Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 14 lut 2022, 08:55

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:[Co to znaczy; przyjąć Jezusa do serca?
To jest stwierdzenie żargonowe, nie pochodzi bezpośrednio z Biblii. To skrót myślowy, obrazujący cały proces nawrócenia i zbawienia człowieka.
Określenie "Przyjęcie Jezusa do serca" zostało powiedziane w Biblii przez apostoła Pawła w liście do Efezjan 3,17:..
Nie takie jest znaczenie tego zwrotu w dzisiejszym chrześcijaństwie, to slogan nie mający tego znaczenia jakie piszesz. Pisałeś wcześniej o wyznaniu miłości, a w nawróceniu nie o to chodzi. Miłość przychodzi później, jako dar duchowy i owoc wiary. Najpierw musi być upamiętanie, wiara i pokuta, to właściwa droga zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 14 lut 2022, 17:19

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:To jest stwierdzenie żargonowe, nie pochodzi bezpośrednio z Biblii. To skrót myślowy, obrazujący cały proces nawrócenia i zbawienia człowieka.
Określenie "Przyjęcie Jezusa do serca" zostało powiedziane w Biblii przez apostoła Pawła w liście do Efezjan 3,17:..
Nie takie jest znaczenie tego zwrotu w dzisiejszym chrześcijaństwie, to slogan nie mający tego znaczenia jakie piszesz. Pisałeś wcześniej o wyznaniu miłości, a w nawróceniu nie o to chodzi. Miłość przychodzi później, jako dar duchowy i owoc wiary. Najpierw musi być upamiętanie, wiara i pokuta, to właściwa droga zbawienia.


Paweł mówiąc o przyjęciu Chrystusa do serca, nie odwołuje się do sloganów jakimi posługują się ludzie tego świata mówiąc sobie na wzajem; "Będziesz zawsze w moim sercu, na wieki". To jest wypowiedź metaforyczna, przenośnia. Wiadomo, że w nawróceniu musi być wiara, pokuta odwrócenie się od zła, ale na pierwszym miejscu jest przyjęcie Ducha Świętego do serca. Bez przyjęcia Chrystusa do serca nie stajemy się świątynią Boga, bo Go w nas nie ma, i co za tym idzie, nie stajemy się dziećmi Bożymi (Ew.Jana 1,12). Paweł w Efezjan 3,17 mówi o dosłownym zamieszkaniu Chrystusa w nas.
Żyjąc bez Boga w sercu, mówimy o zbawieniu z łaski, próbujemy w to wierzyć, staramy się pokutować, ale nie jesteśmy własnością Boga, Bóg w nas nie mieszka. Może się wtedy stać coś takiego, co jest opisane w ewangelii Mateusza 12,43-45: "43. Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje. 44. Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym. 45. Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 14 lut 2022, 17:49

Jeremiasz pisze:... ale na pierwszym miejscu jest przyjęcie Ducha Świętego do serca.
A co mówi Biblia na ten temat? Jak sobie to wyobrażasz?
To nie ty i "instalujesz" Ducha Świętego w sercu, to On sam kiedy się nawrócisz zamieszkuje w tobie i stajesz się świątynią Ducha, ty nie umiesz tego zrobić. Kiedy zaczynasz wypisywać takie slogany przemycasz ideologię że masz bliżej nieokreśloną władzę nad poczynaniami Ducha Świętego. Radzę ci nie filozofować na ten temat, bo możesz niechcący obrazić Ducha Świętego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 15 lut 2022, 10:19

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:... ale na pierwszym miejscu jest przyjęcie Ducha Świętego do serca.
A co mówi Biblia na ten temat? Jak sobie to wyobrażasz?
To nie ty i "instalujesz" Ducha Świętego w sercu, to On sam kiedy się nawrócisz zamieszkuje w tobie i stajesz się świątynią Ducha, ty nie umiesz tego zrobić. Kiedy zaczynasz wypisywać takie slogany przemycasz ideologię że masz bliżej nieokreśloną władzę nad poczynaniami Ducha Świętego. Radzę ci nie filozofować na ten temat, bo możesz niechcący obrazić Ducha Świętego.


Proście z wiarą, a będzie wam dane. W taki sposób Bóg Ojciec odpowiada na nasze prośby i modlitwy - daje to o co z wiarą Go prosimy. A jest wolą Boga, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy (1Tym.2,4). Więc jeżeli prosimy Boga o Ducha Świętego, jest to zgodne z Jego wolą, więc daje Go nam chętnie.
"Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec Niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą."
(Ewangelia Łukasza 11:13)

Ew.Łuk.11,9-13:
"9. A ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

10. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą.

11. Gdzież jest taki ojciec pośród was, który, gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień? Albo gdy będzie go prosił o rybę, da mu zamiast ryby węża?

12. Albo gdy będzie prosił o jajo, da mu skorpiona?

13. Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec Niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą. "


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: MieczDucha » 15 lut 2022, 10:28

Trynitarianizm i unitarianizm to dwie błędne skrajności. Dwie "opozycje kontrolowane" wobec prawdy biblijnej jaką jest binitarianizm : https://mieczducha888.blogspot.com/2021 ... wa-do.html
,


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 15 lut 2022, 13:31

Jeremiasz pisze:Proście z wiarą, a będzie wam dane. W taki sposób Bóg Ojciec odpowiada na nasze prośby i modlitwy - daje to o co z wiarą Go prosimy.
Prośba - modlitwa jest przywilejem zbawionych, człowiek niezbawiony nic nie dostanie bo nie jest dzieckiem Bożym. Jedyną modlitwę grzesznika jaką Pan na pewno wysłucha, to modlitwa skruszonego serca, wyznającego swój grzech, proszącego o zbawienie od grzechu i śmierci.
A jest wolą Boga, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy (1Tym.2,4).
Ale czy wszyscy są zbawieni i wszyscy znają prawdę? Potrafisz wyciągnąć wniosek z tekstu i kontekstu Biblii?

Więc jeżeli prosimy Boga o Ducha Świętego, jest to zgodne z Jego wolą, więc daje Go nam chętnie.
Fałszywy wniosek na podstawie fałszywych założeń.

Jk 4:3 Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 15 lut 2022, 13:33

MieczDucha pisze:Trynitarianizm i unitarianizm to dwie błędne skrajności. Dwie "opozycje kontrolowane" wobec prawdy biblijnej jaką jest binitarianizm : https://mieczducha888.blogspot.com/2021 ... wa-do.html
,
Binitarianizm to fałszywa ideologia sprzeczna z Biblią. Pan Bóg jest troisty:

Ewangelia św. Mateusza 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 16 lut 2022, 08:56

MieczDucha pisze:Trynitarianizm i unitarianizm to dwie błędne skrajności. Dwie "opozycje kontrolowane" wobec prawdy biblijnej jaką jest binitarianizm : https://mieczducha888.blogspot.com/2021 ... wa-do.html
,

Fragment definicji binitarianizmu według "wikipedii": "Binitarianizm oznaczać też może odmawianie bóstwa Duchowi Świętemu i przyjmowanie istnienia tylko dwóch osób boskich: Ojca i Syna."

Duch Święty jest jednocześnie duchem Ojca i duchem Syna. Jest po Jezusie, Jego odejściu do Nieba, dalszym objawieniem Boga, Jego jedności jako Ojca i Syna.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 16 lut 2022, 09:14

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Proście z wiarą, a będzie wam dane. W taki sposób Bóg Ojciec odpowiada na nasze prośby i modlitwy - daje to o co z wiarą Go prosimy.
Prośba - modlitwa jest przywilejem zbawionych, człowiek niezbawiony nic nie dostanie bo nie jest dzieckiem Bożym. Jedyną modlitwę grzesznika jaką Pan na pewno wysłucha, to modlitwa skruszonego serca, wyznającego swój grzech, proszącego o zbawienie od grzechu i śmierci.
A jest wolą Boga, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy (1Tym.2,4).
Ale czy wszyscy są zbawieni i wszyscy znają prawdę? Potrafisz wyciągnąć wniosek z tekstu i kontekstu Biblii?


" O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy! Kupujcie i spożywajcie, <dalejże, kupujcie> bez pieniędzy i bez płacenia za wino i mleko!"
(Księga Izajasza 55:1)


KAAN pisze:
Więc jeżeli prosimy Boga o Ducha Świętego, jest to zgodne z Jego wolą, więc daje Go nam chętnie.
Fałszywy wniosek na podstawie fałszywych założeń.

Jk 4:3 Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności.


Więc źle KAAN prosisz o Ducha Świętego, uważając, że Go nie otrzymasz. O, wszyscy spragnieni...Ew.Łuk.11,9:"...Proście, a będzie wam dane..."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 16 lut 2022, 09:28

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Proście z wiarą, a będzie wam dane. W taki sposób Bóg Ojciec odpowiada na nasze prośby i modlitwy - daje to o co z wiarą Go prosimy.
Prośba - modlitwa jest przywilejem zbawionych, człowiek niezbawiony nic nie dostanie bo nie jest dzieckiem Bożym. Jedyną modlitwę grzesznika jaką Pan na pewno wysłucha, to modlitwa skruszonego serca, wyznającego swój grzech, proszącego o zbawienie od grzechu i śmierci.
A jest wolą Boga, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy (1Tym.2,4).
Ale czy wszyscy są zbawieni i wszyscy znają prawdę? Potrafisz wyciągnąć wniosek z tekstu i kontekstu Biblii?

" O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy! Kupujcie i spożywajcie, <dalejże, kupujcie> bez pieniędzy i bez płacenia za wino i mleko!"
(Księga Izajasza 55:1)
Z tego wersetu nie wynika że wszyscy będą zbawieni. Twoja ideologia jawi się jako uniwersalizm - piekła nie ma!
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Więc jeżeli prosimy Boga o Ducha Świętego, jest to zgodne z Jego wolą, więc daje Go nam chętnie.
Fałszywy wniosek na podstawie fałszywych założeń.

Jk 4:3 Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności.
Więc źle KAAN prosisz o Ducha Świętego, uważając, że Go nie otrzymasz. O, wszyscy spragnieni...Ew.Łuk.11,9:"...Proście, a będzie wam dane..."
Myślę ze ty źle prosisz i Go nie dostaniesz... no chyba ze się nawrócisz. Wszystkie wersety które cytujesz są wołaniem do skruszonego serca ludzi wiary. Człowiek bez wiary nie może wołać o Ducha Świętego, zrozum to wreszcie. A jeśli wierzy, wyznał grzech Bogu to jest zbawiony. Uniwersalizm to fałszywa ideologia wpychająca ludzi do piekła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 16 lut 2022, 09:49

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Prośba - modlitwa jest przywilejem zbawionych, człowiek niezbawiony nic nie dostanie bo nie jest dzieckiem Bożym. Jedyną modlitwę grzesznika jaką Pan na pewno wysłucha, to modlitwa skruszonego serca, wyznającego swój grzech, proszącego o zbawienie od grzechu i śmierci.
Ale czy wszyscy są zbawieni i wszyscy znają prawdę? Potrafisz wyciągnąć wniosek z tekstu i kontekstu Biblii?

" O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy! Kupujcie i spożywajcie, <dalejże, kupujcie> bez pieniędzy i bez płacenia za wino i mleko!"
(Księga Izajasza 55:1)
Z tego wersetu nie wynika że wszyscy będą zbawieni. Twoja ideologia jawi się jako uniwersalizm - piekła nie ma!

Z tego wersetu wynika, że każdy kto chce, może przyjść do Boga i otrzymać Ducha Świętego jako największy darów.


KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Fałszywy wniosek na podstawie fałszywych założeń.

Jk 4:3 Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności.
Więc źle KAAN prosisz o Ducha Świętego, uważając, że Go nie otrzymasz. O, wszyscy spragnieni...Ew.Łuk.11,9:"...Proście, a będzie wam dane..."
Myślę ze ty źle prosisz i Go nie dostaniesz... no chyba ze się nawrócisz. Wszystkie wersety które cytujesz są wołaniem do skruszonego serca ludzi wiary. Człowiek bez wiary nie może wołać o Ducha Świętego, zrozum to wreszcie. A jeśli wierzy, wyznał grzech Bogu to jest zbawiony. Uniwersalizm to fałszywa ideologia wpychająca ludzi do piekła.


Ja Ducha Świętego mam w sercu już od dawna. Wszyscy spragnieni Boga wiedzą o pokucie, ja tego nie muszę mówić jeżeli cytuję Izajasza 55,1. Słowo Boże samo nas poucza: O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy!


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 16 lut 2022, 11:39

Jeremiasz pisze:Z tego wersetu wynika, że każdy kto chce, może przyjść do Boga i otrzymać Ducha Świętego jako największy darów..
Nie ma takiego znaczenia ten werset.
Jeremiasz pisze:Ja Ducha Świętego mam w sercu już od dawna. Wszyscy spragnieni Boga wiedzą o pokucie, ja tego nie muszę mówić jeżeli cytuję Izajasza 55,1. Słowo Boże samo nas poucza: O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy!
Piszesz fantazje religijne; Duch Święty nie jest czymś co się wyprasza, Duch jest osobą, która zamieszkuje wierzącego kiedy się nawraca i jest zbawiony. Dzieje się to bez woli człowieka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 17 lut 2022, 08:18

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Z tego wersetu wynika, że każdy kto chce, może przyjść do Boga i otrzymać Ducha Świętego jako największy darów..
Nie ma takiego znaczenia ten werset.

Według Ciebie Izaj.55,1 nie mówi o tym, że Duch Święty jest największym darem od Boga dla człowieka, nie mówi, że każdy kto chce, może prosząc otrzymać od Boga Ducha Świętego.
Jezus jednak mówi, że to jest prawda - Duch Święty jest największym z darów Boga i każdy spragniony Boga, kto tego chce, może Go otrzymać.
"A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota."
(Objawienie Jana 22:17)
Tą Wodą Żywota, Tym Duchem Świętym którego każdy kto chce może wziąć darmo, jest Jezus Chrystus: Ew.Jana 7,37-39:

"37. A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.

38. Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej.

39. A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony. "




KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Ja Ducha Świętego mam w sercu już od dawna. Wszyscy spragnieni Boga wiedzą o pokucie, ja tego nie muszę mówić jeżeli cytuję Izajasza 55,1. Słowo Boże samo nas poucza: O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy!
Piszesz fantazje religijne; Duch Święty nie jest czymś co się wyprasza, Duch jest osobą, która zamieszkuje wierzącego kiedy się nawraca i jest zbawiony. Dzieje się to bez woli człowieka.


Duch Święty jest Kimś, jest osobą jednego Boga, Ojca i Syna (Rzym.8,9-11). Jezus mówi, że można prosić o Ducha Świętego, a nawet powinno się prosić o Niego: Ew.Łuk. 11,13: " Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec Niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą. "
Ew.Łuk.11,9: "A ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane;..."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 17 lut 2022, 08:28

Dogmaty KRK nie są precyzyjne.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 17 lut 2022, 12:54

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Z tego wersetu wynika, że każdy kto chce, może przyjść do Boga i otrzymać Ducha Świętego jako największy darów..
Nie ma takiego znaczenia ten werset.
Według Ciebie Izaj.55,1 nie mówi o tym, że Duch Święty jest największym darem od Boga dla człowieka, nie mówi, że każdy kto chce, może prosząc otrzymać od Boga Ducha Świętego..
Właśnie, przeczytaj i zrozum co przekazuje to Słowo w Iz 55.
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Ja Ducha Świętego mam w sercu już od dawna. Wszyscy spragnieni Boga wiedzą o pokucie, ja tego nie muszę mówić jeżeli cytuję Izajasza 55,1. Słowo Boże samo nas poucza: O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy!
Piszesz fantazje religijne; Duch Święty nie jest czymś co się wyprasza, Duch jest osobą, która zamieszkuje wierzącego kiedy się nawraca i jest zbawiony. Dzieje się to bez woli człowieka.
Duch Święty jest Kimś, jest osobą jednego Boga, Ojca i Syna (Rzym.8,9-11). Jezus mówi, że można prosić o Ducha Świętego, a nawet powinno się prosić o Niego: Ew.Łuk. 11,13: " Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec Niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą. "
Ew.Łuk.11,9: "A ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane;..."
Przestudiuj kontekst, mylisz dwie rzeczy otrzymanie Ducha związane ze zbawieniem w czasach po zmartwychwstaniu Pana Jezusa i obietnicę dania Ducha z okresu przed krzyżem. W Łk 11:9 Pan Jezus mówił do uczniów o przyszłym zesłaniu Ducha Świętego w dniu pięćdziesiątnicy. Nie ma podobnego wezwania po zmartwychwstaniu.
Jan pisze o warunkach duchowych tamtego czasu:

Ewangelia św. Jana 7:39 A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.


Uwielbienie Pana Jezusa (zmartwychwstanie) było początkiem czasu Ducha Świętego.
Budujesz swoje wywody na wyrwanych z kontekstu wersetach nie uwzględniając kontekstu, dlatego wychodzą ci religijne fantazje zamiast właściwego wykładu Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości