Polskę stawiają przed Bogiem. Ewangeliczni chrześcijanie są bardzo radykalni jeśli chodzi o wiarę ale już chłodni a może nawet bierni jeśli chodzi o troskę o Ojczyznę.
To nie prawda, troszczymy się o nasz kraj, ale widzimy w Słowie Bożym, że człowiek jest zły i za swoje grzechy ponosi odpowiedzialność i Bożą karę. Polska jest krajem bałwochwalczym, zdeprawowanym i dlatego upada choć nie w tak szybkim tempie jak bardziej zdeprawowane kraje zachodu. prawdą jest że mamy inne podejście do hierarchii wartości i wiemy że nasza ojczyzna jest w niebie a my jesteśmy pielgrzymami na tym świecie. W obronie naszej ziemskiej ojczyzny wierzący ludzie są gotowi narażać swoje życie i walczyć z bronią w ręku. Zbrojna obrona jest naszym obowiązkiem i aktem miłości bliźniego.
Nie ma żadnych sprzeciwów co do nielegalnej i niekontrolowanej imigracji z krajów islamskich, roszczenia żydowskie, rosnąca biurokracja, absurdy UE etc.
Są, tylko nikt nas nie słucha, łącznie z katolikami.
Nie zrozumcie mnie źle że mam na myśli stworzenie Protestanckiego Kościoła Narodowego, brakuje tej narodowej - patriotycznej tkanki.
Kościoła się nie tworzy dekretami ludzkimi, Kościół to społeczność ludzi zbawionych, a nie organizacja kościelna. Kościół to nie jest ciało polityczne ale duchowe, to ciało Chrystusa - Oblubienica Baranka (Ap 19).
Ja ciebie doskonale rozumiem; nie masz właściwych informacji i poznania czym jest wiara ewangeliczna :)
W kościołach amerykańskich zauważyłem że w środku stoi flaga USA, albo obok są dwa maszty na których wiszą dwie flagi, pierwsza to USA a druga flaga chrześcijańska - protestancka (Białe tło i czerwony krzyż na granatowym kwadraciku).
Na moim domu w święta narodowe wywieszamy polskie flagi (nie jedną) i jesteśmy jednymi z niewielu którzy to robią w okolicy. Jesteśmy patriotami według ciała i według ducha też, tylko nasza duchowa ojczyzna jest tam gdzie nasz Ojciec - w niebie.
Wydaje mi się że polscy protestanci unikają symboli narodowych ze względu na stygmatyzowanie ich jako faszystów, nacjonalistów lub szowinistów.
To nie jest prawda, to ewangeliczni chrześcijanie noszą bluzy z orłem - polskim symbolem narodowym, wywieszają flagi, propagują dostęp do broni palnej aby skutecznie bronić rodziny i ziemskiej ojczyzny, a głupie oskarżenia lewaków ignorują i osmieszają.

Wiem że zaraz pojawią się komentarze że to wszystko jest nieistotne i najważniejsze jest słowo Boże, oczywiście zgadzam się z tym ale Bóg nie przez przypadek pozwolił się nam urodzić właśnie w tym kraju.
Takie komentarze nie są rozsądne, a gdyby katolicy zrozumieli Słowo Boże to kraj nasz wyglądałby inaczej, bylibyśmy znacznie silniejszym państwem i narodem.
...awersja do idei narodowej jest dziwna.
Awersja do idei katolickich narodowców którzy wrzeszczą Polak - katolik, protestant to zło, a Maryja to królowa Polski. Taka Polska na pewno by upadła (i chyba upadnie).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: marioosh666 » 13 maja 2019, 12:14

KAAN pisze:Awersja do idei katolickich narodowców którzy wrzeszczą Polak - katolik, protestant to zło, a Maryja to królowa Polski. Taka Polska na pewno by upadła (i chyba upadnie).

Sekielski zrobił świetny film naszpikowany twardymi faktami, dotknął JP II, powiedział, że przedstawieni księża współpracowali z SB, a Kaczyński powiedział, że ręka podniesiona na KK to ręka podniesiona na Polskę. Ludzie widzą, że politycy Koalicji Obywatelskiej tylko udają, że się różnią od PiSu w tym temacie. Mam wrażenie, że jeszcze chwila i to wszystko walnie. Ten i przyszły rok mogą być dla Polski przełomowe tak duchowo jak i politycznie. Trzeba przekierować słuszne oburzenie na alternatywę. Tak, żeby ludzie masowo zaczęli czytać Nowy Testament, a wtedy bańka ostatecznie pęknie.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: pietrobus » 23 sie 2019, 20:40

Może po prostu olać wybory, żyć swoim życiem. I tak w przyszłości będziesz płacił w podatkach, to co wymyślił PIS. Chyba, że będzie jak na Islandii.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: KAAN » 23 sie 2019, 22:16

Jak olejesz wybory to tak jakbyś zagłosował na POPIS, ale oczywiście masz do tego prawo, każdy ma swoje sumienie i robi tak jak mu w duszy gra.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: marioosh666 » 24 sie 2019, 08:37

Rzecz w tym, że alternatywy nie ma. Wszystkie znane mi są pod pełną kontrolą służb. Była świetna inicjatywa 1Polska. Mogła rzeczywiście doprowadzić do zmiany systemu po niewielkiej korekcie założeń. I co? Wszędzie tam gdzie tworzy się listy jest selekcjoner. O innych nawet nie piszę. Z tego wszystkiego PiS wydaje się być najbardziej sensowny, bo istnieje już długo, przechodził trudne momenty, więc karierowicze odpadli, w pewnych obszarach ma sukcesy i ludzi łączy jakaś idea. Z tym, że to socjaliści i katolicy, więc nadal zasilanie zła.

Jak dla mnie są tylko dwie opcje - bojkot i działania pozapolityczne albo głosowanie na PiS, żeby stare nie wróciło, był spokój i stabilny rząd.

Dodam, że przy tej drugiej opcji warto wziąć pod uwagę głosowanie na konkretnych ludzi, czyli nie skreślać jedynki, ale osoby, która jest nowa albo stara, ale się nie zeszmaciła.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: KAAN » 24 sie 2019, 10:01

Dlatego nic się nie poprawi, Polska nadal będzie upadała jak reszta świata, nikt nie chce głosować na prawdziwą prawicę a nie tych farbowanych czerwonych. Ludzkie dusze zostały już tak zepsute że efektem tego wszystkiego bedzie globalny konflikt, ale mam nadzieję że niedługo Pan zabierze nas do siebie. Obecny stan świata zapisany jest w proroctwach, tu niczego nie da się zmienić.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: marioosh666 » 24 sie 2019, 11:16

Poprawi się. Polska się podniesie. Mamy misję dziejową odbudowy I RP Jagiellonów, która będzie schronieniem dla ludzi pragnących wolności, bastionem normalności między Niemcami, a Rosją. Bardzo dobrze, że ludzie nie chcą głosować na pseudoprawicę. To wszystko agentura i pożyteczni idioci. A Ty zdajesz się nie zauważać tego co się dzieje poza sceną polityczną. Dobrych zmian, które się dokonały w ludziach. Szczególnie tych młodych. Jestem pełen nadziei. Konfliktu nie będzie tylko już jest. Wystarczy włączyć TV, otworzyć gazetę czy Internet i poczytać co się dzieje. Nawet ostatnie wypowiedzi z Niemiec i Rosji o Traktacie Wersalskim czy rewizji granic. Proroctwa się wypełnia, ale to może jeszcze chwilę potrwać.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: KAAN » 24 sie 2019, 11:46

marioosh666 pisze:Poprawi się. Polska się podniesie.
Pobożne życzenia, też bym chciał, aleza wiele bałwochwalstwa w tym polskim patriotyzmie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: marioosh666 » 24 sie 2019, 12:00

KAAN pisze:
marioosh666 pisze:Poprawi się. Polska się podniesie.
Pobożne życzenia, też bym chciał, aleza wiele bałwochwalstwa w tym polskim patriotyzmie.

Nie wiem w jakim środowisku się obracasz. Mam wrażenie, że to kościół że średnią wieku 70+ ;) Jesteście powszechnie znani (KWCh) z siania defetyzmu :(

U mnie wygląda to tak - niby oficjalnie każdy katolik, ale tylko obrzędowo, ludzie co raz bardziej lokalni, przywiązani do swoich małych ojczyzn, tradycji i kultury polskiej, wolni od kompleksów i nie bojący się takich haseł jak sekta czy inna wiara co paraliżowało ich rodziców i dziadków, a JPII to już nie jest ich papież.

Ostatnio oglądam zdjęcia z sali weselnej. Połowa par siedzi pod bozią, którą od kogoś dostali, a druga połowa pod swoimi zdjęciami. Dziecko idzie do komunii, ale nie chce bozi tylko krzyż. Na każdym rogu polska kuchnia. Księdza już mało kto słucha i traktuje poważnie. Dzieci się wypisują z religii, młodzi rodzice co raz częściej nie chrzcza, nie biorą też ślubu kościelnego. To są zmiany, które zaowocują i to prędzej niż później zmianą polityczną i duchową. KK przestaje być autorytetem moralnym narodu, ale organizacja nadal jest potężna, więc cierpliwości, wiary i działania potrzeba.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 12:01

No właśnie Myslenicka Pani, matka i królową wg. Katolików. Do czego służy modlenie się do obrazów i wychwalanie ich...

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 12:03

Mi się wydawało że katolicy to faszysci, a nie protestanci. :)

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 12:23

Biblia tysiaclecia. Księga powtórzonego prawa. 5:7-8


5:7
Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
5:8
Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.

Więc dlaczego katolicy modlą się do obrazów?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poglądy Narodowe

Postautor: KAAN » 24 sie 2019, 12:23

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:
marioosh666 pisze:Poprawi się. Polska się podniesie.
Pobożne życzenia, też bym chciał, aleza wiele bałwochwalstwa w tym polskim patriotyzmie.

Nie wiem w jakim środowisku się obracasz. Mam wrażenie, że to kościół że średnią wieku 70+ ;) Jesteście powszechnie znani (KWCh) z siania defetyzmu :(
Jesteście znani (pokaleczeni przez Chojeckiego) ze swojego huraoptymizmu i PISofilizmu :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość