Płaska Ziemia

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Kano888
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Płaska Ziemia

Postautor: Kano888 » 08 mar 2021, 06:46

Interesuje mnie to jak wam jest nie wstyd będąc w ruchu protestanckim ( Różnym od siedziby lucyfera czyli krk ) Że wierzycie w to że żyjecie na wirującym ziemniaku , miliony lat między asteroidami gdzie przy takiej prędkości jaką się wam wmawia do naćpanych głów by was pierwsza lepsza asteroida rozwaliła . Prędkość której nie odczuwają wasze nogi itp..

Jak to jest że patrząc na promienie słońca myślicie że jest ono oddalone o miliony kilometrów stąd.

Jak to jest że grawitacja przyciąga morza oceany a balonik z helem już nie .

Powiedzcie mi ludzie co z wami jest nie tak ?
Miłego dnia
pozdrawiam

Ps. do moderatorów . Zanim usuniesz ten temat uwierz mi że lepiej dyskutować ze mną . Bo jak najwyższy na sądzie powie Ci że heliocentryzm to bajki to będziesz sikał po nogach a to już jest bliżej niż myślisz / cie . Proszę Cie nie rób tego błędu co miliardy ludzi przez 6 tysięcy lat .


[SIZE="7"][url="www.wkfilms.pl"]Geniusze Kina Sprawdź To[/url][/SIZE]
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia

Postautor: Pankracy » 08 mar 2021, 12:10

Kano888 pisze:Interesuje mnie to jak wam jest nie wstyd będąc w ruchu protestanckim ( Różnym od siedziby lucyfera czyli krk ) Że wierzycie w to że żyjecie na wirującym ziemniaku , miliony


A kto powiedział że protestantyzm ma oznaczać wiarę w teorie spiskowe? :) Płaska ziemia to są kompletne bzdury które można obalić w 10 sekund, ale do ślepych fanatyków teorii spiskowych nic nie przemówi niestety. Więc szkoda strzępić języka na takie jałowe debaty i przepychanki.

Poza tym - Cóż za miłosierne podejście do błądzących bliźnich kipi z twojego postu ;)

Kano888 pisze:Bo jak najwyższy na sądzie powie Ci że heliocentryzm to bajki to będziesz sikał po nogach a to już jest bliżej niż myślisz / cie . Proszę Cie nie rób tego błędu co miliardy ludzi przez 6 tysięcy lat .


Dla zbawionych z łaski Bożej przez wiare sąd nie stanowi powodu do lęku :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia

Postautor: magda » 09 mar 2021, 16:58

mój ulubiony temat
Ziemia jest płaska i wystarczy jeden dowód to ze woda jest płaska wielokrotnie to zbadano teodolitem na kanałach nawet na jednym w Polsce na kuli woda nie byłaby płaska i nie powstawała by taka linia.Obrazek
Do tego ziemia nie porusza się ruchem jednostajnym a raz rzyspiesza a raz zwalnia niby obiegajac słońce dziwne ze nie czujemy przyspieszenia przy zawrotnej prędkości


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia

Postautor: Pankracy » 09 mar 2021, 18:45

Jeśli ziemia jest płaska i jest to takie oczywiste to proszę zwolenników tej teorii o wyjaśnienie takich podstawowych kwestii jak:

1. Fazy księżyca i zjawisko zaćmienia księżyca oraz słońca
2. Dlaczego pory roku na południowej półkuli są odwrotne do północnej
3. Dlaczego na biegunach przez pół roku panuje noc polarna a na równiku cały rok dzień i noc maja po 12 godzin
4. Dlaczego w strefie międzyzwrotnikowej słońce świeci w zenicie a poza tą strefą nigdy
5. Dlaczego słońce "chowa" się w nocy a księżyc czasem jest widoczny w dzień

Na początek tyle :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia

Postautor: KAAN » 09 mar 2021, 20:37

Kano888 pisze:Interesuje mnie to jak wam jest nie wstyd będąc w ruchu protestanckim ( Różnym od siedziby lucyfera czyli krk ) Że wierzycie w to że żyjecie na wirującym ziemniaku
A ten ziemniak to gotowany, czy surowy?
... do naćpanych głów
Za takie słowa na tym forum dostaje się punkty karne, miej szacunek do innych, oczekuję przeprosin za te słowa.
Jak to jest że patrząc na promienie słońca myślicie że jest ono oddalone o miliony kilometrów stąd.
A ile to kilometrów jest z ziemi do słońca?
Jak to jest że grawitacja przyciąga morza oceany a balonik z helem już nie .
Na jakiej podstawie twierdzisz że balonika nie przyciąga?
Ps. do moderatorów . Zanim usuniesz ten temat uwierz mi że lepiej dyskutować ze mną .
Nie wiem czy zdolny jesteś do rzeczowej dyskusji, sądząc z tego co piszesz mam wątpliwości.
Proszę Cie nie rób tego błędu co miliardy ludzi przez 6 tysięcy lat .
Błąd należy udowodnić że jest błędem, na razie robisz ty robisz błąd taki który popełniało miliardy ludzi na przestrzeni tysięcy lat.
Tak dla twojego pobudzenia do logicznego myślenia; na czym opierasz swoje przekonania? Czy znasz podstawowe prawa fizyki jakie Pan Bóg ustanowił dla świata?
Czy mógłbyś mnie przekonać do swoich twierdzeń na podstawie merytorycznych argumentów?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia

Postautor: magda » 10 mar 2021, 09:35

Pankracy pisze:Jeśli ziemia jest płaska i jest to takie oczywiste to proszę zwolenników tej teorii o wyjaśnienie takich podstawowych kwestii jak:

1. Fazy księżyca i zjawisko zaćmienia księżyca oraz słońca
2. Dlaczego pory roku na południowej półkuli są odwrotne do północnej
3. Dlaczego na biegunach przez pół roku panuje noc polarna a na równiku cały rok dzień i noc maja po 12 godzin
4. Dlaczego w strefie międzyzwrotnikowej słońce świeci w zenicie a poza tą strefą nigdy
5. Dlaczego słońce "chowa" się w nocy a księżyc czasem jest widoczny w dzień

Na początek tyle :)


A czy są naukowcy którzy to badają , raczej nie ma bo nawet jeśli byliby chetni to są szykanowani przez nauuke swiatową, ale wyjaśnienie musi być bo np narody w dawnych czasach wierzące w płaska ziemię umiały też przewidywać zaćmienia słońca i kseżyca tylko inaczej wiec wyjasnienia by sie znalazły gdyby auka nie bojkotował wolnej mysli i naukowców myślacych inaczej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia

Postautor: Pankracy » 10 mar 2021, 10:14

magda pisze:A czy są naukowcy którzy to badają , raczej nie ma bo nawet jeśli byliby chetni to są szykanowani przez nauuke swiatową

Jezus zapowiedział że jego uczniowie beda szykanowani. Wiec w czym problem? Skoro jest to prawda Boza to nie powinno to stanowić problemu, wręcz przeciwnie.

Poza tym tu nie ma co badać. Te kwestie rozwiązują się automatycznie przy założeniu że ziemia jest okrągła i obiega słońce. Przy innym założeniu poprostu nie da sie tych zjawisk "obronić"

Jeszcze zapomnialem o jednej istotnej kwestii - Gwiazdozbiory. Na półkuli północnej są inne np wielki wóz i maly woz widoczny jest tylko z polkuli polnocnej a skolei tylko na poludniowej polkuli mozna obserwowac krzyz poludnia

Istnieje mnóstwo teorii i naukowcow na temat kreacjonizmu i jakos nikt kreacjonistow nie ucisza sila wiec dlaczego nie ma teorii plaskoziemczych?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia

Postautor: diedmaroz » 03 wrz 2021, 22:36

Zapytaj żeglarzy. Ziemia nie jest płaska, jest za to idealnie wymyślona przez Pana Boga. Ahoj!


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości