Zenski wymiar Boga

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: ami » 16 cze 2019, 08:43

Rozdział Drugi, Nowe Pismo Święte, jak napisane przez Sanandę / Jezusa - fragmenty

Dziś jest drugi dzień nowego czasu na Ziemi. Jest to czas zmian, czas, aby porzucić stare idee, bez względu na to, jak cenne mogą być dla Ciebie. Jest mi przykro, że jestem teraz w sytuacji zmuszającej do zweryfikowania religii, która powstała w moim imieniu, ale błędne interpretacje moich nauk są tak powszechne, że muszę uczynić zapisy prostymi. Czy nie chciałbyś zrobić tak samo, jeśli wiedziałbyś, że jesteś błędnie cytowany tak często i tak świadomie, że zmienia to wiadomość, która była pracą twojego serca i duszy?

To nie jest kwestia dumy dla mnie. To jest kwestia Prawdy. Matka / Ojciec Bóg i ja pracowaliśmy z Pierwotnym Stwórcą przez eony opracowując plan dla Ziemi. Naszym marzeniem o Niebieskiej Planecie było zawsze, żeby ona zeszła do niższych wibracji, stworzyła ciężki, świat 3D dla doświadczeń ludzkości z (obdarzonych) wolną wolą. Oczywiście jedynym sposobem, aby doświadczyć wolnej woli była zasłona zapomnienia, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki można poczuć odrębność od Uniwersalnych Praw. Twoje zmysły sugerują ci, że rzeczy "się zdarzają" niezależne od siebie, i czujesz się w oderwaniu od przyczyny i dynamicznego efektu, który jest dla nas tak oczywisty w wyższych wymiarach.

To był obszar konfliktu na całym świecie - jedna religia przeciwko innej, a każda twierdziła, że jest jedynym prawdziwym Słowem Bożym. Drodzy przyjaciele, mogę powiedzieć to Wam teraz, z pełnym przekonaniem, że nie istnieje żadna prawdziwa religia w tym czasie na Ziemi. Istnieje wiele prawd i wiele fałszu w każdej religii, od chrześcijaństwa do islamu, od buddyzmu do hinduizmu do systemów wierzeń plemiennych z najbardziej odległych lasów i gór (chociaż niektóre z nich zbliżają się do prawdy w ich prostej akceptacji (obecności) Boga w sobie i w każdym żywym stworzeniu). Mam nadzieję, że lepiej tym razem wykonam zadanie zapisując moje własne słowa dla wszystkich do czytania, i wyrażę lekcje bezpośrednio i prosto, gdyż to jest wasz nawyk robienia tak teraz w 21 wieku.

Z tą międzynarodową wielojęzyczną publicznością na uwadze, zacznę najpierw od nauk podstawowych, ponieważ one są tymi, które zostały tak źle rozumiane w starych Pismach. Zdecydowałem się przedstawić te nauki po prawie dwóch latach od poprzednich wiadomości i rozmów z Matką / Ojcem Bogiem, bo mogę teraz korzystać z ich słów, które nadały ton, który mogę naśladować. W ten sposób, ich słowa stanowią ważny kontekst dla zaoferowania moich prostych lekcji.

Teraz, w lekcji drugiej opiszę relację, którą znacie jako Trójca - Ojciec, Syn i Duch Święty. Pierwotny Stwórca ma miejsce na szczycie piramidy, która jest Trójcą. Ona / On jest Stwórcą wszystkich Twórców, Początkiem wszystkich Początków i Źródłem Wszystkiego. Ja, Sananda jestem Synem Pierwotnego Stwórcy. Matka / Ojciec Bóg, Bliźniacze Płomienie Życia Stworzyły w Galaktyce Drogi Mlecznej, połączonego Ducha Świętego. Patriarchalny opis Historii Stworzenia pomija Tą, która urodziła - Matkę, która jest istotną częścią procesu, tak jak jest to wśród ludzi.

Oryginalna tendencja, aby wymieniać tylko mężczyzn, ich wyczyny i ich siłę, dała zupełnie wypaczony obraz wartości kobiety w życiu i zarządzaniu Planetą. Postaram się zacząć właściwie, to, co źle napisano w tych pismach.

W przeciwieństwie do nauk zawartych w Biblii, Maria Magdalena nie była prostytutką lub upadłą kobietą jakiegokolwiek rodzaju. Była silną i inteligentną kobietą z wielką godnością. Była moją ukochaną żoną i matką naszej córki, Sary. Jej zdegradowany wizerunek był początkiem degradacji kobiet, który trwa do chwili obecnej, z niewielkimi procesami podejmowanymi na Zachodzie w ciągu ostatnich 120 lat.

Maria Magdalena, serce mego serca, dusza mojej duszy, i Miłość mojego Życia, powinna być wzorem dla silnych i sprawiedliwych kobiet poprzez te wszystkie lata. Zamiast tego, grupa mężczyzn, którzy kompilowali historie do Biblii trzysta lat po mojej śmierci, podjęła świadomą decyzję, aby zatrzeć jej istnienie w umysłach ludzi, i na dobrą sprawę to im się udało. Poprzez rozdzielenie nas i stworzenie mojego obrazu jako w celibacie, nie związanego z nikim mężczyzny, powiedzieli kłamstwo, które pozbawiło ludzi prawdy - że byłem kochającym i oddanym mężem i ojcem.

To był początek tego, co stało się znane jako Wojna płci. Dla nas nie było wojny. Było silne, kameralne równe partnerstwo oparte na wzajemnym szacunku i trwałej Miłości, która podtrzymywała mnie w życiowych wyzwaniach, tak jak miłość mojej oddanej Matki, Ojca, i mojej rozszerzonej rodziny. To właśnie był obraz siły przez miłość rodziny, którą pragnęli wyeliminować, bo ona jest podstawą kultury ludzi szczęśliwych i niezależnych. Osoby, które tworzą silne, wspierające się rodziny / struktury społeczne są mniej wrażliwe i mniej zależne od zewnętrznych zasobów, takich jak instytucje rządowe i religijne, a zatem trudniejsze do kontrolowania, i mniej kuszone obietnicami władzy lub dobrobytem materialnym.

Podążając z biblijnym zmienionym opisem mojego życia, Wielkie Kłamstwo pozostawiło wszystkich zdezorientowanymi i niepewnymi, jakie ich pierwotne relacje powinny być. Relacje między kobietami i mężczyznami, kobietami i dziećmi, i mężczyznami i ich dziećmi były na nowo zdefiniowane i zniekształcone. Czy będąc w służbie Bogu oznacza, że musisz być w celibacie, oddzielony i wyobcowany od płci przeciwnej? Z pewnością nie. Odwołanie do samotnego życia jest ściśle osobistym wyborem.

Zamiast zwrócić się do siebie dla komfortu, wychowania i przyjaźni, w bliskich stosunkach rodzinnych, które tak inspirują nas, aby poczuć chwałę i obecność naszego kochającego Boga, ludzie byli proszeni z kolei zamiast tego o zwrócenie się do kapłana lub pastora o przebaczenie, poradę i pociechę . To stworzyło strukturę władzy, w której instytucja Kościoła (każdego kościoła) i jego doktryna staje się władzą nad ludźmi i daje prawo i obowiązek interpretowania Słowa Bożego i woli Bożej dla ludzi. To nigdy nie było zamiarem Boga lub moim.

Proponuję eliminację wszystkich struktur religijnych, innych, niż być może miejsce spotkań, w którym ludzie mogą dzielić się uroczystością i zabawą, w świadomej radości bycia w uścisku Miłości Boga. Proponuję także zniesienie wszelkich doktryn, dogmatów i zasad. Jedyne wytyczne, jakich potrzebujemy to te, zawarte w prostych lekcjach, które przytaczam tutaj, aby żyć w dobroci, harmonii, miłości, przebaczeniu, współczuciu i radości. Miłość rozszerza serce i umysł i przynosi radość wszystkim, którzy jej doświadczają. Jeśli nie ma tego efektu, to nie jest Miłość, to jest coś innego, co udaje Miłość.

Bóg jest Miłością. Pierwotny Stwórca jest Miłością, i to jest naszym najwyższym przykładem Niekończącej się Miłości.
Bóg Matka / Ojciec jest Miłością, indywidualnie i razem. To nie pozostawia miejsca dla osądu, mściwości lub winy.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Noemi » 16 cze 2019, 08:57

Netykieta Forum
§ 10.

Forum to nie serwis informacyjny.

Nie wklejaj w poście całych artykułów i wiadomości z innych stron. Nie kopiuj czyjejś treści bez podania źródła (autor, link). Jeśli znalazłeś w internecie ciekawą wiadomość, którą chcesz się podzielić, to zacytuj jej fragment lub podaj do niej link i nie zapomnij zostawić swojego komentarza pod spodem, podkreślając przy tym źródło.

w związku z powyższym zarządzeniem regulaminu blokuję temat



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość