Adam i Ewa, jako proroctwo

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Adam i Ewa, jako proroctwo

Postautor: KAAN » 19 sie 2021, 10:30

Pokoja pisze:
KAAN pisze:Czy wierzysz że Pan Jezus jest Bogiem i czy siedzi po prawicy Boga Ojca na jego tronie? Czy uznajesz Ducha Świętego - Ducha Chrystusowego, Ducha Bożego za tego samego Boga?


Analiza tekstu z Ewangelii Mateusza 28:19
http://www.filadelfiamedia.com/artykuly ... .28.19.pdf


Nie odpowiedziałeś na moje pytania, zamiast tego linkujesz do tekstu, który nie odpowiada na to czy wierzysz że Pan Jezus siedzi na tronie po prawicy Ojca, nie wyznałeś wiary w to, że Duch Święty to ten sam Bóg co Ojciec i Syn.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Adam i Ewa, jako proroctwo

Postautor: Pokoja » 20 sie 2021, 00:40

Pokoja pisze:
KAAN pisze:Czy wierzysz że Pan Jezus jest Bogiem i czy siedzi po prawicy Boga Ojca na jego tronie? Czy uznajesz Ducha Świętego - Ducha Chrystusowego, Ducha Bożego za tego samego Boga?

Analiza tekstu z Ewangelii Mateusza 28:19
http://www.filadelfiamedia.com/artykuly ... .28.19.pdf

Nie odpowiedziałeś na moje pytania, zamiast tego linkujesz do tekstu, który nie odpowiada na to czy wierzysz że Pan Jezus siedzi na tronie po prawicy Ojca, nie wyznałeś wiary w to, że Duch Święty to ten sam Bóg co Ojciec i Syn.

A czy Ty odpowiedziałeś na moje pytanie?: Gdzie twierdziłem, że jest dwóch prawdziwych Chrystusów? Nie odpowiedziałeś, a masz takie bigoteryjne życzenie. Jakie masz moralne prawo, aby domagać się odpowiedzi, skoro sam nie odpowiadasz. Odpowiedz – też odpowiem w tym wątku.
Ten link bardzo dużo daje temu, kto ma żywą wiarę, ale nie bezustannie szemrzącemu oportuniście.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Adam i Ewa, jako proroctwo

Postautor: KAAN » 20 sie 2021, 10:57

Pokoja pisze:A czy Ty odpowiedziałeś na moje pytanie?: Gdzie twierdziłem, że jest dwóch prawdziwych Chrystusów? .
Ja nie napisałem że ty napisałeś ze jest dwóch chrystusów. Usiłujesz manipulować rozmową.
Jakie masz moralne prawo, aby domagać się odpowiedzi, skoro sam nie odpowiadasz.
Nie masz moralnego prawa mnie oceniać, bo sam manipulujesz rozmową i nie odpowiadasz na proste pytania. Odpowiedz

Pytanie czy uwierzyłeś w tego prawdziwego Pana Jezusa, czy w powykręcany model? Czy wierzysz że Pan Jezus jest Bogiem i czy siedzi po prawicy Boga Ojca na jego tronie? Czy uznajesz Ducha Świętego - Ducha Chrystusowego, Ducha Bożego za tego samego Boga?

Ten link bardzo dużo daje temu, kto ma żywą wiarę, ale nie bezustannie szemrzącemu oportuniście.
Ten link nie ma nic wspólnego z wiarą, jest typowym tekstem liberalnej teologii, mającej swój korzeń w tzw wyższej krytyce tekstu, wymysły i domysły. Wszystkie rękopisy zawierają tekst "w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego", to niezaprzeczalny fakt.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Adam i Ewa, jako proroctwo

Postautor: Pokoja » 21 sie 2021, 00:01

KAAN pisze:Pytanie czy uwierzyłeś w tego prawdziwego Pana Jezusa, czy w powykręcany model? Czy wierzysz że Pan Jezus jest Bogiem i czy siedzi po prawicy Boga Ojca na jego tronie? Czy uznajesz Ducha Świętego - Ducha Chrystusowego, Ducha Bożego za tego samego Boga?

Hebr. 6:1,3
(1) Dlatego pominąwszy początki nauki [...]o wierze w Boga, (2) [...] (3) To właśnie uczynimy, jeśli Bóg pozwoli.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości