Irydiologia i inne

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 wrz 2010, 00:53

Gdybyś poszukał znaczenia słowa "znachor" co oznaczało te kilka tysięcy lat temu a nie co dzisiaj, to byś doskonale wiedział, że w tedy znachor to ktoś kto posiada wiedzę magów i nie musiało to mieć nic wspólnego z medycyną, ziołami itd.. Polecam słownik biblijny :->

Tak też się składa, że większość medyków i naukowców spłonęła na stosach wraz ze swoimi księgami w czasach inkwizycji, co spowodowało ogromne zacofanie medycy i nauki, bo nadgorliwi pseudo chrześcijanie wszędzie widzieli w tym czary i magię (szkoda, że niektórym dalej to się udziela).

Irydologia i inne rzeczy były w tedy stosowane na co dzień przez lekarzy i nie były niczym dziwnym. Wierzę, że to nie przypadek te słowa z Łukasza, to nie przypadek, że lekarz, który żył w czasach w których irydologia była standardem napisał właśnie o oczach i chorobie i ich powiązaniu, a nie o brzuchu itd. jak chciałby to css.

Powiem więcej, to nie przypadek, że przez ponad 15 lat czytania biblii nie zobaczyłem tego z Łukasza 11.34, a zobaczyłem to dzisiaj po tym, gdy w nocy ze szczerego serca prosiłem Boga, aby pokazał mi prawdę. Nawet nie szukałem tych słów, "przypadkowo" je przeczytałem i tu nagle olśnienie.

Pytanie do przeciwników irydologii i do tych którzy pisali na temat badania duchów: jak badaliście duchy :?: Przez czytanie bałwochwalczych stron na, które tak często się powołujecie :?: Czy może raczej padliście na kolana i powiedzieliście Bogu ze szczerego serca "Boże Ojcze mój, nie chce iść w żadne zwiedzenie, nie chcę nazywać dobro złem, ani zło dobrem. Proszę Cię Ojcze, pokaż mi prawdę czy irydologia jest złem czy dobrem, a ja przyjmę to, jeśli jest złem to ją odrzucę. Ojcze nie interesuje mnie co ludzie mówią na ten temat bo sam widzisz ile jest różnych opinii, chce wiedzieć co Ty mówisz o tym." Mniej więcej tak brzmiały moje słowa modlitwy. Czy ktokolwiek z Was również prosił Boga o poznanie i był w stanie przyjąć to co Bóg wam powie, bez względu na to czym odpowiedź będzie was satysfakcjonować czy nie :?: Odpowiedzcie tak szczerze, nie musicie na forum, odpowiedzieć sami przed sobą.


css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 27 wrz 2010, 09:59

Łukasz żył w czasach, w których irydologia była standardem ....... :eek: Dla Hardiego fragment o oczach i świecy to potwierdzenie stosowania irydologii :eek: Ja już nie mam więcej pytań, a że i tak wypracowania na temat się nie doczekamy, to nie ma sensu dalej tu stukać, żeby takie rewelacje czytać.
Pomijając ewentualne, podkreślam, ewentualne powiązania irydologii z okultyzmem, to metoda ta nie ma nic wspólnego z nauką, jest niemiarodajna, może przynieść wiele szkód dla organizmu, jeśli choroba zostanie zdiagnozowania metodą "może to albo tamto, a jak nie to będziesz na to chory kiedyś tam", na tęczówce nie można umieścić 10 tyś. chorób, map irydologicznych jest koło 20 i różnią się od siebie, już jakieś 50 lat temu lekarze niemieccy potępili tę metodę leczenia ...... no i trzeba być naprawdę niemądrym, żeby do irydologa udać się po poradę. A tak swoja drogą, ile taki irydolog bierze za wizytę, bo na kasę chorych chyba raczej nie przyjmują? Niezły biznes.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 wrz 2010, 10:42

css pisze:może przynieść wiele szkód dla organizmu

odkąd to wstępna bezinwazyjna metoda diagnozowania (nie mylić z leczeniem) może przynieść jakieś szkody dla organizmu :?: i jakie to szkody :?:


rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 27 wrz 2010, 11:13

Hardi zaczynasz naciagac Biblie do wlasnych celow :cry: Bracie co z toba?

Nadal czekam na dowody ze akupresura, ktora stosujesz i irydologia ktorej tak bronisz jest potwierdzona naukowo .
Bo jak na razie to tylko na nas naskakujesz ze jestesmy zabobonni a kompletnie nie przedstawiles zadnych dowodow.


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie
http://www.razemdlaewangelii.pl/home
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 27 wrz 2010, 12:04

Hardi pisze:odkąd to wstępna bezinwazyjna metoda diagnozowania (nie mylić z leczeniem) może przynieść jakieś szkody dla organizmu :?: i jakie to szkody :?:


chociażby bioenergoterapia - normalne to to nie jest.
począwszy od machania łapami nad głową po "ciepło" i "niesamowite" odczucia po seansie.brr


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 28 wrz 2010, 00:24

Zachęcam wszystkich do przeczytania książki "Sekrety neurologii" która jest obowiązkową lekturą w medyku jeśli ktoś robi specialkę z neurologii. Jest idealnie i po kolei wytłumaczone połączenie nerwowe całego organizmu, jak mózg wysyła wiadomości o chorobie różnych organów do oczu i kilku innych miejsc itd.

Jak się okazuje są jeszcze setki różnych informacji, które mózg wysyła, a których ludzie jeszcze nie pojmują dlaczego tak jest i po co. Największą zagadką za to jest to jak jest produkowane DNA, bo produkcja DNA jest totalnym zaprzeczeniem całej medycyny i nauki, to tak jakby ktoś chciałby podpalić wysuszoną trawę nie przy pomocy zapałek, ale wiadra wody. Irydoligia ma swoje naukowe uzasadnienie, natomiast produkcja DNA nie, jest totalnym zaprzeczaniem nauki... hmm... z pewnością za tym również stoją demony jak za wszystkim czego pan Kowalski nie rozumie :-?

ps. jak tylko przeprowadzę żonkę do norge to wezmę się za napisania czegoś na temat medycyny naturalnej, mimo, ze wielu i tak z góry to odrzuci bez przeczytania bo nie pasuje do ich szukanie demonów pod dywanem i wiary w zabobony...


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 28 wrz 2010, 01:08

ja przeczytam Hardi i mysle, ze inni o ktorych mowisz, ze nie przeczytaja, tez przeczytaja.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 28 wrz 2010, 10:06

Hardi pisze:jak tylko przeprowadzę żonkę do norge to wezmę się za napisania czegoś na temat medycyny naturalnej


A ja mam nadzieję, że jak już żonka będzie u boku, to nie będziesz miał czasu ani ochoty na głupoty :mrgreen:


Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 28 wrz 2010, 10:14

Gdyby irydologia była prawdziwa, to mamy "perpetum mobile". Wszystkie badania wyrzućmy do kosza, wystarczy spojrzeć w oko i porównać z diagramem. Nawet nie trzeba się uczyć medycyny.

Hardi, dziwiłem się, że bronisz irydologii, ale jak przeczytałem, że stosujesz akupresurę, to wiem dlaczego. Uważam, że jesteś na terenie przeciwnika. Słowa z Łk powiedział Pan Jezus i chyba nie masz wątpliwości, że nie mówił o irydologii?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 wrz 2010, 13:14

Hardi pisze:jak tylko przeprowadzę żonkę do norge to wezmę się za napisania czegoś na temat medycyny naturalnej, mimo, ze wielu i tak z góry to odrzuci bez przeczytania

Trzymamy Cię za słowo, bo wielu przeczyta. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 wrz 2010, 14:24

Natknęłam się właśnie na opinie dr Alfreda Palli ( ten od dinozaurów ) na temat irydologii ( chyba nie irydiologii ) w książce: "Poradnik walki duchowej". Nie demonizuje, ale wskazuje na okultystyczne jej źródła i niechrześcijańskie wykorzystywanie tej wiedzy przez stosujacych tę metodę.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości