Inteligencja Emocjonalna

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Inteligencja Emocjonalna

Postautor: Lash » 11 lip 2008, 11:01

http://praca.wp.pl/kat,18460,wid,101401 ... Bpage%5D=1

Zgadzam sie z powyzszym artykulem :-)

Na koncu jest podsumowanie:

Mysle ze jako chrzescijanie w Chrystusie mamy wiele z tych cech z Jego laski:

Pięć wymiarów inteligencji emocjonalnej

1. samoświadomość
- Skłonność do autorefleksji; - chrzescijanie ja praktykuja
- doskonałe wyczuwanie siebie; - chrzescijanie poprzez autorefleksje ucza sie mocnych i slabych swoich stron
- wysoka, a jednocześnie adekwatna samoocena; - chrzescijanie maja poczucie bespieczenstwa w Chrystuie moga byc jedbnak pokorni bowiem nie jest to pycha
- wiedza o własnych zdolnościach i brakach - grzesznosc poucza nas mocno o naszych brakach

2. samoregulacja
- Kontrola swoich uczuć, impulsów, reakcji i nastrojów; - chrzescijanie maja owoc Ducha Swietego np opanowanie
- umiejętność powstrzymania gniewu; - jw.
- zarządzanie stresem; - Skladamy wszelaki ciezar na Pana
- koncentracja i determinacja w dążeniu do celów - Chrzescijanin ktory ma cel od Pana jest jemu wierny do smierci

3. motywacja
- Wykorzystanie swoich emocji do mobilizowania siebie i kierowania własnym życiem; - chrzescijanin poddajac emocje Jezusowi wzrasta w samomokontroli - wowoc Ducha
- orientacja na sukces i osiągnięcia, - Chrzescijanie sa skoncentrowani na sukcesie = uswiecenie i zadowolenie Pana
- inicjatywa, wytrwałość - Jestesmy jednymi z najbardziej tworczych i wytrwalych spolecznosci

4. empatia
- Umiejętność wchodzenia w trudne położenie innych osób; - jak najbardziej chrzescijanie sa empatyczni
- życzliwość; - oczywiste
- dostosowanie języka komunikacji do otoczenia, rozmówcy i sytuacji; - to wynika z opanowania
- otwartość na informacje zwrotne - typowe dla chrzescijan

5. zdolności społeczne
- Wywieranie wpływu na innych, tworzenia zdrowych i długotrwałych związków; - Oczywiste w zdrowych kosciolach
- harmonijna współpraca z grupą przy zachowaniu autonomii - Piekny opis kosciola


Mysle ze to wyjasnia /Miedzy innymi/ dlaczego chrzescijanie odnosza sukces w swiecie.
PS
wiem ze obecnie slowo Sukces kojarzy sie zle.
Nie chodzi mi tu o nastawienie na sukces ale mysle ze dosc dobrze poakzuje dlaczego wiele chrzescijanskich ruchow i kosciolow - purytanie, kalwini, wolni, baptysci itp odnosilo blogoslawienstwo materialne


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 17 lip 2008, 01:54

Dzięki za ten spis.
To chyba na przypomnienie, bo wszystko to wiadomo.
Nie każdy z nas jest taki sam. Gdybyśmy byli tacy jak piszesz, to nie byłoby kłótni między chrześcijanami, czy to na forum, czy w innych miejscach. Jednak sporo nam brakuje. Mi brakuje naprawdę dużo. Ale tez nie wszyscy zaczynamy z tego samego poziomu. Wierzę, że jest to dobrze wytłumaczone w przypowieści o siewcy, kiedy mowa jest o plonie z ziarna. 30, 60 i 100-krotnym. Wszystkie te opcje są dobre. Albo o talentach, tu z kolei widać, że nie każdy otrzymał tyle samo.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
Pekola
Posty: 164
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pekola » 13 maja 2011, 17:04

Ja posiadam bardzą niską EQ więc nie jestem chrześcijaninem?


:cry:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 maja 2011, 11:28

Pekola pisze:Ja posiadam bardzą niską EQ więc nie jestem chrześcijaninem?


:cry:

Tego nie twierdzę.
Twierdzę, że w tym wzrastamy.
Nie wazne gdzie startujesz ważne ze w Chrytusem się rozwijamy w kierunku przez niego wskazanym.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
towarzysz
Posty: 452
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: towarzysz » 02 lut 2012, 23:04

Hej Lash, naprawdę sądzisz, że chrześcijanie mają wyższy stopień inteligencji emocjonalnej. To trochę śmieszne.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 lut 2012, 23:06

towarzysz pisze:Hej Lash, naprawdę sądzisz, że chrześcijanie mają wyższy stopień inteligencji emocjonalnej. To trochę śmieszne.

Może bardziej adekwatnie byłoby napisać, że istnieje korelacja pomiędzy wzrostem "IE" oraz konwersji i wzrostu w Chrześcijańskim życiu. (przyznam, że tak to rozumiem, samemu nie mam za bardzo w tym temacie zdania, niezbyt się nad tym nie zastanawiałem)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
towarzysz
Posty: 452
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: towarzysz » 02 lut 2012, 23:07

a co do błogosławieństwa materialnego, to hmmm....mówimy o całym przekonstruowaniu rzeczywistości w krajach protestanckich ( nie dotyczy to państw katolickich). Wiedziałeś może, że państwa protestanckie moją nawet inną etymologię słowa " zawód". to jest powołanie od Boga.
Wszystko zaczęło się z Lutrem, który zwyczajnie nakazał pracę jako okazanie miłości społecznej, nie upatrywałabym tutaj szczególnego błogosławieństwa, czy int. emocjonalnej.
Pozdrawiam


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 02 lut 2012, 23:48

Wyznanie: Agnostyk


:(


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 02 lut 2012, 23:51

towarzysz pisze:Wyznanie: Agnostyk


Szkoda. Tracisz.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 lut 2012, 10:25

Ciekawe a po polsku to zawód od
- zawodzenia (spiweu przy wykonywaniu )
czy może od
- reakcji na wysokosć wypłaty ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości