Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 19 lut 2022, 20:32

Jeremiasz pisze:Duch Święty mieszka we wszystkich wierzących, w rozumieniu, że wierzącymi stajemy się w chwili przyjęcia Ducha Świętego do serca.
Opowiadasz coraz większe niedorzeczności. Prawda jest taka, że jełśi ktoś uwierzy otrzyma Ducha, a nie odwrotnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 20 lut 2022, 00:09

KAAN pisze:
klara pisze:Czlowiek Jezus staje sie Chrystusem( "Pomazancem") dopiero w chwili "pomazania" Duchem Swietym, czyli podczas chrztu w Jordanie.
To nadinterpretacja, chrzest w Jordanie nie jest przedstawiony w Biblii jako pomazanie.


A kiedy -twoim zdaniem- odbylo sie "pomazanie" ?


Mesjaszem, czyli zbawicielem,
Mesjasz to nie to samo co zbawiciel.


Cytuje z Got Questions: Mesjasz pochodzi od hebrajskiego słowa mashiach i oznacza "namaszczony" lub "wybrany."



"Pierwszy Adam" byl rowniez duchem, zanim stal sie cialem.
To nieprawda. Biblia uczy że Adam stał się człowiekiem kiedy jego ciało otrzymało dech życia. Od tamtej pory nie przestał być człowiekiem, oczekuje na zmartwychwstanie.


Gdzie przebywa teraz Adam?
Jesli Adam ma zmartwychwstac, to chyba po to, zeby wrocic do Domu Ojca...tam, skad Adam wyszedl. Myslisz, KAAN, ze w Domu Ojca Adam zyl w ciele ulepionym z gliny?

A wiec, KAAN, "Pan Jezus" nie istnial od zawsze
Fałszywa teza, Pan Jezus istniał zawsze, jest stworzycielem świata.


Pan Jezus stworzycielem swiata? Gdzie to pisze?
klara pisze:Zmartwychwstanie , czyli powstanie do zycia duchowego (narodzenie na nowo) dotyczy tylko czlowieka i jest konsekwencja dzialania Ducha Ojca na ziemi.
Oczywisty fałsz, Pan Jezus zmartwychwstał i to jest centrum wiary chrześcijańskiej


Pan Jezus zmartwychwstal, poniewaz byl smiertelnym czlowiekiem, takim jak kazdy z nas. I stalo sie to w chwili, gdy zostal napelniony Duchem Sw. podczas chrztu w Jordanie, stajac sie wtedy Chrystusem. W tym samym momencie Jezus Chrystus "umarl w ciele". W Duchu natomiast zyje do dzis.
Smierc na krzyzu- w swietle Objawienia- nie ma takiego znaczenia, jakie nadaje jej nominalne chrzescijanstwo. W rzeczywistosci zyjacy w Duchu Jezus Chrystus nie mogl umrzec na krzyzu, poniewaz zycie w Duchu to zycie bez konca.
Dotyczy to rowniez kazdego dziecka bozego narodzonego na nowo z Ducha.

Utracic zycie w Duchu mozna tylko z wlasnej woli, wybierajac droge "poznania dobra i zla", prowadzaca przez pozbawione Swiatla tereny "niegodziwca".
W ten sposob utracil swoje duchowe zycie biblijny Adam i potomstwo, ktore przyszlo przez niego do materialnego swiata.


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 20 lut 2022, 00:23

Jeremiasz pisze:
A co to znaczy Klaro, że Jezus był "pierworodnym" wszelkiego stworzenia?


Syn Bozy, znany nam jako Jezus Chrystus, istnial w postaci duchowej zanim stal sie czlowiekiem. Byl" pierworodnym" wszelkiego stworzenia.
Jan w cytowanych slowach potwierdza po prostu objawiona mu Prawde.


Znaczy to, ze Syn Bozy mial poczatek.


Na początku było Słowo , a Słowo było u Boga i Bogiem (bogiem) było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2022, 07:38

klara pisze:Pan Jezus stworzycielem swiata? Gdzie to pisze?

Tutaj to pisze: Kolosan 1,16: "Ponieważ w Nim (w Jego Duchu, jak to również mówią Dz.Ap.17,27) zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. "
Jak widzisz, wszystko przez Jezusa i dla Jezusa zostało stworzone.

Tutaj również pisze, że przez Jezusa wszystko zostało stworzone: Ew.Jana 1,3: "1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. 2. Ono było na początku u Boga. 3. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. "
14." A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas,..."



klara pisze:
Jeremiasz pisze:
A co to znaczy Klaro, że Jezus był "pierworodnym" wszelkiego stworzenia?


Syn Bozy, znany nam jako Jezus Chrystus, istnial w postaci duchowej zanim stal sie czlowiekiem. Byl" pierworodnym" wszelkiego stworzenia.
Jan w cytowanych slowach potwierdza po prostu objawiona mu Prawde.


Znaczy to, ze Syn Bozy mial poczatek.


Na początku było Słowo , a Słowo było u Boga i Bogiem (bogiem) było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało


Ew.Jana 1,1-3 mówi, że na początku, zanim cokolwiek zostało stworzone, był Bóg, Jezus (Objawienie 3:14), Alfa i Omega, Początek i Koniec (Objawienie 22:13), który jest Duchem nie mającym początku istnienia, przez nikogo nie stworzony, bo jak widzisz w 3 wersecie jest powiedziane, że wszystko co zostało stworzone, zostało stworzone przez Niego.
Jezus musi być wiecznie żyjącym Bogiem, bez początku zaistnienia, bo sam siebie nie mógł stworzyć, a wszystko co zostało stworzone, zostało przez Niego stworzone.
Tak jest też o Jezusie powiedziane w liście do Hebrajczyków 7,3:" Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze." Hebr.7,8:"...ten, o którym złożono świadectwo, że żyje (wiecznie). "
Jezus, nie mający początku dni, ani końca życia.

Janowi, który był Jego umiłowanym uczniem, Jezus objawił, że jest żywotem wiecznym: 1Jana 1,2: "A żywot objawiony został, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam ów żywot wieczny, który był u Ojca, a nam objawiony został."

Tym którzy byli hultajami (Ew.Jana 10,31), chociaż podawali się za świadków Jehowy (Ew.Jana 10,31-38), Jezus przedstawił się jedynie jako ten, który może używać tytułu Boga z racji zapisanego słowa Bożego w Psalmie 82,6: "Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego," dlatego, bo Bóg nie objawia się przestępcom i łotrom, tylko tym którzy Go miłują i przestrzegają Jego przykazań.

Tak też powiedział ap.Paweł: 1Kor.8,5-6: "5. Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, 6. Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy. "
Jak widzisz, Paweł nie nazwał Jezusa jednym z wielu bogów i wielu panów, będących nimi tylko z nazwy, ale mówi; że Jezus jest stwórcą wszystkiego (6). Wszystko od Boga Ojca pochodzi i tak mówi Jan: Ew.Jana 1,1:"Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. " i Ono wyszło od Boga i przyszło na świat (Ew.Jana 1,14).

" On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,"
(Kolosan 1,15)
A więc Jezus jest pierwszy, pierworodny, istniejący zanim cokolwiek zostało stworzone.

Pierworodny wszelkiego stworzenia: Pasterz. W rozumieniu Jego ludzkiego synostwa: Pierworodny syn Marii z Nazaretu, zastępczo pierworodny syn każdego z nas.
Zgodnie z prawem Mojżeszowym, mamy wykupić swojego pierworodnego syna (Księga Liczb 18:15), ale na wykup Syna Bożego nas nie stać. Zmiana warunków Nowego Przymierza (Hebr.8,13) sprawia, że to Syn Boży wykupuje (Tytus 2,14) tych, którym został oddany, to jest wszelkiemu ciału, wszelkiemu stworzeniu (Dz.Ap.2,17-21), po prostu człowiekowi.

I wykupić człowieka, tak, aby ten mógł potem wiecznie żyć w Niebie, nie mógł dokonać śmiertelny człowiek, tylko nieśmiertelny, wiecznie żyjący Bóg, bo okup za duszę jest zbyt wysoki aby śmiertelny człowiek znalazł odpowiednią zapłatę; materialną, duchową, składającą się z dobrych uczynków, czy poświęcenia nawet swojego życia za życie brata:
Psalm 49,8-10:
"8. Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek. Ani też nie da Bogu za niego okupu,

9. Bo okup za duszę jest zbyt drogi. I nie wystarczy nigdy,

10. By mógł żyć dalej na zawsze i nie oglądał grobu."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2022, 08:04

klara pisze:Gdzie przebywa teraz Adam?
Jesli Adam ma zmartwychwstac, to chyba po to, zeby wrocic do Domu Ojca...tam, skad Adam wyszedl. Myslisz, KAAN, ze w Domu Ojca Adam zyl w ciele ulepionym z gliny?

Adam żył w Raju, w Domu Ojca ulepiony z gliny, albo z ziemi: 1Moj.3,19: "...wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz."
Jednak jego ciało zostało w tamtym okresie uczynionym nieśmiertelnym podobnym do tego jakie w tej chwili ma w Niebie Pan Jezus.

klara pisze:Pan Jezus zmartwychwstal, poniewaz byl smiertelnym czlowiekiem, takim jak kazdy z nas. I stalo sie to w chwili, gdy zostal napelniony Duchem Sw. podczas chrztu w Jordanie, stajac sie wtedy Chrystusem. W tym samym momencie Jezus Chrystus "umarl w ciele". W Duchu natomiast zyje do dzis.
Smierc na krzyzu- w swietle Objawienia- nie ma takiego znaczenia, jakie nadaje jej nominalne chrzescijanstwo. W rzeczywistosci zyjacy w Duchu Jezus Chrystus nie mogl umrzec na krzyzu, poniewaz zycie w Duchu to zycie bez konca.
Dotyczy to rowniez kazdego dziecka bozego narodzonego na nowo z Ducha.

Utracic zycie w Duchu mozna tylko z wlasnej woli, wybierajac droge "poznania dobra i zla", prowadzaca przez pozbawione Swiatla tereny "niegodziwca".
W ten sposob utracil swoje duchowe zycie biblijny Adam i potomstwo, ktore przyszlo przez niego do materialnego swiata.


Jezus nie mógłby umrzeć na krzyżu Golgoty, gdyby nie stał się śmiertelnym człowiekiem. Nie mógłby zmartwychwstać, gdyby wcześniej jego ciało nie umarło. I zmartwychwstanie Jezusa dokonało się trzeciego dnia po jego śmierci na krzyżu, a nie w czasie chrztu w Jordanie. Jezus był żyjącym Bogiem bez grzechu przed chrztem w Jordanie i był tym samym żyjącym Bogiem bez grzechu, po chrzcie w Jordanie. Był Bogiem bez grzechu przed napełnieniem Duchem Świętym i tym samym Bogiem bez grzechu po napełnieniu Duchem Świętym.
To co widzieli ludzie w czasie chrztu Jezusa w Jordanie; to jest zstępującego Ducha Świętego na Jezusa w postaci gołębicy, działo się ze względu na tych, którzy byli niewierzący."Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie gwoli mnie odezwał się ten głos, ale gwoli was."
(Ewangelia Jana 12:30)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2022, 09:37

" On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,"
(Kolosan 1,15)
A więc Jezus jest pierwszy, pierworodny, istniejący zanim cokolwiek zostało stworzone.

Jezus - Syn Człowieczy, Pierworodny wszelkiego stworzenia, więc zastępczo Pierworodny Syn każdego człowieka, nie tylko Marii z Nazaretu: Pasterz (Ew.Jana 10,11: "Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce. ").

"Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby zbawić to, co zginęło."
(Ewangelia Mateusza 18:11)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2022, 09:56

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Duch Święty mieszka we wszystkich wierzących, w rozumieniu, że wierzącymi stajemy się w chwili przyjęcia Ducha Świętego do serca.
Opowiadasz coraz większe niedorzeczności. Prawda jest taka, że jełśi ktoś uwierzy otrzyma Ducha, a nie odwrotnie.

Wierzącymi są ci którzy są zbawieni i otrzymali Ducha Świętego. Inni są pretendentami do tego by być wierzącym, czyli do tego aby być wykupioną własnością Boga. "Aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili."
(List do Galatów 4:5)

Co z tego że uwierzyli w zbawienie za darmo z łaski i mówią: Jestem wierzący, wiem że zbawienie jest za darmo z łaski, a nie mają Ducha Świętego w sercu i przez to nie stali się dziećmi Bożymi? Albo nawet mówią, że mają Ducha Świętego w sercu, gdy tak na prawdę Go tam nie ma?
Ap.Paweł mówił: Badajcie swoje serca i sprawdzajcie czy Duch Boży w nim mieszka.

"Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli."
(2 list do Koryntian 13:5)
No i popatrz: Znowu ten Paweł mówi; że w nas jest Jezus Chrystus?!

" Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego."
(List do Rzymian 8:9)
A tutaj: Duch Boży w nas?!

Tak, ten Duch Boży, to Jezus Chrystus dający nam zbawienie.


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 20 lut 2022, 11:31

Jeremiasz pisze:" On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,"
(Kolosan 1,15)
A więc Jezus jest pierwszy, pierworodny, istniejący zanim cokolwiek zostało stworzone.

Jezus - Syn Człowieczy, Pierworodny wszelkiego stworzenia, więc zastępczo Pierworodny Syn każdego człowieka, nie tylko Marii z Nazaretu: Pasterz (Ew.Jana 10,11: "Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce. ").

"Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby zbawić to, co zginęło."
(Ewangelia Mateusza 18:11)


Syn Bozy, Slowo, jest wiec "pierworodnym wszelkiego stworzenia" i nie ma co kombinowac, ze bylo inaczej. I wcale nie koliduje to z faktem, ze przez Tego pierworodnego Syna( zrodzonego z Ojca), powstalo cale stworzenie.

I nie mogl byc to Jezus, smiertelny czlowiek, ktory narodzil sie dopiero do duchowego zycia na ziemi w 1. wieku naszej ery.
Chrzescijanstwo w calej swojej historii naginalo przekazana ludzkosci Prawde do swoich egoistycznych potrzeb.

Syn Bozy ma swoj poczatek w Duchu, Jezus natomiast jest ziemskim cialem, w ktorym inkarnuje Syn Bozy, stajac sie smiertelnym czlowiekiem. Niesmiertelnosc , ktora mozliwa jest tylko w Duchu, odzyskuje Syn Bozy dopiero podczas chrztu w Jordanie, stajac sie niesmiertelnym Jezusem Chrystusem za sprawa niebianskiego Ojca.

Syn Bozy,Slowo, z wlasnej woli oddal 30 lat swojego duchowego ZYCIA, znizajac sie do poziomu bladzacego w ciemnosci smiertelnika, aby pokazac upadlemu czlowiekowi Droge wyjscia z ziemskiej matni. Jako ozywiony w Duchu Jezus Chrystus przekazuje nam On wyzwalajaca Prawde, ktorej nie poznal do tego czasu zaden zyjacy na ziemi czlowiek.

Prawdziwym poswieceniem ze strony Syna Bozego nie jest fakt utraty fizycznego ciala, otaczanego kultem przez nominalnych chrzescijan, lecz utrata na okres 30 lat ZYCIA w Duchu i ludzkie doswiadczenie bolu i przejscia przez bramy narodzin i smierci.

Cialo nie ma tu wiekszego znaczenia.

Prawo krwawych ofiar, ktore znali ludzie, uznane zostalo przez Jezusa Chrystusa za brzemie nie do zniesienia. Niestety nominalne chrzescijanstwo nadal narzuca to brzemie ludziom, ignorujac przekaz Syna Bozego, ktory objawil sie w Jezusie Chrystusie.

Jeremiaszu, nie da sie pogodzic starego przymierza z nowym.

Stare Przymierze, oparte na krwawych ofiarach i wierze w przyjscie Mesjasza zawarte bylo z Jehowa(h), jednym z bogow, ktory nadzorowal ziemskie ciemnosci , w ktorych od czasu do czasu pojawiali sie-narazajac zycie- prawdziwi prorocy, kierowani Duchem Ojca,
Najwiekszym z nich byl Jezus Chrystus, ktory przyszedl bezposrednio od Ojca jako Chrystus, w ciele czlowieka o imieniu Jezus.


Ludzie uwazajacy sie za chrzescijan lubia klocic sie o nieistotne szczegoly, zapominajac przy tym o istocie i celu Objawienia.

Syn Bozy mial poczatek, bo przed Synem jest Ojciec i jest to naturalny porzadek Stworzenia, ktory Syn Bozy osobiscie potwierdza, mowiac np, ze "Ojciec wiekszy jest niz ja". Rowniez fakt Jego przyjscia na ziemie musial miec podstawy w istnieniu wszechmogacego Ojca, ktory JEST w stanie ponownie dac utracone w Duchu ZYCIE.

Ta Prawda jest prosta w swojej istocie. Niestety nominalne chrzescijanstwo strasznie te Prawde komplikuje i gmatwa, probujac w swej nieswiadomosci przepchac wlasne egoistyczne interesy. W dzialaniu tych "chrzescijan" brak tego , co najistotniejsze i co odroznia narodzonych z Ducha ludzi od reszty swiata: MILOSCI .

Chrzescijanie walcza ze soba i to zdradza ich ducha. Dlatego chrzescijanstwo musi upasc.

KAAN podkresla istnienie Zboru Bozego i ja temu nie zaprzeczam, bo taki Zbor (KOSCIOL) rzeczywiscie istnieje. Ale czy to jest ten , do ktorego KAAN nalezy, pozostaje otwarta kwestia, ktora nalezy sobie wyjasnic.

Ja tego nie osadzam. Ja tylko wyrazam swoje watpliwosci. Odpowiedzi, ktore otrzymuje nie przekonuja mnie do zmiany stanowiska w tej sprawie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 20 lut 2022, 13:36

klara pisze:
KAAN pisze:
klara pisze:Czlowiek Jezus staje sie Chrystusem( "Pomazancem") dopiero w chwili "pomazania" Duchem Swietym, czyli podczas chrztu w Jordanie.
To nadinterpretacja, chrzest w Jordanie nie jest przedstawiony w Biblii jako pomazanie.
A kiedy -twoim zdaniem- odbylo sie "pomazanie" ?
Nigdy, to tytuł Pana Jezusa, pomazanie było stosowane wobec ludzi; kapłanów i królów. Pan Jezus ma też tytuł Zbawiciela, bo nim był zanim umarł i zmartwychwstał.
Mesjaszem, czyli zbawicielem,
Mesjasz to nie to samo co zbawiciel.

Cytuje z Got Questions: Mesjasz pochodzi od hebrajskiego słowa mashiach i oznacza "namaszczony" lub "wybrany."
No właśnie, sama sobie odpowiedziałaś :)
"Pierwszy Adam" byl rowniez duchem, zanim stal sie cialem.
To nieprawda. Biblia uczy że Adam stał się człowiekiem kiedy jego ciało otrzymało dech życia. Od tamtej pory nie przestał być człowiekiem, oczekuje na zmartwychwstanie.
Gdzie przebywa teraz Adam? [/quote]Czeka na zmartwychwstanie w szeolu.
Jesli Adam ma zmartwychwstac, to chyba po to, zeby wrocic do Domu Ojca...tam, skad Adam wyszedl.
To jest sprawa Pana Boga, nie znamy wyroku Bożego.
Myslisz, KAAN, ze w Domu Ojca Adam zyl w ciele ulepionym z gliny?
A gdzie napisano że z gliny został ulepiony? :D

A wiec, KAAN, "Pan Jezus" nie istnial od zawsze
Fałszywa teza, Pan Jezus istniał zawsze, jest stworzycielem świata.
Pan Jezus stworzycielem swiata? Gdzie to pisze?

Jeden z tekstów:

J 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
4 W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.


klara pisze:Zmartwychwstanie , czyli powstanie do zycia duchowego (narodzenie na nowo) dotyczy tylko czlowieka i jest konsekwencja dzialania Ducha Ojca na ziemi.
Oczywisty fałsz, Pan Jezus zmartwychwstał i to jest centrum wiary chrześcijańskiej
Pan Jezus zmartwychwstal, poniewaz byl smiertelnym czlowiekiem, takim jak kazdy z nas.[/quote]Tylko wtedy gdy był na ziemi, wsześniej i późnie już nie jest taki jak człowiek. On upodobnił się do człowieka z wyjątkiem grzechu, a my teraz mamy upodabniać się do Niego.
Smierc na krzyzu- w swietle Objawienia- nie ma takiego znaczenia, jakie nadaje jej nominalne chrzescijanstwo.
Z powodu tego wyznania nie jesteś chrześcijanką, bo śmierć i zmartwychwstanie jest w centrum naszego wyznania:

1Kor 1:23 My zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo,
24 Natomiast dla powołanych i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.
25 Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie, a słabość Boża mocniejsza niż ludzie.

I Kor 2:2 Albowiem uznałem za właściwe nic innego nie umieć między wami, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego.

Gal 3:1 O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego?
2 Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą?
3 Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie?

W rzeczywistosci zyjacy w Duchu Jezus Chrystus nie mogl umrzec na krzyzu, poniewaz zycie w Duchu to zycie bez konca.
Dotyczy to rowniez kazdego dziecka bozego narodzonego na nowo z Ducha.
To diabelskie kłamstwo.

ITes 4:14 Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.

Musisz się nawrócić do prawdziwego Pana Jezusa inaczej zginiesz w piekle.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 20 lut 2022, 13:38

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Duch Święty mieszka we wszystkich wierzących, w rozumieniu, że wierzącymi stajemy się w chwili przyjęcia Ducha Świętego do serca.
Opowiadasz coraz większe niedorzeczności. Prawda jest taka, że jełśi ktoś uwierzy otrzyma Ducha, a nie odwrotnie.
Wierzącymi są ci którzy są zbawieni i otrzymali Ducha Świętego. Inni są pretendentami do tego by być wierzącym, czyli do tego aby być wykupioną własnością Boga.
To niedorzeczność, ten sam błąd który popełniają katolicy i inne religie odwracając przyczynę i skutek. Najpierw jest wiara, a potem zbawienie i zanurzenie w Duchu Świętym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 20 lut 2022, 13:42

klara pisze:Chrzescijanie walcza ze soba i to zdradza ich ducha. Dlatego chrzescijanstwo musi upasc.
Chrześcijanie nie walczą ze sobą, chrześcijanie mają miłość Bożą i miłość braterską. Musi upaść odstępcze nominalne ( z nazwy) chrześcijaństwo, które nie ma ze Zborem Bożym nic wspólnego.
KAAN podkresla istnienie Zboru Bozego i ja temu nie zaprzeczam, bo taki Zbor (KOSCIOL) rzeczywiscie istnieje. Ale czy to jest ten , do ktorego KAAN należy...
Tak, ja należę to tego Zboru (Kościoła); nalezy do niego każdy kto jest zbawiony z łaski na podstawie wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2022, 17:14

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Opowiadasz coraz większe niedorzeczności. Prawda jest taka, że jełśi ktoś uwierzy otrzyma Ducha, a nie odwrotnie.
Wierzącymi są ci którzy są zbawieni i otrzymali Ducha Świętego. Inni są pretendentami do tego by być wierzącym, czyli do tego aby być wykupioną własnością Boga.
To niedorzeczność, ten sam błąd który popełniają katolicy i inne religie odwracając przyczynę i skutek. Najpierw jest wiara, a potem zbawienie i zanurzenie w Duchu Świętym.


:) To niedorzeczność... Zamiast wierzący, powinienem powiedzieć; własność Boga, albo dziecko Boga? To ma sens?
Przychodzi wiara do człowieka, i czy ten człowiek jest od razu zbawiony?
Zaczyna wierzyć, że Bóg istnieje, dowiaduje się o odkupieniu w Jezusie o Jego ofierze na krzyżu Golgoty, próbuje pełnić dobre uczynki zgodne z przykazaniami, wie że zbawienie jest za darmo z łaski, więc jest wiara, i sądzisz że jest już zbawiony? Ten człowiek jest pretendentem do zostania dzieckiem Bożym, do stania się Jego wykupioną własnością.

Paweł zapytał się podobnych ludzi: Dz.Ap.19,2:" Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy uwierzyliście? "

Od tego się zaczyna chrześcijaństwo: Od przyjęcia Ducha Świętego, do serca. Powtarzam do serca, bo jest to wskazane w Biblii miejsce przebywania Ducha Bożego w człowieku, a są różne pomysły tego dotyczące. Nawet ktoś umiejscowił Ducha Świętego w brzuchu, jako wnętrznościach z których wypływa Woda Życia. Serce człowieka jest jego wnętrzem z którego wydobywa dobre i złe rzeczy: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą."
(Ewangelia Mateusza 5:8)
Gdy człowiek z powodu wiary którą otrzymał od Boga, przyjmuje Jezusa do serca, jako Ducha Świętego, staje się dzieckiem Boga: Ew.Jana 1,12: "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego,"

I wtedy: "Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. "
(1Jana 5,12)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2022, 17:42

klara pisze:Syn Bozy ma swoj poczatek w Duchu, Jezus natomiast jest ziemskim cialem, w ktorym inkarnuje Syn Bozy, stajac sie smiertelnym czlowiekiem. Niesmiertelnosc , ktora mozliwa jest tylko w Duchu, odzyskuje Syn Bozy dopiero podczas chrztu w Jordanie, stajac sie niesmiertelnym Jezusem Chrystusem za sprawa niebianskiego Ojca.


Zdradzę Ci tajemnicę: Jezus jest Bogiem Ojcem.
Zobacz na Kolosan 1,16:"Ponieważ w Nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."
i porównaj z Dz.Ap.17,26-28:"...Albowiem w Nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, ..."
W kim żyjemy, w kim wszystko co istnieje się znajduje? W Jezusie Chrystusie jako Duchu Bożym.
I to powiedział Bóg JHWH przez proroka Jeremiasza 23,24:"Czy to nie Ja wypełniam niebo i ziemię? - mówi Bóg JHWH (JeHoWaH). "
Wniosek jest prosty: Ten który wszystko wypełnia, Jezus Chrystus, jest Bogiem JHWH, Bóg Starego Przymierza ciągle dążący do uratowania całego świata.

Niepokojące jest, że nie przykładasz żadnej wagi do ofiary Jezusa. Bez jego ofiary nikt nie wejdzie do Nieba.
Jezus powiedział nawet: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym. "I kto by upadł na ten kamień, roztrzaska się, a na kogo by on upadł, zmiażdży go."
(Ewangelia Mateusza 21:44)

Psalm 49,8-10 mówi, że żaden człowiek Cię nie uratuje, i żaden anioł. Jest to cena zbyt niska za życie człowieka, tak aby ten żył wiecznie. Jedynie Bóg mógł to zrobić ofiarowując samego siebie.

"8. Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek. Ani też nie da Bogu za niego okupu,

9. Bo okup za duszę jest zbyt drogi I nie wystarczy nigdy,

10. By mógł żyć dalej na zawsze i nie oglądał grobu. "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 20 lut 2022, 19:09

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Wierzącymi są ci którzy są zbawieni i otrzymali Ducha Świętego. Inni są pretendentami do tego by być wierzącym, czyli do tego aby być wykupioną własnością Boga.
To niedorzeczność, ten sam błąd który popełniają katolicy i inne religie odwracając przyczynę i skutek. Najpierw jest wiara, a potem zbawienie i zanurzenie w Duchu Świętym.

:) To niedorzeczność... Zamiast wierzący, powinienem powiedzieć; własność Boga, albo dziecko Boga? To ma sens?
Przychodzi wiara do człowieka, i czy ten człowiek jest od razu zbawiony?
Mleko duchowe:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
...
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
...
36 Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.


Od początku musisz poznać Ewangelię. Widzę, że zapędziłeś się w kozi róg i nie umiesz z tego wyjść.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 22 lut 2022, 09:10

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:To niedorzeczność, ten sam błąd który popełniają katolicy i inne religie odwracając przyczynę i skutek. Najpierw jest wiara, a potem zbawienie i zanurzenie w Duchu Świętym.

:) To niedorzeczność... Zamiast wierzący, powinienem powiedzieć; własność Boga, albo dziecko Boga? To ma sens?
Przychodzi wiara do człowieka, i czy ten człowiek jest od razu zbawiony?
Mleko duchowe:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
...
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
...
36 Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.


Od początku musisz poznać Ewangelię. Widzę, że zapędziłeś się w kozi róg i nie umiesz z tego wyjść.


Nie zapędziłem się. Mówię prawdę.

Kościołem Bożym są ci którzy mają Jezusa Chrystusa w sercu (2 list do Koryntian 13:5).
Są tacy którzy w chwili uwierzenia w Jezusa od razu otrzymują Ducha Świętego:
" A gdy Piotr jeszcze mówił te słowa, zstąpił Duch Święty na wszystkich słuchających tej mowy."
(Dzieje Apostolskie 10:44)

"45. I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy z Piotrem przyszli, że i na pogan został wylany dar Ducha Świętego;

46. Słyszeli ich bowiem, jak mówili językami i wielbili Boga. Wtedy odezwał się Piotr:

47. Czy może ktoś odmówić wody, aby ochrzcić tych, którzy otrzymali Ducha Świętego jak i my? "




Inni pomimo wiary w Jezusa, otrzymują Ducha Świętego po pewnym czasie.

Tak było z apostołami: Dopiero w wieczerniku otrzymali Ducha Świętego, chociaż wierzyli w Jezusa, wyczekiwali na Niego:
"1. Pierwszą księgę, Teofilu, napisałem o tym wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku
2. aż do dnia, gdy udzieliwszy przez Ducha Świętego poleceń apostołom, których wybrał, wzięty został w górę;
3. im też po swojej męce objawił się jako żyjący i dał liczne tego dowody, ukazując się im przez czterdzieści dni i mówiąc o Królestwie Bożym.
4. A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie;
5. Jan bowiem chrzcił wodą, ale wy po niewielu dniach będziecie ochrzczeni Duchem Świętym."

(Dz.Ap.1,1-5)

" 21. I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.

22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.

23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane. "


(Ew.Jana 21,21-23)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości