Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Dariusz Salamon
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2020, 21:42
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Uczeń Jezusa z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: Dariusz Salamon » 08 sie 2020, 01:01

Pewna młoda dziewczyna wyznała mi, że "od zawsze" czuje się chłopakiem, teraz się ujawniła w swojej rodzinie i wśród bliskich jej osób, dosłownie cierpi będąc dziewczyną, nawet mówienie do niej w formie żeńskiej sprawia jej ból.

Rozmawiałem z nią kilka godzin i nie jednokrotnie, tutaj napisałem o sprawie skrótowo w sumie.

Jest ona osobą głęboko wierzącą i poprosiła mnie bym wskazał jej w Biblii wersety mówiące o tym, że czyni zło, że nie będzie zbawiona, słowem, że Biblia - Bóg ją potępia, zaznaczyła, by nie wskazywać jej wersetów dotyczących homoseksualizmu bo to jej nie dotyczy...

Ma ktoś z Was doświadczenia w takim temacie - transseksualizmu, w świetle Biblii?


Albertus
Posty: 9362
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: Albertus » 08 sie 2020, 09:34

Dariusz Salamon pisze:Pewna młoda dziewczyna wyznała mi, że "od zawsze" czuje się chłopakiem, teraz się ujawniła w swojej rodzinie i wśród bliskich jej osób, dosłownie cierpi będąc dziewczyną, nawet mówienie do niej w formie żeńskiej sprawia jej ból.

Rozmawiałem z nią kilka godzin i nie jednokrotnie, tutaj napisałem o sprawie skrótowo w sumie.

Jest ona osobą głęboko wierzącą i poprosiła mnie bym wskazał jej w Biblii wersety mówiące o tym, że czyni zło, że nie będzie zbawiona, słowem, że Biblia - Bóg ją potępia, zaznaczyła, by nie wskazywać jej wersetów dotyczących homoseksualizmu bo to jej nie dotyczy...

Ma ktoś z Was doświadczenia w takim temacie - transseksualizmu, w świetle Biblii?


Sam fakt że ta osoba ma zaburzone postrzeganie i odczuwanie swojej płci oznacza że ma problem psychiczny podobnie jak inne osoby chore i zaburzone. To nieszczęście może być z jej strony niezawinione. Czy tak jest czy nie tego nie wiemy. Bywają zaburzenia na tle genetycznym albo nabyte we wczesnym dzieciństwie tak że osoba nimi dotknięta nie jest w stanie rozeznać ich przyczyn.Jeśli tak jest to trudno mówić o grzechu a bardziej o zmaganiu się człowieka z problemem jaki go dotknął.

Inna sprawa jeśli by taka osoba uważała że jej zaburzenie i zboczenie jest czymś dobrym i prawidłowy i cały świat powinien zaakceptować jej zaburzone postrzeganie swojej płciowości.To wtedy jest to atak na logikę i zdrowy rozsądek i udział w ideologii antychrześcijańskiej i w ogóle szkodliwej społecznie.

A gdyby taka osoba chciała nawiązać jakieś relacje seksualne kierując się swoim zaburzonym postrzeganiem własnej płciowości to jak najbardziej odnoszą się do niej słowa z Biblii potępiające takie rzeczy.

Na przykład:
Rz1:18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.[/ 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2020, 09:54 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19404
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: KAAN » 08 sie 2020, 09:49

Człowiek ma zdeterminowaną płeć przez chromosomy. Biblia wyróżnia tylko kobiety i mężczyzn jako płci, nie ma innych. Wszystko co odbiega od tego faktu jest nienormalne. Problem tkwi w uczynkach jakie wykonują ludzie dotknięci zaburzeniami identyfikacji płci. Sama przypadłość nie jest grzechem o ile nie jest połączona z praktykami homoseksualnymi. Mówi o tym Biblia w kilku miejscach określając takie zachowania jako grzech. Pomijając przepisy zakonu mojżeszowego zwrócę uwagę tylko na jeden fragment najlepiej oddający istotę sprawy:

Rz 1:25 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
26 Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze,
27 Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
28 A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;


Tekst poucza, że grzech ludzi którzy odrzucili prawdziwego Boga i czczą stworzenie (bałwochwalstwo) skutkuje wydaniem człowieka na łup ich namiętności. Wnioskuję z tego, że ludzie poszukujący Pana Boga, którzy nie odrzucili wiary, choć mający problemy z prawdziwą wiarą są pod ochroną Bożą i Pan Bóg w jakiś sposób zabezpiecza ich przed totalnym upadkiem. Sądzę, że takie osoby mogą się leczyć ze swojej przypadłości. Nie wiem jak to można leczyć, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale z pewnością mogą mieć wewnętrzne, duchowe hamulce przed praktykowaniem zła i dążyć do naprawy swojego stanu duszy i ducha. Poddanie się cielesnym namiętnością i popadnięcie w grzech homoseksualnych praktyk jest wskazówką upadku duchowego. Fragment Słowa Bożego który cytowałem jest jasny w swoim przekazie i doskonale opisuje dzisiejszą rzeczywistość. Wszelkie kolorowe ruchy LGBTUSBRTVAGD jawnie walczą z wiarą chrześcijańską i powodują, że te osoby, które do tej pory w jakiś sposób ukrywały swoje problemy i być może próbowały się leczyć, teraz mają impuls do rezygnacji ze swojej walki o normalność i często rozpoczynają afirmację swojego problemu zatruwając tym otoczenie.
Problem który opisałeś jednak dotyczy homoseksualizmu, bo do niego prowadzi zaburzenie identyfikacji płci, jeśli dziewczyna czuje się chłopakiem to znaczy że będzie czuć pociąg do dziewczyn. Jeśli nie to jest to rodzaj aseksualności i rzeczywiście wtedy nie byłoby problemu z grzechem.
Sprawy płci są głęboko intymne i epatowanie otoczenia swoimi problemami w tym zakresie jest złe, dziewczyna powinna poszukać dobrego duszpasterza który potrafiłby pomóc samodzielnie w zakresie duchowym lub kierując ją do właściwego lekarza; być może jest problem we właściwym poziomie hormonów, to się daje leczyć.

P.s.
Widzę ze Albertus odniósł się do tego samego tekstu co ja, pisaliśmy jednocześnie, myślę wnioski możesz wyciągnąć prawidłowe z obi wpisów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Dariusz Salamon
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2020, 21:42
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Uczeń Jezusa z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: Dariusz Salamon » 15 sie 2020, 22:07

Jeszce niedawno bez namysłu większego zapewne odpowiedział bym pewnie podobnie, jednakże sprawa wydaje się bardziej skomplikowana, zamieszczę pewien artykuł, który powinien przybliżyć wam sprawę od strony świata, że tak to nazwę, myślę, że powinniście to przeczytać:

Transseksualizm jest bardzo często mylonym lub utożsamiany z transwestytyzmem, albo nawet z homoseksualizmem. Osoby z tym problemem są nierozumiane przez otoczenie, a ich problem jest bagatelizowany i wyśmiewany. Tymczasem borykają się one z dramatem trudnym do opisania.

Spis treści

Czym charakteryzuje się transseksualizm?
Zachowania transseksualne
Transseksualizm - statystyki
Problemy transseksualistów
Leczenie transseksualizmu
Czym charakteryzuje się transseksualizm?

Najprościej mówiąc transseksualizm jest to odczuwanie niezgodności między płcią mentalną/duchową a fizyczną. Osoby takie czują się kobietą, mimo iż fizycznie i genetycznie są mężczyzną lub wyglądają jak kobiety, ale chciałyby być mężczyzną. Problem z reguły pojawia się dosyć wcześnie, spora grupa transseksualistów już w bardzo wczesnym wieku daje poznać, że coś jest nie tak. Osoby takie nie tylko nie akceptują swoich narządów płciowych, ale z reguły robią też wszystko żeby wyrwać się z wizerunku i roli społecznej jaka jest przypisana ich fizycznej płci. Wiele zależy od tego w jakiej kulturze i w jakiej rodzinie wychowuje się transseksualista. W szeroko pojętej kulturze zachodniej osoby takie mogę czuć się względnie komfortowo, mają też o wiele większe możliwości do ekspresji akceptowanej przez siebie płci. Nikogo nie zdziwi kobieta, ubrana w spodnie i bluzę, tak samo jak nie zwrócimy uwagi na mężczyznę np. w różowej koszulce. To samo dotyczy też wyboru roli społecznej. Różnice między płciami zacierają się, mężczyźni mogą wybierać zawody stereotypowo rozumiane za kobiece, zajmować się dzieckiem czy gotować tak samo jak kobieta może zostać kierowcą tira. Dlatego w odpowiednim środowisku, jeżeli rodzina wykazuje się wyrozumiałością i tolerancją transseksualista może rozwijać się w pełni normalnie, z tym, że będzie przyjmować zachowania i wygląd zgodne z jego preferowaną płcią, a z wiekiem najprawdopodobniej będzie dążył do operacji zmiany płci.

Prawdziwy dramat rozgrywa się, jeżeli dziecko nie spotka się ze zrozumieniem, a jego zachowania będą tępione. Osoby takie same siebie nie akceptują, a brak wsparcia ze strony najbliższych jest dodatkowym obciążeniem. Rodzina często na siłę próbuje zrobić z dziecka „prawdziwą” kobietę, albo mężczyznę np. chłopiec, który w rzeczywistości czuje się kobietą, a rodzina zauważyła, że coś jest nie tak zostaje wysłany do internatu dla chłopców, zapisuje się go na “męskie” zajęcia pozalekcyjne np. piłkę nożną, a tępi każdy przejaw „kobiecego” zachowania np. zabrania mu się gotować. Osoba tak przeżywa trudny do opisania dramat, rozwija się on wraz z dojrzewaniem płciowym. Kiedy to wykształcają się cechy płciowe, pojawiają się piersi, miesiączka oraz erekcja, jest to kolejny kryzys z którym muszą się zmierzyć te osoby. Jest im bowiem coraz trudniej ukryć swoją fizyczność.

Wyróżniono dwa typy tego zaburzenia:

M/K dotyczy osób, które urodziły się jako mężczyźni, ale chcieli by być kobietą.
K/M osoby, które urodziły się kobietami, ale czują się mężczyzną.
Zachowania transseksualne

Żebyśmy mogli mówić o transseksualizmie musi pojawiać się pewien wachlarz zachowań:

niechęć do własnej budowy ciała (brak akceptacji swoich narządów płciowych i budowy sprzecznej z płcią preferowaną np. piersi, kobiece szerokie biodra),
przebieranie się za osobę płci przeciwnej;nie zawsze łatwo to zauważyć i nie należy wysuwać od razu pochopnych wniosków; jeżeli zaobserwujemy, że nasze dziecko lubi się przebierać, szczególnie w przypadku małych dzieci, należy zachować dystans, może chcieć się ubrać w garderobę rodzeństwa przeciwnej płci bo po prostu np. spódniczka mu się podoba, małe dzieci nie rozróżniają też kolorów przypisywanych kobietom czy mężczyzną, poza tym kiedy widzą, że rodzic wykazuje szczególne zainteresowanie kiedy chcą się ubrać przeciwnie do płci, mogą to robić specjalnie, żeby zwrócić na siebie uwagę, w przypadku osób starszych ważnym kryterium jest, żeby w momencie przebierania nie pojawiło się podniecenie seksualne,
przyjmowanie roli płciowej odpowiadającej płci preferowanej, a nie biologicznej; nie zawsze jest to łatwe do oceny, wiele zależy od tego w jakiej kulturze żyje taka osoba i jak w niej charakteryzowane są zadania dla danej płci; oznacza to, że transseksualny chłopiec najprawdopodobniej będzie wolał przebywać z dziewczynkami i bawić się lalkami, a jako dorosły mężczyzna będzie wolał plotkować z koleżankami niż oglądać mecz z kolegami, oczywiście jest to duże uproszczenie posługujące się stereotypem i nie zawsze może mieć odwzorowanie w rzeczywistości,
osoby transseksualne w zdecydowanej większości są heteroseksualne, oznacza to, że kobieta, która czuje się mężczyzną będzie odczuwała pociąg do kobiet, nie czyni to jednak z niej lesbijki,
osoby takie bardzo często chciałyby poddać się zmianie płci, nie zawsze jest to jednak możliwe, największą przeszkodą są względy finansowe, albo strach przed reakcją rodziny i otoczenia.
Transseksualizm - statystyki

Transseksualistów można spotkać tak naprawdę wszędzie, choć szacunkowa liczba jest tak naprawdę niemożliwa do dokładnego określania. Zależy to bowiem od religii, norm kulturowych czy tolerancji dla odmienności charakteryzującej daną społeczność. Są miejsca gdzie transseksualiści mogą w miarę normalnie funkcjonować i mają możliwość takiej ekspresji z jaką czują się dobrze. Niestety w wielu miejscach nie mogą się czuć bezpieczni.

Jedna z prób oszacowania częstotliwości występowania transseksualizmu określa występowanie jednego transseksualnego mężczyzny na około 20 000 dorosłych biologicznych mężczyzn oraz jedna transseksualnej kobiety na 50 000 dorosłych kobiet.

Ciekawostką jest, że dane te bardzo się różnią dla Europy Wschodniej, transseksualizm dotyczy tu trzy razy częściej biologicznych mężczyzn niż kobiet.

Problemy transseksualistów

Do problemów transseksualistów należą:

brak akceptacji ze strony otoczenia, czasami prowadzi do wykluczenia z danej społeczności,
nie zrozumienie sytuacji, pojawiające się pytania „dlaczego ja”, czasami osoba taka potrzebuje czasu aby zrozumieć co tak naprawdę jej dolega, nie umie tego nazwać,
stany lękowe, depresja, która czasami prowadzi do prób samobójczych,
w wielu krajach niejasne przepisy prawne, jest to problem szczególnie ważny, dla osób, które przeszły operację zmiany płci, ale mają problem z wymianą dowodu osobistego i innych dokumentów,
problemy finansowe, operacja zmiany płci jest kosztowna, tylko w nielicznych krajach pomoc medyczna jest refundowana, dodatkowo osoba chora musi do końca życia przyjmować leki hormonalne,
strach przed poddaniem się operacji, większości bardzo na tym zależy, ale boją się samej operacji oraz jej konsekwencji, usunięcie narządów płciowych może doprowadzić do obniżenia jakości życia seksualnego,
mylenie ich z homoseksualistami.
Leczenie transseksualizmu

Dawniej jedynym sposobem leczenia transseksualizmu była próba zmiany tożsamości na zgodną z płcią fizyczną, były to działania zupełnie nieskuteczne, i wyrządzały więcej szkody niż pożytku. Obecnie jedynym skutecznym leczeniem transseksualizmu jest operacja zmiany płci połączona z leczeniem hormonalnym i dodatkowymi operacjami plastycznymi, mającymi na celu np. poprawę rysów twarzy. Pierwsze leczenie tego typu odbyło się w 1952 roku w Danii. W Polsce pierwszy zabieg odbył się w latach 60-tych w Szpitalu Kolejowym w Warszawie Międzylesiu, a pacjentką była transseksualna kobieta.

za https://wylecz.to/zaburzenia-seksualne/ ... 380533533/


Dariusz Salamon
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2020, 21:42
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Uczeń Jezusa z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: Dariusz Salamon » 15 sie 2020, 22:12

Ps Chromosomy? -

Zaburzenia[edytuj | edytuj kod]
Ludzie, podobnie jak niektóre inne gatunki, mogą posiadać układ chromosomów niezgodny ze swoją płcią fenotypową, tj. XX samce oraz XY samice. Przykładami mogą być: syndrom de la Chapelle (samca XX)[10] oraz zespół niewrażliwości na androgeny. Ponadto, możliwe jest wystąpienie nienormalnej ilości chromosomów płci (aneuplodii), np. w przypadku zespołu Turnera w którym obecny jest jedynie pojedynczy chromosom X, zespołu Klinefeltera w którym obecne są dwa chromosomy X oraz jeden chromosom Y, czy zespołu XYY[7]. Inne, rzadziej występujące układy chromosomów płci to: trisomia chromosomu X, tetrasomia chromosomu X oraz pentasomia chromosomu X[11]. Czasem zdarza się, że powstaje chromosom Y bez genu SRY, wtedy rozwija się kobieta XY. Analogicznie rodzą się także mężczyźni z chromosomami XX, w których to gen SRY przeniósł się na jeden z chromosomów X. Czasami, mimo że istnieje gen SRY, a organizm wytworzy u płodu jądra, ciało nie różnicuje się dalej w kierunku męskim. Dzieje się tak, gdyż testosteron wyprodukowany przez jądra nie dostaje wiążącego go białka. Skutkiem tego pojawiają się u tych osób zewnętrzne cechy kobiety, ale nie mają nadal jajników i macicy, a jądra. Takie fizyczne kobiety są jednak bezpłodne.
Genetyczne różnice pomiędzy płciami[edytuj | edytuj kod]
Ten sam allel może być dominujący u mężczyzn, ale już recesywny u kobiet i vice versa[12]. Chromosom Y oprócz tego, że zawiera gen warunkujący płeć wpływa też na rozwój mózgu[13]. Przeważnie mężczyźni mają więcej alleli recesywnych genów z chromosomu X[14]. Niektóre geny (których locus jest na autosomach) znajdują się u obu płci, ale są aktywne tylko u jednej z nich[15].

Wikipedia - https://pl.wikipedia.org/wiki/System_de ... C5%82ci_XY


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19404
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: KAAN » 15 sie 2020, 22:23

Wszystko co zamieściłeś nie jest powodem żeby w jakikolwiek sposób relatywizować to co zapisano w Biblii. Zauważ, że we fragmencie Słowa jest mowa o cofnięciu ochronnej ręki Bożej w stosunku do grzesznika odrzucającego wiarę, czego skutkiem jest totalny upadek. Wszystkie informacje które podałeś nie są żadnym usprawiedliwieniem dla grzechu, praktyki homoseksualne są obrzydliwym grzechem, jak podaje Słowo. Każdy kto ma z tym problem powinien się nawrócić i podjąć próbę leczenia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 787
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: diedmaroz » 06 gru 2020, 22:04

Myślę, że ogólnie mówiąc, złe, nieznane nam czynniki mogą mieć wpływ na problemy, które mogą nas spotkać. Nie jestem w stanie uwierzyć, że można nie być swoją biologiczną płcią - można mieć problem z własną tożsamością płciową czy postrzeganiem rzeczywistości czy też homoseksualizmem - osobiście uważam, że to jest zaburzenie. Nie wiem, czy to jest grzech, na pewno stosunki homoseksualne z osobą tej samej płci są, a taka osoba uważając się za inną płeć niż jest i dodatkowo heteroseksualną automatycznie chce współżyć z osobą o tej samej płci biologicznej, więc coś jest tutaj nie w porządku. Bóg nas stworzył, a On się nie myli co do płci ani niczego innego.


Psalm 139 SNP: "13Ty sprawiłeś, że myślę i czuję,
Utkałeś mnie w łonie mej matki.
14Dziękuję. Dopracowałeś mnie
w każdym szczególe.
Cudowne są Twoje dzieła —
I moją duszę znasz dokładnie.
15Żadna moja kość nie uszła Twej uwadze,
Choć powstawałem w ukryciu,
Tkany w głębiach ziemi.
16Twoje oczy oglądały mnie w łonie,
Na swym zwoju spisałeś me dni,
Zaplanowałeś je, zanim
którykolwiek zaistniał.
17Cóż powiem? Jak cenne są Twe myśli,
o Boże,
I jak niezliczone!"


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
dariano
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:06
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Transseksualizm a Biblia - Pytanie pewnej dziewczyny.

Postautor: dariano » 03 sty 2021, 17:05

Tak uzupełniająco . Zdarza się, że transseksualizm jest mylony z interseksualizmem. Występuje to wtedy kiedy zaraz po urodzeniu lekarz mylnie zdecydował o płci osoby interseksualnej . A statystycznie jedna na 500 osób rodzi się jako osoba interseksualna czyli hermafrodyta. Jeśli lekarz zdecydował, że ma być dziewczynką a potem okazuje się że psychicznie ma jednak cechy męskie, to mamy "w praktyce" osobę transseksualną. https://www.medme.pl/artykuly/hermafrod ... 69403.htmlWróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości