KRZYŻ HUGENOCKI SPRZEDAM

lukasz.hugenota
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:26
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: None specified
Kontaktowanie:

KRZYŻ HUGENOCKI SPRZEDAM

Postautor: lukasz.hugenota » 19 paź 2015, 10:46

WITAM!!!

Mam do sprzedania KRZYŻ HUGENOCKI w formie zawieszki do łańcuszka. Jest to symbol wiary chrześcijan reformowanych (Kalwinistów) pochodzący z Francji, z czasów, gdy za wyznawanie biblijnej, ewangelicznej, protestanckiej wiary groziły prześladowania ze strony rzymskich fanatyków, ze śmiercią włącznie. Zatem zamiast nosić zwykły krzyżyk, który w odbiorze 99% polskiego społeczeństwa identyfikuje Cię z bałwochwalczym papistą, wybierz alternatywę w postaci krzyża hugenockiego, którego symbolika jest dużo szersza, niż samo wskazanie na Golgotę naszego Pana:

Krzyż to symbol Trójcy Świętej: krzyż maltański symbolizuje Jezusa, promienie lub ozdoby między ramionami krzyża – symbol Boga-Ojca a gołębica jest symbolem Ducha Świętego.

- krzyż maltański – symbolizuje wiarę chrześcijańską.
- 8 kulistych zakończeń ramion krzyża – symbolizuje 8 reguł życia chrześcijanina, prześladowanego za wiarę (Ewangelia Mateusza 5:3-10).
- stylizowane kwiaty lilii między ramionami krzyża – symbolizują monarchistyczny herb Francji (jako oznakę patriotyzmu) i jednocześnie symbolizują, przez podobieństwo do cierni i do serca, męczeństwo Jezusa i jego wiernych wyznawców.
- gołębica – symbolizuje Ducha Świętego, który obdarza chrześcijan łaską i odwagą.

TUTAJ możesz poczytać sporo informacji o krzyżu hugenockim:

http://www.reformed-church.com/Pioneer/oct-78g.htm

Krzyżyk wykonany jest ze srebra próby 925 (najwyższej) i ma wymiary:
24,5 mm długości i 12 mm szerokości.


Zdjęcie:
Obrazek

CENA: 150 zł.

Oferty przyjmuję na adres mailowy:
lukasz.hugenota@wp.pl

(Niestety, mam do odsprzedania tylko jeden, bo sam kupiłem dwa krzyżyki z USA i jeden z nich chcę odsprzedać. Takze kto pierwszy ten lepszy, drodzy Bracia ;-) . Uprzedzam ewentualne prośby : Nie mam możliwości sprzedaży w większej ilości.)


Wróć do „Cała Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości