''Bóg mi powiedział, że będziesz moją żoną''

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ''Bóg mi powiedział, że będziesz moją żoną''

Postautor: Pankracy » 24 cze 2020, 12:05

Slyszalem o osobach ktore mialy takie "objawienie" ale malzenstwo albo sie nie udalo albo naeet nje doszlo do skutku :) (co ciekawe 90% z kosciol charyzmatycznych)


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ''Bóg mi powiedział, że będziesz moją żoną''

Postautor: Przeemek » 24 cze 2020, 12:26

Relacje między mężem a żoną zostały już ustanowione w akcie tworzenia świata. Paweł pokazuje, że żona jest dopełnienim męższyzny (1Kor11: 9).
Bóg dał żonę Adamowi, był swego rodzaju swatem. Bóg jest trzecim węzłem w małżeństwie (Kazn4: 12).
Dlatego moim zdaniem, trzeba prosić Boga by wskazał nam drugą połówkę, On wie najlepiej z którą osobą zbuduję nierozerwalne jedno ciało aż do śmierci doczesnej.

Jednak by osiągnąć ten stan, musi być dwoje odrodzonych od początku budując go za pomocą Pisma, aby mogli posiadać nierozerwalność małżeństwa zbudowaną na fundamencie Słowa Bożego. I też tylko tak można osiągnąć duchową jedność w małżeństwie z Bogiem. Jeżeli małżeństwo się rozpada, nie jest budowane na Słowie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ''Bóg mi powiedział, że będziesz moją żoną''

Postautor: KAAN » 24 cze 2020, 14:38

Moje osobiste zrozumienie tej sprawy mówi, że Pan Bóg daje człowiekowi wolność wyboru i nie rozwiązuje wszystkich spraw za człowieka. Podał w swoim Słowie pewne wskazówki jak powinno się poszukiwać żony i tym powinny się kierować osoby szukające drugiej połówki. Nie twierdzę że Pan Bóg nic nie robi w tej kwestii, ale nie wolno "zwalać winy" na Pana Boga, albo obarczać Pana Boga swego rodzaju odpowiedzialnością za te sprawy. Człowiek Boży ma mądrość co do wyboru, a jak ma za mało mądrości niech się modli o mądrość. Wybór żony jest odpowiedzialnością męża, a przyszła żona ma odpowiedzialność osobistą za wyrażenie zgody - woli wejścia w stan małżeński. Jak będziesz chodził z Bogiem, to Pan Bóg jakoś sprawi że będziesz miał żonę żebyś z nią chodził :) , wierzę w to.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ''Bóg mi powiedział, że będziesz moją żoną''

Postautor: Lord Vajler » 03 sie 2021, 10:13

Mi kiedyś pewien pastor powiedział historię o zjeździe młodzieżowym, gdzie pewien młody mężczyzna powiedział do młodej kobiety powyższe słowa. Ona mu odparła: "To powtórz to mojemu mężowi".



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości