Poszukiwanie wspólnoty w Łodzi

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
IgorX
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020, 01:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Poszukiwanie wspólnoty w Łodzi

Postautor: IgorX » 10 kwie 2020, 01:45

Witajcie! :D
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze duchowej ścieżki. Pomimo młodego wieku (jestem obecnie przed trzydziestką), przeżyłem w życiu dość wiele. Były to rzeczy, które mógłbym określić jako nieprzyjemne, a nawet bolesne, ale również od dawna poszukuję formy duchowości, która będzie odpowiednia dla mnie. Latami obijałem się o dalekowschodnie filozofię, nie odnalazłem tam jednak spełnienia. Postanowiłem zwrócić się do Jezusa.
Chciałbym zapytać: czym kierować się przy doborze odpowiedniego dla mnie kościoła/zboru? Jakie pytania powinienem sobie zadać? Jakie informacje wykorzystać?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
Igor. :-D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwanie wspólnoty w Łodzi

Postautor: KAAN » 10 kwie 2020, 08:19

Jedyną drogą jest Pan Jezus, uwierz Panu Jezusowi i poznaj jako prawdziwego Zbawiciela. Potrzebujesz go jak każdy człowieka, bo grzech oddziela cię od Pana Boga i jeśli nie uznasz swojego grzechu i nie zawołasz o zbawienie, to będziesz musiał być sądzony i skazany za grzech. Wyznaj Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela zaufaj mu całkowicie, a będziesz zbawiony. Pan Bóg sprawiedliwie sądzi, ale z miłości zbawia.

J 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Wiara chrześcijańska nie jest jedną z wielu filozofii, odrzuć myślenie filozoficzne, przyjmij prawdę ewangelii taką jaka jest, wprost.
Poszukuj prawdy w Biblii która jest prawdziwym Słowem Bożym. Módl się do Boga o wiarę, rozum, łaskę i zbawienie.
Możesz na tym forum zadawać różne szczegółowe pytania, bez skrępowania i od serca, możemy dyskutować i pomagać ci zrozumieć czym jest wiara chrześcijańska, kim jest Pan Bóg i Nasz Zbawiciel.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
IgorX
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020, 01:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwanie wspólnoty w Łodzi

Postautor: IgorX » 10 kwie 2020, 15:18

Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź! :-)
Tak, zdążyłem zauważyć piękno prostoty nauk Chrystusa. Myślę, że jest to coś, co właśnie mnie tutaj doprowadziło. Ta prostota sprawiła, że chcę poznać prawdy przekazane przez Jezusa. Wcześniej napotykałem w życiu jedynie pytania, niedopowiedzenia i rozczarowanie na swojej drodze do Boga.
Jeżeli dobrze zrozumiałem to wystarczy, jeżeli przyjmę Jezusa za Pana i Zbawiciela i pokornie będę Go poznawał oraz zwracał się do Niego a On sprawi, że odpowiedzi na moje pytania pojawią się (np. wybór wspólnoty)?
Dziękuję jeszcze raz oraz pozdrawiam! :-)
Igor.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości