Co pierwsze? ST czy NT

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co pierwsze? ST czy NT

Postautor: Riddick » 28 sie 2019, 19:38

KAAN pisze:
Riddick pisze:Fantazjujesz. Macie wiele różnych przekładów, opartych o słabe źródło.
Mamy przekłady oparte o wiele źródeł i one wskazuja ze LXX zawiera wiele błędów dodatków i opuszczeń.
Fantazjujesz i popełniasz błąd z powodu przyzwyczajenia do masoreckich fałszywek. A jednak Duch wybrał Septuagintę dla Cerkwi i Pan Jezus też korzystał z Septuaginty. Na jakiej podstawie mam nagle odrzucić tak mocne świadectwa i zaufać tekstom, które nigdy nie obowiązywały?

KAAN pisze:LXX jest w wiekszym stopniu fałszywką niż masoreckie pisma, dlatego posługujemy się masoreckimi tekstami i LXX w celu porównania i wyłapania błędów.

Gdyby tak było, Duch z pewnością nie wykorzystałby Septuaginty, aby była Pismem stosowanym w Cerkwi przez 2000 lat. Wiem, że ciężko jest zmienić przyzwyczajenia, zwłaszcza w tak fundamentalnej sprawie. Jednak bardziej ufam Duchowi niż Tobie w kwestii źródeł.

KAAN pisze:Żaden Duch wam nic nie mówił, to cerkiew sobie ubzdurała że ma większą rację niż KK, jesteście z tej samej gliny lepieni, jedni warci drugich.

A jednak mówił, dlatego źródła Pisma w Cerkwi są wciąż czyste i w Liturgii są stosowane przekłady oparte na dobrych źródłach, które obowiązują od początku. To jest wyższość między nami a rzymskokatolikami. Ile błędnych doktryn powstało w oparciu o wulgatę, tę porażkę translacyjną, to wiedzą wszyscy. Zamiast zaś stosować Pismo, które od początku było źródłem Cerkwi, wybrano katastrofę i trwa ona do dnia dzisiejszego.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co pierwsze? ST czy NT

Postautor: Suzuja » 12 wrz 2019, 18:05

Tylko przypominam że to dział dla protestantów i ich sympatyków. Ridick jako prawosławny nie spełnia definicji "sympatyka protestantyzmu" w myśl definicji na tym forum. Dlaczego zatem jego posty są tolerowane w tym dziale a moje nie?

Nie są tolerowane, nie igraj z ogniem, następne twoje wpisy będą punktowane.
KAAN



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości