Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 18 lut 2022, 00:46

Jeremiasz pisze:
Hej, Klaro!
Chcę wiedzieć, co myślisz o tym wersecie: Dz.Ap.17,24-28:

" 24. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych

25. Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

26. Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,

27. Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.

28. Albowiem w Nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy. "
?
Ten werset dotyczy całego stworzenia Bożego, wszystkiego co istnieje. A werset 28 o kim mówi? O Bogu Ojcu, czy też o Panu Jezusie Chrystusie?



Jeremiaszu, cytowany fragment to Prawda,ktorej zaprzeczaja koscioly chrzescijanskie. Wszystkie.


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 18 lut 2022, 01:21

KAAN pisze:(...)

Uwielbienie Pana Jezusa (zmartwychwstanie) było początkiem czasu Ducha Świętego.
.



Zmartwychwstanie?

Przeciez Duch Swiety pojawia sie na ziemi po raz pierwszy w dniu chrztu Jezusa w Jordanie(Epifania).

Czlowiek Jezus staje sie wtedy Chrystusem.

Jest to najwazniejsze wydarzenie w historii ludzkosci i calego wszechswiata.

Zmartwychwstanie jest juz tylko konsekwencja tego wydarzenia.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 18 lut 2022, 08:45

klara pisze:
KAAN pisze:(...)
Uwielbienie Pana Jezusa (zmartwychwstanie) było początkiem czasu Ducha Świętego.
.

Zmartwychwstanie?
Przeciez Duch Swiety pojawia sie na ziemi po raz pierwszy w dniu chrztu Jezusa w Jordanie(Epifania).
Oczywiście że Duch Święty działał cały czas od początku świata, ale czas łaski -czas Zboru Bożego jest szczególnym czasem działalności Ducha Świętego. Został on posłany do Zboru Bożego zgodnie z obietnicą:

Ewangelia św. Jana 15:26 Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;
Ewangelia św. Jana 16:7 Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.


W dniu pięćdziesiątnicy Duch Święty zamieszkał w Zboże Bożym i aż do czasu powtórnego przyjścia Pana Jezusa, będzie działał w i przez zbawionych.

Czlowiek Jezus staje sie wtedy Chrystusem.
Pan Jezus jest Chrystusem, Pomazańcem, Mesjaszem od zawsze, to jest tego tytuł.
klara pisze:Jest to najwazniejsze wydarzenie w historii ludzkosci i calego wszechswiata.
Zmartwychwstanie jest juz tylko konsekwencja tego wydarzenia.
Nie, najważniejszym punktem historii jest krzyż - śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 18 lut 2022, 08:47

klara pisze:
KAAN pisze:(...)

Uwielbienie Pana Jezusa (zmartwychwstanie) było początkiem czasu Ducha Świętego.
.



Zmartwychwstanie?

Przeciez Duch Swiety pojawia sie na ziemi po raz pierwszy w dniu chrztu Jezusa w Jordanie(Epifania).

Czlowiek Jezus staje sie wtedy Chrystusem.

Jest to najwazniejsze wydarzenie w historii ludzkosci i calego wszechswiata.

Zmartwychwstanie jest juz tylko konsekwencja tego wydarzenia.


Ja wierzę, że to Chrystus, Duch Święty, stał się człowiekiem nie odwrotnie.

Duchem Świętym byli napełnieni wszyscy prorocy Starego Przymierza, aż do Jana Chrzciciela. To Duch Święty, Chrystus, wybawił Izraela z niewoli Egipskiej. Nie podaję odnośników, bo raczej ich nie czytasz?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 18 lut 2022, 08:54

Jeremiasz pisze:Ja wierzę, że to Chrystus, Duch Święty, stał się człowiekiem nie odwrotnie.
Duch Święty nie jest Chrystusem, Pan Jezus jest Chrystusem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 18 lut 2022, 09:25

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Nie ma takiego znaczenia ten werset.
Według Ciebie Izaj.55,1 nie mówi o tym, że Duch Święty jest największym darem od Boga dla człowieka, nie mówi, że każdy kto chce, może prosząc otrzymać od Boga Ducha Świętego..
Właśnie, przeczytaj i zrozum co przekazuje to Słowo w Iz 55.


Izajasz 55,1-13:

"1. Nuże, wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód, a którzy nie macie pieniędzy, pójdźcie, kupujcie i jedzcie! Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko!

2. Czemu macie płacić pieniędzmi za to, co nie jest chlebem, dawać ciężko zdobyty zarobek za to, co nie syci? Słuchajcie mnie uważnie, a będziecie jedli dobre rzeczy, a tłustym pokarmem pokrzepi się wasza dusza!

3. Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze, z niezłomnymi dowodami łaski okazanej niegdyś Dawidowi!

4. Jak jego ustanowiłem świadkiem dla narodów, księciem i rozkazodawcą ludów,

5. tak ty wezwiesz naród, którego nie znasz, a narody, które nie znały ciebie, będą śpiesznie podążać do ciebie przez wzgląd na Pana, twojego Boga, i przez wzgląd na Świętego Izraelskiego, gdyż cię wsławił.

6. Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!

7. Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!

8. Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan,

9. lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.

10. Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb,

11. tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem.

12. Bo z radością wyjdziecie i w pokoju zostaniecie przyprowadzeni. Góry i pagórki wybuchną przed wami okrzykami radości, a wszystkie drzewa polne będą klaskać w dłonie.

13. Zamiast głogu wyrośnie cyprys, zamiast pokrzywy wyrośnie mirt. I będzie to dla Pana chlubą, znakiem wiecznym, który nie zniszczeje."


Nowe Przymierze mówi o tym, że Jezus jest Wodą Życia. Jeżeli to wiesz, to zrozumiałym staje się werset Izajasza 55,1: "... wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód,..." I czy można coś od Boga kupić? Można coś od Boga wziąć, otrzymać, dostać w prezencie. Można od Boga otrzymać dobra materialne, ale można również i duchowe.
Mądry człowiek, będzie prosił najpierw o dobra duchowe. Czyli o co? "Salomon" prosił o mądrość. A jeżeli ją otrzymał, to o co w następnej kolejności poprosi Boga?
Ja nie jestem Salomonem, ale przeczytałem ewangelie i wersety z Ewangelii Łukasza 11,9-13 i dowiedziałem się, że jeżeli poproszę Boga o Ducha Świętego, to On chętnie mi Go da, a to według mnie jest najważniejsze: Posiadanie w sercu Jezusa.



KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Piszesz fantazje religijne; Duch Święty nie jest czymś co się wyprasza, Duch jest osobą, która zamieszkuje wierzącego kiedy się nawraca i jest zbawiony. Dzieje się to bez woli człowieka.
Duch Święty jest Kimś, jest osobą jednego Boga, Ojca i Syna (Rzym.8,9-11). Jezus mówi, że można prosić o Ducha Świętego, a nawet powinno się prosić o Niego: Ew.Łuk. 11,13: " Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec Niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą. "
Ew.Łuk.11,9: "A ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane;..."
Przestudiuj kontekst, mylisz dwie rzeczy otrzymanie Ducha związane ze zbawieniem w czasach po zmartwychwstaniu Pana Jezusa i obietnicę dania Ducha z okresu przed krzyżem. W Łk 11:9 Pan Jezus mówił do uczniów o przyszłym zesłaniu Ducha Świętego w dniu pięćdziesiątnicy. Nie ma podobnego wezwania po zmartwychwstaniu.


A ja w Jezusa uwierzyłem i poprosiłem Go o to, by On zamieszkał w moim sercu i On to uczynił.


KAAN pisze:Jan pisze o warunkach duchowych tamtego czasu:

Ewangelia św. Jana 7:39 A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.


Uwielbienie Pana Jezusa (zmartwychwstanie) było początkiem czasu Ducha Świętego.
Budujesz swoje wywody na wyrwanych z kontekstu wersetach nie uwzględniając kontekstu, dlatego wychodzą ci religijne fantazje zamiast właściwego wykładu Słowa.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2022, 09:33 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 18 lut 2022, 09:31

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Ja wierzę, że to Chrystus, Duch Święty, stał się człowiekiem nie odwrotnie.
Duch Święty nie jest Chrystusem, Pan Jezus jest Chrystusem.


Jeżeli mnie nie wierzysz, to uwierz apostołowi Pawłowi: Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. Jeśli jednak Chrystus jest w was,...
(Rzym.8,9-11)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 18 lut 2022, 09:53

Jeremiasz pisze:
klara pisze:
KAAN pisze:(...)

Uwielbienie Pana Jezusa (zmartwychwstanie) było początkiem czasu Ducha Świętego.
.



Zmartwychwstanie?

Przeciez Duch Swiety pojawia sie na ziemi po raz pierwszy w dniu chrztu Jezusa w Jordanie(Epifania).

Czlowiek Jezus staje sie wtedy Chrystusem.

Jest to najwazniejsze wydarzenie w historii ludzkosci i calego wszechswiata.

Zmartwychwstanie jest juz tylko konsekwencja tego wydarzenia.


Ja wierzę, że to Chrystus, Duch Święty, stał się człowiekiem nie odwrotnie.

Duchem Świętym byli napełnieni wszyscy prorocy Starego Przymierza, aż do Jana Chrzciciela. To Duch Święty, Chrystus, wybawił Izraela z niewoli Egipskiej. Nie podaję odnośników, bo raczej ich nie czytasz?


Podam jednak jedno zdarzenie zapisane w Ewangelii Jana: Ew.Jana 1,30:

"19. A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi z Jerozolimy wysłali do niego kapłanów i lewitów, aby go zapytali: Kim ty jesteś?

20. I wyznał, a nie zaprzeczył, i oświadczył: Ja nie jestem Chrystusem.

21. I zapytali go: Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem. Prorokiem jesteś? I odpowiedział: Nie.

(22) Rzekli mu więc: Kim jesteś? Musimy dać odpowiedź tym, którzy nas posłali. Cóż powiadasz sam o sobie?

23. Rzekł: Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok.

24. A wysłańcy byli z faryzeuszów. (25) I pytając go, rzekli mu: Czemu więc chrzcisz, jeśli nie jesteś Mesjaszem ani Eliaszem, ani prorokiem?

26. Odpowiedział im Jan, mówiąc: Ja chrzczę wodą, ale pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie;

27. to Ten, który przyjdzie po mnie i któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka sandałów jego.

28. To się działo w Betabarze za Jordanem, gdzie Jan chrzcił.

29. Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.

30. To jest Ten, o którym powiedziałem: Za mną idzie mąż, który był przede mną, bo pierwej był niż ja.

31. I ja go nie znałem; lecz dlatego przyszedłem, chrząc wodą, aby był objawiony Izraelowi.

32. Jan świadczył też, mówiąc: Widziałem Ducha, zstępującego z nieba jakby gołębica; i spoczął na nim.

33. I ja go nie znałem; lecz Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, rzekł do mnie: Ujrzysz tego, na którego Duch zstępuje i na nim spocznie, Ten chrzci Duchem Świętym.

34. A ja widziałem to i złożyłem świadectwo, że ten jest Synem Bożym."


Jak rozumiesz Klaro te słowa: Jan Chrzciciel starszy od Jezusa o pół roku mówi o Jezusie: (30) "Za mną idzie mąż, który był przede mną, bo pierwej był niż ja."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 18 lut 2022, 11:06

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Według Ciebie Izaj.55,1 nie mówi o tym, że Duch Święty jest największym darem od Boga dla człowieka, nie mówi, że każdy kto chce, może prosząc otrzymać od Boga Ducha Świętego..
Właśnie, przeczytaj i zrozum co przekazuje to Słowo w Iz 55.

Nowe Przymierze mówi o tym, że Jezus jest Wodą Życia.
Nieprawda, od Pana Jezusa płynie woda życia, to mowa o Duchu Świętym.
Ja nie jestem Salomonem, ale przeczytałem ewangelie i wersety z Ewangelii Łukasza 11,9-13 i dowiedziałem się, że jeżeli poproszę Boga o Ducha Świętego, to On chętnie mi Go da, a to według mnie jest najważniejsze: Posiadanie w sercu Jezusa.
Nie ma tam informacji o tobie, Pan Jezus mówi do uczniów.
Jeremiasz pisze:A ja w Jezusa uwierzyłem i poprosiłem Go o to, by On zamieszkał w moim sercu i On to uczynił.
Nie wiem co jest w twoim sercu, ale to co piszesz nie jest nauką Pana Jezusa, On nie da się namówić żeby wstąpił do czyjegoś serca, ale patrzy czy wierzysz w niego, a nie jakiś nieprawdziwy jego obraz.
KAAN pisze:Jan pisze o warunkach duchowych tamtego czasu:

Ewangelia św. Jana 7:39 A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.


Uwielbienie Pana Jezusa (zmartwychwstanie) było początkiem czasu Ducha Świętego.
Budujesz swoje wywody na wyrwanych z kontekstu wersetach nie uwzględniając kontekstu, dlatego wychodzą ci religijne fantazje zamiast właściwego wykładu Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 18 lut 2022, 11:08

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Ja wierzę, że to Chrystus, Duch Święty, stał się człowiekiem nie odwrotnie.
Duch Święty nie jest Chrystusem, Pan Jezus jest Chrystusem.
Jeżeli mnie nie wierzysz, to uwierz apostołowi Pawłowi: Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. Jeśli jednak Chrystus jest w was,...
(Rzym.8,9-11)
No właśnie udowodniłeś sobie że to Duch Święty jest w wierzących. Cytowałem ci już, ze Pan Jezus odszedł ale przysłał Pocieszyciela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 18 lut 2022, 23:01

KAAN pisze:(...)

Czlowiek Jezus staje sie wtedy Chrystusem.
Pan Jezus jest Chrystusem, Pomazańcem, Mesjaszem od zawsze, to jest tego tytuł.


Czlowiek Jezus staje sie Chrystusem( "Pomazancem") dopiero w chwili "pomazania" Duchem Swietym, czyli podczas chrztu w Jordanie.
Mesjaszem, czyli zbawicielem, stal sie Jezus Chrystus w czasie pelnienia swojej misji, ktora bylo "danie swiadectwa Prawdzie".
Chrysus to wolne, doskonale dziecko Boga(Syn), istniejace w postaci duchowej (czyli rowniez bog), ktore z wlasnej woli , powodowane miloscia do innych dzieci bozych,pojawia sie na ziemi w postaci ludzkiej, aby pomoc tym zagubionym dzieciom odnalezc droge powrotna do Domu.
Inaczej mowiac, Chrystus to bog (duch)("Slowo bylo bogiem"), ktory stal sie na krotki czas czlowiekiem(cialem), w celu spelnienia okreslonej misji na rzecz swoich pograzonych w duchowym upadku braci i siostr.
Dlatego nazwano Jezusa Chrystusa "drugim Adamem".
"Pierwszy Adam" byl rowniez duchem, zanim stal sie cialem.

A wiec, KAAN, "Pan Jezus" nie istnial od zawsze , rowniez Chrystus nie istnial od zawsze, podobnie jak Mesjasz i Pomazaniec.

klara pisze:Jest to najwazniejsze wydarzenie w historii ludzkosci i calego wszechswiata.
Zmartwychwstanie jest juz tylko konsekwencja tego wydarzenia.
Nie, najważniejszym punktem historii jest krzyż - śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.


Krzyz to narzedzie zbrodni, dokonanej na duchowym CZLOWIEKU ( ktory byl bogiem) i symbol nominalnego chrzescijanstwa, ktore musi upasc, jako ze nie podaza droga Prawdy.
Zmartwychwstanie , czyli powstanie do zycia duchowego (narodzenie na nowo) dotyczy tylko czlowieka i jest konsekwencja dzialania Ducha Ojca na ziemi.


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 18 lut 2022, 23:23

Jeremiasz pisze:
Jak rozumiesz Klaro te słowa: Jan Chrzciciel starszy od Jezusa o pół roku mówi o Jezusie: (30) "Za mną idzie mąż, który był przede mną, bo pierwej był niż ja."


Syn Bozy, znany nam jako Jezus Chrystus, istnial w postaci duchowej zanim stal sie czlowiekiem. Byl" pierworodnym" wszelkiego stworzenia.
Jan w cytowanych slowach potwierdza po prostu objawiona mu Prawde.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2022, 01:22

klara pisze:
Jeremiasz pisze:
Jak rozumiesz Klaro te słowa: Jan Chrzciciel starszy od Jezusa o pół roku mówi o Jezusie: (30) "Za mną idzie mąż, który był przede mną, bo pierwej był niż ja."


Syn Bozy, znany nam jako Jezus Chrystus, istnial w postaci duchowej zanim stal sie czlowiekiem. Byl" pierworodnym" wszelkiego stworzenia.
Jan w cytowanych slowach potwierdza po prostu objawiona mu Prawde.


No to się zgadzamy - Jezus Chrystus istniał w postaci duchowej zanim stał się człowiekiem, był Duchem Świętym jak sam o sobie mówił: Ew.Jana 14,20: "Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was. ".Mówiąc: Ja będę w was, mówił o Duchu Świętym, nazywanym również Duchem Prawdy (Ew.Jana 14,17).

Myślę nawet, że można powiedzieć; stał się Chrystusem w dniu "pomazania" Duchem Świętym w czasie chrztu w Jordanie, bo wcześniej był wybawicielem tylko Izraela (1Kor.10,1-5) i to nie od śmierci wiecznej.
Jeżeli prorocy Starego Przymierza, Boga nazywali Chrystusem, to znaczy Zbawicielem, to zapewne z myślą o przyszłym odkupieniu ludzkości jakiego dokona (np. Psalm 49,8-10; Izajasz 53,1-12), ale również jak to wiemy, dlatego że wielokrotnie na różne sposoby ratował Izraela od różnych wrogów.

A co to znaczy Klaro, że Jezus był "pierworodnym" wszelkiego stworzenia?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2022, 01:54

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Duch Święty nie jest Chrystusem, Pan Jezus jest Chrystusem.
Jeżeli mnie nie wierzysz, to uwierz apostołowi Pawłowi: Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. Jeśli jednak Chrystus jest w was,...
(Rzym.8,9-11)
No właśnie udowodniłeś sobie że to Duch Święty jest w wierzących. Cytowałem ci już, ze Pan Jezus odszedł ale przysłał Pocieszyciela.


Dzieje Apostolskie 19,1-7:

"1. Podczas gdy Apollos przebywał w Koryncie, obszedł Paweł wyżynne okolice i przyszedł do Efezu, a spotkawszy niektórych uczniów,

2. Rzekł do nich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy uwierzyliście? A oni mu na to: Nawet nie słyszeliśmy, że jest Duch Święty.

3. Tedy rzekł: Jak więc zostaliście ochrzczeni? A oni rzekli: Chrztem Janowym.

4. Paweł zaś rzekł: Jan chrzcił chrztem upamiętania i mówił ludowi, żeby uwierzyli w tego, który przyjdzie po nim, to jest w Jezusa.

5. A gdy to usłyszeli, zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa.

6. A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali.

7. Było zaś wszystkich tych mężów około dwunastu."


Duch Święty mieszka we wszystkich wierzących, w rozumieniu, że wierzącymi stajemy się w chwili przyjęcia Ducha Świętego do serca.
Bo cóż to za wierzący który nie ma Boga w sercu? Może pretendent do zostania wierzącym?

Paweł po spotkaniu tych uczniów z Efezu napisał do wierzących w Efezie list, w którym prosił; aby wszyscy przyjęli do serc swoich Pana Jezusa, i nie rozchodziło się o Eucharystię (Efezjan 3,1-19).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 19 lut 2022, 20:30

klara pisze:
KAAN pisze:(...)
Czlowiek Jezus staje sie wtedy Chrystusem.
Pan Jezus jest Chrystusem, Pomazańcem, Mesjaszem od zawsze, to jest tego tytuł.

Czlowiek Jezus staje sie Chrystusem( "Pomazancem") dopiero w chwili "pomazania" Duchem Swietym, czyli podczas chrztu w Jordanie.
To nadinterpretacja, chrzest w Jordanie nie jest przedstawiony w Biblii jako pomazanie.
Mesjaszem, czyli zbawicielem,
Mesjasz to nie to samo co zbawiciel.

"Pierwszy Adam" byl rowniez duchem, zanim stal sie cialem.
To nieprawda. Biblia uczy że Adam stał się człowiekiem kiedy jego ciało otrzymało dech życia. Od tamtej pory nie przestał być człowiekiem, oczekuje na zmartwychwstanie.
A wiec, KAAN, "Pan Jezus" nie istnial od zawsze
Fałszywa teza, Pan Jezus istniał zawsze, jest stworzycielem świata.
klara pisze:
klara pisze:Jest to najwazniejsze wydarzenie w historii ludzkosci i calego wszechswiata.
Zmartwychwstanie jest juz tylko konsekwencja tego wydarzenia.
Nie, najważniejszym punktem historii jest krzyż - śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.
Zmartwychwstanie , czyli powstanie do zycia duchowego (narodzenie na nowo) dotyczy tylko czlowieka i jest konsekwencja dzialania Ducha Ojca na ziemi.
Oczywisty fałsz, Pan Jezus zmartwychwstał i to jest centrum wiary chrześcijańskiej


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości