Świat i wierzący.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 19 cze 2021, 15:06

Kesja777 pisze:Czyli jeśli członek zboru zechce ożenić się z osobą spoza zboru, Pastor udzieli takiego ślubu?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 19 cze 2021, 15:32

a uznajecie Księgę Estery ze ST?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Albertus » 19 cze 2021, 15:51

Kesja777 pisze:Dlaczego odsyłasz mnie do Biblii. Podobno została stworzona przez Konstantyna na soborze. Mędrcy wszystkich religii się spotkali i stworzyli takie oto dzieło zwane Słowem Bożym.


Gdzie takich rzeczy się dowiedziałaś?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 20 cze 2021, 15:14

Albertus pisze:
Kesja777 pisze:Dlaczego odsyłasz mnie do Biblii. Podobno została stworzona przez Konstantyna na soborze. Mędrcy wszystkich religii się spotkali i stworzyli takie oto dzieło zwane Słowem Bożym.


Gdzie takich rzeczy się dowiedziałaś?


Nie pamiętam już. Może w radio, może w necie. Jesteś w stanie to obalić?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Albertus » 20 cze 2021, 17:02

Kesja777 pisze:
Albertus pisze:
Kesja777 pisze:Dlaczego odsyłasz mnie do Biblii. Podobno została stworzona przez Konstantyna na soborze. Mędrcy wszystkich religii się spotkali i stworzyli takie oto dzieło zwane Słowem Bożym.


Gdzie takich rzeczy się dowiedziałaś?


Nie pamiętam już. Może w radio, może w necie. Jesteś w stanie to obalić?


Wystarczy sięgnąć do historii powszechnej. Przecież to oczywista brednia.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 22 cze 2021, 13:04

Nie dopuszczasz możliwości manipulacji w historii, a jest tak, że coś powtarzane wielokrotnie staje się prawdą, to co powszechne nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 22 cze 2021, 13:07

Kesja777 pisze:Nie dopuszczasz możliwości manipulacji w historii, a jest tak, że coś powtarzane wielokrotnie staje się prawdą, to co powszechne nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością
Oczywiście że może coś być sfałszowane, jednak to co jest zapisane w Biblii jest pod szczególną opieką Bożą, jest to rozpoznawalne przez Zbór Boży.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 22 cze 2021, 13:15

Na szczęście jest pod opieką Bożą i Bóg wyprowadza z błędu tych, którzy ufali fałszowi przemieszanemu z prawdą. Tak najlepiej się kontroluje ludzi. Fałsz miesza się z prawdą i nakazuje się wierzyć głosząc to, co jest prawdziwe we wszystko jak z "dobrodziejstwem inwentarza". Gdyby Bóg nie czuwał nad losem człowieka i wszystkiego innego, to wszyscy by byli bez rozumu, bo napisane jest, że mamy nie polegać na własnym rozumie, a jest też napisane, że Bóg dał nam rozum, abyśmy Go poznali


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 22 cze 2021, 13:35

Kesja777 pisze:Na szczęście jest pod opieką Bożą i Bóg wyprowadza z błędu tych, którzy ufali fałszowi przemieszanemu z prawdą.
Tak, przyjmują tylko księgi natchnione.
Tak najlepiej się kontroluje ludzi.
Lubię być kontrolowany przez Pana Boga, nie lubię jak mnie kontrolują ludzie, którzy sami decydują co jest prawdą, albo kwestionują Bożą prawdę.
Fałsz miesza się z prawdą i nakazuje się wierzyć głosząc to, co jest prawdziwe we wszystko jak z "dobrodziejstwem inwentarza".
A kto to robi? Cała obecna tzw. "nauka" nie robi przecież nic innego, wystarczy posłuchać tego co gadają na uniwersytetach, niedobrze się robi. Jak idziesz do szkoły to od małego wbijają ci do głowy że wszystko samo się porobiło, nowoczesna odmiana samorództwa z którym nauka tak dzielnie walczyła.

Gdyby Bóg nie czuwał nad losem człowieka i wszystkiego innego, to wszyscy by byli bez rozumu, bo napisane jest, że mamy nie polegać na własnym rozumie, a jest też napisane, że Bóg dał nam rozum, abyśmy Go poznali
Dokładnie tak, grzech odebrał człowiekowi rozum:

Rz 1:18 Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.
19 Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.
20 Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,
21 Dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności.
22 Mienili się mądrymi, a stali się głupi.
23 I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;
24 Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,
25 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
26 Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze,
27 Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
28 A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;
29 Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości;
30 Potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni;
31 Nierozumni, niestali, bez serca, bez litości;
32 Oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 24 cze 2021, 14:36

Ok, więc niech Bóg sam rozsądzi, co jest mądre, a co nie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 24 cze 2021, 21:53

Kesja777 pisze:Ok, więc niech Bóg sam rozsądzi, co jest mądre, a co nie.
To jest ustalone, już rozsądził.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 26 cze 2021, 14:27

Tak, Bóg jest ponad czasem. Ma inną perspektywę niż człowiek. Wierzysz w predestynację?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 26 cze 2021, 15:00

Kesja777 pisze:Tak, Bóg jest ponad czasem. Ma inną perspektywę niż człowiek. Wierzysz w predestynację?
Wierzę w Bożą suwerenność i Boże wybory, ale nie wierzę w kalwinistyczną predestynację tj. w powołanie jednych do zbawienia, a drugich na potępienie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 26 cze 2021, 16:19

a co myślisz o przygotowaniu Chrystusa przed założeniem świata, żeby był ofiarą za grzechy? Czy Boże zbawienie nie postępuje zgodnie z Bożym planem? I tak dodatkowo: Czy Chrystus jako człowiek mógł powiedzieć "pierwej niż Abraham Jam jest"?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 26 cze 2021, 16:45

Kesja777 pisze:a co myślisz o przygotowaniu Chrystusa przed założeniem świata, żeby był ofiarą za grzechy?
To prawda Ewangelii zbawienia.
Kesja777 pisze: Czy Boże zbawienie nie postępuje zgodnie z Bożym planem?
Przeciwnie, zbawienie zostało dokładnie zaplanowane.
I tak dodatkowo: Czy Chrystus jako człowiek mógł powiedzieć "pierwej niż Abraham Jam jest"?
Mógł ponieważ był jednocześnie prawdziwym jedynym Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości