Adam i Ewa, jako proroctwo

Inne zagadnienia biblijne
Natalia97
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Adam i Ewa, jako proroctwo

Postautor: Natalia97 » 21 cze 2021, 21:59

Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».
Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -przeklęta3 niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia.
Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.
W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,
z której zostałeś wzięty;
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!»

Czy można traktowac historie Adama i Ewy, jako proroctwo dla ludzi? Jak dla mnie jest to pewnego rodzaju proroctwo, poniewaz w każdej religii, w każdej kulturze kobiety zostały wykluczone, nie miały żadnych praw, do dzis nie mogą pełnić istotnych funcji w wiekszości wspólnot, meżczyzni panują nad kobietami, a mężczyzni znowu zawsze musieli cieżko pracować. Czy można wedlug Was to traktować w ten sposób? Byłoby to zgodne ze światem w jakim żyjemy, ponieważ na całym świecie zapanował patriarchat oraz mężczyzni musieli cieżko pracować.

wyczekujący
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Re: Adam i Ewa, jako proroctwo

Postautor: wyczekujący » 22 cze 2021, 06:12

No cóż tu więcej komentować, jak Bóg powiedział - tak się stało.

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Re: Adam i Ewa, jako proroctwo

Postautor: KAAN » 22 cze 2021, 07:08

Natalia97 pisze:Czy można traktowac historie Adama i Ewy, jako proroctwo dla ludzi?.
Oczywiście że tak, w historii Adama i Ewy jest więcej proroctw; np. o Zbawicielu, o zbawieniu, o panującej śmierci z powodu grzechu i o małżeństwie... Wiele wielkich spraw zawartych jest w samym początku Biblii.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Biblistyka”