Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: Marcinw » 23 gru 2021, 12:27

Nie wierzę i nie potrafię uwierzyć w biblijny opis powstania świata i ludzkości oraz w młody wiek ziemi. Brak wiary w kreacjonizm młodej ziemi przeszkadza mi. Nie potrafię przez to uwierzyć w Boga. Nie chcę być taki jak wszyscy niewierzący. Czy powinienem odpuścić sobie temat chrześcijaństwa i męczyć się przez resztę życia jako samotnik?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: KAAN » 23 gru 2021, 12:34

Marcinw pisze:Nie wierzę i nie potrafię uwierzyć w biblijny opis powstania świata i ludzkości oraz w młody wiek ziemi. Brak wiary w kreacjonizm młodej ziemi przeszkadza mi. Nie potrafię przez to uwierzyć w Boga. Nie chcę być taki jak wszyscy niewierzący. Czy powinienem odpuścić sobie temat chrześcijaństwa i męczyć się przez resztę życia jako samotnik?
Odpuścić, to znaczy skazać się na piekło. Ważniejszą sprawą od zrozumienia opisów biblijnych jest dla ciebie zaufanie Panu Jezusowi, rozważania nt. księgi rodzaju zostaw na później, kiedy twoje oczy duchowe zostaną otwarte. Teraz nie jesteś w stanie zobaczyć prawdy, najpierw zawołaj o zbawienie i wierz Panu Jezusowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: Pankracy » 23 gru 2021, 15:10

Kreacjonizm i wiek ziemi nie są fundamentem zbawienia. Najpierw proponuje przecztać Ewangelie. Uwierzyć Jezusowi. To jest fundament. A wiek ziemi to jest kwestia poboczna.


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: Przeemek » 23 gru 2021, 15:52

Marcinw pisze:Nie wierzę i nie potrafię uwierzyć w biblijny opis powstania świata i ludzkości oraz w młody wiek ziemi. Brak wiary w kreacjonizm młodej ziemi przeszkadza mi. Nie potrafię przez to uwierzyć w Boga. Nie chcę być taki jak wszyscy niewierzący. Czy powinienem odpuścić sobie temat chrześcijaństwa i męczyć się przez resztę życia jako samotnik?

Podaj konkrety? Podaj argumenty które sprawiają, że nie możesz uwierzyć w Biblijny opis powstania świata?


Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: Marcinw » 23 gru 2021, 18:15

Przeemek pisze:
Marcinw pisze:Nie wierzę i nie potrafię uwierzyć w biblijny opis powstania świata i ludzkości oraz w młody wiek ziemi. Brak wiary w kreacjonizm młodej ziemi przeszkadza mi. Nie potrafię przez to uwierzyć w Boga. Nie chcę być taki jak wszyscy niewierzący. Czy powinienem odpuścić sobie temat chrześcijaństwa i męczyć się przez resztę życia jako samotnik?

Podaj konkrety? Podaj argumenty które sprawiają, że nie możesz uwierzyć w Biblijny opis powstania świata?

99% naukowców odrzuca tezę o 6 tyś. latach ziemi + szkielety dinozaurów. W żaden sposób nie mogę uwierzyć w to, że dinozaury żyły razem z ludźmi. Jest to po prostu śmieszne. Z góry przepraszam tych, których mogłem urazić.


Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: Marcinw » 23 gru 2021, 18:42

Jako katolik nie miałbym problemu z tym tematem, gdyż katolicyzm odrzuca kreacjonizm młodej ziemi. Tyle tylko, że nie chcę być katolikiem, bo oznacza to poddanie się władzy papieża Franciszka, którego wprost nie cierpię.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: KAAN » 23 gru 2021, 18:55

Marcinw pisze:Jako katolik nie miałbym problemu z tym tematem, gdyż katolicyzm odrzuca kreacjonizm młodej ziemi. Tyle tylko, że nie chcę być katolikiem, bo oznacza to poddanie się władzy papieża Franciszka, którego wprost nie cierpię.
Powtórzę po raz kolejny, odwróć swój wzrok od tego z czym się nie zgadzasz, a popatrz na siebie i Pana Jezusa. Ty masz problem z grzechem bo on wpędza cię do piekła. Natomiast Pan Jezus może cię uratować od upadku ale musisz uznać swój grzech, wyznać go przed Panem Jezusem i poprosić o zbawienie. Zaufaj Panu Jezusowi, bo bez zbawienia zginiesz i nic nie będzie miało znaczenia; ani kreacjonizm, ani ewolucja, ani papież czy cokolwiek, bo będziesz potępiony. Kiedy jednak będziesz zbawiony to reszta przyjdzie sama, zrozumiesz to co dziś jest dla ciebie niezrozumiałe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: KAAN » 23 gru 2021, 23:23

Martinez, twoje pytanie przeniesione zostało tutaj: viewtopic.php?p=568042#p568042
Ten dział nie służy polemikom.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: Przeemek » 25 gru 2021, 14:51

Marcinw pisze:
Przeemek pisze:
Marcinw pisze:Nie wierzę i nie potrafię uwierzyć w biblijny opis powstania świata i ludzkości oraz w młody wiek ziemi. Brak wiary w kreacjonizm młodej ziemi przeszkadza mi. Nie potrafię przez to uwierzyć w Boga. Nie chcę być taki jak wszyscy niewierzący. Czy powinienem odpuścić sobie temat chrześcijaństwa i męczyć się przez resztę życia jako samotnik?

Podaj konkrety? Podaj argumenty które sprawiają, że nie możesz uwierzyć w Biblijny opis powstania świata?

99% naukowców odrzuca tezę o 6 tyś. latach ziemi + szkielety dinozaurów. W żaden sposób nie mogę uwierzyć w to, że dinozaury żyły razem z ludźmi. Jest to po prostu śmieszne. Z góry przepraszam tych, których mogłem urazić.

Wybacz, ale wyciagnąłeś te dane z kapelusza. Podaj jakies źródła na to?

Odnośnie statystyk:

Już 2012 roku usunięto z podręczników studentów "ewolucję" czy przykłady TE w Korei Południowej ( W kilu stanach USA też jest zabronione):
"Korea Południowa jest znana z tego, że zapewnia jedne z najlepszych na świecie edukacji w zakresie nauk ścisłych i matematyki.

Ale podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, istnieją napięcia między tymi, którzy promują edukację naukową, a tymi, których przekonania religijne są sprzeczne z tym, co jest nauczane.
Na początku tego miesiąca Society for Textbook Revise naciskało na południowokoreańskich wydawców, aby usunęli konkretne przykłady ewolucyjne z podręczników biologii w szkołach średnich, donosi Nature, która zdominowała anglojęzyczny reportaż. Grupa opisuje teorię ewolucji jako „błąd” i ma nadzieję „poprawić” zrozumienie biologii przez uczniów.
W odpowiedzi południowokoreańskie Ministerstwo Edukacji, Nauki i Technologii ogłosiło, że wydawcy wyłączą przykłady ewolucji konia i archaeopteryksa, przodka współczesnych ptaków, w poprawionych wydaniach swoich podręczników.
....
Ankieta z 2011 roku przeprowadzona przez International Journal of Science Education wykazała, że ​​40 procent południowokoreańskich nauczycieli biologii kwestionuje ewolucję......."
https://slate.com/technology/2012/06/so ... books.html

Czy ten w "tonie pejoratywnym - krytyki tej zmiany":
"W Korei Południowej rosnący ruch anty-ewolucyjny z powodzeniem zagarnął umysły młodych studentów – a przynajmniej ich podręczniki. Ministerstwo Edukacji, Nauki i Technologii tego kraju ogłosiło w zeszłym miesiącu, że wielu południowokoreańskich wydawców podręczników zacznie wydawać poprawione wydania, które po raz pierwszy będą wykluczać dyskusje i przykłady ewolucji. ..........teoria inteligentnego projektu wdziera się przeciwko teorii ewolucji Karola Darwina, ostatnie zmiany w Korei Południowej są bezwstydnie zakorzenione w Księdze Rodzaju" https://newsfeed.time.com/2012/06/12/so ... eationism/

Faktem jest że ok. od 55% do 70% ludzi w zależności od kraju wierzy w Ewolucjonizm, reszta w Kreacjonizm i jego odmiany.

Uwagi i źródła/pomoce:
Problem z kreacjonizmem jest taki, że był uznawany i niepodważany aż do czasów Darwina, od tego czasu świat naukowy stopniowo przeznaczał wiele środków na badanie tego tematu, dlatego dzisiaj dominuje pogląd ewolucjonizmu. Ale świat naukowców powoli zaczyna się zbierać i tworzy organizacje, stowarzyszenia i przeznacza czas i pieniądze na badanie kreacjonizmu, i już posiada duże osiągnięcia na tym polu.

- Od podważania datowania do "dosłowności" a raczej historyczności Biblii, jest film dokumentalny oparty na badaniach doktorów i profesów - naukowców, czy księga "Genesis" jest historią/historyczna: https://www.youtube.com/watch?v=UM82qxxskZE (jest też o datowaniu, historii powstania uniformitaryzm - skąd się wzięły te "miliony lat..." i wiele innych...wcale nie chodzi "tylko" o podważanie..)

- Stowarzyszenie to ma swoją stronę i wiele innych "kreacjonistycznych" informacji, otwarta na stronie z książkami jakie wydali naukowcy wspierający kreacjonizm: https://isgenesishistory.com/product-category/books/

- kolejne stowarzyszenie naukowców odpowiada na wiele dziedzin nauki udowadniając kreacjonizm https://creation.com/whale-evolution-fraud-polish

- Fundacja (strona w języku polskim) En Arche https://enarche.pl/ działa na rzecz nauki i edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem naukowych koncepcji pochodzenia Wszechświata i życia, w tym człowieka. Wspierana przez Radę Naukową, składającą się z wybitnych specjalistów z dziedzin biologii i filozofii, którzy swoje dociekania poświęcili tematyce bioróżnorodności i teoriom pochodzenia życia i Wszechświata.. Polecam poczytać tematy z artykułów na https://enarche.pl/blog/ .

- Kolejna naukowa storna odnośnie Ziemi i rozwoju życia na Ziemi https://wp-projektu.pl/. Tematy związane z kreacjonizmem i ewolucją https://wp-projektu.pl/przedruki-teksty-autorskie/.


Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: Marcinw » 25 gru 2021, 22:13

Trudniej mi będzie to wszystko pojąć, gdyż nie mam ścisłego umysłu. Staram się już dziś żyć zgodnie z Bożym prawem. Co na początek tej drogi? Może jakieś podstawy biologii i fizyki?


incas
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2022, 17:33
wyznanie: Protestant
O mnie: Jestem od wielu już lat nowonarodzonym wierzącym. dzięki łasce Pana.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy da się być chrześcijaninem nie będąc kreacjonistą młodej ziemi?

Postautor: incas » 06 sty 2022, 17:39

Oczywiście że się da. Biblia wcale nie przeczy odkryciom naukowym. Wręcz przeciwnie, w Biblii Bóg "ukrył" prawdę jak stworzył świat. Tą prawdę
do której dzisiejszy naukowcy doszli, np. o Wielkim Wybuchu. To wszystko w Biblii jest, jak się ją prawidłowo interpretuje.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości