Inicjatywy Waszych Kościołów

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: biblijny » 13 lip 2019, 12:33

KAAN pisze:
biblijny pisze: Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.
Na czym to zwiedzenie polega?


Apostoł Paweł mówi: Dlatego oświadczam wam dzisiaj: Nie jestem winien niczyjej krwi, bo nie uchylałem się tchórzliwie od głoszenia wam całej woli Bożej. (Dzieje 20,26-27).

W 19 rozdziale Dziejów czytamy natomiast, że w wyniku działalności Pawła wszyscy mieszkańcy Azji Mniejszej mieli możliwość usłyszenia Ewangelii: "Trwało to dwa lata, tak że wszyscy mieszkańcy Azji, Żydzi i Grecy, usłyszeli słowo Pańskie."

Oznacza to, że jeden człowiek z niewielką grupą pomocników, zdołał dotrzeć w ciągu zaledwie dwóch lat z Ewangelią do wszystkich mieszkańców Azji Mniejszej. Nie dysponował przy tym samochodem, internetem, radiem, telewizją, nie miał też drukarki, mikrofonu itd. Ciężko pracując wypełnił Nakaz Wielkiego Posłannictwa i mógł w związku z tym powiedzieć, że "nie jest winni niczyjej krwi".

Chrześcijanie ewangeliczni na ziemiach polskich są obecni ponad 100 lat. Nie tylko nie przedstawili temu narodowi Ewangelii, lecz nie zdołali dotrzeć nawet do domostw przylegających do ich kaplic. W związku z tym są winni krwi milionów ludzi żyjących na tej ziemi.

Zwiedzenie chrześcijan ewangelicznych w Polsce polega na uchylaniu się od głoszenia Ewangelii.

Jak doszło do tego zwiedzenia? Należy pamiętać, że życie polskich kościołów ewangelicznych było skupione wokół denominacji, które przez ostatnie kilkadziesiąt lat były zarządzane i w pełni kontrolowane przez ludzi prowadzących podwójne życie, uwikłanych w poważne grzechy, w pełni dyspozycyjnych wobec władz komunistycznych, a często przez te władze podstawionych. Liderzy ci pozbawieni Bożego ducha nie tylko sami nie dostarczyli zbawiennej Ewangelii o Panu Jezusie własnemu narodowi, lecz związali w religijnym systemie wiele tysięcy prawdziwych chrześcijan, marnotrawiąc dary, którymi obdarzył ich Bóg. Takie było zapewne zadanie, które książę ciemności przez nimi postawił. Oni zaś rozkaz ten wypełnili z pełną gorliwością.

Dzisiaj, po ponad stu latach istnienia chrześcijaństwa ewangelicznego na ziemiach polskich stoimy w obliczu narodu, w którym liczba dzieci Bożych jest mniejsza niż w Iranie, Arabii Saudyjskiej i Afganistanie. Są oczywiście wyjątki ludzi gorliwych i wydających owoce godne upamiętania. Sprowadzenie wszystkich do jednego mianownika byłoby krzywdzące i nieprawdziwe. Są to jednak przypadki nieliczne.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: biblijny » 13 lip 2019, 12:37

He.Lena pisze:Czy mam rozumieć, że mamy tak, jak śJ chodzić od domu do domu i ...? nawracać? Jeśli to nawracaniem nazwać można.


Pismo Święte przedstawia nam treść Ewangelii, jednak nie daje jednego wzorca, jak mamy tę Ewangelię rozgłaszać.
Powinniśmy głosić w sposób zrozumiały, a to wymaga dostosowania się do kultury, percepcji i sposobu myślenia współczesnych nam ludzi.

Nie twierdzę, że nie warto chodzić od domu do domu z Ewangelią, jednak wydaje mi się, że w chwili obecnej nie jest to najlepszy sposób.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: marioosh666 » 13 lip 2019, 13:00

KAAN pisze:Ja bardziej myślę o słowach

I List do Tesaloniczan 4:9 A o miłości braterskiej nie potrzeba wam pisać, bo jesteście sami przez Boga pouczeni, że należy się nawzajem miłować;
10 To zresztą czynicie względem wszystkich braci w całej Macedonii. My zaś napominamy was, bracia, żebyście tym bardziej obfitowali
11 I gorliwie się starali prowadzić żywot cichy, pełnić swe obowiązki i pracować własnymi rękami, jak wam przykazaliśmy,
12 Tak abyście wobec tych, którzy są poza zborem, uczciwie postępowali i na niczyją pomoc nie byli zdani.

Tutaj o soli i światłości:
Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana. Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu. Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. Mt 5, 13 - 16

To co zacytowałeś to bardziej dotyczy wytrwałości w wierze i większej gorliwości. Mam nadzieję, że nie będziesz na żywocie cichym budował narracji o nie angażowaniu się w sprawy tego Świata. Podobieństwo o soli i światłości jest dość jednoznaczne w temacie.
KAAN pisze:To bracia byli zawsze mocno zaangażowani społecznie, ale jest problem skali, jełsi ktoś z was pracował na swój rachunek to wie, że istnieje bariera skali, zbyt małe środki i możliwości nie pozwalają na uruchomienie dużego dzieła.

Co stoi na przeszkodzie aby cały kościół się zaangażował albo jednoczył się w jakimś dziele z innymi kościołami np.: kręcimy razem film o protestantach z I RP i II RP, których KK sobie przywłaszczył? Jak człowiek sam nie daje rady to zwraca się o pomoc do swojego Boga :) Ty po prostu w Niego nie wierzysz i to powszechny problem wśród polskich chrześcijan. W rozmowach face to face to wychodzi. Niby coś tam słyszeli o Dawidzie i Goliacie, są na miejscu tego pierwszego, ale nie podejmą walki, bo skoro są słabci to na pewno przegrają.
KAAN pisze:Jednak nasi bracia działają poza skalą możliwości; w ostatnim roku został oddany do użytku dom opieki w Żywcu.

Czym on się zajmuje? Dlaczego musi go prowadzić kościół? Pytam, bo domów opieki w Polsce jest wiele.
KAAN pisze:Zbyt mało jest ewangelicznych w Polsce żeby robić jakieś wielkie przedsięwzięcia; są takie robione przez pojedynczych braci na skalę możliwości i błogosławieństwa Bożego.

Czyli Bóg winny, bo za mało błogosławi?
KAAN pisze:Mamy też w głowie i w sercu te słowa:

I List do Tymoteusza 6:3 Jeśli kto inaczej naucza i nie trzyma się zbawiennych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z prawdziwą pobożnością,
4 Ten jest zarozumiały, nic nie umie, lecz choruje na wszczynanie sporów i spieranie się o słowa, z czego rodzą się zawiść, swary, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia,
5 Ciągłe spory ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą, że z pobożności można ciągnąć zyski.
6 I rzeczywiście, pobożność jest wielkim zyskiem, jeżeli jest połączona z poprzestawaniem na małym.
7 Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy.
8 Jeżeli zatem mamy wyżywienie i odzież, poprzestawajmy na tym.
9 A ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie.


Pewne rzeczy wiążą się z dużymi pieniędzmi; pieniądze psują i mamy tą świadomość, widziałem różne przypadki działania pieniędzy. Dążenie do wielkości w tym świecie to niebezpieczna droga. Lepiej ogłaszać Pana Jezusa co robimy powszechnie, jesteśmy misyjni, ale Ewangelia ma coraz trudniej na tym świecie docierać do serc ludzi, diabeł używa teraz nowoczesnej technologii to tego żeby zabijać w sercach ludzi potrzebę poszukiwania Boga.

Zwiedzenie w najczystszej postaci :( Zacytowałeś wersety, które przestrzegają przed chęcią bogacenia się w temacie dotyczącym inicjatyw kościołów. Takich inicjatyw, które mają pokazać innym jak potężny jest nasz Bóg. Takich inicjatyw, które mają pokazać innym jak potężny jest Bóg Biblii. Nie na wszystkich od razu zadziała słowo Boże. Czasem ludzie muszą zobaczyć dzieła albo uczynki i dopiero uświadomić sobie fundament. Stąd wiele ludzi z różnych kultur przyjeżdża na studia albo do pracy do USA i tam się nawraca. Najpierw widzą jak działa Bóg, a później chcą Go poznać i przyjąć. Dodatkowo zwalasz winę na zepsucie na coś neutralnego - pieniądze. Nie, one nie psują tylko obnażają. Jak świnia dostanie to będzie większą świnią, a jak porządny człowiek to będzie bardziej porządny.
KAAN pisze:Rzeczywiście jesteś złośliwy, nie pisałem nigdzie o zamykaniu wiary w kościołach, ciekawe ile czasu spędziłeś na sprzedawaniu literatury w miejscach publicznych ja sporo i było tak że moje skromne stoisko było pakowane przez milicję do suki razem ze mną i wywożone do komisariatu. A ile sprzedałeś ludziom Biblii? Ja nie umiem policzyć. Ilu ludziom ze świata głosiłeś Słowo? Ja nie umiem policzyć, nawet nie znam tych ludzi.

Piszesz o zamykaniu wiary w kościołach na każdym kroku. Tego co piszesz dalej nie jestem w stanie zweryfikować, ale to nie ma znaczenia. Chyba nie oczekujesz, że będę sprzedawał literaturę w czasach gdy wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Nowy Testament można dostać za darmo, a całą resztę ściągnąć i czytać na smartfona. Dzisiaj problem jest taki, że ludzie nie są specjalnie zainteresowani czytaniem. Trzeba do nich dotrzeć inaczej.
KAAN pisze:Fajnie się przykleja łatki, tak jak przyklejano łatki apostołowi Pawłowi (nie Chojeckiemu :D ), ale żeby trzeźwo ocenić sytuację to trzeba sie troszeczkę zatrzymać i pomyśleć myślą prowadzoną przez Ducha. Czy mam pisać jakieś przechwałki jak apostoł Paweł żeby przypomnieć arcy apostołom kim są bracia? Mimo zniewag i potwarzy będziemy głosić Ewangelię, uczyć Słowa i ratować dusze od piekła. Nie pisze o tobie, że jakoś tam znieważasz czy coś, twoje słowa to przysłowiowy pikuś w porównaniu z tym czego czasami doświadczamy nawet od tych co nazywają się braćmi.

Apostoł Paweł ganił chrześcijan za to, że dają się wyzyskiwać. Jezus protestował, kiedy Go bili za niewłaściwe odnoszenie się do arcykapłana. Ty promujesz bezzeębne chrześcijaństwo. Muszę to piętnować, bo taki jest nakaz. Dodatkowo używasz do tego wersetów Pisma Świętego.
KAAN pisze:Myślę żę kiedy będziecie mieć tyle lat co ja i inni zacniejsi ode mnie bracia, to zobaczycie rzeczywistość duchową z właściwej perspektywy.

Znów to robisz i jeszcze ex catedra.

P. S. Obejrzysz proszę w wolnej chwili ten film:
https://www.filmweb.pl/film/Nic+do+stra ... 018-804443

Powinien Cię uleczyć z Twojej niewiary :)
Noemi pisze:
marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Na czym to zwiedzenie polega?

Nie chcę być złośliwy, ale mógłbym opisać na przykładzie Twoich wypowiedzi. Jakbym czytał Korwina tylko On o polityce, a Ty o wierze. W tego typu tematach robisz wiele, żeby przekonać, że wiara ma zostać zamknięta w kościołach.

może jakiś przykład wrogiej działalności KAANa przeciwko nakazowi Pańskiemu ,bo pisać tak aby napisać to troszke bezpodstawne oskarżenie

Nie raz i nie dwa podawałem przykłady, a @KAAN nadal to robi :(


Są ludzie i moderatorzy...
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Noemi » 13 lip 2019, 13:56

może tak konkretniej to albo tamto ,bo ugolnie to każdy wpada i narzeka i dobrze mu to idzie , ale pomocy z tego żadnej nie ma , napisz coś budującego o swoich doświadczeniach w tym temacie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: KAAN » 13 lip 2019, 14:38

marioosh666 pisze:Wy jesteście solą ziemi;...
... Mam nadzieję, że nie będziesz na żywocie cichym budował narracji o nie angażowaniu się w sprawy tego Świata. Podobieństwo o soli i światłości jest dość jednoznaczne w temacie..
Jest dokładnie odwrotnie, alegoria soli nie dotyczy tematu angażowania się w sprawy tego świata, mam nadzieję że nie będziesz się angażował w sprawy tego świata, bo ten świat należy do szatana, wierzący ludzie nie należą do tego świata, ale do domu Bożego.
KAAN pisze:To bracia byli zawsze mocno zaangażowani społecznie, ale jest problem skali, jełsi ktoś z was pracował na swój rachunek to wie, że istnieje bariera skali, zbyt małe środki i możliwości nie pozwalają na uruchomienie dużego dzieła.
Co stoi na przeszkodzie aby cały kościół się zaangażował albo jednoczył się w jakimś dziele z innymi kościołami np.: kręcimy razem film o protestantach z I RP i II RP, których KK sobie przywłaszczył?
Zorganizuj ekipę i kręć, nikt ci nie broni, jednak bracia widzą że jest wiele dziel które mają pierwszeństwo przed kręceniem filmów.

Jak człowiek sam nie daje rady to zwraca się o pomoc do swojego Boga :)
Módl się o to i kręć filmy, my drukujemy lekcje korespondencyjnego kursu biblijnego, uznaliśmy to za ważniejsze.
Ty po prostu w Niego nie wierzysz i to powszechny problem wśród polskich chrześcijan.
Co ty wiesz o mojej wierze, ja mógłbym to samo o tobie powiedzieć za ciągoty do babrania się w sprawy tego świata. Nie bądź arcyapostołem z listu Pawła, czepiasz się moich osobistych spraw.
W rozmowach face to face to wychodzi.
Chcesz porozmawiać przyjedź do mnie, nie zgrywaj kozaka, co ty osiągnąłeś, jakie masz sukcesy?
KAAN pisze:Jednak nasi bracia działają poza skalą możliwości; w ostatnim roku został oddany do użytku dom opieki w Żywcu.

Czym on się zajmuje? Dlaczego musi go prowadzić kościół? Pytam, bo domów opieki w Polsce jest wiele.
Jedź zobacz, Mariuszów też jest wiele.
KAAN pisze:Zbyt mało jest ewangelicznych w Polsce żeby robić jakieś wielkie przedsięwzięcia; są takie robione przez pojedynczych braci na skalę możliwości i błogosławieństwa Bożego.
Czyli Bóg winny, bo za mało błogosławi?
Jak dlka nas wystarczy, błogosławieństw mamy tyle ze trudno je zliczyć :)
Zwiedzenie w najczystszej postaci :(
Nędzna ta twoja narracja, z takimi głupotami nie ma sensu dyskutować. Przypuszczam że niczego nie dokonałeś, ale obrażać innych idzie ci gładko.
KAAN pisze:Rzeczywiście jesteś złośliwy, nie pisałem nigdzie o zamykaniu wiary w kościołach, ciekawe ile czasu spędziłeś na sprzedawaniu literatury w miejscach publicznych ja sporo i było tak że moje skromne stoisko było pakowane przez milicję do suki razem ze mną i wywożone do komisariatu. A ile sprzedałeś ludziom Biblii? Ja nie umiem policzyć. Ilu ludziom ze świata głosiłeś Słowo? Ja nie umiem policzyć, nawet nie znam tych ludzi.
Piszesz o zamykaniu wiary w kościołach na każdym kroku.
Nigdzie nie napisałeś czego dokonałeś a kwestionujesz działanie innych, umiesz coś zbudować? Piszesz bzdury i pomawiasz mnie, to nie po chrześcijańsku.
Tego co piszesz dalej nie jestem w stanie zweryfikować, ale to nie ma znaczenia.
Nie musisz, bo to i tak dla ciebie za dużo; ilu ludziom głosiłeś Ewangelię, ile Biblii sprzedałeś/rozdałeś? Ile zorganizowałeś lekcji biblijnych? Ogłaszałeś Słowo na konferencjach, zjazdach, ewangelizacjach? Pochwal się, że masz prawo oceniać pracę innych.
Chyba nie oczekujesz, że będę sprzedawał literaturę w czasach gdy wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
A co zrobiłeś w swojej epoce?
Trzeba do nich dotrzeć inaczej.
Dotarłeś?
KAAN pisze:Fajnie się przykleja łatki, tak jak przyklejano łatki apostołowi Pawłowi (nie Chojeckiemu :D ), ale żeby trzeźwo ocenić sytuację to trzeba sie troszeczkę zatrzymać i pomyśleć myślą prowadzoną przez Ducha. Czy mam pisać jakieś przechwałki jak apostoł Paweł żeby przypomnieć arcy apostołom kim są bracia? Mimo zniewag i potwarzy będziemy głosić Ewangelię, uczyć Słowa i ratować dusze od piekła. Nie pisze o tobie, że jakoś tam znieważasz czy coś, twoje słowa to przysłowiowy pikuś w porównaniu z tym czego czasami doświadczamy nawet od tych co nazywają się braćmi.
Apostoł Paweł ganił chrześcijan za to, że dają się wyzyskiwać.
Chyba za dużo słuchasz Chojeckiego, weź ty się za Biblię.

KAAN pisze:Myślę żę kiedy będziecie mieć tyle lat co ja i inni zacniejsi ode mnie bracia, to zobaczycie rzeczywistość duchową z właściwej perspektywy.
Znów to robisz i jeszcze ex catedra.
A co ty robisz? Może to ex piaskownica?

Powinien Cię uleczyć z Twojej niewiary :)
Napisał bym ci ale ugryzę się w język, mając nadzieję że się upamiętasz.
Nie raz i nie dwa podawałem przykłady, a @KAAN nadal to robi :(
To są fałszywe oskarżenia , grzeszysz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: KAAN » 13 lip 2019, 15:03

biblijny pisze:Zwiedzenie chrześcijan ewangelicznych w Polsce polega na uchylaniu się od głoszenia Ewangelii. .
Znaczy to że naszej społeczności to nie dotyczy.

Jak doszło do tego zwiedzenia? Należy pamiętać, że życie polskich kościołów ewangelicznych było skupione wokół denominacji, które przez ostatnie kilkadziesiąt lat były zarządzane i w pełni kontrolowane przez ludzi prowadzących podwójne życie, uwikłanych w poważne grzechy, w pełni dyspozycyjnych wobec władz komunistycznych, a często przez te władze podstawionych. Liderzy ci pozbawieni Bożego ducha nie tylko sami nie dostarczyli zbawiennej Ewangelii o Panu Jezusie własnemu narodowi, lecz związali w religijnym systemie wiele tysięcy prawdziwych chrześcijan, marnotrawiąc dary, którymi obdarzył ich Bóg. Takie było zapewne zadanie, które książę ciemności przez nimi postawił. Oni zaś rozkaz ten wypełnili z pełną gorliwością.

Dzisiaj, po ponad stu latach istnienia chrześcijaństwa ewangelicznego na ziemiach polskich stoimy w obliczu narodu, w którym liczba dzieci Bożych jest mniejsza niż w Iranie, Arabii Saudyjskiej i Afganistanie. Są oczywiście wyjątki ludzi gorliwych i wydających owoce godne upamiętania. Sprowadzenie wszystkich do jednego mianownika byłoby krzywdzące i nieprawdziwe. Są to jednak przypadki nieliczne.
Odpowiadając na twoją diagnozę na podstawie mojego doświadczenia i świadectwa braci muszę stwierdzić, ze to co opisujesz jest tylko malutkim elementem w całej układance. Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana i nie wszystko zależy od nas. Przypatrz się historii, która wszyscy znamy; pomyśl jak wyglądało chrześcijaństwo w konkretnym punkcie historii:

II List do Tymoteusza 4:9 Staraj się przyjść do mnie rychło;
10 Albowiem Demas mnie opuścił, umiłowawszy świat doczesny, i odszedł do Tesaloniki, Krescent do Galacji, Tytus do Dalmacji;
11 Tylko Łukasz jest ze mną. Weź Marka i przyprowadź z sobą, bo mi jest bardzo potrzebny do posługiwania.
...
14 Aleksander, kotlarz, wyrządził mi wiele złego; odda mu Pan według uczynków jego;
...
16 W pierwszej obronie mojej nikogo przy mnie nie było, wszyscy mnie opuścili: niech im to nie będzie policzone;
17 Ale Pan stał przy mnie i dodał mi sił, aby przeze mnie dopełnione było zwiastowanie ewangelii, i aby je słyszeli wszyscy poganie; i zostałem wyrwany z paszczy lwiej.
18 Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen.


Widzisz co się stało? Ludzie zawiedli, do tego stopnia, że w najgorszym momencie, kiedy Pawła postawiono przed sądem nie znalazł się nikt kto stanąłby przy Pawle. Z ludzkiego punktu widzenia wszystko się zawaliło, niedługo potem Pawła ścięto. Taki był czas, dzisiaj jest inny czas i to co robimy ma swój sens wpisujący się w Boży plan. Każdy z nas ma swoje dzieło i każde dzieło jest potrzebne; z wyjątkiem działań szkodliwych każde indywidualne dzieło ma swój niepowtarzalny sens. Nawet nasze porażki mają głęboki Boży sens, tak jak zabicie Pawła i innych apostołów widoczne jest z zewnątrz jako porażka, ale ma to swój Boży sens. Nasze, zdawałoby się, porażki, niemoce są ułożone w Bożym planie i każdy z nas może pokazać w swoim życiu moment w którym został przez Pana Boga użyty do jakiegoś dzieła.
Pisałeś o swoim planie działania; muszę powiedzieć że piękny i ambitny, ale gdyby ci coś nie wyszło to nie oskarżaj się o brak gorliwości, albo nie wpisuj się w grupę zwiedzionych, bo skrzywdziłbyś się bardzo. Jestem przekonany że ten plan jaki masz został ci włożony do serca przez Ducha Świętego i wykonasz go w takim zakresie w jakim się Panu upodobało.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: biblijny » 13 lip 2019, 16:18

KAAN pisze:
biblijny pisze:Zwiedzenie chrześcijan ewangelicznych w Polsce polega na uchylaniu się od głoszenia Ewangelii. .
Znaczy to że naszej społeczności to nie dotyczy.


To dobra wiadomość. Znam więcej takich społeczności i pojedynczych ludzi.

Taki był czas, dzisiaj jest inny czas i to co robimy ma swój sens wpisujący się w Boży plan. Każdy z nas ma swoje dzieło i każde dzieło jest potrzebne


To prawda, co piszesz.
Kiedyś słuchałem kazania, w którym padły słowa, że gdyby Judasz nie zdradził Jezusa, Piłat Go nie skazał na śmierć, a żołnierze Go nie przybili do krzyża, nie moglibyśmy być zbawieni. Bóg zatem nawet bezbożnika jest w stanie użyć do swoich celów.

Nie mniej jednak nie powinno nas to zachęcać do tego, aby zdradzać Jezusa lub przybijać Go do krzyża. Nie twierdzę, że do tego zachęcasz i rozumiem przesłanie Twojej wypowiedzi. Faktycznie, bezbożnicy w kręgach przywódczych polskich kościołów ewangelicznych byli elementem Bożego planu, gdyż Bóg na ich działalność pozwolił. Jednak tak jak ocena zdrady Judasza jest negatywna (Biblia nazywa go synem zatracenia), tak też opieszałość w dziele głoszenia Ewangelii w Polsce również musi być negatywna, mimo że Bóg ten grzech dopuścił.

Pisałeś o swoim planie działania; muszę powiedzieć że piękny i ambitny, ale gdyby ci coś nie wyszło to nie oskarżaj się o brak gorliwości, albo nie wpisuj się w grupę zwiedzionych, bo skrzywdziłbyś się bardzo. Jestem przekonany że ten plan jaki masz został ci włożony do serca przez Ducha Świętego i wykonasz go w takim zakresie w jakim się Panu upodobało.


Nie wiem, czy pragnienie to włożył mi w serce Duch Święty. Nie mam pewności Bożego powołania i nie wiem, czy moja służba przyniesie jakiekolwiek owoce. Jednak czym innym jest wyjazd na misję do Chin, a czym innym dzielenie się Ewangelią w najbliższym sąsiedztwie. Do tego drugiego szczególne powołanie nie jest potrzebne. Wystarczające jest powołanie ogólne, które znajduje się w Słowie Bożym. Poza tym Bóg raduje się, gdy Ewangelia jest zwiastowana, nawet jeśli głosi się ją z niewłaściwych pobudek. Jak napisał Apostoł Paweł, większość usługujących szuka swego. Trudno przypuszczać, aby moje serce, tak zepsute, kierowało się wyłącznie czystymi intencjami. Jednak wierzę, że Bóg może mnie jak i każdego użyć nie dzięki temu, jacy jesteśmy, ale wbrew temu, jacy jesteśmy. Może podarować nam nowozrodzonych braci i siostry z łaski.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: KAAN » 13 lip 2019, 20:28

biblijny pisze: Faktycznie, bezbożnicy w kręgach przywódczych polskich kościołów ewangelicznych byli elementem Bożego planu, gdyż Bóg na ich działalność pozwolił. Jednak tak jak ocena zdrady Judasza jest negatywna (Biblia nazywa go synem zatracenia), tak też opieszałość w dziele głoszenia Ewangelii w Polsce również musi być negatywna, mimo że Bóg ten grzech dopuścił.
To oczywiste.
Nie wiem, czy pragnienie to włożył mi w serce Duch Święty.
Nie wątpię że dobre dzieło jest z Bożej inspiracji.
Nie mam pewności Bożego powołania i nie wiem, czy moja służba przyniesie jakiekolwiek owoce.
Czas pokaże, nawet gdyby nic nie przyniosło teraz to twoja praca nie zginie. Pamiętam o pewnym ewangeliście na Wyspach Owczych, który głosił tam Ewangelie i przez całe jego życie nawróciła się jedna osoba, ale kiedy odszedł do Pana powstała tam wielka społeczność świętych.
Jednak czym innym jest wyjazd na misję do Chin, a czym innym dzielenie się Ewangelią w najbliższym sąsiedztwie. Do tego drugiego szczególne powołanie nie jest potrzebne.
Do wszystkiego jest potrzebne powołanie Boże, nic bez pomocy Pańskiej nie zrobisz. Nie ma misji ważniejszej i mniej ważnej, radość w niebie ze zbawionej duszy Chińczyka jest tak samo wielka jak ze zbawienia Polaka.
Wystarczające jest powołanie ogólne, które znajduje się w Słowie Bożym.
Nie ma zbawionego człowieka bez daru i powołania Bożego.
Poza tym Bóg raduje się, gdy Ewangelia jest zwiastowana, nawet jeśli głosi się ją z niewłaściwych pobudek.
Sądzę że bardziej się raduje kiedy my nie zaniedbujemy zwiastowania :)
Jak napisał Apostoł Paweł, większość usługujących szuka swego.
Ale lepiej nie patrzyć na innych, lepiej osądzać samego siebie, to dobra metoda na oczyszczenie sumienia.
Trudno przypuszczać, aby moje serce, tak zepsute, kierowało się wyłącznie czystymi intencjami.
Ejj, nie bądź dla siebie taki ostry, pamiętaj, że kiedy Pan cię zbawił to oczyścił się z całkowitego zepsucia, otrzymałeś moc czynienia dobra:

Ef 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili

Jednak wierzę, że Bóg może mnie jak i każdego użyć nie dzięki temu, jacy jesteśmy, ale wbrew temu, jacy jesteśmy. Może podarować nam nowozrodzonych braci i siostry z łaski.
Amen!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: marioosh666 » 19 lip 2019, 06:19

Norbert pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Edir_Macedo
Film jest o tym gościu?

Tak
Norbert pisze:Zbudował bodajże replikę świątyni Salomona. Po co?

Cała struktura kopii Świątyni Salomona jest stworzona po to żeby ludzie mogli powrócić do czasów biblijnych i wchłonąć czystą wiarę bez jakichkolwiek religijnych domieszek, wiarę, która przyciąga Boga i przynosi rezultaty.
Norbert pisze:Majątek 950 mln zł. Ma skarb na ziemi czy w Niebie?

Pewnie i na Ziemi i w Niebie :) To jest Zielony. Oni kładą duży nacisk na błogosławieństwo tu i teraz. U nas jest przegięcie w drugą stronę. W każdym razie swoją robotę zrobił i warto zobaczyć jak. U nas ludzie są inni. Kalka nie zadziała.

P. S. Chyba Ci się waluta pomyliła.


Są ludzie i moderatorzy...
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Noemi » 19 lip 2019, 08:03

posty poza tematem są usunięte z forumi i będą usuwane ,są dostępne do wglądu moderatorów


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: He.Lena » 19 lip 2019, 11:41

Noemi pisze: posty poza tematem są usunięte z forumi i będą usuwane ,są dostępne do wglądu moderatorów

Czego wy się tak boicie? Odrobiny prawdy?
Przecież tu już nikt nie bywa, nie pisze. A jak ktoś ważne sprawy porusza, zasadnie je formuuje to usuwacie.
Przecież do mnie też KAAN pisał, że Bóg wysłuchuje tylko zbawionych i wierzących. Widzę, że marios miał podobne zdanie do mojego, że nie tylko. Ale zdanie odmienne od Kaana musi polec.
Jak wam nie wstyd :-(


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Noemi » 19 lip 2019, 15:02

He.Lena właściwe i potrzebne i poważne sprawy które są poruszane nie są usuwane ale polemiki poza tematem już tak, od czasu do czasu dobrze jest przypomnieć sobie regulamin ,tam wszystko i jasno i klarownie jest podane


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: marioosh666 » 19 lip 2019, 15:46

Noemi zastanawiające, że polemiki poza tematem zostały usunięte dopiero po całkowitej autokompromitacji KAANa, a wcześniej były tolerowane...


Są ludzie i moderatorzy...
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: He.Lena » 19 lip 2019, 15:50

Noemi pisze:He.Lena właściwe i potrzebne i poważne sprawy które są poruszane nie są usuwane ale polemiki poza tematem już tak, od czasu do czasu dobrze jest przypomnieć sobie regulamin ,tam wszystko i jasno i klarownie jest podane

Noemi, po prostu pokazaliście, że jesteście fałszywi i bardzo, bardzo stronniczy. Mściwość to także wasza wizytówka.
Nie zasłaniaj się regulaminem. Każdy widzi o co tu chodzi.
:-/
Szkoda, że ludziom w głowie takimi kłamstwami zawracacie. I zwyczajnie zwodzicie.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Noemi » 19 lip 2019, 18:23

przypisywanie cech negatywnych jest punktowane to raz a po dwa skoro nie wiesz dokładnie co i czyje posty zostały usunięte to nie bądź sędzią w cudzej sprawie
Regulamin jest do przeczytania i do zastosowania ,każdy kto się rejestruje podpisuje info zapoznałem sie z regulaminem ,proszę więc się dostosować i nie pisać oszczerstw na temat osób ktore tutaj piszą
koniec off topa



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości