Jak kochać wrogów.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
JakubKuba
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2021, 21:28
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jezus Chrystus jedyna droga.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak kochać wrogów.

Postautor: JakubKuba » 21 gru 2021, 21:32

Witam nawróciłem się całkiem niedawno. Staram się przestawić moje życie w kierunku, który wyznacza Jezus. Jednym z największych wyzwań jest dla mnie jest pokochanie wrogów.
Nie dało mi się znaleźć podobnego wątku na forum. Pozdrawiam


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak kochać wrogów.

Postautor: KAAN » 21 gru 2021, 23:35

Miłość ma wiele rodzajów; jest miłość Boża, małżeńska, ojcowska, matczyna, braterska, a nawet miłość do ojczyzny. To są różnego rodzaju miłości o różnej intensywności i mocy. Miłość do nieprzyjaciół jest specyficzna bo z punktu widzenia nienawidzonego przez wroga trudno jest ją wyrazić. Ale Pan Jezus dał przykład jak ją wyrażać:

Ewangelia św. Mateusza 5:44 A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.

Módl się za prześladowcę żeby nawrócił się od swojego grzechu.
A Paweł pisze:

List do Rzymian 12:20 Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę.

Nie chodzi w tej miłości o uczucia podobne do przyjaźni czy więzi duchowej, a raczej o brak nienawiści i troska o duszę wroga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości