Świat i wierzący.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 27 cze 2021, 13:24

"Mógł ponieważ był jednocześnie prawdziwym jedynym Bogiem."

jak to się ma do tego, że wyrzekł się postaci Bożej?
Rozumiem, że powołujesz się na Biblię, więc czy według Biblii do tej postaci powrócił?

co z wersetem "nieodwołalne są dary i powołanie Boże"?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 27 cze 2021, 16:42

Kesja777 pisze:"Mógł ponieważ był jednocześnie prawdziwym jedynym Bogiem."

jak to się ma do tego, że wyrzekł się postaci Bożej?
Na czas ziemskiego dzieła się wyrzekł.
Rozumiem, że powołujesz się na Biblię, więc czy według Biblii do tej postaci powrócił?
To tej chwały jaką miał wcześniej:

J 17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.

co z wersetem "nieodwołalne są dary i powołanie Boże"?
To prawda absolutna; Jak Bóg coś postanowi to wykona.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: MrSponge » 28 cze 2021, 16:24

KAAN pisze:To prawda absolutna; Jak Bóg coś postanowi to wykona.

Czasami można Boga "przekonać" do zmiany zdania... ;-)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 29 cze 2021, 13:51

Chodzi o chorego Króla z ST?


Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 29 cze 2021, 13:57

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:"Mógł ponieważ był jednocześnie prawdziwym jedynym Bogiem."

jak to się ma do tego, że wyrzekł się postaci Bożej?
Na czas ziemskiego dzieła się wyrzekł.
Rozumiem, że powołujesz się na Biblię, więc czy według Biblii do tej postaci powrócił?
To tej chwały jaką miał wcześniej:

J 17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.

co z wersetem "nieodwołalne są dary i powołanie Boże"?
To prawda absolutna; Jak Bóg coś postanowi to wykona.


...ale w zbawienie odgórne nie wierzysz. Jeśli Bóg chce kogoś uratować, zbawić to zbawi

werset zacytowałeś, ale co wynika z historii Biblijnej? Poszedł do nieba w przemienionym ciele, do którego i nasze będą podobne. Człowiek stanie się Bogiem? Treść Biblii się wyklucza. Chyba, że masz jakiś tłumaczenie sytuacji. Jezus nie jest wszechobecny, bo odszedł do Ojca.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 29 cze 2021, 15:28

Kesja777 pisze:...ale w zbawienie odgórne nie wierzysz. Jeśli Bóg chce kogoś uratować, zbawić to zbawi
Tak, to prawda.

werset zacytowałeś, ale co wynika z historii Biblijnej?
Z historii biblijnej wynika to, że Pan Bóg realizuje swój plan zbawienia człowieka i do tego celu powołuje do istnienia narody, władców, ludzi którzy wykonują Boży plan nawet o tym nie wiedząc. Powołuje nawet tych którzy mają być osądzeni i zgubieni jak np. faraon który nie chciał wypuścić Izraela, albo Judasz wybrany przez Pana Jezusa aby wypełniło się Słowo o zdrajcy.

Poszedł do nieba w przemienionym ciele, do którego i nasze będą podobne. Człowiek stanie się Bogiem?
Nigdy nie stanie się Bogiem, ale ludzie są podobni Bogu bo Adam został stworzony na obraz i podobieństwo Boże.

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


Treść Biblii się wyklucza. Chyba, że masz jakiś tłumaczenie sytuacji. Jezus nie jest wszechobecny, bo odszedł do Ojca.
Biblia nie jest sprzeczna wewnętrznie to człowiek ma sprzeczne, fałszywe wyobrażenie o Biblii z powodu jej nieznajomości. Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem czego świadectwo złożył będąc na ziemi i Biblia pokazuje Pana Jezusa jako prawdziwego, wiecznego Boga Stwórcę. Żeby pozbyć się tych sprzeczności z umysłu musisz poznać Pana Boga i jego Słowo, inaczej nigdy nie dojdziesz do prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 30 cze 2021, 10:42

Jezus to nie Adam. Chyba, że nie jest Bogiem.

Gdzie jest miejsce na ludzką wolną wolę?

Ja się nie boję sprzeczności. Sprzeczności są cechą rzeczywistości. Na tym świecie jest masa absurdów, dlatego uważam, że Biblia nie ma jednolitego przesłania i nie można z niej tworzyć jakiejś spójnej jednolitej "prawdy". W sądzie jest tak, że jeśli dwóch światków zdarzenia opowiada dokładnie tę samą historię, to znaczy, że uzgodnili zeznania. Jeśli zeznania się nieco różnią, różnice świadczą o prawdzie w zeznaniach, bo ludzie są subiektywni. W Biblii jest wiele historii i opowiadań ludzi, którzy nie są obiektywni i nie można im przypisać Bożego obiektywizmu. Można wyciągnąć dla siebie jakieś wnioski zgodne z rzeczywistością, ale tak jest z każdą książką, nawet opowiadającą historię fikcyjną, mitami, bajkami z morałem. Proroctwo, jeśli pochodzi od Boga, odnosi się do konkretnych ludzi i konkretnych sytuacji i nie można ich odnosić do siebie, jeśli nie jesteśmy utożsamiani z tymi ludźmi i sytuacjami. To, że w jakiejś księdze jest proroctwo, które się spełniło, nie świadczy o proroczym charakterze wszystkich innych pism zebranych w tej księdze.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 30 cze 2021, 11:46

Kesja777 pisze:Jezus to nie Adam. Chyba, że nie jest Bogiem.
Pan Jezus jest drugim Adamem; ciekawy temat
I List do Koryntian 15:45 Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym.
Gdzie jest miejsce na ludzką wolną wolę?
Ludzka wola nie jest w pełni wolna, bo albo podlega grzechowi i diabłu, albo jest poddana Panu Bogu.
Ja się nie boję sprzeczności. Sprzeczności są cechą rzeczywistości.
Sprzeczności są domeną upadku ludzkiego umysłu, natomiast Słowo Boże jest doskonałe.
Na tym świecie jest masa absurdów, dlatego uważam, że Biblia nie ma jednolitego przesłania i nie można z niej tworzyć jakiejś spójnej jednolitej "prawdy".
Jak dobrze poznasz Biblię to zmienisz zdanie.
To, że w jakiejś księdze jest proroctwo, które się spełniło, nie świadczy o proroczym charakterze wszystkich innych pism zebranych w tej księdze.
To ludzki sposób myślenia, żeby myśleć inaczej musisz zaufać Panu Jezusowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 02 lip 2021, 09:21

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:Jezus to nie Adam. Chyba, że nie jest Bogiem.
Pan Jezus jest drugim Adamem; ciekawy temat
I List do Koryntian 15:45 Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym.
Gdzie jest miejsce na ludzką wolną wolę?
Ludzka wola nie jest w pełni wolna, bo albo podlega grzechowi i diabłu, albo jest poddana Panu Bogu.
Ja się nie boję sprzeczności. Sprzeczności są cechą rzeczywistości.
Sprzeczności są domeną upadku ludzkiego umysłu, natomiast Słowo Boże jest doskonałe.
Na tym świecie jest masa absurdów, dlatego uważam, że Biblia nie ma jednolitego przesłania i nie można z niej tworzyć jakiejś spójnej jednolitej "prawdy".
Jak dobrze poznasz Biblię to zmienisz zdanie.
To, że w jakiejś księdze jest proroctwo, które się spełniło, nie świadczy o proroczym charakterze wszystkich innych pism zebranych w tej księdze.
To ludzki sposób myślenia, żeby myśleć inaczej musisz zaufać Panu Jezusowi.


...więc widzisz, że coś się nie zgadza. To samo imię nic nie znaczy. Po Jezusie już nie ma ludzi, że jest ostatnim Adamem? Jakie jest znaczenie imienia Adam?

Wolna wola i wola Boga to temat rzeka. Bóg uwolnił człowieka do życia w posłuszeństwie Bogu. A Ci, którzy mają naturę np. wilka, czy wolą Bożą jest by nie zmienili się w owce?
Ks, Przysłów 16
"Wszystko celowo uczynił Pan,
także grzesznika na dzień nieszczęścia."

Słowo Boże jest doskonałe, dlatego uważam, że Biblia to nie Słowo Boże. W NT jest też o zaleceniach pawłowych, a nie o przykazaniu Bożym.

Jestem człowiekiem i myślę po ludzku. Nie zamierzam z siebie robić Boga. Ks. Przysłów 15 "Rzeczą człowieka są rozważania serca, lecz od Pana pochodzi odpowiedź języka"
Ks. Przysłów 16
"Serce człowieka obmyśla drogę,
lecz Pan utwierdza kroki".

Zastanawiam się, czy nauczenie się wersetów na pamięć, wkuwanie ich, to zmiana myślenia, czy po prostu nafaszerowanie się tekstem, żeby się przypominał.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 02 lip 2021, 11:00

Kesja777 pisze:...więc widzisz, że coś się nie zgadza. To samo imię nic nie znaczy.
Wszystko się zgadza, a imię znaczy bardzo wiele :) , problem tylko ze zrozumieniem całej nauki o dwóch Adamach.
Po Jezusie już nie ma ludzi, że jest ostatnim Adamem? Jakie jest znaczenie imienia Adam?
Zwróć uwagę na werset który cytowałem; tam jest analogia stworzenia Adama do obrazu zbawienia w Panu Jezusie.
Wolna wola i wola Boga to temat rzeka. Bóg uwolnił człowieka do życia w posłuszeństwie Bogu.
Dziwna myśl...
A Ci, którzy mają naturę np. wilka, czy wolą Bożą jest by nie zmienili się w owce?
Jest to wola Boża, ale wilk nie zawsze chce się dać przemienić w owcę.
Ks, Przysłów 16
"Wszystko celowo uczynił Pan,
także grzesznika na dzień nieszczęścia."

Słowo Boże jest doskonałe, dlatego uważam, że Biblia to nie Słowo Boże.
To masz problem, bo takim stwierdzeniem odcinasz się od poznania prawdy.
W NT jest też o zaleceniach pawłowych, a nie o przykazaniu Bożym.
Jest, to prawda, jednak zalecenia pawłowe są wpisane w wolę Bożą i mają zastosowanie w szczególnych okolicznościach.
Jestem człowiekiem i myślę po ludzku. Nie zamierzam z siebie robić Boga.
Nawet nie masz takiej mocy, rozsądnie myślisz w tym względzie.
Zastanawiam się, czy nauczenie się wersetów na pamięć, wkuwanie ich, to zmiana myślenia, czy po prostu nafaszerowanie się tekstem, żeby się przypominał.
Uczenie się na pamięć Słowa jest dobre, bo to Słowo żyje w twoim wnętrzu, a może się przydać wtedy gdy opowiadasz komuś Ewangelię o Panu Jezusie, a okoliczności sprawiły że nie masz przy sobie Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 03 lip 2021, 08:53

Dziwna myśl znaczy, że Boży Duch, czyli Bóg, który jest Duchem daje człowiekowi moc, żeby czynił jego wolę, czyli był Bogu posłusznym.

To wytłumacz mi naukę o dwóch Adamach.

...a czyż Bóg nie stworzył zarówno wilka jak i owcę?

Diabeł przyrównany jest do lwa, a Jezus jest zarówno barankiem jak i lwem.

Mamy być przebiegli jak węże i niewinni jak gołębice. A wąż to Diabeł z Edenu.

Prawda to jest to, co się sprawdza w rzeczywistości. Trzeba mieć otwarty umysł.

Zalecenia człowieka nie mają rangi słowa Bożego.

Tak, obuty jesteś do głoszenia ewangelii i masz tarczę wiary. Tyle, że ja nie jestem Twoim przeciwnikiem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 03 lip 2021, 10:07

Kesja777 pisze:Dziwna myśl znaczy, że Boży Duch, czyli Bóg, który jest Duchem daje człowiekowi moc, żeby czynił jego wolę, czyli był Bogu posłusznym.
Ale tylko tym którzy uwierzyli.

To wytłumacz mi naukę o dwóch Adamach.
W największym skrócie; przez Adama, który był pierwszym doskonałym człowiekiem ożywionym przez Pana Boga przyszła śmierć, a Pan Jezus przyszedł jako ten który jako pierwszy i ostatni przyszedł aby ożywić martwego człowieka.
...a czyż Bóg nie stworzył zarówno wilka jak i owcę?
Stworzył/
Diabeł przyrównany jest do lwa, a Jezus jest zarówno barankiem jak i lwem.
W zależności od kontekstu oznacza to coś innego. To tylko zbieżność elementu obrazu.
Mamy być przebiegli jak węże i niewinni jak gołębice. A wąż to Diabeł z Edenu.
Co masz na myśli?
Tak, obuty jesteś do głoszenia ewangelii i masz tarczę wiary. Tyle, że ja nie jestem Twoim przeciwnikiem.
Ja nie walczę z tobą :) , przeciwnie; wyciągam rękę aby cię wyciągnąć z czegoś bardzo strasznego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 06 lip 2021, 14:24

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:Dziwna myśl znaczy, że Boży Duch, czyli Bóg, który jest Duchem daje człowiekowi moc, żeby czynił jego wolę, czyli był Bogu posłusznym.
Ale tylko tym którzy uwierzyli.


Henoch chodził z Bogiem i zabrał go Bóg. To było przed Chrystusem.

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:To wytłumacz mi naukę o dwóch Adamach.
W największym skrócie; przez Adama, który był pierwszym doskonałym człowiekiem ożywionym przez Pana Boga przyszła śmierć, a Pan Jezus przyszedł jako ten który jako pierwszy i ostatni przyszedł aby ożywić martwego człowieka.


masz na myśli zmartwychwstanie?

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:...a czyż Bóg nie stworzył zarówno wilka jak i owcę?
Stworzył/

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:Diabeł przyrównany jest do lwa, a Jezus jest zarówno barankiem jak i lwem.
W zależności od kontekstu oznacza to coś innego. To tylko zbieżność elementu obrazu.


To może trzeba mieć jakieś cechy wilka i jakieś owcy...

KAAN pisze:
Kesja777 pisze: Mamy być przebiegli jak węże i niewinni jak gołębice. A wąż to Diabeł z Edenu.
Co masz na myśli?


Znasz pewnie opowieść o nieuczciwym zarządcy. Czy nie został on pochwalony za przebiegłość? Wąż też bywa podstępny.

KAAN pisze:
Kesja777 pisze: Tak, obuty jesteś do głoszenia ewangelii i masz tarczę wiary. Tyle, że ja nie jestem Twoim przeciwnikiem.
Ja nie walczę z tobą :) , przeciwnie; wyciągam rękę aby cię wyciągnąć z czegoś bardzo strasznego.


co Cię tak przeraża? :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 06 lip 2021, 21:02

Kesja777 pisze:
KAAN pisze:
Kesja777 pisze:Dziwna myśl znaczy, że Boży Duch, czyli Bóg, który jest Duchem daje człowiekowi moc, żeby czynił jego wolę, czyli był Bogu posłusznym.
Ale tylko tym którzy uwierzyli.
Henoch chodził z Bogiem i zabrał go Bóg. To było przed Chrystusem.
Ale Pan Jezus jest wieczny i Henoch z wiary został zbawiony.
masz na myśli zmartwychwstanie?
Zmartwychwstanie do życia wiecznego jest możliwe tylko kiedyduch człowieka został zrodzony na nowo.
J 3:3 Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
KAAN pisze:
Kesja777 pisze:Diabeł przyrównany jest do lwa, a Jezus jest zarówno barankiem jak i lwem.
W zależności od kontekstu oznacza to coś innego. To tylko zbieżność elementu obrazu.

To może trzeba mieć jakieś cechy wilka i jakieś owcy...
Nie o tym uczy Biblia.
Znasz pewnie opowieść o nieuczciwym zarządcy. Czy nie został on pochwalony za przebiegłość? Wąż też bywa podstępny.
To nie ten kontekst, ta przypowieść jest o czymś zupełnie innym.
Kesja777 pisze:
Ja nie walczę z tobą :) , przeciwnie; wyciągam rękę aby cię wyciągnąć z czegoś bardzo strasznego.
co Cię tak przeraża? :)
Ciebie powinno przerazić miejsce do którego zdążasz nie wierząc Panu Jezusowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 08 lip 2021, 13:47

Biblia Ci oczy przysłoniła i piekło masz przed oczami. Ja jakoś nie mam.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości