Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Marcinw » 22 kwie 2021, 12:38

Niedawno skończyłem 30 lat i od 10 lat co jakiś czas przychodzą mi do głowy pytania tego typu jak w zamieszczonym tytule. Rok 2011 był dla mnie rokiem przełomowym w moim życiu. Będąc wówczas agnostykiem postanowiłem, że nigdy w życiu nie ożenię się. Niecałe dwa lata później zacząłem mocno interesować się chrześcijaństwem. Moje zdanie nt. małżeństwa przez te 10 lat nie zmieniło się. Jak poradzić sobie z doskwierającą samotnością?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: KAAN » 22 kwie 2021, 14:07

Ożeń się :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Marcinw » 12 maja 2021, 21:23

KAAN pisze:Ożeń się :D

Odpowiedź na poziomie kwejka lub innego portalu dla bezmózgowców. Twoje odpowiedzi były zawsze takie wyważone, a tu takie rozczarowanie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: KAAN » 12 maja 2021, 22:53

Kwejków nie oglądam, ale jeśli twój sposób rozmowy ze mą jest taki jak z kobietami to to jest twój problem. Jeśli na wejściu obrażasz rozmówcę porównując do bezmózgowców, to cienko widzę możliwość rozmowy z tobą. Moja odpowiedź był do bólu szczera, jak chcesz być szczęśliwy to się ożeń. Ale wygląda na to że twój charakter odpycha ludzi od ciebie.
Zadałeś pytanie które jest oksymoronem, człowiek nie może być szczęśliwy będąc samotnym, nie taka jest natura człowieka aby żył w samotności. Dlatego odpowiadam ci powtórnie; jak chcesz być szczęśliwy to się ożeń.
Poza tym piszesz że "interesujesz się chrześcijaństwem". Od samego interesowania się nikt nie został jeszcze zbawiony, a tylko ludzie zbawieni mogą mieć rzeczywiste szczęście. Zamiast pytać o szczęście powinieneś najpierw pytać o wiarę i pokutować.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Eryczek93
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:29
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem takim, jakim mnie stworzono.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Eryczek93 » 29 maja 2021, 17:33

Może spróbuj poznać jakieś osoby, które z czasem staną się bliższymi znajomymi / przyjaciółmi? Tym samym ominiesz ożenek :P Ja jestem w podobnym wieku, również nie mam żony i staram się jak mogę spotkać się ze znajomymi


Analfabeta
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2021, 12:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Analfabeta » 27 cze 2021, 06:47

Eryczek93 pisze:...Tym samym ominiesz ożenek :P Ja jestem w podobnym wieku, również nie mam żony i staram się jak mogę spotkać się ze znajomymi

Jak się jest w podobnym wieku to sie nie jest zbyt interesującym dla znajomych w podobnym wieku którzy utkwili każdy w swoim życiu rodzinnym ze wszystkimi smutkami i radościami.
Jeżeli jesteś przekonany że nie stworzysz rodziny szczęśliwej i jednocześnie nie chcesz skrzywdzić ani siebie ani kogoś (np mająć zesp.Aspergera), to musisz się pogodzić z tym że twoja decyzja o samotności będzie wyzwaniem.


Lelejko
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2020, 23:06
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Żyj skromnie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Lelejko » 03 lip 2021, 21:27

Czy można być szczęśliwym będąc samotnym myślę, że nie. Samotność rodzi wiele złego. Człowiek popada w paranoje. Wpada w dołki i się załamuje. Dobrze jest mieć kogoś na kim można się oprzeć lecz źle jest mieć kogoś takiego kto uprzykrza życie.
http://dziennikelblaski.pl/739182,Radary-pogodowe-jak-ustalic-swoja-prognoze-pogody.html


Analfabeta
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2021, 12:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Analfabeta » 04 lip 2021, 13:52

Dobrze jest mieć kogoś na kim można się oprzeć i nie uprzykrzyć mu życia. Nieszczęśliwa rodzina jest o woele gorzej od samotności. Może dlatego napisano: "Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja."(1 Kor. 7:7-8).


michaiil
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2020, 13:15
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: stojący na rozdrożu i poszukujący swojej drogi
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: michaiil » 14 lip 2021, 12:41

Chyba się nie da... człowiek jest istotą stadną.
https://sunfoton.pl/


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: magda » 03 sie 2021, 16:50

Weź sobie psa a najlepiej kilka nie będziesz miał czasu na smutek i nie będziesz samotny , zwierze to alternatywa dla małzeństwa bo zawsze jakaś zywa istota jest koło ciebie, sama mam psy i znam innych psiarzy co mają po kilka i nie są samotni mimo że są młodzi i mogliby miec zony ale nawet nie chcą sie zenić i komplikować życia . Są tacy ludzie . Adam był na pczątku sam i Bóg najpierw przyprowadził do niego zwierzęta żeby wybrał sobie coś do towarzystwa , ja polecam psy ale np kowboje mieli konia jako towarzysza . Staruszki maja koty , pies najbardziej pasuje do młodego faceta. No chyba ze zależy ci głownie na zyciu seksualnym no to wtedy jednak kobieta. Ożeń sie i do tego weź psa to chyba najlepsze wyjście


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Analfabeta
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2021, 12:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Analfabeta » 04 sie 2021, 09:34

magda pisze:No chyba ze zależy ci głownie na zyciu seksualnym no to wtedy jednak kobieta. Ożeń sie i do tego weź psa...

A po co mu wtedy ten pies? Albo żona, albo pies. Jeżeli człowiek zmaga się z doskwierającą samotnością i nie chce się ożenić, musi najpierw przyprowadzić żonę na jakiś czas. A jak się już wyprowadzi, wtedy wyczuje wielką ułgę i wszystko się pouklada. A żeby przy tym nikogo nie zranić, tymczasowa żona musi być z agencji towarzyskiej.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: christianinroman » 06 sie 2021, 12:53

Biblia podaje dwa rozwiązania. Jeżeli młody człowiek ,, płonie" niech się ożenić. Lepiej jest dwóm niż jednemu.
2. Samotność też jest wpisana w wolę Bożą. Znam Braci po 60, 70-tce i są samotni, nieżonaci i szczęśliwi. Skupieni na woli Bożej i Chrystusie. Jestem ponad 5 lat wdowcem i ciężko jest nieraz, zwłaszcza podczas jakiejś choroby/słabości. Ale Pan jest blisko i pomaga.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: magda » 07 sie 2021, 11:05

Mój mąz umarł 17 lat temu i od tego czasu jestem sama , bardzo mi z tym dobrze mam czas na Boga a jeśli chodzi o życie codzienne mam 7 piesków i mam co robić, jak na nie patrzę to widze że Bóg stworzył coś tak cudownego i dał to człowiekowi zeby sie zwierzetami opiekował wiec sam też jest cudownie dobry i mądry wiedział ze bedzie nam sie to podobać . Jestem długo sama i nie bywam w depresji czy nie mam dołów , bardzo mi z tym dobrze owszem mam kontakt z innymi ludźmi , mam też dzieci i siostrę , 2 braci ale są daleko . Ale na codzień jestem sama , nie wiem jak by to było gdybym była młodsza ale nie jestem dlatego bardzo mi dobrze samej, no z pieskami nie sama.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: Marcinw » 29 gru 2021, 16:27

Chciałbym mieć w przyszłości syna, ale bardzo nie chcę mieć córek. Moje pytanie może być dziwne, a postawa z gruntu niechrześcijańska. Chcę wiedzieć czy jako singiel mógłbym adoptować chłopca? Czy taki rodzaj rodzicielstwa jest grzechem?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak być jednocześnie szczęśliwym i samotnym?

Postautor: KAAN » 29 gru 2021, 16:55

Zrobiłbyś krzywdę dziecku jako niepełna rodzina. Chyba nawet nie możesz adoptować jako singiel; nie jestem tego pewien, ale sądząc po trudnościach jakie mają pełne rodziny, chyba nie jest to dla ciebie osiągalne. Poza tym twój stan duchowy jest konkretnym przeciwwskazaniem do adopcji dziecka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości