Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 14 mar 2021, 22:46

Ale musisz przyjąć w końcu do wiadomości że jesteś politeistą ponieważ wierzysz w przynajmniej 3 bogów. Boga Ojca, Drugiego Boga Syna i Trzeciego Ducha...jeśli wierzysz że to jeden Bóg jesteś chory psychicznie i każdy polonista by ci to powiedział. 1+1+1=3 a nie jeden...zamiast przyjąć oczywisty politeizm wynikający z dogmatu lepiej brnąć w szaleństwo i robić galaretę z mózgu, z takim zacietrzewieniem zostaną sami księża, pastorzy, telodzy i opłacane trolle żyjący w swojej dogmatycznej bańce, a ludzie pójdą swoją drogą bez pośredników w szatach purpurowych.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 15 mar 2021, 08:31

Michał Diabeł pisze:Ale musisz przyjąć w końcu do wiadomości że jesteś politeistą ponieważ wierzysz w przynajmniej 3 bogów.
Wierzę w jednego Boga Wszechmogącego.
Boga Ojca, Drugiego Boga Syna i Trzeciego Ducha.
Ojciec, Syn i Duch Święty to ten sam Bóg.
..jeśli wierzysz że to jeden Bóg jesteś chory psychicznie i każdy polonista by ci to powiedział
Za to otrzymujesz punkt karny, czytaj regulamin. Trzymaj przynajmniej pozory przyzwoitości w rozmowach.
Michał Diabeł pisze:...zamiast przyjąć oczywisty politeizm wynikający z dogmatu lepiej brnąć w szaleństwo i robić galaretę z mózgu, z takim zacietrzewieniem zostaną sami księża, pastorzy, telodzy i opłacane trolle żyjący w swojej dogmatycznej bańce, a ludzie pójdą swoją drogą bez pośredników w szatach purpurowych.
Ludzie pójdą za kim pójdą, nie zależy to od twojego chciejstwa, albo prorokowania. Wszystko jest w rękach Pana Boga, a zbawienie nie polega na przekonnaniu do jakiejś idei, ale od łaski Bożej i wiary wierzącego. Wierzący znają Boga Zbawiciela, diabłu to nie w smak, dlatego miesza ludziom w głowach na tym świecie aby go nie poznali, bo wie że czasu ma niewiele.

1Ptr 5:6 Ukórzcie się więc pod mocną rękę Bożą, aby was wywyższył czasu swego.
7 Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie.
8 Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć.
9 Przeciwstawcie mu się, mocni w wierze, wiedząc, że te same cierpienia są udziałem braci waszych w świecie.
10 A Bóg wszelkiej łaski, który was powołał do wiecznej swej chwały w Chrystusie, po krótkotrwałych cierpieniach waszych, sam was do niej przysposobi, utwierdzi, umocni, na trwałym postawi gruncie.
11 Jego jest moc na wieki wieków. Amen!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 23 sie 2021, 10:03

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Stwarzanie Pana Jezusa to Nowe Stworzenie, poczytaj co stworzył - Kolosan 1. Nadal nie ogarniasz..
Nadal nie ogarniasz, że Pan Jezus stworzył wszystko co widzialne i niewidzialne:


Kol 1:16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.
17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,


Pan Jezus zawsze był i jest człowiekiem, nawet w niebie - 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31. Nigdy nie był i nie jest Bogiem..Sam temu zaprzecza Marka 10:18.
Niczego nie pokazałeś, tylko tak ci się wydaje.
Nie zaprzecza, Pan Jezus zawsze był Bogiem i tak nauczał, dlatego faryzeusze chcieli go zabić bo:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Żydzi myśleli dokładnie tak jak ty, nie chcieli uznać że Pan Jezus jest Bogiem który przyszedł w ciele.

A Tomasz widząc Pana Jezusa zmartwychwstałego powiedział do niego:

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

Gdyby Pan Jezus istniał przed narodzinami wtedy też byłby Synem Boga (nie Bogiem) a Łukasz pisze że Będzie Synem Boga kiedy sie urodzi. Czytaj ze zrozumieniem, na razie tego nie robisz.
Czytaj ze zrozumieniem co napisało w stosunku do Pana Jezusa w wieczności i co napisano do czasu kiedy był w ciele na ziemi, na razie wyrywasz wiersze biblijne z kontekstu wyciągając fałszywe wnioski.

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem,
Nie zbywam, odpowiadałem ci kilkakrotnie w innych wątkach, ciągle wklejasz to samo.


Kolosan 1 to nowe stworzenie, a nie stare. Twój problem nie nie odróżniasz jednego od drugiego.
Wersetów Że Stwórca stwarzał wszystko sam jest kilkadziesiąt. Wszystkie odrzucasz, bo tak ci kazał twój guru.

Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18. Zamiast odpowiedzieć na moje proste pytanie, jak mantrę powtarzasz za swoim guru bzdury jakoby Syn Boga był Bogiem choc jest śmiertelny, choć jest tylko pośrednikiem i sam temu zaprzecza. Powtarzanie kłamstwa setki razy nie zrobi z niego prawdy. Stojąc w opozycji do słowa Pana Jezusa i treści Biblii, nie masz prawa uważać się za chrześcijanina.

Nie kłam, nigdzie nie udzieliłeś mi odpowiedzi, jeśli uważasz inaczej wklej link do tego postu,.



Pan Jezus w ewangelii Marka 10,18, nie tylko nie zaprzecza tego że jest Bogiem, ale wręcz potwierdza że jest Bogiem
"A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.", bo tylko Bóg jest bez grzechu, a Jezus jest bez grzechu i zawsze był: Ew.Jana 8,46: "Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?"
Jezus rozmawiając z człowiekiem z ew.Marka 10,17-22 był jedynie zainteresowany tym, za kogo ten człowiek go uważał, tak jak wcześniej pytał się o to apostołów: Ew.Mat.16,13: "A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? "


Ix12 pisze: Powtarzam pytanie:

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem, zatem pozwolę je sobie przypomnieć:
" Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg. Albo jak twierdzą niektórzy z Was, Pan Jezus nie umarł, ale wtedy też nie złożył swego życia na okup. Tak to jest jak zamiast na Biblii wymyśla się własne, głupie dogmaty.
Czy wg. Ciebie Pan Jezus umarł i nie jest Bogiem, albo nie umarł i nie złożył swego życia na okup, a Bóg go z martwych nie wzbudził."


Bóg jest nieśmiertelny, i Pan Jezus jest nieśmiertelny, jest więc Bogiem (Ew.Jana 1,1-3;14).
Ciało Jezusa umarło na Golgocie, ale nie jego Duch. Duchem poszedł głosić ewangelie do otchłani tym ludziom którzy w czasie potopu poginęli, i z powodu grzechów zostali do otchłani strąceni. Ciała tych ludzi umarły, ale tak jak Duch Jezusa zachował świadomość swego istnienia po śmierci ciała, tak i oni, chociaż ciała były martwe, jednak ich duchy ludzkie miały świadomość swojego istnienia.
Tak mówi ap.Piotr: 1Piotra2,18-20:
" 18. Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
19. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,
20. które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę."


Jezus jest więc nieśmiertelnym Bogiem, który jak sam mówi o swoim życiu i zmartwychwstaniu: Ew.Jana 10,18: "Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać;" sam wzbudził swoje martwe ciało do życia, czyli powrócił Duch Jezusa do martwego ciała, i zmartwychwstanie prawdziwie się dokonało.
Jezus pokonał śmierć; przeszedł przez jej 'bramy', przez to co wielu przed nim przeszło i wyszedł z niej, zabierając z sobą tych, którzy byli w więzach śmierci, w otchłani, a którzy w niego tam uwierzyli i zabrał ich do Nieba. Efez4,8-10:
"8. Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.
9. A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi?
10. Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 23 sie 2021, 12:55

I należy powiedzieć o wyznaniu ap.Piotra w 1Piotra 3,18-20, że również tak jak wiele innych wersetów, zaprzecza odrębności Ducha Świętego od Jezusa - Duch Święty to Jezus.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 23 sie 2021, 13:20

Jeremiasz pisze:I należy powiedzieć o wyznaniu ap.Piotra w 1Piotra 3,18-20, że również tak jak wiele innych wersetów, zaprzecza odrębności Ducha Świętego od Jezusa - Duch Święty to Jezus.
To nieprawda, Duch Święty to także Duch Ojca.

Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

Pan Jezus wyraża się o Duchu Świętym jako o osobie innej niż On sam i innej niż Ojciec.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 23 sie 2021, 13:26

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:I należy powiedzieć o wyznaniu ap.Piotra w 1Piotra 3,18-20, że również tak jak wiele innych wersetów, zaprzecza odrębności Ducha Świętego od Jezusa - Duch Święty to Jezus.
To nieprawda, Duch Święty to także Duch Ojca.

Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

Pan Jezus wyraża się o Duchu Świętym jako o osobie innej niż On sam i innej niż Ojciec.

Czy jedno z drugim nie może być połączone? Duch Ojca i Duch Syna?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 23 sie 2021, 13:42

Jeremiasz pisze:Czy jedno z drugim nie może być połączone? Duch Ojca i Duch Syna?
To jeden Bóg, Bóg jest jednością jak napisano w 5M6:


Pwt 6:4  Słuchajże Izraelu: Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest. 
שׁמע ישׂראל יהוה אלהינו יהוה אחד׃


ale widzimy ze Słowa, że jest Bogiem troistym


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 25 sie 2021, 08:39

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Czy jedno z drugim nie może być połączone? Duch Ojca i Duch Syna?
To jeden Bóg, Bóg jest jednością jak napisano w 5M6:


Pwt 6:4  Słuchajże Izraelu: Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest. 
שׁמע ישׂראל יהוה אלהינו יהוה אחד׃


ale widzimy ze Słowa, że jest Bogiem troistym


Ci jednak, którzy nie wierzą Panu Jezusowi, gdy mówi w ew.Jana 14,9 o tym, że jest Bogiem Ojcem 'chybiają' celu. Ewangelia przestaje być już dla nich dobrą nowiną.
Ew.Jana 14,9: "8. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. 9. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 25 sie 2021, 13:16

Jeremiasz pisze:Ci jednak, którzy nie wierzą Panu Jezusowi, gdy mówi w ew.Jana 14,9 o tym, że jest Bogiem Ojcem 'chybiają' celu. Ewangelia przestaje być już dla nich dobrą nowiną.
Ew.Jana 14,9: "8. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. 9. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
Ci co nie wierzą Panu Jezusowi, lub wykręcają jego Ewangelię chybiają celu. Pan Jezus nie mówił że jest Ojcem, ale mówił że w nim widać Ojca który Go posłał

List do Kolosan 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
Ojca nie można zobaczyć bo jest duchem, ale można Go ujrzeć w Synu jego Panu Jezusie, który przyszedł w ciele.

Pan Jezus nie powiedział że jest Ojcem ale że jest w Ojcu a Ojciec w nim. To zasadnicza różnica.

J 14:10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.


Jeremiaszu widzę wielką gorliwość twojej wiary, ale patrzysz jak przez mgłę, bo sugerujesz się niebiblijną nauką jednościowców, unitarian i im podobnych. Uwierz że Syn to nie Ojciec a Duch Święty to osoba posłana przez Syna i Ojca jako Pocieszyciel, to jeden Bóg.
Myślisz że ja rozumię istotę Boga? Nie! Ja Boga przyjmuję wiarą tak jak się objawił i Słowo przemawia do mnie tak jak piszę na tym forum.

I List do Koryntian 2:11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży


Słuchaj Ducha Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 26 sie 2021, 03:35

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Ci jednak, którzy nie wierzą Panu Jezusowi, gdy mówi w ew.Jana 14,9 o tym, że jest Bogiem Ojcem 'chybiają' celu. Ewangelia przestaje być już dla nich dobrą nowiną.
Ew.Jana 14,9: "8. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. 9. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
Ci co nie wierzą Panu Jezusowi, lub wykręcają jego Ewangelię chybiają celu. Pan Jezus nie mówił że jest Ojcem, ale mówił że w nim widać Ojca który Go posłał

List do Kolosan 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
Ojca nie można zobaczyć bo jest duchem, ale można Go ujrzeć w Synu jego Panu Jezusie, który przyszedł w ciele.

Pan Jezus nie powiedział że jest Ojcem ale że jest w Ojcu a Ojciec w nim. To zasadnicza różnica.

J 14:10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.



Jeremiaszu widzę wielką gorliwość twojej wiary, ale patrzysz jak przez mgłę, bo sugerujesz się niebiblijną nauką jednościowców, unitarian i im podobnych. Uwierz że Syn to nie Ojciec a Duch Święty to osoba posłana przez Syna i Ojca jako Pocieszyciel, to jeden Bóg.
Myślisz że ja rozumię istotę Boga? Nie! Ja Boga przyjmuję wiarą tak jak się objawił i Słowo przemawia do mnie tak jak piszę na tym forum.

I List do Koryntian 2:11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży


Słuchaj Ducha Bożego.

Czytam słowo Boże, staram się je zrozumieć i proszę Ducha Świętego aby mi je objawiał. W to, że Duch Święty jest osobą posłaną przez Boga Ojca jako Pocieszyciel, to ja wierzę. Nie wierzę jednak w to, że jest trzecią osobą, bo kim by był w stosunku do Boga Ojca i Syna Bożego?

Ew.Jana 1,18 mówi, że Bóg Ojciec ma jednego rodzonego syna, Jezusa. Duch Święty nie może być zatem drugim synem. A o Duchu Świętym jest powiedziane że jest synem Boga w 1 liście Jana 5,12: "Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. "

Duch Święty jest też nazwany przez Jezusa Bogiem Ojcem w ew.Jana 14,10-11: "Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie"

Jakie wnioski można wyciągnąć z tych dwóch faktów?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 26 sie 2021, 09:30

Jeremiasz pisze:Czytam słowo Boże, staram się je zrozumieć i proszę Ducha Świętego aby mi je objawiał. W to, że Duch Święty jest osobą posłaną przez Boga Ojca jako Pocieszyciel, to ja wierzę. Nie wierzę jednak w to, że jest trzecią osobą, bo kim by był w stosunku do Boga Ojca i Syna Bożego?
Dlaczego zadajesz to pytanie, po co miałbyś wiedzieć kim jest w stosunku do Ojca i Syna? Przyjmij to co zostało objawione, nie szukaj zbyt głęboko bo wtedy zaczniesz wchodzić w kompetencje Ducha Świętego który bada głębokości Boże.
I List do Koryntian 2:11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.
Ja na swojej drodze wiary nauczyłem się nie myśleć dalej niż Słowo objawia, bo jak zacznę kombinować to z pewnością wymyślę nową religię dokładnie tak jak opisani w Biblii faryzeusze (Rz 10:1-3)
Pan Jezus powiedział ze On posyła Pocieszyciela i Ojciec posyła Pocieszyciela. Gdyby to był Ojciec to sam siebie by posłał, trochę brak logiki.
Ew.Jana 1,18 mówi, że Bóg Ojciec ma jednego rodzonego syna, Jezusa. Duch Święty nie może być zatem drugim synem. A o Duchu Świętym jest powiedziane że jest synem Boga w 1 liście Jana 5,12: "Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. "
Nie ma dwóch Synów, Duch święty jest posłanym Pocieszycielem dla Zboru Bożego, i jest tym który głosił proroctwo przez proroków. Działa na ziemi w duchowy sposób, wykonuje dzieło Boże bezpośrednio, tak można odczytać w Słowie Bożym.
Duch Święty jest też nazwany przez Jezusa Bogiem Ojcem w ew.Jana 14,10-11: "Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie"
Jakie wnioski można wyciągnąć z tych dwóch faktów?
Nie ma w tym tekście nic o Duchu Świętym, twój wniosek jest błędny, bo przyjąłeś błędne założenia.
Błąd unitariański lub ariański polega na przedłożenie ludzkiej logiki nad objawienie Boże. Jeśli ktoś w pokorze nie ograniczy chęci logicznego wyjaśnienia wszystkiego w ludzkich, ziemskich schematach myślenia to ma problem z przyjęciem Prawdy. Trzeba się nauczyć myśleć po Bożemu.

Iz 55:8 Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan,
9 Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.
10 Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb,
11 Tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem.


Spróbuj myśleć na Boży sposób.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 28 sie 2021, 21:11

Michał Diabeł pisze:Ale musisz przyjąć w końcu do wiadomości że jesteś politeistą ponieważ wierzysz w przynajmniej 3 bogów. Boga Ojca, Drugiego Boga Syna i Trzeciego Ducha...jeśli wierzysz że to jeden Bóg jesteś chory psychicznie i każdy polonista by ci to powiedział. 1+1+1=3 a nie jeden...zamiast przyjąć oczywisty politeizm wynikający z dogmatu lepiej brnąć w szaleństwo i robić galaretę z mózgu, z takim zacietrzewieniem zostaną sami księża, pastorzy, telodzy i opłacane trolle żyjący w swojej dogmatycznej bańce, a ludzie pójdą swoją drogą bez pośredników w szatach purpurowych.

Pan jest mocą moją i tarczą moją. Księga Psalmów 28,7

1Kor.12,5-6: "5. Różne są posługi, lecz Pan ten sam. 6. Różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, "

Jakie są to posługi jednego Boga Jehowah? Jakie działanie jednego Boga Jehowah? Posługa Boga Ojca, i posługa Syna Bożego. Działanie Boga Ojca, i działanie Syna Bożego.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 29 sie 2021, 08:54

Jeremiasz pisze:1Kor.12,5-6: "5. Różne są posługi, lecz Pan ten sam. 6. Różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, "

Jakie są to posługi jednego Boga Jehowah? Jakie działanie jednego Boga Jehowah? Posługa Boga Ojca, i posługa Syna Bożego. Działanie Boga Ojca, i działanie Syna Bożego.

Posługi to działania ludzi a Pan Bóg daje dary do ich wykonania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 29 sie 2021, 10:50

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:1Kor.12,5-6: "5. Różne są posługi, lecz Pan ten sam. 6. Różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, "

Jakie są to posługi jednego Boga Jehowah? Jakie działanie jednego Boga Jehowah? Posługa Boga Ojca, i posługa Syna Bożego. Działanie Boga Ojca, i działanie Syna Bożego.

Posługi to działania ludzi a Pan Bóg daje dary do ich wykonania.


1Kor.12,1-11 dotyczy darów duchowych rozdzielanych każdemu wierzącemu przez Ducha Świętego według jego suwerennej woli. Jednak werset 5-6 można porównać do tego co Pan Bóg uczynił, aby nas uratować.
Można powiedzieć, że Bóg Ojciec posługiwał ludziom (5) dając im prawo według którego mieli żyć, wysyłając proroków którzy głosili zawrócenie od złych uczynków które gubiły tych ludzi (Niniwa), ratując Izraela swój wybrany lud, karmiąc ich, i ucząc przestrzegania przykazań co dawało im dobrą jakość życia itp. Syn Boży jeszcze w większym stopniu usługiwał ludziom, o czy dobrze wiesz KAANie.
Możemy więc powiedzieć o posłudze Boga Ojca i Syna Bożego, działających na różne sposoby (6). I ja mogę powiedzieć, że sprawiał to ten sam Bóg, Ten sam Duch (wiadomo że święty), jako Ojciec i Syn: 1Kor.12,6: "I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 29 sie 2021, 14:26

Jeremiasz pisze:1Kor.12,1-11 dotyczy darów duchowych rozdzielanych każdemu wierzącemu przez Ducha Świętego według jego suwerennej woli. Jednak werset 5-6 można porównać do tego co Pan Bóg uczynił, aby nas uratować.
Byłoby to nieuprawniona zmiana kontekstu w przekazie Słowa.
Można powiedzieć, że Bóg Ojciec posługiwał ludziom (5) dając im prawo według którego mieli żyć, wysyłając proroków którzy głosili zawrócenie od złych uczynków które gubiły tych ludzi (Niniwa), ratując Izraela swój wybrany lud, karmiąc ich, i ucząc przestrzegania przykazań co dawało im dobrą jakość życia itp. Syn Boży jeszcze w większym stopniu usługiwał ludziom, o czy dobrze wiesz KAANie.
O ile w przypadku Pana Jezusa to masz zupełną rację

Ewangelia św. Mateusza 20:28 Podobnie jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu.
Ewangelia św. Marka 10:45 Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć i oddać swe życie na okup za wielu.


To jednak Panu Bogu służymy, a nie Bóg służy nam. Pan Bóg jest Panem a nie służącym. Pan albo Ojciec może obdarować cię wielkimi rzeczami, działa na twoją rzecz ale nie służy.

Jeremiasz pisze:Możemy więc powiedzieć o posłudze Boga Ojca i Syna Bożego, działających na różne sposoby (6). I ja mogę powiedzieć, że sprawiał to ten sam Bóg, Ten sam Duch (wiadomo że święty), jako Ojciec i Syn: 1Kor.12,6: "I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.
To za daleko idące stwierdzenie i w obecnym czasie nieuprawnione.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości