Dyskusje Kesjii

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 14 cze 2021, 11:00

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:Uważam, że Biblia jest naznaczona kulturowo. Kobietom zabrania się mówić w zborze, mają pytać w domu swoich mężów. Mąż jest głową żony tak, jak Chrystus głową Kościoła. Skąd to się wzięło?
To temat obejmujący cały przekaz Biblii, zaznaczę ci tylko w krótkich słowach kręgosłup tego przekazu.
Kobieta i mężczyzna są pokazani w Biblii jako małżeństwo od samego początku, to nie są osobne jednostki (w tym konkretnym przekazie) ale jedność, to pełny człowiek.

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


W małżeństwie nie ma dwóch osobnych jednostek ludzkich, ale jest jedność, pełnia człowieczeństwa i najdoskonalszy związek obrazujący związek Chrystusa i Kościoła:

Ef 5:22 Żony, bądźcie uległe mężom swoim jak Panu,
23 Bo mąż jest głową żony, jak Chrystus Głową Kościoła, ciała, którego jest Zbawicielem.
24 Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.
25 Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie,
26 Aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,
27 Aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany.
28 Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje.
29 Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół,
30 Gdyż członkami ciała jego jesteśmy.
31 Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem.
32 Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.

33 A zatem niechaj i każdy z was miłuje żonę swoją, jak siebie samego, a żona niechaj poważa męża swego.


Jeśli chcesz uważać ze Biblia jest naznaczona kulturowo to możesz przyjąć że jest to Boża kultura :)



W raju mężczyzna i kobieta nie byli jednym człowiekiem. Fantazjujesz. Poza tym nie byli małżeństwem, bo nie było sakramentu. znasz historię ze ST o człowieku, którego imię znaczyło głupiec, a którego żona nie usłuchała i uratowała swój dom od miecza Dawida i jego ludzi? To jest przekaz Biblijny.

Kesja777 pisze:Jak dla mnie to nie jest czyste Słowo Boże. Prowadzi do wywyższania mężczyzn nad kobiety jakoby nie miały własnej głowy.
Jest dokładnie odwrotnie, to Słowo jest całkowicie czyste i prowadzi do takiego kochania swojej żony jak Chrystus umiłował Kościół i dlatego wydał samego siebie na śmierć krzyżową aby uratować swoją oblubienicę przez śmiercią. Chrześcijańscy mężowie kładą swoje życie za swoją żonę, pielęgnują swoją żonę i chronią jak własne ciało.

Czy Chrystus podpisałby się pod takim nauczaniem?
KAAN pisze:To nauka Pana Jezusa objawiona Pawłowi.


To może inne pytanie. Kto powinien podejmować decyzję w małżeństwie i kto ma rację?

W ogóle na czym to oddawanie życia miałoby polegać? Na pójściu pod gilotynę?
Też, gdyby trzeba było. Dlatego Chrześcijanie nie biorą do wojska kobiet, bo one są od dawania życia, a nie do jego odbierania. To mężczyzna walczy i zabija na wojnie.


Może to tylko zalecenie Pawłowe jak w innym miejscu, gdzie Paweł uważa siebie samego za godnego wiary? Jesteś pewien, że w Izraelu nie ma kobiet w wojsku?

"Według Ustawy o Służbie Obronnej z 1949 roku Izraelskie Siły Obronne (Cahal-CvaHa-Hagana Le-Yisrael, potocznie znane jako Cahal
) dzielą się na służbę zasadniczą i zawodową
(Sherut Kevah) oraz rezerwę (Sherut Muim) – wszystkie przyjmują kobiety i mężczyzn. Służbie
zasadniczej podlega każdy obywatel lub osoba stale zamieszkująca Izrael, która ukończyła 18 i nie
osiągnęła 26 lat.
Prawo to obowiązuje również nowoprzybyłych imigrantów, z tym że imigrantki
nie podlegają rekrutacji. Mężczyźni powoływani są na okres 30 a kobiety 21 miesięcy. W
przypadku wstąpienia do wojska w okresie letnim (od czerwca do sierpnia) skraca się służbę o dwa
miesiące.
Prawdopodobnie ma to zachęcić rekrutów do wstępowania w czasie wakacji, kiedy
większość żołnierzy stara się uzyskać przepustki.
Kobiety mogą zostać zwolnione z powyższego obowiązku, jeśli spełniają jeden z kilku
warunków. Pierwszym, nie wymagającym wyjaśnienia, jest ciąża. Drugim, posiadanie dzieci.
Trzecim, pozostawanie w związku małżeńskim.
Mimo wszystko przypadki zwalniania ze służby na
postawie tych warunków są bardzo rzadkie. Znacznie częściej, kobiety, które nie chcą trafić do
armii starają się udowodnić swoją religijność. Początkowo przepis ten dotyczył dziewczyn z
ortodoksyjnych domów. Jak wiadomo, ortodoksi są zwolnieni ze służby, nie tyle nawet ze względu
na swoje przekonania religijne, ile raczej z powodu wrogiego nastawienia do izraelskiego państwa."
http://www.almaszrik.uni.lodz.pl/Kobiet ... onnych.pdf

w necie jest tego więcej


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: KAAN » 14 cze 2021, 15:50

Kesja777 pisze:W raju mężczyzna i kobieta nie byli jednym człowiekiem. Fantazjujesz.
Może wydawać ci się to jako fantazja, ale kiedy poznasz Biblię dokładniej zobaczysz związek mężczyzny i kobiety jako coś co pokazuje pełnię jedności człowieczeństwa. Człowieka stworzył (go) jako ich. Poza tym jest w tym zawarty pewien cień jedności Boga w Ojcu Synu i Duchu Świętym, bo "...na obraz Boga stworzył go..."

Poza tym nie byli małżeństwem, bo nie było sakramentu
W Biblii nie ma czegoś takiego jak sakrament.
Kesja777 pisze:To może inne pytanie. Kto powinien podejmować decyzję w małżeństwie i kto ma rację?
To zależy od małżonków, a racja leży tam gdzie leży, a nie zależy od widzimisie. W małżeństwie to mężczyzna ma odpowiedzialność przed Bogiem za rodzinę i jest głową rodziny, ale porzypomnij sobie co napisałem wyżej o miłości małżeńskiej do żony. Ma być takiej jakości jak Chrystus umiłował Kościół.
Jesteś pewien, że w Izraelu nie ma kobiet w wojsku?
Obecny Izrael nie ma nic wspólnego z wiarą Bogu, to upadłe społeczeństwo jak cały świat, poza tym piszę o chrześcijanach, Izrael nie jest chrześcijański i dlatego wyprawiają różne dziwactwa i głupoty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: Kesja777 » 14 cze 2021, 17:05

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:W raju mężczyzna i kobieta nie byli jednym człowiekiem. Fantazjujesz.
Może wydawać ci się to jako fantazja, ale kiedy poznasz Biblię dokładniej zobaczysz związek mężczyzny i kobiety jako coś co pokazuje pełnię jedności człowieczeństwa. Człowieka stworzył (go) jako ich. Poza tym jest w tym zawarty pewien cień jedności Boga w Ojcu Synu i Duchu Świętym, bo "...na obraz Boga stworzył go..."

Poza tym nie byli małżeństwem, bo nie było sakramentu
W Biblii nie ma czegoś takiego jak sakrament.
Kesja777 pisze:To może inne pytanie. Kto powinien podejmować decyzję w małżeństwie i kto ma rację?
To zależy od małżonków, a racja leży tam gdzie leży, a nie zależy od widzimisie. W małżeństwie to mężczyzna ma odpowiedzialność przed Bogiem za rodzinę i jest głową rodziny, ale porzypomnij sobie co napisałem wyżej o miłości małżeńskiej do żony. Ma być takiej jakości jak Chrystus umiłował Kościół.
Jesteś pewien, że w Izraelu nie ma kobiet w wojsku?
Obecny Izrael nie ma nic wspólnego z wiarą Bogu, to upadłe społeczeństwo jak cały świat, poza tym piszę o chrześcijanach, Izrael nie jest chrześcijański i dlatego wyprawiają różne dziwactwa i głupoty.


To jak jedność mężczyzny i kobiety wygląda w rzeczywistości w praktyce? Jak słowa Biblii przełożyć na życie codzienne?

No to może nie sakrament, a ślub. I pastorów też nie było, żeby udzielili ślubu. Może małżeństwo to następstwo grzechu. ...bo jakieś prawo się pojawiło.

Tylko czy mąż jest w stanie tak kochać jak Jezus skoro jest niedoskonały i może czegoś nie rozumieć. ...a co to za argument, że on będzie z decyzji rozliczany przed Bogiem skoro żona będzie musiała cierpieć z powodu błędnych decyzji męża.

Może po prostu nie doceniasz sztuki wojennej kobiet.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2021, 17:22 przez Kesja777, łącznie zmieniany 1 raz.


Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: Kesja777 » 14 cze 2021, 17:14

KAAN pisze:
MrSponge pisze:... ale o pewien etap, jako proces dorastania/dochodzenia do czegoś, co ma swoją doskonałość w męstwie w odróżnieniu od bycia dzieckiem.
I tak ja to rozumiem. W tym zwrocie podkreślona jest ponadto ogólna, alegoryczna odpowiedzialność mężczyzny za "bojowanie" walkę z trudnymi przeciwnościami, które kobietom trudno sprostać z powodu słabości ciała i delikatności ducha.
To jest pewien obraz wyćwiczonego w boju mężczyzny w kontraście do tych co są zniewieścieli i nie umieją podjąć trudnych męskich wyzwań. Ta "męska doskonałość" jest skierowana do braci; popatrzmy na kontekst:

Ef 4:
11 I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,
12 Aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,
13 Aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,
14 Abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu,
15 Lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, W Chrystusa,
16 Z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości.


Jedenasty werset jest mocnym argumentem, że te słowa są szczególnie zwrócone do braci, ale sądzę, że każda dojrzała duchowo siostra ma tę "męską doskonałość" która cechuje jej święte duchowe życie.


OK, rozumiem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: KAAN » 14 cze 2021, 18:47

Kesja777 pisze:To jak jedność mężczyzny i kobiety wygląda w rzeczywistości w praktyce? Jak słowa Biblii przełożyć na życie codzienne?.
Wygląda różnie jak różni są ludzie, jednak zbawiony, wierzący człowiek jest w stanie realizować to co Pan Bóg zaplanował dla małżeństwa z powodu daru miłości od Pana Boga;

List do Rzymian 5:5 A nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany.

I List św. Jana 4:10 Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.


No to może nie sakrament, a ślub. I pastorów też nie było, żeby udzielili ślubu. Może małżeństwo to następstwo grzechu. ...bo jakieś prawo się pojawiło.
Ale był Pan Bóg i to on po stworzeniu człowieka powiedział:

1M 1:27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.
28 I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!
...
2:21 Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce.
22 A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka.
23 Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.
24 Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.


Tylko czy mąż jest w stanie tak kochać jak Jezus skoro jest niedoskonały i może czegoś nie rozumieć.
Wierzący mąż potrafi kochać miłością doskonałą, bo ma ją jako dar od Boga.
...a co to za argument, że on będzie z decyzji rozliczany przed Bogiem skoro żona będzie musiała cierpieć z powodu błędnych decyzji męża.
Mąż też może cierpieć z powodu głupich decyzji żony :)
Może po prostu nie doceniasz sztuki wojennej kobiet.
Nie chodzi tu o zdolności w zabijaniu; dzisiaj przeczytałem że jakaś kobieta w Niemczech utopiła w wannie pięcioro swoich małych dzieci. Kobiety są dobre z zabijaniu przy pomocy karabinu snajperskiego. Nie chodzi o zdolności tylko chodzi o zasady - pryncypia, jakie Pan Bóg umieścił w swoim prawie. Dzisiejszy świat łamie wszelkie zasady; także te Boże zasady. To obraz potwornego upadku ludzkiej cywilizacji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: Kesja777 » 17 cze 2021, 14:55

...a co jeśli żona ma niewierzącego męża?

to co to za Bóg, którego zasady są łamane?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: KAAN » 17 cze 2021, 21:19

Kesja777 pisze:...a co jeśli żona ma niewierzącego męża?
To skomplikowane sprawy życiowe, Paweł apostoł opisywał takie problemy i są wskazówki jak żyć w takim małżeństwie.

Kesja777 pisze:to co to za Bóg, którego zasady są łamane?
Ten jeden, Stworzyciel.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: Kesja777 » 18 cze 2021, 13:40

Czyli Allah?

a jeśli w małżeństwie byłoby dwóch mężczyzn?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Męskie wspólnoty protestanckie

Postautor: KAAN » 18 cze 2021, 13:54

Kesja777 pisze:Czyli Allah?

a jeśli w małżeństwie byłoby dwóch mężczyzn?
Ponieważ wdajesz się w polemikę w dziale pomocowym który ma ograniczenia regulaminowe przenoszę temat do działu ogólnego. Nie pisz już w działach pomocowych i dla protestantów. Pytaniem o Allaha potwierdzasz że protestantką nie jesteś.

A teraz w kwestii merytorycznej; Allah nie jest Bogiem Stworzycielem, jest bożkiem muzułmanów.
Dwóch mężczyzn nie może być małżeństwem. Biblia określa małżeństwem związek mężczyzny i kobiety.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 18 cze 2021, 18:18

Jestem osobą poszukującą. Tak zaznaczyłam w profilu. OK, postaram się nie spamować.

"Allah (arab. ‏ﷲ‎, Allāh, wym. [aɫˈɫaːh], posłuchaj po arabsku i) – w języku arabskim słowo oznaczające abrahamicznego Boga.

Początkowo słowo Allah było wykorzystywane zarówno przez Arabów do określania boga Księżyca – Sina, wywodzącego się od sumeryjskiego boga księżyca Nanny, jak i przez chrześcijańskich Arabów do określania Boga. Pomimo że jest tradycyjnie kojarzone z islamem, słowo Allah nie jest specyficzne dla tej religii. Także wśród przedislamskich i chrześcijańskich Arabów słowami Allah/Alihah oznaczającymi to samo co u żydów Eloh/Elohim określano Boga w rozumieniu monoteistycznym."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Allah


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 18 cze 2021, 20:35

Kesja777 pisze:Allah nie jest specyficzne dla tej religii.
Żyjemy w Polsce, dlatego używamy słowa Bóg na określenie Stwórcy, Allah nie jest prawdziwym bogiem, np. Allah nie ma Syna, a nasz Bóg Ojciec ma.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Pankracy » 18 cze 2021, 21:31

KAAN pisze:Żyjemy w Polsce, dlatego używamy słowa Bóg na określenie Stwórcy, Allah nie jest prawdziwym bogiem, np. Allah nie ma Syna, a nasz Bóg Ojciec ma.

Daleko idące wnioski. Dla tysięcy Chrześcijan w krajach arabskich Allah jest Bogiem. Bo Allah znaczy poprostu Bóg. Skolei muzułmanie w Polsce czy krajach niearabskich uzywaja czesto slowa "Bóg" wymiennie z Allah. Wiec to co mówisz jest conajmniej niefrotunne z perspektywy wielu chrzescijan.
Zresztą żydowski Bóg też nje ma syna czyli nie jest prawdziwym Bogiem, innym niz Bog chrzescijanski?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 18 cze 2021, 23:34

Pankracy pisze:
KAAN pisze:Żyjemy w Polsce, dlatego używamy słowa Bóg na określenie Stwórcy, Allah nie jest prawdziwym bogiem, np. Allah nie ma Syna, a nasz Bóg Ojciec ma.
Daleko idące wnioski. Dla tysięcy Chrześcijan w krajach arabskich Allah jest Bogiem. Bo Allah znaczy poprostu Bóg. Skolei muzułmanie w Polsce czy krajach niearabskich uzywaja czesto slowa "Bóg" wymiennie z Allah. Wiec to co mówisz jest conajmniej niefrotunne z perspektywy wielu chrzescijan.
Gdybym żył nie w Polsce i pisał o Bogu chrześcijan to rzeczywiście miałbyś rację, ale piszę o bogu muzułmanów.
Pankracy pisze:Zresztą żydowski Bóg też nje ma syna czyli nie jest prawdziwym Bogiem, innym niz Bog chrzescijanski?
Ma Syna, został on przedstawiony w ST i jeśli jakiś Żyd nie uznaje Pana Jezusa to robi ten sam grzech co Żydzi opisani w NT.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 19 cze 2021, 12:47

W Chrześcijaństwie jest trzech Bogów, a Jezus podobno wyrzekł się postaci Bożej, ale czy faktycznie do niej wrócił, jeśli był Bogiem?
Bóg jest Duchem. Jak duch może mieć ducha? To wszystko zakrawa na trójgłowego smoka. Może przesadzam?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 19 cze 2021, 13:34

Kesja777 pisze:W Chrześcijaństwie jest trzech Bogów...
Jest jeden Bóg chrześcijański.
a Jezus podobno wyrzekł się postaci Bożej, ale czy faktycznie do niej wrócił, jeśli był Bogiem?
Odsunął od siebie swoje boskie atrybuty na czas wykonania dzieła odkupienia, kiedy wstąpił do nieba jest takim samym Bogiem jakim był w wieczności.
Kesja777 pisze:Bóg jest Duchem. Jak duch może mieć ducha? To wszystko zakrawa na trójgłowego smoka. Może przesadzam?
Przesadzasz. Najpierw poznaj dzieło Boże jakie ogłaszają chrześcijanie; ewangeliczni, biblijni chrześcijanie. Jeśli chcesz poznać Boga i dostąpić zbawienia poszukuj Go przez Słowo Boże, a jeśli masz ochotę to możemy ci na tym forum pomóc w tym. Załóż odpowiedni wątek i w dziale otwartym dla wszystkich i będziemy studiować podstawy wiary chrześcijańskiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości