Królestwo Boże

Inne zagadnienia biblijne
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Królestwo Boże

Postautor: wyczekujący » 23 lip 2019, 16:26

—Zapewniam was: Niektórzy z obecnych tu—mówił dalej do uczniów—jeszcze za swojego życia ujrzą potęgę nadchodzącego królestwa Bożego!
Marka 9:1

???? O co chodzi?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Królestwo Boże

Postautor: login2 » 23 lip 2019, 18:43

Prawdopodobne, że chodzi o to co nastąpiło zaraz po tym jak Jezus powiedzial te slowa. Czyli wziął Jakuba, Jana i Piotra na gorę i przemienił się przed nimi. W 2 p 1:16-17 Piotr wspomina to wydarzenie i mowi, ze wtedy Pan Jezus wziął od Ojca cześć i chwałę.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Królestwo Boże

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lip 2019, 19:02

login2 pisze:Prawdopodobne, że chodzi o to co nastąpiło zaraz po tym jak Jezus powiedzial te slowa. Czyli wziął Jakuba, Jana i Piotra na gorę i przemienił się przed nimi. W 2 p 1:16-17 Piotr wspomina to wydarzenie i mowi, ze wtedy Pan Jezus wziął od Ojca cześć i chwałę.

Tak samo uważam :)
Na Górze Przemienienia była taka "miniatura" Królestwa Bożego":
Jezus jako Król, Eliasz to reprezentant tych, co żywo doczekają paruzji Jezusa i nie umrą (jak i Eliasz nie umarł), oraz Mojżesz, reprezentant zmartwychwstałych (bo o nim Juda w Liście pisze coś, co można rozumieć, jako powstanie Mojżesza do życia... no chyba, że szatan wygrał spór o jego ciało, ale na to bym nie liczył).
A nad całością chwała Boża!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Królestwo Boże

Postautor: wyczekujący » 23 lip 2019, 20:03

login2 pisze:Prawdopodobne, że chodzi o to co nastąpiło zaraz po tym jak Jezus powiedzial te slowa. Czyli wziął Jakuba, Jana i Piotra na gorę i przemienił się przed nimi. W 2 p 1:16-17 Piotr wspomina to wydarzenie i mowi, ze wtedy Pan Jezus wziął od Ojca cześć i chwałę.

Może i prawda, bo jak tak teraz patrzę to "...ujrzą potęgę nadchodzącego królestwa Bożego" czyli, że ujrzą potęgę królestwa Bożego które nadchodzi, a nie nadeszło, prawda?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Królestwo Boże

Postautor: login2 » 23 lip 2019, 20:09

Ja to mniej więcej tak rozumiem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Królestwo Boże

Postautor: KAAN » 23 lip 2019, 22:36

login2 pisze:Prawdopodobne, że chodzi o to co nastąpiło zaraz po tym jak Jezus powiedzial te slowa. Czyli wziął Jakuba, Jana i Piotra na gorę i przemienił się przed nimi. W 2 p 1:16-17 Piotr wspomina to wydarzenie i mowi, ze wtedy Pan Jezus wziął od Ojca cześć i chwałę.
Trzeba dobrze rozumieć słowo "wziął"; nie oznacza to że nie maił czci albo chwały. Pan Jezus miał chwałę odwieczną, zanim świat powstał:

Ewangelia św. Jana 17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.

Pan Jezus uniżył się na krótki czas i był podobny do człowieka, jego ciało było podobne do grzesznego ciała, ale nie było ubrudzone grzechem, Pan Jezus zrezygnował ze swej chwały w niebie i przyszedł na świat w ciele jako człowiek - Syn Człowieczy jednocześnie będąc Synem Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości