Dlaczego nie chcę być dłużej katolikiem?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dlaczego nie chcę być dłużej katolikiem?

Postautor: Marcinw » 26 sie 2020, 18:13

Nie chcę być dłużej katolikiem gdyż nie potrafię scierpiec jak owy Kościół toleruje w swoich szeregach i to nawet wśród najwyższych duchownych liberałów. Nienawidzę herezji "liberalnego chrześcijaństwa" i dlatego myślę o odejściu z KK. Boję się jednak, że po śmierci być może trafię do piekła. Moja choroba utrudnia mi podjęcie konkretnej decyzji. Nigdy z reszta nie byłem w 100 procentach przekonany co do protestantyzmu czy aby na pewno jest prawdziwym chrześcijaństwem. Podoba mi się w protestantyzmie mnogość Kościołów i można sobie wybrać taki w którym nie ma liberałów. Z góry przepraszam tych których może denerwować traktowanie prze ze mnie forum jak kozetki.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie chcę być dłużej katolikiem?

Postautor: Pankracy » 27 sie 2020, 21:39

I bardzo dobrze ze nue chcesz, chwała Bogu ;)
Nie ma czegos takiego jak jedyny prawdziwy kosciol wiec ma mozliwosci zeby trafic do piekla za opuszczenie kosciola X czy Y


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie chcę być dłużej katolikiem?

Postautor: believer » 28 sie 2020, 08:32

Jak chcesz chodzić do kościoła bez liberałów to szukaj zboru Wolnych Chrześcijan albo Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej. Zbawienie jest przez wiarę w Jezusa, a nie przez chodzenie do kościoła.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości