Jezus - Bóg czy Człowiek

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: KAAN » 20 paź 2020, 09:20

Realista pisze:
KAAN pisze:Nie z każdego, czego dowodem jest mój punkt widzenia :)
Taa a punkt widzenia płaskoziemców to dowód na to, że ziemia jest płaska... Jeżeli tak wygląda apologetyka protestancka to bieda i nędza.
Bieda i nędza jest w widzeniu naukowym, właśnie oni są płaskoziemcami bo nie mogą widzieć wartości duchowych jakie są zawarte w objawieniu Bożym.
KAAN pisze:Bardzo łatwo jeśłi rozumie się Biblię, nikt poza chrześcijanami nie rozumie Biblii. Poznanie Biblii przez niewierzącego jest z gruntu niemożliwe ponieważ do jej zrozumienia potrzebne jest pouczenie Ducha Świętego.
To błędne koło bez ładu i składu. Na takich paralogizmach jest właśnie ugruntowany fundamentalizm protestancki.
Ład jest widoczny wtedy gdy znasz konstrukcję i fundament wiary. Fundamentalizm chrześcijański jest bardzo dobry ponieważ nie idzie na kompromis z liberalizmem który teraz niszczy nominalne chrześcijaństwo.
KAAN pisze:Przeciwnie, Paweł pisał wielokrotnie o troistym Bogu, przykład:
2Kor 13:13 Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.
To przykład jedynie na to, że autor zestawił człowieka Jezusa z Bogiem i z Duchem świętym. Nie ma nawet wzmianki, że te trzy obiekty są Jednym Bogiem. Takich trójc jest w Biblii na pęczki.
To nie są obiekty, ale osoby jedynego Boga. Gdybyś uważnie studiował Biblię, to znalazłbyś relacje pomiędzy tymi osobami i ich cechy, atrybuty wskazujące na ich boskość i jedność.
Hipotezą jest dla niewierzących, chrześcijanie wiedzą że to prawda :)
Kondycja współczesnego fundamentalizmu protestanckiego jest podobna do kondycji tego forum. Umiera, nawet nie wołając o zdrowy rozsądek.
Forum ma się dobrze, cały czas funkcjonuje, zostały tu poruszone prawie wszystkie aspekty wiary chrześcijańskiej, czy jest sens pisać to samo jeszcze raz? Wiele osób codziennie odwiedza to forum i czyta, czyta, czyta... Może któraś dusza zapragnie zbawienia w Panu Jezusie? To się nazywa ewangelizacja, odbywa się bez pisania nowego Słowa tak jak Biblia jest skończona i nie ma nowego objawienia. To działa bo coraz to nowe osoby zadają pytania o drogę, wiarę, szukają rozwiązania swoich problemów duchowych. Trole i ludzie kłótliwi poszli na fejsbuki i inne kanały (dosłownie) komunikacji, a tu jest spokój i czysto :) .
O zdrowy rozsądek nawołuje Pan Bóg w swoim Słowie; woła do niewierzących:

Księga Zachariasza 1:4 Nie bądźcie jak wasi ojcowie, do których przemawiali dawni prorocy, mówiąc: Tak mówi Pan Zastępów: Odwróćcie się od waszych złych dróg i od waszych złych czynów! Lecz oni nie usłuchali i nie zważali na mnie - mówi Pan.

I jeszcze do tych co myślą że są mądrzy:

Przypowieści Salomona 9:10 Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, a poznanie Świętego - to rozum,

A dla ateistów jest ostrzeżenie i wstrząs:

Księga Psalmów 53:2 Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga. Są znieprawieni, popełniają ohydne czyny; Nie ma nikogo, kto by dobrze czynił.

Jednak każdy jest zachęcany do wiary aby nie musiał być osądzony i potępiony:

Księga Psalmów 34:9 Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan: Błogosławiony człowiek, który u niego szuka schronienia!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: christianinroman » 23 paź 2020, 11:04

Do Realisty. Problem u pana jest taki że nie wierzy w istnienie Boga, Stwórcy wszystkiego, lecz używa w dyskusji słów : rzeczownik, hipoteza. Bóg nie jest rzeczownikiem ani hipotezą, aczkolwiek słowo Bóg jest częścią języka polskiego jako rzeczownik. Bóg jest realny bo ŻYJE, mogę to zaświadczyć bo codziennie doświadczam JEGO OBECNOŚCI.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: Realista » 23 paź 2020, 19:14

christianinroman pisze:Do Realisty. Problem u pana jest taki że nie wierzy w istnienie Boga, Stwórcy wszystkiego, lecz używa w dyskusji słów : rzeczownik, hipoteza. Bóg nie jest rzeczownikiem ani hipotezą, aczkolwiek słowo Bóg jest częścią języka polskiego jako rzeczownik. Bóg jest realny bo ŻYJE, mogę to zaświadczyć bo codziennie doświadczam JEGO OBECNOŚCI.

Ja nie mam żadnego problemu, wierze w Boga Stwórcę Wszechrzeczy, ale nie w to, iż jest Nim Jezus. Bo jedynym Stwórcą Wszechrzeczy nawet wg. Biblii jest Bóg Ojciec.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: KAAN » 23 paź 2020, 21:13

Realista pisze: Bo jedynym Stwórcą Wszechrzeczy nawet wg. Biblii jest Bóg Ojciec.
To nieprawda, Pan Jezus jest przedstawiony w Biblii jak Stworzyciel:

J 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
...
7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: Realista » 24 paź 2020, 00:04

KAAN pisze:To nieprawda, Pan Jezus jest przedstawiony w Biblii jak Stworzyciel:

J 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

Tekst nie mówi o stworzeniu wszechświata, a kontekst wskazuje, że ów początek i stanie się wszystkiego odnosi się do tych wszystkich rzeczy, które do ewangelii należą.

KAAN pisze:Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

Również nie ma tutaj mowy o stworzeniu wszechświata, ale uczynieniu wieków. Podmiotem logicznym, gramatycznym i ontologicznym jest tutaj historyczny Jezus.Przez tego przez, którego przemówił i ustanowił dziedzicem przez tego wieki uczynił tj. przez syna Marii.

KAAN pisze:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Owym Panem jest Bóg Ojciec. Z wyrwanych z kontekstu fragmentów niewiele wynika.

Nowy Testament jednoznacznie wskazuje kto był Stwórcą Nieba i Ziemi: Dzieje Apostolskie 4,24. Ojciec Jezusa i nikt poza Nim.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: KAAN » 24 paź 2020, 08:54

Realista pisze:
KAAN pisze:To nieprawda, Pan Jezus jest przedstawiony w Biblii jak Stworzyciel:

J 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

Tekst nie mówi o stworzeniu wszechświata, a kontekst wskazuje, że ów początek i stanie się wszystkiego odnosi się do tych wszystkich rzeczy, które do ewangelii należą.
To naciągana teoria. Napisano, że nic nie powstało co powstało bez Pana Jezusa, a w Hbr 1:2 jest wprost o wszechświecie.
KAAN pisze:Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
Również nie ma tutaj mowy o stworzeniu wszechświata, ale uczynieniu wieków. Podmiotem logicznym, gramatycznym i ontologicznym jest tutaj historyczny Jezus.Przez tego przez, którego przemówił i ustanowił dziedzicem przez tego wieki uczynił tj. przez syna Marii.
Znowu naciągana teoria, tekst jest wyraźny: " przez którego także wszechświat stworzył". Nie ma tu pola do innej interpretacji niż ta, która wynika bezpośrednio z tekstu.

KAAN pisze:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Owym Panem jest Bóg Ojciec. Z wyrwanych z kontekstu fragmentów niewiele wynika.
To jest do Syna. Kontekst wyraźnie poucza o tym.

Nowy Testament jednoznacznie wskazuje kto był Stwórcą Nieba i Ziemi: Dzieje Apostolskie 4,24. Ojciec Jezusa i nikt poza Nim.
Nie Tylko Ojciec, ale i Syn i Duch Święty. Bóg stworzył wszystko.

Przeczytaj uważnie Genesis 1, znajdziesz tam wszystkie osoby jedynego Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: Realista » 24 paź 2020, 13:22

KAAN pisze:To naciągana teoria. Napisano, że nic nie powstało co powstało bez Pana Jezusa

Jest wiele rzeczy, które się stały a nie stały się przez Jezusa np. powstali liczni fałszywi prorocy o czym wspomina list Jana a opisuje to czasownikiem ginomai dokładnie jak prolog. Stało się (ginomai) wesele w Kanie Galilejskiej. Czy np. Mt 5.18 "Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko się stanie (panta genetai) - przecież stanie się wszystkiego nie oznacza tutaj stworzenia wszechświata czy stworzenie nieba i ziemi etc...

KAAN pisze:a w Hbr 1:2 jest wprost o wszechświecie.

Czasownik poieo oznacza czynić, a rzeczownik aion odnosi się do wieku czy też stulecia - cała więc fraza oznacza uczynił wieki. Nigdzie w Nowy Testamencie aion nie oznacza materialnego wszechświata. Mój wniosek był logiczną dedukcją; Ten przez którego przemówiono i dziedzicem postanowiono ten uczynił, ergo mowa o Jezusie z Nazaretu synu Marii, który urodził się za panowania cesarza Augusta.

KAAN pisze:Znowu naciągana teoria, tekst jest wyraźny: " przez którego także wszechświat stworzył". Nie ma tu pola do innej interpretacji niż ta, która wynika bezpośrednio z tekstu.

Tylko tekst nie mówi o wszechświecie, a wiekach. Więc Twoja nadinterpretacja domaga się dowodu.

KAAN pisze:To jest do Syna. Kontekst wyraźnie poucza o tym.

To jest coś co dotyczy Syna i z czego wynika jego godność nad aniołami, którą nabył z daru innego. Stwórca nieba i ziemi nigdy nie stał się wyższym od aniołów, gdyż jest to dla niego godność naturalna i niezbywalna, nie może zostać odziedziczona. Zatem przez Pana z wersetu 10 należy rozumieć Boga Ojca, co również przyznał Tomasz z Akwinu.


KAAN pisze:Przeczytaj uważnie Genesis 1, znajdziesz tam wszystkie osoby jedynego Boga.

Czytałem, jedynie Bóg Ojciec jest tam Stwórcą.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: KAAN » 24 paź 2020, 17:53

Realista pisze:
KAAN pisze:To naciągana teoria. Napisano, że nic nie powstało co powstało bez Pana Jezusa
Jest wiele rzeczy, które się stały a nie stały się przez Jezusa np. powstali liczni fałszywi prorocy....
Kontekst mówi o stworzeniu, twoje zdanie udowadnia, że nie masz racji, udowadnia że zwrot ten nie dotyczy powstawania fałszywych proroków, ale aktu stworzenia.
KAAN pisze:a w Hbr 1:2 jest wprost o wszechświecie.
Czasownik poieo oznacza czynić, a rzeczownik aion odnosi się do wieku czy też stulecia - cała więc fraza oznacza uczynił wieki.
Nie oznacza wieków, bo takie tłumaczenie jest nielogiczne, wyraz aion nie oznacza tylko "wieki"; tu ze stronga:

aiōn
ahee-ohn'
From the same as G104; properly an age; by extension perpetuity (also past); by implication the world; specifically (Jewish) a Messianic period (present or future): - age, course, eternal, (for) ever (-more), [n-]ever, (beginning of the, while the) world (began, without end). Compare G5550.

Oznacza także "świat" i w tym kontekście jest logiczne użycie znaczenia świat, a nie okres czasu jakim jest wiek lub wieki. Pan Jezus jest stwórcą wszystkiego.

KAAN pisze:Znowu naciągana teoria, tekst jest wyraźny: " przez którego także wszechświat stworzył". Nie ma tu pola do innej interpretacji niż ta, która wynika bezpośrednio z tekstu.
Tylko tekst nie mówi o wszechświecie, a wiekach. Więc Twoja nadinterpretacja domaga się dowodu.
Twoja hipoteza nie trzyma się logiki kontekstu.

KAAN pisze:To jest do Syna. Kontekst wyraźnie poucza o tym.
To jest coś co dotyczy Syna...
Wyraźnie zapisano "... do Syna".
Zatem przez Pana z wersetu 10 należy rozumieć Boga Ojca, co również przyznał Tomasz z Akwinu.
Tomasz się mylił.
KAAN pisze:Przeczytaj uważnie Genesis 1, znajdziesz tam wszystkie osoby jedynego Boga.

Czytałem, jedynie Bóg Ojciec jest tam Stwórcą.
Nie ma tam Ojca tam jest Elohim, co oznacza Bóg, a nie ojciec.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: Realista » 24 paź 2020, 18:26

KAAN pisze:Nie oznacza wieków, bo takie tłumaczenie jest nielogiczne, wyraz aion nie oznacza tylko "wieki"

Rzeczownik Aion w Nowy Testamencie nigdy nie jest użyty w znaczeniu materialnego świata, czasami takie znaczenie przybiera rzeczownik kosmos. Wieki jest najbardziej adekwatnym ekwiwalentem znaczeniowym wspomnianego rzeczownika w Hbr 1,2.

KAAN pisze:Oznacza także "świat" i w tym kontekście jest logiczne użycie znaczenia świat, a nie okres czasu jakim jest wiek lub wieki. Pan Jezus jest stwórcą wszystkiego.
Podmiotem jest człowiek, zatem Twoje interpretacja jest nonsesnowna.


KAAN pisze:Twoja hipoteza nie trzyma się logiki kontekstu.

Jak najbardziej trzyma, ten przez którego przemówiono ten uczynił wieki, a cały Nowy Testament mówi wprost, że Bóg przemówił właśnie przez Jezusa z Nazaretu.

KAAN pisze:Nie ma tam Ojca tam jest Elohim, co oznacza Bóg, a nie ojciec.

Jezus powiedział do Żydów, że Jego Ojca nazywają Bogiem swoim. I całkiem słusznie. Elohim z Genezis to Bóg Ojciec z NT co widać wprost w Dziejach Apostolskich 4,24.

Jak pojawią się jakieś sensowne argumenty wrócę do tematu, na chwile obecną nie przedstawiłeś nawet mglistej poszlaki na rzecz hipotezy, że Jezus w Nowym Testamencie był Stwórcą Nieba i Ziemi. Zatem temat uważam za wyczerpany.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: KAAN » 25 paź 2020, 00:06

Realista pisze:
KAAN pisze:Nie oznacza wieków, bo takie tłumaczenie jest nielogiczne, wyraz aion nie oznacza tylko "wieki"

Rzeczownik Aion w Nowy Testamencie nigdy nie jest użyty w znaczeniu materialnego świata,...
Jest, właśnie w Hbr 1:2. Wyraz wieki jest bez sensu w tym miejscu.
KAAN pisze:Oznacza także "świat" i w tym kontekście jest logiczne użycie znaczenia świat, a nie okres czasu jakim jest wiek lub wieki. Pan Jezus jest stwórcą wszystkiego.
Podmiotem jest człowiek, zatem Twoje interpretacja jest nonsesnowna.
Podmiotem zdania jest Bóg, a orzeczeniem jest "stworzył", dopełnieniem jest Pan Jezus przez którego wszystko zostało stworzone. Piszesz nielogiczne rzeczy bez wiązku z tekstem.
KAAN pisze:Twoja hipoteza nie trzyma się logiki kontekstu.
Jak najbardziej trzyma, ten przez którego przemówiono ten uczynił wieki,...
Wieki się dzieją a nie są stworzone, piszesz nielogicznie. Są także wieki przyszłe, jeszcze nie zaistniałe.
KAAN pisze:Nie ma tam Ojca tam jest Elohim, co oznacza Bóg, a nie ojciec.
Jezus powiedział do Żydów, że Jego Ojca nazywają Bogiem swoim. I całkiem słusznie. Elohim z Genezis to Bóg Ojciec z NT co widać wprost w Dziejach Apostolskich 4,24.
Mylisz tytuły Boże; w Hbr 1:2 ojcem jest dla Pana Jezusa a nie dla Izraela.
Jak pojawią się jakieś sensowne argumenty wrócę do tematu, na chwile obecną nie przedstawiłeś nawet mglistej poszlaki na rzecz hipotezy, że Jezus w Nowym Testamencie był Stwórcą Nieba i Ziemi. Zatem temat uważam za wyczerpany.
Pomieszałeś pojęcia i próbujesz usankcjonować bezsensowne tłumaczenie. Rzeczywiście temat jest wyczerpany i jasno zrozumiały; Pan Jezus jest stwórcą i na dodatek:

8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

J1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: fryderyk » 21 lis 2020, 15:10

Realista pisze:Ja nie mam żadnego problemu, wierze w Boga Stwórcę Wszechrzeczy, ale nie w to, iż jest Nim Jezus. Bo jedynym Stwórcą Wszechrzeczy nawet wg. Biblii jest Bóg Ojciec.


Czy tym Bogiem Stwórcą Wszechrzeczy w którego wierzysz jest biblijny Bóg Jahwe?


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: Realista » 21 lis 2020, 17:40

fryderyk pisze:
Realista pisze:Ja nie mam żadnego problemu, wierze w Boga Stwórcę Wszechrzeczy, ale nie w to, iż jest Nim Jezus. Bo jedynym Stwórcą Wszechrzeczy nawet wg. Biblii jest Bóg Ojciec.


Czy tym Bogiem Stwórcą Wszechrzeczy w którego wierzysz jest biblijny Bóg Jahwe?

Biblia, Koran, Bhagavad Gita etc. są tylko ludzkimi próbami opisania Stwórcy Wszechrzeczy, wypływają wyłącznie z ludzkiej potrzeby usystematyzowania i zracjonalizowania wszystkiego.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: KAAN » 21 lis 2020, 17:48

Realista pisze:Biblia, Koran, Bhagavad Gita etc. są tylko ludzkimi próbami opisania Stwórcy Wszechrzeczy, wypływają wyłącznie z ludzkiej potrzeby usystematyzowania i zracjonalizowania wszystkiego.
Biblia nie ma nic wspólnego z pozostałymi pismami, bo jest Słowem Bożym, pochodzi od Stwórcy. Inne księgi pochodzą od człowieka. Biblia pokazuje Pana Boga takim jakim jest, nie jest ludzką próbą opisania Wszechmocnego, ale Bożym objawieniem dostosowanym do ludzkich możliwości poznawczych. Oczywiście że istnieje pewien aspekt duchowy bez którego zrozumienie Biblii nie jest możliwe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: fryderyk » 21 lis 2020, 17:54

Realista pisze:Biblia, Koran, Bhagavad Gita etc. są tylko ludzkimi próbami opisania Stwórcy Wszechrzeczy, wypływają wyłącznie z ludzkiej potrzeby usystematyzowania i zracjonalizowania wszystkiego.


Czytałem Twoje wypowiedzi tutaj i wnioskuję z nich, że bardzo dobrze znasz biblię (nawet w oryginalnym języku co jest wyjątkowo imponujące).
Czy te inne religijne wielkie książki, które wymieniłeś znasz równie dobrze?

Dyskutując tutaj mocno argumentujesz w oparciu o fragmenty biblijne. Czy uważasz zatem, że jest to tekst w pełni wiarygodny?
Chciałbym po prostu lepiej zrozumieć Twoje podejście do tego wszystkiego bo mocno mnie zaintrygowałeś i zainteresowałeś :)


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus - Bóg czy Człowiek

Postautor: fryderyk » 21 lis 2020, 18:01

KAAN pisze:Biblia nie ma nic wspólnego z pozostałymi pismami, bo jest Słowem Bożym, pochodzi od Stwórcy.
Inne księgi pochodzą od człowieka.


Czy jest sposób żeby się upewnić, że jest to prawda?
Czy może porzucić od razu chęć upewniania się i po prostu zdecydować się na jedną z tych ksiąg uznając właśnie ją za tą jedyną słuszną?
Ale jak dokonać tego wyboru i nie mieć jednocześnie wątpliwości czy wybrało się dobrze?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości