Dyskusje Kesjii

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 29 cze 2021, 15:19

Kesja777 pisze:...a czy nie wystarczy kochać Boga, siebie i bliźniego za wolą Bożą?
Co to znaczy według ciebie: "kochać za wolą Bożą"? Czy wiesz czym jest miłość? To bardzo poważne pytanie jakie postawiłem; od odpowiedzi na nie zależy zrozumienie fundamentu zbawienia i natury człowieka zbawionego.
To dlaczego niektórzy mówią, że Stary Testament poszedł "w odstawkę", że Bóg w ST jest inny niż w NT?
Tak mówią bo nie znają przesłania Biblii mimo tego że znają jej tekst.
W prawie spadkowym nowy testament anuluje stary. Gdzie tu progres i spójność?
Biblia to nie prawo, ale objawienie planu zbawienia, a prawo zmienia się z biegiem historii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 30 cze 2021, 10:50

Żeby kochać za wolą Bożą trzeba znać wolę Bożą, a tę Bóg objawia w modlitwie. Nie ma jednego schematu okazywania miłości, bo każdy jest inny i może mieć inne potrzeby, również w danym czasie. Nie mam tu na myśli zakochania, wypływającego z pożądania. Choć ono często jest uważane za podstawę związku.

Ludziom się oczy otwierają podczas kształcenia w szkołach biblijnych. Znam masę przykładów.

Przykazania to nie prawo? Czy prawa natury, które ustanowił Bóg też się zmieniają w czasie? Ludzkie prawa się zmieniają. Boże również?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 30 cze 2021, 11:39

Kesja777 pisze:Żeby kochać za wolą Bożą trzeba znać wolę Bożą, a tę Bóg objawia w modlitwie.
Pierwszą rzeczą jest nawrócenie, bez nawróconego serca nie ma prawdziwej miłości Bożej. Ta miłość jest darem od Boga, jest Bożą doskonałą miłością której nie da się podrobić swoim chciejstwem. Tylko zbawieni mogą prawdziwie kochać i znać wolę Bożą. To ma związek z Duchem Świętym który zamieszkuje tych co są zbawieni. To On daje mądrość, zrozumienie i przekonanie każdemu zbawionemu.

Ewangelia św. Jana 17:26 I objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich.

List do Rzymian 5:5 A nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany.

I List do Koryntian 13:13 Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.

Nie ma jednego schematu okazywania miłości, bo każdy jest inny i może mieć inne potrzeby, również w danym czasie.
Jak okazywać miłość braciom i siostrom, bliźnim, a nawet nieprzyjaciołom jest pokazane w Słowie Bożym. Duża część Biblii jest poświęcona temu zagadnieniu.
Nie mam tu na myśli zakochania, wypływającego z pożądania. Choć ono często jest uważane za podstawę związku.
To też jest zakres Bożej miłości ale ograniczonej do małżeństwa i tylko zbawieni mogą mieć małżeństwo doskonałe, podobające się Bogu.
Przykazania to nie prawo?
Zależy które przykazania; ST ma swoje przykazania związane z prawem mojżeszowym. Przed Mojżeszem nie było takiego prawa, a po zmartwychwstaniu Pana Jezusa prawo (zakon) nie panuje nad zbawionymi, jesteśmy wolni od zakonu.

List do Galacjan 3:19 Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika.

List do Galacjan 3:10 Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.

List do Galacjan 5:4 Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.


Czy prawa natury, które ustanowił Bóg też się zmieniają w czasie?
Nie, one są niezmienne, zależą tylko do Pana Boga.
Ludzkie prawa się zmieniają. Boże również?
Boże prawa nie tyle się zmieniają co działają przez określony okres czasu. Pan Jezus powiedział, że ani jedna jota czy kreska nie przeminie z zakonu, a Paweł wyjaśnił, że zakon działa na tych co nie są zbawieni, to jest ci którzy nie są pod łaską.

List do Rzymian 6:14 Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 02 lip 2021, 09:37

Uważasz, że ludzie, którzy nie należą do zborów nie potrafią kochać? Bez tego tzw. nawrócenia? Znam ludzi, którzy wiedzą, jak okazywać miłość, bo mają po prostu mądrość życiową. Na czym polega miłość, o której Ty piszesz? Na byciu miłym i zamiataniu grzechów pod dywan, bo jest napisane "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni i "“Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia, miłosierdzie góruje nad sądem”. Jakuba 2

Ty znasz małżeństwo doskonałe w chrześcijaństwie? Marzysz.

Mojżesz nadał Izraelowi przykazania bez woli Bożej? A 10 Przykazań obowiązuje?
A co z błogosławieństwem wynikającym z posłuszeństwa? łaska Boża objawia się w tym, że człowiek chodzi Bożymi drogami, ma do tego moc.

"łaska, łaska", na przykładzie Dawida można zobaczyć, jak łaska wygląda, gdy trzeba przed własnym synem uciekać
łaska często odbierana jest jako pobłażanie, bo przebaczać można w nieskończoność, a łaska nie jest na podstawie uczynków
Później powstają takie zjawiska jak u Koryntian, że cuda się dzieją mimo niemoralności występującej w zborze

...a podobno wiara bez uczynków jest martwa


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 02 lip 2021, 10:50

Kesja777 pisze:Uważasz, że ludzie, którzy nie należą do zborów nie potrafią kochać? Bez tego tzw. nawrócenia?
Tak uważam, ponieważ taj mówi Słowo Boże, tylko Pan Bóg wyposaża człowieka w swoją miłość, co jest możliwe kiedy człowiek się nawróci.

Znam ludzi, którzy wiedzą, jak okazywać miłość, bo mają po prostu mądrość życiową.
To problem oceny; oceniasz miłość taką jaką znasz według twoich standardów, jednak miłość pochodząca od Boga jest czymś czego mogą doświadczyć ci którzy mają Ducha Świętego w sobie.

Na czym polega miłość, o której Ty piszesz?
Oj, to bardzo szeroki temat. Niedawno przemawiałem na studium biblijnym o miłości przez trzy dni i zabrało mi to ok. 8-9 godzin; nie sposób tu na forum zrobić to w rozsądnym wymiarze. Mogę ci tylko pokazać korzeń tej nauki o której pisał Jan w swoim pierwszym liście:

1J 4:7 Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.
8 Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.
9 W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.
10 Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.
11 Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować.
12 Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.


Na byciu miłym i zamiataniu grzechów pod dywan, bo jest napisane "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni i "“Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia, miłosierdzie góruje nad sądem”. Jakuba 2
Dokładnie odwrotnie; zamiatanie grzechu pod dywan jest brakiem miłości.
Ty znasz małżeństwo doskonałe w chrześcijaństwie? Marzysz.
Znam, widzę wiele małżeństw chrześcijańskich i widzę tą miłość o której mówi Biblia.
Mojżesz nadał Izraelowi przykazania bez woli Bożej? A 10 Przykazań obowiązuje?
Zakon mojżeszowy to Słowo Boże, to Boże prawo. Było ono przewodnikiem do Pana Jezusa, a kiedy wykonała się ofiara na krzyżu zakon przestał działać dla tych co są pod łaską. Zakon obowiązuje tych co nie są zbawieni.
A co z błogosławieństwem wynikającym z posłuszeństwa? łaska Boża objawia się w tym, że człowiek chodzi Bożymi drogami, ma do tego moc.
Jeśli jesteś posłuszna Bogu to uwierzysz w Pana Jezusa i wtedy masz wypełnione błogosławieństwo zbawienia.

"łaska, łaska", na przykładzie Dawida można zobaczyć, jak łaska wygląda, gdy trzeba przed własnym synem uciekać
Na tym świecie będziemy mieli ucisk, to pewne, ale na swoje życie patrzymy z perspektywy wieczności, a tam mamy niewyobrażalne szczęście.
łaska często odbierana jest jako pobłażanie, bo przebaczać można w nieskończoność, a łaska nie jest na podstawie uczynków
Łaska to nie pobłażanie, ale odpuszczenie i to wtedy gdy ktoś się nawróci. Jest wiele rodzajów łaski.
Później powstają takie zjawiska jak u Koryntian, że cuda się dzieją mimo niemoralności występującej w zborze
Czasy NT nie są przekładalne wprost na nasze czasy; w Koryncie były olbrzymie problemy, dlatego powstały dwa listy. Dzisiaj także występują w zborach problemy ponieważ, tak jak w Koryncie, we współczesnych zborach przebywają ludzie zbawieni i niezbawieni, a to generuje mnóstwo problemów z którymi bracia muszą sobie poradzić.

...a podobno wiara bez uczynków jest martwa
Dokładnie tak, po tym poznaje się prawdziwą wiarę która jest podstawą zbawienia. Człowiek zbawiony ma wiarę rodzącą dobry uczynek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 03 lip 2021, 09:12

Tematów zborów i ich świętości, grzeszności nie będę tu rozgrzebywać. Czasem zbór to mieszanka wybuchowa.

Uważam, że nie można stosować jednakowych standardów dla wszystkich, jeśli chodzi o traktowanie, bo każdy jest inny i powinny być różnice w traktowaniu. Skąd wiedzieć, czy kogoś wypędzić za drzwi, bo to go otrzeźwi, a kogoś pocieszyć, żeby się np. nie bał? W Biblii są przedstawione sytuacje, w których Jezus się odnosił do ludzi, ale żeby zastosować to, co czytam, powinnam mieć mądrość, poznać szczegóły czyjejś sytuacji.

Co się dzieje w domach, to Bóg jeden wie. Na zewnątrz może wyglądać pozytywnie, a później ludzie dowiadują się, że ktoś się rozwodzi i wielce zdziwieni. Najczęściej rozbija się wszystko o wersety o uległości. ...ale nie twierdzę, że jest jakaś reguła. Może są dobrane małżeństwa w chrześcijaństwie, ale są też dobrane małżeństwa poza zborami. Ogólnie żyjemy w kraju chrześcijańskim, więc treść Biblii przewija się w różnych denominacjach. Islam też rządzi się swoimi prawami i tam to już w ogóle dzieje się masakra, bo kobieta nie ma praw i jest jak przedmiot.

Ja uznaję dzieło Chrystusa, ale nie robię z niego Boga. Jeśli mam chodzić jego śladami, żeby to mogło być możliwe, to muszę mieć ten sam punkt wyjścia. Jestem człowiekiem i potrzebuję modlitwy tak, jak Jezus w Getsemane. Ludzie będą mieli ciało podobne do jego ciała po zmartwychwstaniu, a werset o tym, że Jezus stał się duchem ożywiającym się kłóci z tym, że jest w ciele, bo widać ślady po gwoździach. Albo duch albo ciało. ...a że w Biblii są interpolacje to nie jest tajemnicą.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 03 lip 2021, 09:57

Kesja777 pisze:Ja uznaję dzieło Chrystusa, ale nie robię z niego Boga.
Człowiek nie ma władzy robić z Pana Jezusa Boga, bo On nim jest od zawsze. Twoje poglądy na osobę Pana Jezusa określają ciebie jako nie chrześcijankę. Poszukuj Pana Boga i prawdy o nim żebyś mogła być zbawiona.
Jeśli mam chodzić jego śladami, żeby to mogło być możliwe, to muszę mieć ten sam punkt wyjścia.
Jedyną drogą chodzenia drogami sprawiedliwości jest uwierzyć w prawdziwego Pana Jezusa.
Jestem człowiekiem i potrzebuję modlitwy tak, jak Jezus w Getsemane.
Jedyną modlitwę jaką Pan wysłuchuje człowieka to prośba o zbawienie:

Ewangelia św. Jana 9:31 Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, ale tego, kto jest bogobojny i pełni wolę jego, wysłuchuje
Ludzie będą mieli ciało podobne do jego ciała po zmartwychwstaniu
Ale tylko ci którzy są zbawieni.

a werset o tym, że Jezus stał się duchem ożywiającym się kłóci z tym, że jest w ciele, bo widać ślady po gwoździach. Albo duch albo ciało. ...a że w Biblii są interpolacje to nie jest tajemnicą.
Masz swoje wyobrażenia o Biblii ale dopóki nie zaufasz Panu Bogu nie masz szans na dobre zrozumienie jego Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 06 lip 2021, 14:33

Słyszałeś o Unitarianach?

Wiara wyraża się w posłuszeństwie. Jezus jest w Niebie, a Duch Boży wylewany jest na wszelkie ciało. Tak?

Uznajesz Stary Testament?

To przeczy łasce. Jeśli Bóg grzeszników nie wysłuchuje, to grzech stoi na przeszkodzie w relacji z Bogiem. Trzeba Boga się bać i pełnić jego wolę. Sam napisałeś. Nawrócenie jest ważne, a ono wyraża się w zmianie postępowania, a nie w wierze w krasnoludki, lub Jezusa, że wszystko za nas zrobił.

Ty wszystko z Biblii rozumiesz?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 06 lip 2021, 20:54

Kesja777 pisze:Słyszałeś o Unitarianach?
Tak, trochę z nimi dyskutowałem.
Wiara wyraża się w posłuszeństwie.
Tak, to prawda, tyle że należy być posłusznym właściwej osobie.
Jezus jest w Niebie
Tak.
, a Duch Boży wylewany jest na wszelkie ciało. Tak?
Nie.
Uznajesz Stary Testament?
Tak.
To przeczy łasce. Jeśli Bóg grzeszników nie wysłuchuje, to grzech stoi na przeszkodzie w relacji z Bogiem.
Odwrotnie, to właśnie dowód łaski, że człowieka grzesznego który nie jest zdolny do społeczności z Bogiem, zbawia przemieniając jego ducha.
Trzeba Boga się bać i pełnić jego wolę. Sam napisałeś.
Tak.
Nawrócenie jest ważne, a ono wyraża się w zmianie postępowania, a nie w wierze w krasnoludki, lub Jezusa, że wszystko za nas zrobił.
Takie nawrócenie które nie zawiera w sobie wiary w odkupienie w Panu Jezusie jest nieskuteczne i nie może zbawić.
Ty wszystko z Biblii rozumiesz?
Nie, ale cały czas się uczę i staram się rozumieć wszystko jak najdoskonalej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 08 lip 2021, 13:49

Nie będę się kłócić. Masz prawo mieć swoją teorię zbawienia.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 08 lip 2021, 15:18

Kesja777 pisze: Masz prawo mieć swoją teorię zbawienia.
To nie moja teoria zbawienia, zbawienie nie jest teorią, jest do bólu praktyczne. Zbawienie jest inicjatywą Pana Boga i możesz dostąpić zbawienia na Jego warunkach, nie według jakiejś teorii zbawienia, ale według Bożej woli. Ta wola została objawiona w Słowie Bożym; ja ci przedstawiam to co znalazłem w przesłaniu Słowa. Nie ja to wymyśliłem, ale czerpię z bogactwa działania Ducha Świętego jakie wykonał w Zborze Bożym.
Kiedy spotykamy się na zgromadzeniach zborowych to modlimy się o tych co jeszcze nie poznali łaski Pana Jezusa i nie są zbawieni, aby dostąpili łaski i cudu zbawienia. Także o ciebie się modlimy, jesteś wśród tych co poszukują dlatego jesteś na dobrej drodze, ale musisz sama zdecydować komu będziesz służyć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: fryderyk » 08 lip 2021, 21:58

KAAN pisze:Zbawienie jest inicjatywą Pana Boga i możesz dostąpić zbawienia na Jego warunkach, nie według jakiejś teorii zbawienia, ale według Bożej woli. Ta wola została objawiona w Słowie Bożym; ja ci przedstawiam to co znalazłem w przesłaniu Słowa. Nie ja to wymyśliłem, ale czerpię z bogactwa działania Ducha Świętego jakie wykonał w Zborze Bożym.


To co zostało spisane w Biblii na temat woli Boga może być przekłamane, źle zrozumiane lub nie w pełni zrozumiane, a co za tym idzie wypaczone.
Trudno oczekiwać żeby człowiek swoim ułomnym językiem mógł opisać w sposób należyty wolę istoty tak niewyobrażalnie inteligentnej i potężnej jaką jest stwórca wszechrzeczy.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 09 lip 2021, 08:16

fryderyk pisze:To co zostało spisane w Biblii na temat woli Boga może być przekłamane, źle zrozumiane lub nie w pełni zrozumiane, a co za tym idzie wypaczone.
Nie tylko może być, ale jest przekłamane, źle rozumiane i wypaczone. Tyle że to nie jest właściwość przekazu, tylko problem człowieka, który mając umysł skażony grzechem rozumuje nieprawidłowo, bez właściwej duchowej refleksji.
fryderyk pisze:Trudno oczekiwać żeby człowiek swoim ułomnym językiem mógł opisać w sposób należyty wolę istoty tak niewyobrażalnie inteligentnej i potężnej jaką jest stwórca wszechrzeczy.
I dlatego Pan Bóg działa osobiście; w historii dawał natchnienie prorokom do spisania swojego przekazu w postaci ułomnego ludzkiego języka. Dzisiaj także działa zwłaszcza w ludziach nawróconych, zbawionych, którzy z mogą rozumieć przekaz Biblii. Gdyby nie działanie Ducha Świętego niemożliwe byłoby ogłaszanie Ewangelii zbawienia w Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: Kesja777 » 11 lip 2021, 11:48

KAAN pisze:
Kesja777 pisze: Masz prawo mieć swoją teorię zbawienia.
To nie moja teoria zbawienia, zbawienie nie jest teorią, jest do bólu praktyczne. Zbawienie jest inicjatywą Pana Boga i możesz dostąpić zbawienia na Jego warunkach, nie według jakiejś teorii zbawienia, ale według Bożej woli. Ta wola została objawiona w Słowie Bożym; ja ci przedstawiam to co znalazłem w przesłaniu Słowa. Nie ja to wymyśliłem, ale czerpię z bogactwa działania Ducha Świętego jakie wykonał w Zborze Bożym.
Kiedy spotykamy się na zgromadzeniach zborowych to modlimy się o tych co jeszcze nie poznali łaski Pana Jezusa i nie są zbawieni, aby dostąpili łaski i cudu zbawienia. Także o ciebie się modlimy, jesteś wśród tych co poszukują dlatego jesteś na dobrej drodze, ale musisz sama zdecydować komu będziesz służyć.


No cudownie, że się o mnie modlicie. Wiem, że nie Ty wymyśliłeś Biblię, ale się za nią chowasz. Jak mam z Tobą pisać skoro ograniczasz się do cytowania wersetów?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyskusje Kesjii

Postautor: KAAN » 11 lip 2021, 14:23

Kesja777 pisze:Jak mam z Tobą pisać skoro ograniczasz się do cytowania wersetów?
Nie ograniczam się do cytowania, ale staram się wykładać Słowo Boże, czyli wyjaśniać przekaz biblijny. Na temat tego przekazu jest możliwe prowadzenie wielu wspaniałych dyskusji prowadzących do duchowego ubogacenia wszystkich w nich uczestniczących.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości