Apostazja w kościele katolickim?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Apostazja w kościele katolickim?

Postautor: pietrobus » 05 sie 2019, 18:38

Czy muszę przejść apostazje w KRK? Sama apostazja wsłowniku oznacza wyrzeczenia się wiary. W prawie polskim nie ma świeckiej apostazji, jest tylko kościelna. Ktoś spotkał się z tym tematem, czy i jak sobie z tym poradziliście?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Apostazja w kościele katolickim?

Postautor: marioosh666 » 05 sie 2019, 20:24

Teoretycznie to pozytywne, bo obniżamy w ten sposób statystyki KK, a w praktyce i tak pokazują co chcą, bo to są ich księgi i nikt inny nie ma do nich wglądu, przechodzimy upokarzającą procedurę, stajemy się niejako petentem i uznajemy pośrednio moc ich zabobonów. Ja podjąłem decyzję, że nie będę się w to bawił. Może kiedyś jak będzie cywilna procedura i ktoś wymaże trwale moje dane.


Są ludzie i moderatorzy...
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Apostazja w kościele katolickim?

Postautor: Pankracy » 05 sie 2019, 21:19

To i tak nic nie daje. Bo kościół katolicki uznaje za wiernych wszystkich którzy byli tam ochrzczeni :) nawet jezeli złożyli apostazje. Nadal bedzissz widniec w katolickich ksiegach


Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Apostazja w kościele katolickim?

Postautor: pietrobus » 05 sie 2019, 21:22

No właśnie słyszałem, że mają problem z wykreslaniem "byłych wiernych"...


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości