Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 08 lut 2022, 06:45

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Aż nie śmię mówić o objawieniu jaki dał mi Bóg; że Jezus jest Bogiem Ojcem.
To jest znane od poczatku jak cytowałeś:
24. To więc, co słyszeliście od początku, niech w was pozostanie. Jeśli pozostanie w was to, co słyszeliście od początku, to i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.

Znane jest mi od początku, słowo wypowiedziane przez proroka Izajasza: Izaj.53,11:"Za mękę swojej duszy ujrzy światło i Jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie." Za mękę duszy Jezusa, ja ujrzę światło i jego poznaniem się nasycę.
Czy Ty KAAN ujrzysz światło, czy będziesz nasycony? Może już zobaczyłeś wszystko, jesteś nasycony, poznałeś to co jest do poznania i nie potrzebujesz nic więcej?

KAAN pisze:
Jakie są ewentualne przesłanki aby tak wierzyć: Jeden Bóg, który staje się Ojcem i Synem?
Żadne.
Jezus, Bogiem Ojcem?
Nie.

Rzymian 8,9-11:
"9. Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.

10. Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie.

11. A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was."


Fałszywa teza? Kto to mieszka w nas? Czy już doczytałeś? Czyż tu nie jest napisane, że w nas mieszka jedna osoba Boga Ojca JeHoWaH i Syna Bożego Jehoszuah?

KAAN pisze:
W jakim sensie Jezus może być Bogiem Ojcem - czy tylko przez dokładne, idealne podobieństwo?
Teza absurdalna wobec fałszywości poprzedniej.

Czytaj więc o "absurdalności" podobieństwa Boga Ojca do Syna Bożego: Hebr.1,3: "On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem Jego istoty..."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 08 lut 2022, 12:32

Jeremiasz pisze:Znane jest mi od początku, słowo wypowiedziane przez proroka Izajasza: Izaj.53,11:"Za mękę swojej duszy ujrzy światło i Jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie." Za mękę duszy Jezusa, ja ujrzę światło i jego poznaniem się nasycę.
Czy Ty KAAN ujrzysz światło, czy będziesz nasycony? Może już zobaczyłeś wszystko, jesteś nasycony, poznałeś to co jest do poznania i nie potrzebujesz nic więcej?
To światło z proroctwa Izajasza to nie to samo światło o którym ty piszesz; jedno jest związane z wykonaniem dzieła zbawienia, a drugie z oświeceniem ducha zbawionego. Kiedy Pan Jezus mnie zbawił zobaczyłem to światło i nim się sycę, to światło wychodzi ze Słowa Bożego; jest wystarczające, pełne i doskonałe w swoim zadaniu prowadzenia mnie w wierze do domu Ojca.
KAAN pisze:
Jakie są ewentualne przesłanki aby tak wierzyć: Jeden Bóg, który staje się Ojcem i Synem?
Żadne.
Jezus, Bogiem Ojcem?
Nie.

Rzymian 8,9-11:...
Fałszywa teza? Kto to mieszka w nas? Czy już doczytałeś? Czyż tu nie jest napisane, że w nas mieszka jedna osoba Boga Ojca JeHoWaH i Syna Bożego Jehoszuah?
Mieszka w nas Duch Święty, a nie Ojciec. Źle rozumiesz Słowo które czytasz i dodajesz coś czego tam nie napisano.
KAAN pisze:
W jakim sensie Jezus może być Bogiem Ojcem - czy tylko przez dokładne, idealne podobieństwo?
Teza absurdalna wobec fałszywości poprzedniej.
Czytaj więc o "absurdalności" podobieństwa Boga Ojca do Syna Bożego: Hebr.1,3: "On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem Jego istoty..."
Ten werset nie potwierdza twojej tezy, przeciwnie, pokazuje że Pan Jezus jest inną osobą niż Ojciec. Jest tam podobieństwo, a nie tożsamość.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 08 lut 2022, 20:43

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Bóg objawił mi, że się pomyliłem co do wiedzy Jezusa o końcu świata.
W czasie gdy Jezus wypowiadał słowa dotyczące końca świata z Ew.Mat.24,36 i Ew.Marka 13,32 : "A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.", to rzeczywiście nie wiedział i umysłem i Duchem.

No i patrz KAAN! Mówisz, że nie ma już objawień Bożych? A tu proszę! Duch Jezusa coś objawia i koryguje moją wiedzę, poznanie.
Zrozumienie Słowa to nie objawienie, jak dziecko zrozumie idee pędu, albo energii to nie doznało objawienia, ale po prostu poznało ustalenia fizyków.


Aż nie śmię mówić o objawieniu jaki dał mi Bóg; że Jezus jest Bogiem Ojcem. Bo czy to było objawienie, czy też ja tak zrozumiałem, jak inni poznają zasadę pędu, albo zasadę zachowania energii?

Jakie są ewentualne przesłanki aby tak wierzyć: Jeden Bóg, który staje się Ojcem i Synem?

Jezus, Bogiem Ojcem? W jakim sensie Jezus może być Bogiem Ojcem - czy tylko przez dokładne, idealne podobieństwo?

"22. Któż jest kłamcą? Czy nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, który wypiera się Ojca i Syna.

23. Każdy, kto wypiera się Syna, nie ma i Ojca. Kto zaś wyznaje Syna, ma i Ojca.

24. To więc, co słyszeliście od początku, niech w was pozostanie. Jeśli pozostanie w was to, co słyszeliście od początku, to i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu. "


(1Jana 2,22-24)



Chrystus jest Bogiem ,poniewaz powstal z Boga jako zyjaca, swiadoma istota, odzwierciedlajaca przymioty Stworcy(Ojca), dlatego nazwany zostal Synem.
Wszystko powstalo i powstaje nadal z Boga, przy wspoludziale wszystkich innych synow bozych, obdarzonych przez Ojca moca tworzenia.

Chrystus jest Bogiem , a Bog jest Chrystusem, tak, jak kropla wody z oceanu jest oceanem, a ocean jest kroplą.

Potwierdzenie tego znajdujemy w Biblii:

„Jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest nade wszystkimi i przez wszystkich i we wszystkich nas” (Ef 4, 6).

Wszystkie swiadome dzieci boze sa bogami, poniewaz sa wolnymi w Duchu stworzeniami, odzwierciedlajacymi tworcza nature Ojca.

Przywodcy zydowscy wydawali wyroki smierci na wyzwolone w Duchu dzieci boze, a judeochrzescijanstwo wysyla je teraz do ognistego piekla... a jeszcze calkiem niedawno organizowalo to "chrzescijanstwo" pieklo tu na ziemi .

Dlatego to "chrzescijanstwo" upadnie, zgodnie z zapowiedzia Syna, ktory reprezentuje Ojca.
Wszyscy swiadomi ludzie wiedza, ze ten upadek osiagnie wkrotce punkt kulminacyjny. Oby jak najszybciej.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 09 lut 2022, 00:49

klara pisze:Chrystus jest Bogiem ,poniewaz powstal z Boga jako zyjaca, swiadoma istota,
To fałszywa ideologia, Pan Jezus jest Bogiem stwórcą, o tym mówi Ewangelia Jana, list do Hebrajczyków i inne części Słowa.
Wszystkie swiadome dzieci boze sa bogami,
Diabelska nauka, podobnie nauczają mormoni.
klara pisze:Dlatego to "chrzescijanstwo" upadnie, ...
To pragnienie szatana, ale się przeliczył, bo Zboru Bożego bramy piekielne nie przemogą. Pan Bóg osądzi szatana.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 10 lut 2022, 08:11

KAAN pisze:
klara pisze:Chrystus jest Bogiem ,poniewaz powstal z Boga jako zyjaca, swiadoma istota,
To fałszywa ideologia, Pan Jezus jest Bogiem stwórcą, o tym mówi Ewangelia Jana, list do Hebrajczyków i inne części Słowa.

Ja mówię, że Chrystus jest Bogiem, bo po prostu zawsze był Bogiem i nigdy nim nie przestał być.

KAAN pisze:
Wszystkie swiadome dzieci boze sa bogami,
Diabelska nauka, podobnie nauczają mormoni.

Tutaj z Twoją opinią KAAN bym się nie zgodził.
Jezus mówi, że każdy do którego dotarło słowo Boga jest nazwany bogiem Ew.Jana 10,34-35:
"34.Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? 35.Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone)," Jeżeli tak jest, to każde dziecko Boże zostało przez Boga JHWH nazwane bogiem, bo do każdego prawdziwego dziecka Bożego dotarło słowo Boga.

Zobacz na 1 Kor. 8,5-6:
"5. Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,

6. Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."


Między innymi z tego powodu o którym mówi Pan Jezus w Ew.Jana 10,34-35 apostoł Paweł wspomina o wielu bogach na niebie i na ziemi (5), którzy są jedynie nazwani bogami - rozchodzi się tylko o nazewnictwo. Natomiast co do Pana Jezusa, ap.Paweł stawia Go na równi z Bogiem Ojcem JHWH jako stwórcę wszystkiego (6) wykluczając Go absolutnie z grona bogów będących jedynie tak nazwanymi.

KAAN pisze:
klara pisze:Dlatego to "chrzescijanstwo" upadnie, ...
To pragnienie szatana, ale się przeliczył, bo Zboru Bożego bramy piekielne nie przemogą. Pan Bóg osądzi szatana.

Prawdziwe chrześcijaństwo, według obietnicy danej od Boga nie upadnie.
"A ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go."
(Ewangelia Mateusza 16:18)

Hej, Klaro!
Chcę wiedzieć, co myślisz o tym wersecie: Dz.Ap.17,24-28:

" 24. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych

25. Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

26. Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,

27. Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.

28. Albowiem w Nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy. "
?
Ten werset dotyczy całego stworzenia Bożego, wszystkiego co istnieje. A werset 28 o kim mówi? O Bogu Ojcu, czy też o Panu Jezusie Chrystusie?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 10 lut 2022, 08:35

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
klara pisze:Chrystus jest Bogiem ,poniewaz powstal z Boga jako zyjaca, swiadoma istota,
To fałszywa ideologia, Pan Jezus jest Bogiem stwórcą, o tym mówi Ewangelia Jana, list do Hebrajczyków i inne części Słowa.

Ja mówię, że Chrystus jest Bogiem, bo po prostu zawsze był Bogiem i nigdy nim nie przestał być.

KAAN pisze:
Wszystkie swiadome dzieci boze sa bogami,
Diabelska nauka, podobnie nauczają mormoni.

Tutaj z Twoją opinią KAAN bym się nie zgodził.
Jezus mówi, że każdy do którego dotarło słowo Boga jest nazwany bogiem Ew.Jana 10,34-35:
Przeczytaj cały kontekst i zobaczysz o co chodziło z tymi bogami. To był zakres władzy sądzenia przekazanej niektórym.

, to każde dziecko Boże zostało przez Boga JHWH nazwane bogiem,
To fałszywa teza, zostało nazwane dzieckiem Bożym, tzn tym który został stworzony na nowo, narodził się na nowo podobnie do beni elohim.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 10 lut 2022, 20:35

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:To fałszywa ideologia, Pan Jezus jest Bogiem stwórcą, o tym mówi Ewangelia Jana, list do Hebrajczyków i inne części Słowa.

Ja mówię, że Chrystus jest Bogiem, bo po prostu zawsze był Bogiem i nigdy nim nie przestał być.

KAAN pisze:Diabelska nauka, podobnie nauczają mormoni.

Tutaj z Twoją opinią KAAN bym się nie zgodził.
Jezus mówi, że każdy do którego dotarło słowo Boga jest nazwany bogiem Ew.Jana 10,34-35:
Przeczytaj cały kontekst i zobaczysz o co chodziło z tymi bogami. To był zakres władzy sądzenia przekazanej niektórym.

"Władza sądzenia przekazana niektórym"? To jest Twoja KAAN, nadinterpretacja.
To wystarczy: Psalm 82,6: "Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego," Tutaj pisze, że tylko niektórzy synowie Najwyższego są bogami, czy też, wszyscy synowie Najwyższego są bogami?
Gdzie jest napisane, że Bóg zwraca się w Psalmie 82,6 tylko do sędziów?


KAAN pisze:
, to każde dziecko Boże zostało przez Boga JHWH nazwane bogiem,
To fałszywa teza, zostało nazwane dzieckiem Bożym, tzn tym który został stworzony na nowo, narodził się na nowo podobnie do beni elohim.

To znaczy: Prawdziwe dziecko Boże zostało nazwane dzieckiem Bożym, ale nie zostało nazwane bogiem.
1Jana 3,1: "Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał."
Nie znajduję nigdzie w Biblii słów zaprzeczających słowom Jezusa: Ew.Jana 10,35: "Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone)," a prawdziwe dzieci Boże słyszą głos Boga, dlaczego więc KAAN zaprzeczasz temu?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 11 lut 2022, 00:25

Jeremiasz pisze:"Władza sądzenia przekazana niektórym"? To jest Twoja KAAN, nadinterpretacja.
To wystarczy: Psalm 82,6: "Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego," Tutaj pisze, że tylko niektórzy synowie Najwyższego są bogami, czy też, wszyscy synowie Najwyższego są bogami?
Gdzie jest napisane, że Bóg zwraca się w Psalmie 82,6 tylko do sędziów?.
Przeczytaj psalm i się przekonaj. :)

KAAN pisze:
, to każde dziecko Boże zostało przez Boga JHWH nazwane bogiem,
To fałszywa teza, zostało nazwane dzieckiem Bożym, tzn tym który został stworzony na nowo, narodził się na nowo podobnie do beni elohim.
To znaczy: Prawdziwe dziecko Boże zostało nazwane dzieckiem Bożym, ale nie zostało nazwane bogiem.
Tak.
1Jana 3,1: "Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał."
Nie znajduję nigdzie w Biblii słów zaprzeczających słowom Jezusa: Ew.Jana 10,35: "Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone)," a prawdziwe dzieci Boże słyszą głos Boga, dlaczego więc KAAN zaprzeczasz temu?
Źle rozumiesz te słowa, wyciągasz fałszywy wniosek, musisz przeczytać Psalm 82 i zrozumieć, że człowiekowi został przekazany pewna władza jaką ma Pan Bóg podobnie jak było z Mojżeszem i Aaronem:

II Księga Mojżeszowa 4:16 On będzie mówił za ciebie do ludu, on będzie ustami twoimi, a ty będziesz dla niego jakby Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 11 lut 2022, 09:49

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:"Władza sądzenia przekazana niektórym"? To jest Twoja KAAN, nadinterpretacja.
To wystarczy: Psalm 82,6: "Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego," Tutaj pisze, że tylko niektórzy synowie Najwyższego są bogami, czy też, wszyscy synowie Najwyższego są bogami?
Gdzie jest napisane, że Bóg zwraca się w Psalmie 82,6 tylko do sędziów?.
Przeczytaj psalm i się przekonaj. :)

KAAN pisze:To fałszywa teza, zostało nazwane dzieckiem Bożym, tzn tym który został stworzony na nowo, narodził się na nowo podobnie do beni elohim.
To znaczy: Prawdziwe dziecko Boże zostało nazwane dzieckiem Bożym, ale nie zostało nazwane bogiem.
Tak.
1Jana 3,1: "Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał."
Nie znajduję nigdzie w Biblii słów zaprzeczających słowom Jezusa: Ew.Jana 10,35: "Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone)," a prawdziwe dzieci Boże słyszą głos Boga, dlaczego więc KAAN zaprzeczasz temu?
Źle rozumiesz te słowa, wyciągasz fałszywy wniosek, musisz przeczytać Psalm 82 i zrozumieć, że człowiekowi został przekazany pewna władza jaką ma Pan Bóg podobnie jak było z Mojżeszem i Aaronem:

II Księga Mojżeszowa 4:16 On będzie mówił za ciebie do ludu, on będzie ustami twoimi, a ty będziesz dla niego jakby Bogiem.


Psalm 82

1. Psalm Asafowy. Bóg wstaje w zgromadzeniu Bożym, Pośród bogów sprawuje sąd.

2. Jak długo sądzić będziecie niesprawiedliwie I stawać po stronie bezbożnych? Sela.

3. Bierzcie w obronę biedaka i sierotę, Ubogiemu i potrzebującemu wymierzajcie sprawiedliwość!

4. Ratujcie biedaka i nędzarza, Wyrwijcie go z ręki bezbożnych!

5. Lecz oni nic nie wiedzą i nic nie pojmują, W ciemności postępują, Chwieją się wszystkie posady ziemi.

6. Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego,

7. Lecz jak ludzie pomrzecie I upadniecie jak każdy książę. (8) Powstań, Boże, osądź ziemię! Ty bowiem jesteś dziedzicznym panem wszystkich narodów.


Masz Psalm 82 i masz słowa Jezusa: Ci do których doszło słowo Boga zostali nazwani bogami. Ew.10,35: "...nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże ..." I wszystko.

Dlalej: Zostali nazwani dziećmi Bożymi (1Jana 3,1), ale by to się stało, musieli najpierw stać się tymi dziećmi, to jest musieli przyjąć Jezusa Chrystusa do serca (Efezjan 3,17), a wtedy, albo jeszcze przed tą chwilą przyjęcia Jezusa do serca, Bóg daje takim ludziom moc stania się dziećmi Bożymi (Ew.Jana 1,12), co za tym idzie; synami Bożymi (Galacjan 3,2; 4,7)

BGU Ew.Jana 1,12
"Lecz wszystkim tym, którzy go przyjęli, dał moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w jego imię; "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 11 lut 2022, 11:29

Jeremiasz pisze: (Efezjan 3,17), a wtedy, albo jeszcze przed tą chwilą przyjęcia Jezusa do serca, Bóg daje takim ludziom moc stania się dziećmi Bożymi (Ew.Jana 1,12), co za tym idzie; synami Bożymi (Galacjan 3,2; 4,7)

BGU Ew.Jana 1,12
"Lecz wszystkim tym, którzy go przyjęli, dał moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w jego imię; "
Żaden z tych wersetów nie mówi o tym że dzieci Boże są bogami, to woja nadinterpretacja, tak nauczają Mormoni, to fałszywa nauka. Ps 82 nie jest tekstem paralelnym z tymi wersetami, mówią o czymś innym i w innym kontekście.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 13 lut 2022, 08:03

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: (Efezjan 3,17), a wtedy, albo jeszcze przed tą chwilą przyjęcia Jezusa do serca, Bóg daje takim ludziom moc stania się dziećmi Bożymi (Ew.Jana 1,12), co za tym idzie; synami Bożymi (Galacjan 3,2; 4,7)

BGU Ew.Jana 1,12
"Lecz wszystkim tym, którzy go przyjęli, dał moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w jego imię; "
Żaden z tych wersetów nie mówi o tym że dzieci Boże są bogami, to woja nadinterpretacja, tak nauczają Mormoni, to fałszywa nauka. Ps 82 nie jest tekstem paralelnym z tymi wersetami, mówią o czymś innym i w innym kontekście.


Kogo przyjmują do serca ci którzy stają się z tego powodu dziećmi Bożymi?
"Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich."
(Ewangelia Mateusza 18:20)

Co to znaczy; przyjąć Jezusa do serca?
Pan młody mówi do narzeczonej: Zawsze będziesz w moim sercu i w moich myślach. Czy o to się rozchodzi?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 13 lut 2022, 08:47

Z autorem tego filmiku, który w temacie został podany do oglądnięcia, na pytanie: Gdzie w Biblii jednym zdaniem jest podane, że jest Trójca Święta? Rozmowa kończy się na samym początku. Jest podane w Ewangelii Mateusza 28,19:"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,"
Ja to rozumiem, a cielesnemu człowiekowi (temu który nie ma Ducha) nikt nie wyjaśni. Należy polecić takiego w modlitwie Bogu, aby zechciał go oświecić.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 13 lut 2022, 09:14

Jeremiasz pisze:Z autorem tego filmiku, który w temacie został podany do oglądnięcia, na pytanie: Gdzie w Biblii jednym zdaniem jest podane, że jest Trójca Święta? Rozmowa kończy się na samym początku. Jest podane w Ewangelii Mateusza 28,19:"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,"
Ja to rozumiem, a cielesnemu człowiekowi (temu który nie ma Ducha) nikt nie wyjaśni. Należy polecić takiego w modlitwie Bogu, aby zechciał go oświecić.

Należy również polecić w modlitwie Bogu, takiego który nie wie że Jezus Chrystus jest Duchem Świętym. Bo jednym zdaniem zostało to powiedziane tutaj:"Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich."
(Ewangelia Mateusza 18:20)

Jak również polecamy Bogu takiego, który nie wie, że Bóg Ojciec jest Duchem Świętym. Jednym zdaniem Jezus wyraził to tutaj: Ew.Jana 4,24: "Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."

Jak również to, że Jezus jest Bogiem Ojcem: Ew.Jana 14,8-9: "Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 13 lut 2022, 13:35

Jeremiasz pisze:[Co to znaczy; przyjąć Jezusa do serca?
To jest stwierdzenie żargonowe, nie pochodzi bezpośrednio z Biblii. To skrót myślowy, obrazujący cały proces nawrócenia i zbawienia człowieka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 14 lut 2022, 02:05

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:[Co to znaczy; przyjąć Jezusa do serca?
To jest stwierdzenie żargonowe, nie pochodzi bezpośrednio z Biblii. To skrót myślowy, obrazujący cały proces nawrócenia i zbawienia człowieka.

Określenie "Przyjęcie Jezusa do serca" zostało powiedziane w Biblii przez apostoła Pawła w liście do Efezjan 3,17:
"8. Mnie, najmniejszemu ze wszystkich świętych, została okazana ta łaska, abym zwiastował poganom niezgłębione bogactwo Chrystusowe
9. I abym na światło wywiódł tajemny plan, ukryty od wieków w Bogu, który wszystko stworzył,
10. Aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą,
11. Według odwiecznego postanowienia, które wykonał w Chrystusie Jezusie, Panu naszym,
12. W którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w Niego.
13. Przeto proszę, abyście nie upadali na duchu z powodu udręk, jakie za was znoszę, wszak to chwała wasza.
14. Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem,
15. Od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię,
16. By sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha Jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku,
17. Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,
18. Zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość,
19. I mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. "


Serce jest symbolicznym miejscem zamieszkania ducha człowieczego i Ducha Świętego, jeżeli Go zaprosimy i przyjmiemy do siebie (Ew.Jana 1,12: "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi,...").

Dlatego jest mowa w ewangelii o "gospodarzu domu" który jest mocniejszy od tego który jest na tym świecie, czyli od diabła. Ew.Mat.12,43-45

"Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.
(1 List Jana 4:4)

Jezus mówi więc:"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną." (Objawienie 3:20)

Jezus w nas, w naszym ciele jako świątyni Boga, jest gościem i ma zasiadać na pierwszym miejscu. Tą świątynią Boga jest całe ciało, ale Paweł, jak to widzisz (Efez. 3,17), mówi o sercu jako miejscu przebywania w nas Boga.

"...Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim."
(2 list do Koryntian 6:16)

Zamieszkanie w nas Boga, polega więc nie tylko na podobieństwie miłości pana młodego do narzeczonej, objawiające się w nieustannym myśleniu i pamiętaniu o niej, ale na faktycznym mieszkaniu w nas osoby Ducha Bożego, który staje się "pieczęcią Bożą" na czas odkupienia własności Bożej.

"A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia."
(List do Efezjan 4:30)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości