Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Tu robimy burze mózgów.......
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: betme » 24 cze 2016, 18:20

Czy może Bóg byłby skuteczniejszy np. gdyby codziennie wyswietlal swój przekaz w powietrzu, tak że nikt nie mógłby mieć wątpliwości że jest On.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: kontousunięte1 » 24 cze 2016, 18:53

betme pisze:Czy może Bóg byłby skuteczniejszy np. gdyby codziennie wyswietlal swój przekaz w powietrzu, tak że nikt nie mógłby mieć wątpliwości że jest On.

;) :rotfl: Dobre. Najskuteczniejszy pewnie byłby, gdyby przy każdym postawił anioła albo kogoś, ale z czymś takim: :krzeslem: I w razie pokusy od razu: :cisza: :zabawa: I koniecznie każdego ranka przy łóżku do kawy instrukcja obsługi na dziś :D ;D


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: Komandos » 24 cze 2016, 18:58

dla mnie jest wystarczające Słowo Boże (biblia ) choć doświadczałem i doświadczam Go oczami wiary jak działa w moim życiu , ale Słowo jest żywe i skuteczne (HBr.4:12) .Jeżeli masz wątpliwości to one pochodzą od diabła bo jego celem jest aby człowiek nie posługiwał się tym mieczem .Oczywiście móc czytać i rozumieć i doświadczać Boga poprzez te żywe słowo jest to łaską Boga i działaniem ducha świętego , bo również dla kogoś innego może to być zwykła nic nie znacząca książka lub martwa litera .Wtedy człowiek zadaje właśnie takie pytania . Wąż do kobiety też rzekł takie słowa " Na pewno nie umrzecie " (1Mo 3, 3-6).


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: betme » 24 cze 2016, 21:38

kontousunięte1 pisze:
betme pisze:Czy może Bóg byłby skuteczniejszy np. gdyby codziennie wyswietlal swój przekaz w powietrzu, tak że nikt nie mógłby mieć wątpliwości że jest On.

;) :rotfl: Dobre. Najskuteczniejszy pewnie byłby, gdyby przy każdym postawił anioła albo kogoś, ale z czymś takim: :krzeslem: I w razie pokusy od razu: :cisza: :zabawa: I koniecznie każdego ranka przy łóżku do kawy instrukcja obsługi na dziś :D ;D

Ciiii kontousunięte1, bo jeszcze oskarża Cie o "Aniele strozu mój, ty zawsze przy mnie stój..." jako herezje i balwochwalstwo.

Dzięki Komandos :-)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: kruszynka » 25 cze 2016, 12:45

betme

[i](36) Wtedy rzekł Gedeon do Boga: Jeżeli wybawisz moją ręką Izraela, jak obiecałeś, (37) to ja rozłożę runo wełny na klepisku; jeżeli rosa będzie tylko na runie a cała ziemia wokoło pozostanie sucha, to będę wiedział, że wybawisz moją ręką Izraela, jak obiecałeś. (38) I tak się stało. Gdy bowiem wstał nazajutrz i ścisnął runo, wygniótł z runa tyle rosy, że czasza była pełna wody. (39) Lecz Gedeon rzekł jeszcze do Boga: Niech nie zapłonie gniew twój na mnie, że jeszcze raz się odezwę; niech jeszcze raz wypróbuję to na runie: niech tylko runo pozostanie suche, a na całej ziemi wokoło będzie rosa. (40) I uczynił tak Bóg tej nocy. Tylko runo było suche, a na całej ziemi wokoło była rosa. [/

Tak że wieeeesz..... klepisko masz? Runo wełny masz? Próbuj ;-)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: kontousunięte1 » 25 cze 2016, 12:55

kruszynka pisze:betme

[i](36) Wtedy rzekł Gedeon do Boga: Jeżeli wybawisz moją ręką Izraela, jak obiecałeś, (37) to ja rozłożę runo wełny na klepisku; jeżeli rosa będzie tylko na runie a cała ziemia wokoło pozostanie sucha, to będę wiedział, że wybawisz moją ręką Izraela, jak obiecałeś. (38) I tak się stało. Gdy bowiem wstał nazajutrz i ścisnął runo, wygniótł z runa tyle rosy, że czasza była pełna wody. (39) Lecz Gedeon rzekł jeszcze do Boga: Niech nie zapłonie gniew twój na mnie, że jeszcze raz się odezwę; niech jeszcze raz wypróbuję to na runie: niech tylko runo pozostanie suche, a na całej ziemi wokoło będzie rosa. (40) I uczynił tak Bóg tej nocy. Tylko runo było suche, a na całej ziemi wokoło była rosa. [/

Tak że wieeeesz..... klepisko masz? Runo wełny masz? Próbuj ;-)

:rotfl: :lmao:
Betme, w razie czego wełnę ci użyczę, gorzej z klepiskiem :hihi:


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: Kamil M. » 25 cze 2016, 14:02

betme pisze:Czy może Bóg byłby skuteczniejszy np. gdyby codziennie wyswietlal swój przekaz w powietrzu, tak że nikt nie mógłby mieć wątpliwości że jest On.

Bóg wie co robi. I Biblia nie jest najlepszą formą przekazu. W przyjściu Syna Bożego Bóg ukazał, że wg Niego najlepszą formą przekazu jest żywy człowiek, Syn Boży i Syn Człowieczy, przemawiający w pełni Ducha Świętego do świata. Św. Paweł zauważa w Liście do Rzymian (r. 1), że istnienie Boga i Jego stwórcza godność i władza są poznawalne ze stworzenia tak, że nikt nie ma usprawiedliwienia dla nie uznawania Go. Jednocześnie św. Paweł doskonale zdawał sobie sprawę, że nie to nawraca ludzi do swego Stwórcy. To Chrystus w osobach swoich świętych przychodzi do ludzi, przemawia do nich, głosi pokój i ich przekonuje.

Ef 2:15-17 (BW)
On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka ​i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń; i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko.

Jak przyszedł?

2 Kor 5:18-20 (BW)
​A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania, to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. ​Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem.

To Chrystus wcielony, Chrystus w Ciele i z Członkami jest wg Boga najlepszą drogą przemówienia do ludzi. Nie litery zapisane na kamieniu lub papierze, ale w Duchu zapisane na cielesnych tablicach serc i w Duchu przemawiające do świata.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: betme » 25 cze 2016, 22:07

Kamil M. pisze:
betme pisze:Czy może Bóg byłby skuteczniejszy np. gdyby codziennie wyswietlal swój przekaz w powietrzu, tak że nikt nie mógłby mieć wątpliwości że jest On.

Bóg wie co robi. I Biblia nie jest najlepszą formą przekazu. W przyjściu Syna Bożego Bóg ukazał, że wg Niego najlepszą formą przekazu jest żywy człowiek, Syn Boży i Syn Człowieczy, przemawiający w pełni Ducha Świętego do świata. Św. Paweł zauważa w Liście do Rzymian (r. 1), że istnienie Boga i Jego stwórcza godność i władza są poznawalne ze stworzenia tak, że nikt nie ma usprawiedliwienia dla nie uznawania Go. Jednocześnie św. Paweł doskonale zdawał sobie sprawę, że nie to nawraca ludzi do swego Stwórcy. To Chrystus w osobach swoich świętych przychodzi do ludzi, przemawia do nich, głosi pokój i ich przekonuje.

Ef 2:15-17 (BW)
On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka ​i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń; i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko.

Jak przyszedł?

2 Kor 5:18-20 (BW)
​A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania, to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. ​Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem.

To Chrystus wcielony, Chrystus w Ciele i z Członkami jest wg Boga najlepszą drogą przemówienia do ludzi. Nie litery zapisane na kamieniu lub papierze, ale w Duchu zapisane na cielesnych tablicach serc i w Duchu przemawiające do świata.


Więc jak jadowitym trzeba być, żeby tego swym sercu nie widziec? W tym miejscu żal mi ateistów, niektórych po prostu lubię, ale mówić do nich to jak grochem o sciane


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: Kamil M. » 25 cze 2016, 23:31

A co dopiero jak Bóg próbuje nam pokazać nasze grzechy! Zawsze jest wyższy i bardziej przewrotny poziom głuchoty na Boży głos.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia to najlepsza forma przekazu?

Postautor: konia_z_rzedem » 30 lis 2016, 10:13

A jak wytłumaczyć rozbieżność między opisami w Dz 9, Dz 22, Dz 26 dotyczącymi nawrócenia św. Pawła (mam na myśli moment oślepienia)?


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości