Co polecić koledze gejowi

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
conflagration
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2020, 17:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Co polecić koledze gejowi

Postautor: conflagration » 20 wrz 2020, 17:23

Mam kolegę geja, który wyraża chęci wiary oraz chodzenia do kościoła. Jest to osoba głęboko zaburzona, jak był dzieckiem został zgwałcony przez ojca, stąd jego odchył. Uważam, że wiara oraz przynależność do któregoś zboru/kościoła mogła by mu pomóc. Zastanawiam się jaki kościół mogę mu polecić. Który kościół jest bardziej tolerancyjny w stosunku do gejów? Niekoniecznie mówię tutaj o pełnej akceptacji jego orientacji ale przynajmniej, żeby nie spotkał się z wrogością i żeby mógł nawiązać jakieś relacje. Kolega jest z Warszawy. Z tego co czytałem, w USA prezbiterianie są najbardziej tolerancyjni. Ale czy ma to miejsce także u polskich prezbiterian?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co polecić koledze gejowi

Postautor: KAAN » 20 wrz 2020, 22:07

conflagration pisze:Mam kolegę geja, który wyraża chęci wiary oraz chodzenia do kościoła. Jest to osoba głęboko zaburzona, jak był dzieckiem został zgwałcony przez ojca, stąd jego odchył. Uważam, że wiara oraz przynależność do któregoś zboru/kościoła mogła by mu pomóc. Zastanawiam się jaki kościół mogę mu polecić. Który kościół jest bardziej tolerancyjny w stosunku do gejów? Niekoniecznie mówię tutaj o pełnej akceptacji jego orientacji ale przynajmniej, żeby nie spotkał się z wrogością i żeby mógł nawiązać jakieś relacje. Kolega jest z Warszawy. Z tego co czytałem, w USA prezbiterianie są najbardziej tolerancyjni. Ale czy ma to miejsce także u polskich prezbiterian?
Tu nie chodzi o konkretne wyznanie, ale o mądrość starszych prowadzących zbór. Trzeba takiemu człowiekowi pomóc zrozumieć, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem i niemożliwością jest aby taki ktoś był zbawiony. Powinien poznać prawdę i porzucić grzeszne praktyki. Wiem ze są terapeuci pomagający ludziom z zaburzeniami identyfikacji płci poukładać swoje instynkty i sprowadzić swoje postępowanie do normalności.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co polecić koledze gejowi

Postautor: believer » 21 wrz 2020, 10:43

W Warszawie nikt mu nic nie powie na ten temat w Ewangelicko Reformowanym i pewnie u Luteran. Ale chyba nie o to chodzi w chodzeniu do kościoła/zboru, zgadzam się z KAAN-em, niemniej niech się przejdzie w w Warszawie do Ewangelicko-Reformowanego albo Ewangelicko-Augsburskiego może to będzie jakiś początek.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co polecić koledze gejowi

Postautor: marioosh666 » 22 wrz 2020, 11:23

Dziwne... Wygląda na to, że ktoś szuka akceptacji dla swojej przypadłości... w kościele. Jeżeli nie chce się od tego uwolnić to po co mu kościół. Luteranie wszystko akceptują. Czytałem wywiad z panią pastor, która stwierdziła, że skoro nauka odkryła, że homoseksualizm jest OK to akceptujemy.


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości