EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: Terebint » 02 sty 2022, 15:07

Techniki Emocjonalnej Wolności - definicja z Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Techniki_ ... no%C5%9Bci

Stąd można sobie pobrać książkę odkrywcy tej metody (Gary Craig): https://docer.pl/doc/xsn8nn

Tutaj zastosowanie w chrześcijańskim wydaniu: Wolność od emocjonalnego długu: https://www.youtube.com/watch?v=-LSn14t ... BU&index=2

Może komuś pomoże. U niektórych przynosi to niesamowicie szybkie rezultaty.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: KAAN » 02 sty 2022, 16:49

Prawdziwa wolność jest tylko w Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: Torcik » 03 sty 2022, 13:47

KAAN pisze:Prawdziwa wolność jest tylko w Panu Jezusie.

Takimi sloganami nie pomagasz.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: christianinroman » 03 sty 2022, 15:05

Torcik. To nie jest teoria. Jezus Chrystus jest realny i rzeczywisty, w moim życiu obecny od 22 lat. I jeszcze się na NIM nie zawiodłem.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: christianinroman » 03 sty 2022, 15:06

Torcik. Miało być SLOGAN a nie teoria. Ale blisko siebie są te stwierdzenia.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: Torcik » 03 sty 2022, 15:57

christianinroman pisze:Torcik. To nie jest teoria. Jezus Chrystus jest realny i rzeczywisty, w moim życiu obecny od 22 lat. I jeszcze się na NIM nie zawiodłem.

Z mojego doświadczenia wynika, że kiedy pojawiają się prawdziwe kłopoty, to należy je samemu rozwiązywać, a niue czekać na cuda lub nadprzyrodzone interwencje. Oczywiście, nie wykluczam modlitwy i wiary, ale temu wszystkiemu nalezy pomóc, własną inicjatywą.
Podsumowanie wszystkiego wyświechtanym sloganem, żeby tylko zawierzyć to za mało.
Może u ciebie się sprawdza, ale większość ludzi tak dobrze nie ma.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: KAAN » 03 sty 2022, 16:29

Torcik pisze:
KAAN pisze:Prawdziwa wolność jest tylko w Panu Jezusie.
Takimi sloganami nie pomagasz.
To nie slogan tylko prawda; wolność ta oparta o psychologiczną manipulację ludzkim umysłem nie ma nic wspólnego z prawdziwą wolnością i dalej utrzymuje człowieka w niewoli grzechu i upadku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: Torcik » 03 sty 2022, 17:12

KAAN pisze:
Torcik pisze:
KAAN pisze:Prawdziwa wolność jest tylko w Panu Jezusie.
Takimi sloganami nie pomagasz.
To nie slogan tylko prawda; wolność ta oparta o psychologiczną manipulację ludzkim umysłem nie ma nic wspólnego z prawdziwą wolnością i dalej utrzymuje człowieka w niewoli grzechu i upadku.

A czym innym, jak nie manipulacją ludzkim umysłem, jest taki wpis, jak twój.
Załóżmy, ktoś ma poważne problemy w życiu codzinnym. Ty polecasz mu wolność. Ty mu mówisz, że jest w niewoli grzechu i stąd są problemy, czy tak?
Co komuś poradzisz na realne kłopoty, czasami z dziećmi, czasami ze zdrowiem, z samotnością, z finansami itd.itd.
To, co głoszą księża, pastorzy i co ty głosisz, ma się nijak do problemów w codziennym życiu. Chyba nie znam większych manipulatorów niż religijni fundamentaliści.
Widać to zarówno w takich zgromadzeniach, jak ŚJ, jak małe zbory, które odłączają się (jak grzyby po deszczu), bo coś w większej zbiorowości się nie podobało, jak wszelkie duże kościoły np. amerykańskie, czy te z Zachodu. Manipulacja ludźmi to sztandarowe hasło. I biada nieświadomym.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: KAAN » 04 sty 2022, 01:39

Torcik pisze:
KAAN pisze:
Torcik pisze:Takimi sloganami nie pomagasz.
To nie slogan tylko prawda; wolność ta oparta o psychologiczną manipulację ludzkim umysłem nie ma nic wspólnego z prawdziwą wolnością i dalej utrzymuje człowieka w niewoli grzechu i upadku.

A czym innym, jak nie manipulacją ludzkim umysłem, jest taki wpis, jak twój.
To ty manipulujesz zrównując wiarę chrześcijańską z psychologicznymi manipulacjami. Ja pisze to czego naucza Słowo Boże, że wolność jest tylko w Panu Jezusie; to wolność od grzechu i sądu, to zbawienie i wyzwolenie z sideł diabła.
Załóżmy, ktoś ma poważne problemy w życiu codzinnym. Ty polecasz mu wolność.
Tak, bo człowiek nienawrócony będzie miał zawsze problemy, których nie da się rozwiązać bez wiary i nawrócenia. Wiara daje drogę do zmiany stanu człowieka przez odnowienie duchowe i nowe narodzenie.
Ty mu mówisz, że jest w niewoli grzechu i stąd są problemy, czy tak?
Tak.
Co komuś poradzisz na realne kłopoty, czasami z dziećmi, czasami ze zdrowiem, z samotnością, z finansami itd.itd.
Przede wszystkim uporządkowanie życia duchowego, bo rozwiązanie problemów ma swoje podstawy w duchu człowieka; naprawa duchowych spraw otwiera drogę do naprawy tych cielesnych.
To, co głoszą księża, pastorzy i co ty głosisz, ma się nijak do problemów w codziennym życiu.
Widocznie za mało myśłisz o sprawach duchowych, dlatego nie widzisz związku. Pomagałem ludziom w bardzo trudnych problemach życiowych z sukcesem, który mógł zostać osiągnięty ponieważ ludzie zrozumieli i rozwiązali problem duchowy który był przyczyną wszystkich kłopotów.
Chyba nie znam większych manipulatorów niż religijni fundamentaliści.
Mało znasz ludzi, zwłaszcza wierzących.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: Torcik » 04 sty 2022, 11:56

Nie widzę sensu dalszej rozmowy z człowiekiem tak zindokrynowanym.
Wpisujesz się w sytuację, przed którą ostrzegał Jakub - Jak.2 "14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?8 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą9."
Człowiek z kłopotami, a ty mu mówisz, nawróć się, grzeszysz. Jak się nawrócisz to wszystkie kłopoty się skończą.
Pleciesz bzdury, a jak już nie wiesz co napisać, to atakujesz osobę takim stwierdzeniem, ze nie znam ludzi i nie znam wierzących. Szkoda mojego czasu. Nie ma potrzeby udowadniać ci, że jest wręcz przeciwnie.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: KAAN » 04 sty 2022, 13:57

Torcik pisze:Nie widzę sensu dalszej rozmowy z człowiekiem tak zindokrynowanym.
Nie widzę sensu rozmowy z człowiekiem tak nierozumiejącym co pisze.
Wpisujesz się w sytuację, przed którą ostrzegał Jakub - Jak.2 "14 ..
Nie rozumiesz co cytujesz, próbujesz usprawiedliwić cielesne myślenie wyimaginowaną pomocą komuś komu pomóc nie możesz, bo nie masz do tego kwalifikacji duchowych.
Człowiek z kłopotami, a ty mu mówisz, nawróć się, grzeszysz. Jak się nawrócisz to wszystkie kłopoty się skończą.
Nie mapisałem że wszystkie kłopoty się skończą, ale że będzie otwarta droga do rozwiązania tych kłopotów. Czlowiek z kłopotami zostanie z nimi do kończ życia, jeśli się nie nawróci, bez nawrócenia nie ma szans na normalne funkcjonowanie jako człowiek.
Pleciesz bzdury, a jak już nie wiesz co napisać, to atakujesz osobę takim stwierdzeniem, ze nie znam ludzi i nie znam wierzących. Szkoda mojego czasu. Nie ma potrzeby udowadniać ci, że jest wręcz przeciwnie.
Większych bzdur jakie ty wypisujesz to dawno nie czytałem, czujesz się atakowana, bo nie potrafisz przyjąć prostych chrześcijańskich wartości, nie znasz chrześcijańskiego systemu wartości, dlatego piszesz bzdury o jakiejś pomocy której nie potrafisz udzielić.
I przypominam nie pisz w działach pomocowych; na ostatnie twoje posty nie reagowałem bo były puste w treści.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: Torcik » 04 sty 2022, 16:25

Ty taki namaszczony, duchowny-duchowy? Kto ci dał świadectwo i upoważnienie? Wiesz może, że jeśli sam o sobie świadczysz to twoje świadectwo jest fałszywe.
Nie obawiaj się, nie będę ci w droge wchodzić. Tacy, jak ty, konkurencji boją się najbardziej.
Mam nadzieję, a właściwie pewność, że osądzony zostaniesz taką samą miarą, jak sam osądzasz. Biada ci.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: KAAN » 04 sty 2022, 16:52

Torcik pisze:Ty taki namaszczony, duchowny-duchowy? Kto ci dał świadectwo i upoważnienie?
A do czego ci ta wiedza? Możesz polemizować na forum merytorycznie, mniej emocjonalnie?
Wiesz może, że jeśli sam o sobie świadczysz to twoje świadectwo jest fałszywe.
A do czego odnosi sie to zdanie, do jakiej myśli, tezy?
Nie obawiaj się, nie będę ci w droge wchodzić.
Nie obawiam się bo nic nie możesz.
Tacy, jak ty, konkurencji boją się najbardziej.
Nie znasz mnie i po co te głupie gadki?
Mam nadzieję, a właściwie pewność, że osądzony zostaniesz taką samą miarą, jak sam osądzasz. Biada ci.
Nie boję się twoich wyroków i nawołuję do poważnej dyskusji, emocje jakie tu prezentujesz są niepotrzebne i głupie, nic nie wnoszące. Znajdź coś o czymś możesz dyskutować w sposób rzeczowy, budujący.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EFT dla osób z emocjonalnymi problemami

Postautor: christianinroman » 06 sty 2022, 10:43

Torcik. Ciekawe że cytujesz Pismo Święte do atakowania i oskarżania dzieci Bożych, a to samo robił diabeł kusząc Jezusa na pustyni. Upamiętaj się i uwierz Jezusowi że to co głosił i nauczał jest prawdą.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości