Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 28 lip 2021, 08:53

Jeremiasz pisze:Ja zadałem to pytanie Albertusowi? Czy on uważa, że Jezus będzie "mniej sobą", w mniejszej chwale, niż ta opisana przez Izajasza 6,1-5?
Ale co to znaczy "mniej sobą" używasz bardzo dziwnych słów.

Jeremiasz pisze:Czyli, gdy Jezus powróci w chwale, będzie mniej sobą opisanym przez Izajasza 6,1-5, dlatego, bo na krótką chwilę, aby nas uratować, wyparł się samego siebie i stał się człowiekiem z ciała i z krwi? Filipian 2,6-8
Nie być sobą to schizofrenia, albo inne zaburzenie, ewentualnie opętanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 28 lip 2021, 08:59

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Ską bierzesz takie idee? Tego nie ma w Biblii, nie ma wzmianek o jakimś ciele duchowym Ojca.


Na samym początku ewangelii Jana
......
Wniosek jest taki;
...
Bóg Jahwe zasiadający na tronie,..ma ciało niebieskie...
Nic takiego nie wynika z Biblii, to fantastyczne dywagacje. Trzymaj się Słowa Bożego w sposób ścisły i zgodny z całym przekazem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 28 lip 2021, 09:01

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Skąd takie informacje?
Gdzie o tym napisano w Biblii?


Tak jak to wyżej już przedstawiłem: Hebr.1,3: On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach."

Jezus zasiadł po prawicy majestatu Boga Wszechmogącego (Ezech.1,26: ...
Z tych tekstów to nie wynika, tworzysz nowe nieistniejące wcześniej idee.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 29 lip 2021, 05:09

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Ja zadałem to pytanie Albertusowi? Czy on uważa, że Jezus będzie "mniej sobą", w mniejszej chwale, niż ta opisana przez Izajasza 6,1-5?
Ale co to znaczy "mniej sobą" używasz bardzo dziwnych słów.

Jeremiasz pisze:Czyli, gdy Jezus powróci w chwale, będzie mniej sobą opisanym przez Izajasza 6,1-5, dlatego, bo na krótką chwilę, aby nas uratować, wyparł się samego siebie i stał się człowiekiem z ciała i z krwi? Filipian 2,6-8
Nie być sobą to schizofrenia, albo inne zaburzenie, ewentualnie opętanie.


:) Zgadzam się z Tobą KAAN.
Gdyby Jezus po zmartwychwstaniu nie był sobą z przed przyjścia na ziemię, to byłoby to jakieś zaburzenie, albo gorzej; utracona cześć i godność.
Jezus po zmartwychwstaniu wraca do swojej chwały i ciągle jest tym Bogiem: Izajasz 6,1-5, i jeszcze bardziej uwielbionym i wywyższanym z powodu tego czego dokonał na ziemi będąc w ludzkim ciele.

Izajasza 6,1-5:

"1. W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię.
2. Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał.
3. I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego.
4. I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem.
5. I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów. "


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 29 lip 2021, 05:51

19 lutego 1976 roku obrady Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski, w sprawie poprawek w tłumaczeniu Biblii Tysiąclecia ustaliła, że imię Boga: Jahwe, zastąpią tytułem: Pan. Tak więc Tysiąclatka straciła to co mają Hebrajskie przekłady, poza paroma wersetami w których pozostawiono imię własne Boga.
Paweł pisał listy w języku greckim i tak Żydzi nazywali Boga Jahwe, Adonaj - czyli Pan. Więc gdy Paweł pisał list do Rzymian, w 10 rozdziale 9 wersecie mówiąc o wyznaniu wiary, Boga Jahwe nazwał Kyrion, czyli Adonaj, słowem zastępczo używanym w miejscu gdzie powinno być wymienione imię własne Boga - Jahwe.

Cały werset listu do Rzymian 10,9, zgodnie z myślą Ducha Świętego, powinien tak wyglądać:
"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Jahwe, i uwierzysz w sercu swoim, że Jahwe wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. "

Jak może Jahwe sam siebie wzbudzić z martwych?
Jezus mówi: Ew.Jana 10,17-18:
"17. Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.
18. Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego. "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 29 lip 2021, 08:12

Jeremiasz pisze::) Zgadzam się z Tobą KAAN.
Gdyby Jezus po zmartwychwstaniu nie był sobą z przed przyjścia na ziemię...
Co to za tezy? Nie wyjaśniłeś o co ci chodzi z tym byciem sobą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 29 lip 2021, 08:18

Jeremiasz pisze:Cały werset listu do Rzymian 10,9, zgodnie z myślą Ducha Świętego, powinien tak wyglądać:
"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Jahwe, i uwierzysz w sercu swoim, że Jahwe wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. "
To nieprawda, w grece NT nie ma imienia JHVH w tym miejscu. Poza tym imię JHVH jest niemożliwe w dzisiejszych czasach do prawidłowego wymawiania i z szacunku do Pana Boga nie powinno się kaleczyć tego imienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 30 lip 2021, 08:46

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze::) Zgadzam się z Tobą KAAN.
Gdyby Jezus po zmartwychwstaniu nie był sobą z przed przyjścia na ziemię...
Co to za tezy? Nie wyjaśniłeś o co ci chodzi z tym byciem sobą.

Już Ci powiedziałem, ale Ty nie słuchasz. Bycie sobą dla Jezusa, oznaczało po powrocie do Nieba wrócenie do tej chwały którą posiadał zanim zstąpił na ziemię w ludzkim ciele Iz.6,1-5. Zasiadał wtedy na tronie jako Duch Boga Ojca w jego postaci, Boga Ojca Filipian 2,6. Po zmartwychwstaniu nie pozostał już człowiekiem, tylko Bogiem którym był i którym jest jego Ojciec.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 30 lip 2021, 09:02

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Cały werset listu do Rzymian 10,9, zgodnie z myślą Ducha Świętego, powinien tak wyglądać:
"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Jahwe, i uwierzysz w sercu swoim, że Jahwe wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. "
To nieprawda, w grece NT nie ma imienia JHVH w tym miejscu. Poza tym imię JHVH jest niemożliwe w dzisiejszych czasach do prawidłowego wymawiania i z szacunku do Pana Boga nie powinno się kaleczyć tego imienia.


Zgadza się. W Rzym. 10,9 jest użyte, nie imię własne Boga - Jahwe, tylko tytuł "Kyrion" czyli "Adonaj (Pan)", którym to tytułem zastąpiono imię własne Boga Jahwe używane w całym Starym Testamencie żydowskiego oryginału.

Jeżeli gorszy cię zapisane przez biblistów imię własne Boga -Jahwe, to musisz wiedzieć, że imieniem własnym Boga Ojca JHWH, jest imię jego jedynego Syna, który przebywa w jego łonie Ew.Jana 1,18. A imię jego Syna zostało bardzo zniekształcone. Wymawia się je dzisiaj tak: Jezus. I Bóg to akceptuje, ale miło by mu było, gdybyśmy prawidłowo po Hebrajsku zapisywali jego imię i je wymawiali. Znaczy ono: "JHWH Jest Zbawieniem". Jest to imię i Syna Bożego i Boga Ojca Ew.Jana 17,26.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 31 lip 2021, 18:58

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze::) Zgadzam się z Tobą KAAN.
Gdyby Jezus po zmartwychwstaniu nie był sobą z przed przyjścia na ziemię...
Co to za tezy? Nie wyjaśniłeś o co ci chodzi z tym byciem sobą.
Już Ci powiedziałem, ale Ty nie słuchasz
Słucham i uszom nie wierzę, że można takie rzeczy pisać.
Jeremiasz pisze: Bycie sobą dla Jezusa, oznaczało po powrocie do Nieba wrócenie do tej chwały którą posiadał zanim zstąpił na ziemię w ludzkim ciele Iz.6,1-5. Zasiadał wtedy na tronie jako Duch Boga Ojca w jego postaci, Boga Ojca Filipian 2,6. Po zmartwychwstaniu nie pozostał już człowiekiem, tylko Bogiem którym był i którym jest jego Ojciec.
To fałszywa narracja; Nie ma nigdzie w Biblii o Panu Jezusie jako Duchu Boga Ojca, ani nie ma przesłania że Pan Jezus zasiadł na tronie w postaci Boga Ojca.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 31 lip 2021, 19:05

Jeremiasz pisze:Zgadza się. W Rzym. 10,9 jest użyte, nie imię własne Boga - Jahwe, tylko tytuł "Kyrion" czyli "Adonaj (Pan)", którym to tytułem zastąpiono imię własne Boga Jahwe używane w całym Starym Testamencie żydowskiego oryginału.
Dlatego nie wolno używać tego tytułu Bożego w NT, Duch Święty przekazał w tekście greckim jak należy zwracać się do Pana Boga w różnym kontekście.
Jeżeli gorszy cię zapisane przez biblistów imię własne Boga -Jahwe, to musisz wiedzieć, że imieniem własnym Boga Ojca JHWH, jest imię jego jedynego Syna, który przebywa w jego łonie Ew.Jana 1,18.
Bibliści nie pisali w NT tytułu JHVH.
A imię jego Syna zostało bardzo zniekształcone. Wymawia się je dzisiaj tak: Jezus.
To nieprawda, ty zniekształcasz imię Pana Jezusa.
Znaczy ono: "JHWH Jest Zbawieniem". Jest to imię i Syna Bożego i Boga Ojca Ew.Jana 17,26.
To nieprawda, Jezus nie jest imieniem Ojca, ale Syna.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 02 sie 2021, 08:15

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Co to za tezy? Nie wyjaśniłeś o co ci chodzi z tym byciem sobą.
Już Ci powiedziałem, ale Ty nie słuchasz
Słucham i uszom nie wierzę, że można takie rzeczy pisać.
Jeremiasz pisze: Bycie sobą dla Jezusa, oznaczało po powrocie do Nieba wrócenie do tej chwały którą posiadał zanim zstąpił na ziemię w ludzkim ciele Iz.6,1-5. Zasiadał wtedy na tronie jako Duch Boga Ojca w jego postaci, Boga Ojca Filipian 2,6. Po zmartwychwstaniu nie pozostał już człowiekiem, tylko Bogiem którym był i którym jest jego Ojciec.
To fałszywa narracja; Nie ma nigdzie w Biblii o Panu Jezusie jako Duchu Boga Ojca, ani nie ma przesłania że Pan Jezus zasiadł na tronie w postaci Boga Ojca.


Nie zasiadł po zmartwychwstaniu w postaci Boga Ojca, ale zasiadał na tronie w postaci Boga Ojca przed swoim objawieniem się w ciele ludzkim na ziemi. Mówi o tym list do Filipian 2,6 i Ewangelia Jana 1,18. Będąc w sercu Boga Ojca, Duch Jezusa był jednocześnie poza Nim (Bogiem Ojcem) o czym mówi 1 Kol.1,16 i księga Jeremiasza 23,24.

Po zmartwychwstaniu Jezusa sprawa jest prosta; Jezus przed wcieleniem nie miał ciała, po zmartwychwstaniu jego ziemskie ciało zostaje przemienione w takie duchowe ciało jakie ma Jego Bóg Ojciec. A my ludzie zbawieni pójdziemy w jego ślady - też otrzymamy takie duchowe ciała. Więc to nie Bóg z powodu swojego dzieła zbawienia został 'sciągnięty' po swoim zmartwychwstaniu do poziomu człowieka i tylko człowieka, ale odwrotnie, to Jezus jako pierwszy jest w pełni odbiciem Boga łącznie z duchowym ciałem, a my w tej przemianie ciała, po naszym zmartwychwstaniu, pójdziemy w Jego ślady.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 02 sie 2021, 08:22

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Zgadza się. W Rzym. 10,9 jest użyte, nie imię własne Boga - Jahwe, tylko tytuł "Kyrion" czyli "Adonaj (Pan)", którym to tytułem zastąpiono imię własne Boga Jahwe używane w całym Starym Testamencie żydowskiego oryginału.
Dlatego nie wolno używać tego tytułu Bożego w NT, Duch Święty przekazał w tekście greckim jak należy zwracać się do Pana Boga w różnym kontekście.


Dziwię się, że tego nie wiesz?: W Psalmie 100,3: "Wiedzcie, że Pan jest Bogiem!

Rzym10,9 jasno mówi: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem,..."

Czy tak trudno zrozumieć, że Rzym.10,9 mówi o tym, że Jezus jest prawdziwym Bogiem, Bogiem Odwiecznym?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 02 sie 2021, 08:25

Jeremiasz pisze:Nie zasiadł po zmartwychwstaniu w postaci Boga Ojca, ale zasiadał na tronie w postaci Boga Ojca przed swoim objawieniem się w ciele ludzkim na ziemi.
Nie ma w Biblii żadnej wzmianki o postaci Pana Jezusa jako Boga Ojca, to wymysł.
Po zmartwychwstaniu Jezusa sprawa jest prosta; Jezus przed wcieleniem nie miał ciała,
To w jakim ciele objawił się Abrahamowi? Skąd wiesz takie rzeczy o Panu Jezusie?
po zmartwychwstaniu jego ziemskie ciało zostaje przemienione w takie duchowe ciało jakie ma Jego Bóg Ojciec.
Gdzie to napisane że Bóg Ojciec ma ciało duchowe? Bóg jest duchem, to napisano o Bogu.

Dziwię się, że tego nie wiesz?: W Psalmie 100,3: "Wiedzcie, że Pan jest Bogiem!
Rzym10,9 jasno mówi: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem,..."
Wiem, dlatego mówimy Pan Jezus i mówimy Pan Bóg.
Czy tak trudno zrozumieć, że Rzym.10,9 mówi o tym, że Jezus jest prawdziwym Bogiem, Bogiem Odwiecznym?
I dlatego w ten sposób odnosimy się do Pana Jezusa, to imię zostało objawione i ono jest ważne bo:
[i]
Dzieje Apostolskie 4:10 To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.
11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym.
12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni
.[/i]

Tylko imię Jezus jest tym w którym mamy zbawienie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 03 sie 2021, 01:44

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Nie zasiadł po zmartwychwstaniu w postaci Boga Ojca, ale zasiadał na tronie w postaci Boga Ojca przed swoim objawieniem się w ciele ludzkim na ziemi.
Nie ma w Biblii żadnej wzmianki o postaci Pana Jezusa jako Boga Ojca, to wymysł.


To jak Ty to rozumiesz?

Filipian 2,6:;"chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,"

Powiedz?



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości