Kreacjonizm wg Torcika

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kreacjonizm wg Torcika

Postautor: Torcik » 21 gru 2021, 20:49

Marcinw pisze:Czas przedświąteczny wzmógł moje poczucie beznadziei. Mógłbym dzisiaj być szczęśliwym człowiekiem gdyby nie ten kreacjonizm, który zasiał we mnie wątpliwości co do chrześcijaństwa. Nie mogę znaleźć dla siebie miejsca w dzisiejszym chorym świecie. Dodatkowo lęk przed piekłem powoduje, że nigdy nie zdecyduję się na samobójstwo. Naprawdę nie wiem co mam robić.

Kreacjonizmem sobie głowy nie zawracaj. To stek bredni, jak i płaska ziemia, jak stworzenie w 7 dni itp. Te "informacje" nie prowadzą do wiary, do zbawienia.
Poproś w osobistej modlitwie, takiej od serca, aby Pan Jezus skierował twoje myśli na własciwe tory. Poproś Go o opiekę, o wiarę, o zaufanie, umocnienie. On rozwiąże każdy twój problem i odpowie na każde pytanie. Zobaczysz, że tak będzie. Nie słuchaj ludzi, denominacji, słuchaj Jezusa.
Życzę ci spokoju i błogosławieństwa.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Myślę o samobójstwie

Postautor: KAAN » 21 gru 2021, 23:25

Torcik pisze:Kreacjonizmem sobie głowy nie zawracaj. To stek bredni,...
Piszesz brednie w dziale pomocowym, nie rób tego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Myślę o samobójstwie

Postautor: Torcik » 22 gru 2021, 16:50

KAAN pisze:
Torcik pisze:Kreacjonizmem sobie głowy nie zawracaj. To stek bredni,...
Piszesz brednie w dziale pomocowym, nie rób tego.

Udowodnij mi, że piszę brednie.
Czy ty masz monopol na udzielanie "pomocy"?
Twoje rady powodują upadek wiary.
Co złego napisałam, radząc, aby pytał Jezusa, aby u Niego szukał w modlitwie odpowiedzi?
Nie jesteś alfą i omegą, a tak się zachowujesz.
Od wiary lub niewiary w kreacjonizm nie zalezy zupełnie nic dla człowieka, który ma duchowe rozterki i stoi być może na progu załamania.
Raczej ty nie udzielaj się w dziale pomocowym. Już dość złego na forum zrobiłeś. Może czas odpuścić. Na dobre.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Myślę o samobójstwie

Postautor: KAAN » 22 gru 2021, 17:03

Torcik pisze:
KAAN pisze:
Torcik pisze:Kreacjonizmem sobie głowy nie zawracaj. To stek bredni,...
Piszesz brednie w dziale pomocowym, nie rób tego.
Udowodnij mi, że piszę brednie.
Gen 1:1 Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
CBDO
Czy ty masz monopol na udzielanie "pomocy"?
Nie, ale ludzie o twoich poglądach mogą zaszkodzić ludziom nieutwierdzonym w wierze.
Twoje rady powodują upadek wiary.
Obserwuję odwrotny efekt moich działań.
Co złego napisałam, radząc, aby pytał Jezusa, aby u Niego szukał w modlitwie odpowiedzi?
Nazwałaś bredniami o sprawach które są zapisane w Biblii.
Nie jesteś alfą i omegą, a tak się zachowujesz.
Ja po prostu wierzę w to co Pan Bóg objawił w Biblii.
Od wiary lub niewiary w kreacjonizm nie zalezy zupełnie nic dla człowieka, który ma duchowe rozterki i stoi być może na progu załamania.
Zależy, ponieważ jeśłi odrzucimy akt stworzenia opisany w Biblii jako rzeczywistość, to niszczymy zaufanie człowieka do Słowa Bożego. A wiara chrześcijańska opiera się o objawienie Słowa.
Raczej ty nie udzielaj się w dziale pomocowym. Już dość złego na forum zrobiłeś. Może czas odpuścić. Na dobre.
Ja widzę ze to ty i ludzie twojego pokroju niszczą wiarę chrześcijańską i chcą zamknąć usta mówiące prawdę. To znak czasów ostatecznych, dlatego nie dziwią mnie twoje słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości