Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 03 sie 2021, 01:49

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
Po zmartwychwstaniu Jezusa sprawa jest prosta; Jezus przed wcieleniem nie miał ciała,
To w jakim ciele objawił się Abrahamowi? Skąd wiesz takie rzeczy o Panu Jezusie?


Duch Jezusa idąc na spotkanie z Abrahamem, na krótko się zmaterializował, a później zdematerializował. Ale nie wiem tego na pewno. Mogło być tak, że Duch Jezusa w ogóle wtedy nie był zmaterializowany, a jedynie widoczny dla Abrahama w realny sposób.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 03 sie 2021, 02:37

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: po zmartwychwstaniu jego ziemskie ciało zostaje przemienione w takie duchowe ciało jakie ma Jego Bóg Ojciec.
Gdzie to napisane że Bóg Ojciec ma ciało duchowe? Bóg jest duchem, to napisano o Bogu.

Tutaj jest napisane, że Bóg Ojciec ma ciało duchowe:

1Moj.1,26: " Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas ...

Podobny do Boga? Więc taki:

Hebr.4,12: "Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca; "

Więc Bóg ma Duszę; Ducha; i Ciało, na podstawie 1 Moj.1,26, bo Hebr.4,12 jest mowa o stawach i szpiku, czyli ciele człowieka, z tym, że Bóg jest Duchem, więc jest to ciało duchowe - są ciała niebieskie, są ciała ziemskie.

1 Kor. 15,40: "I są ciała niebieskie i ciała ziemskie, lecz inny jest blask niebieskich, a inny ziemskich."

Następnie Jezus jest odbiciem i odblaskiem Boga Ojca (Hebr.1,3: "On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty "), a do Nieba nie wstąpił tylko Duch Jezusa, ale również ciało ziemskie, które zostało przemienione w nieskazitelne niebieskie ciało, więc Bóg Ojciec, ma również ciało Niebieskie tylko że duchowe, bo jest Duchem (Ew.Jana 4,24), takie jakie ma już teraz i Syn Jego.

Obj.Jana 4,2: " A oto tron stał w niebie, na tronie zaś siedział ktoś;"

Obj.Jana 5,1: "I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami.

Ezech.1,26: "Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 03 sie 2021, 02:44

Napisz KAAN, jak Ty rozumiesz wyznanie wiary z Rzym.10,9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem... Co to znaczy; Jezus jest Panem?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 03 sie 2021, 22:35

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Nie zasiadł po zmartwychwstaniu w postaci Boga Ojca, ale zasiadał na tronie w postaci Boga Ojca przed swoim objawieniem się w ciele ludzkim na ziemi.
Nie ma w Biblii żadnej wzmianki o postaci Pana Jezusa jako Boga Ojca, to wymysł.


To jak Ty to rozumiesz?

Filipian 2,6:;"chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,"

Powiedz?
Postać Boża to nie wprost postać Ojca, Pan Jezus jest Bogiem, ale nie Ojcem tylko Synem.

Jeremiasz pisze:Duch Jezusa idąc na spotkanie z Abrahamem, na krótko się zmaterializował, a później zdematerializował. Ale nie wiem tego na pewno.
Jak nie wiesz na pewno to po co piszesz takie rzeczy śmierdzące spirytyzmem?
Tutaj jest napisane, że Bóg Ojciec ma ciało duchowe:

1Moj.1,26: " Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas ...
Nie jest to napisane, napisane jest o stworzeniu człowieka na obraz i podobieństwo Boże i tyle.

Napisz KAAN, jak Ty rozumiesz wyznanie wiary z Rzym.10,9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem... Co to znaczy; Jezus jest Panem?
Rozumiem to wprost, jest Panem czyli panującym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 04 sie 2021, 09:17

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Duch Jezusa idąc na spotkanie z Abrahamem, na krótko się zmaterializował, a później zdematerializował. Ale nie wiem tego na pewno.
Jak nie wiesz na pewno to po co piszesz takie rzeczy śmierdzące spirytyzmem?


Jezus był Duchem bez ciała przed przyjściem na ziemię gdy się narodził w Betlejem w ludzkim ciele, bo gdyby miał ciało, to po zmartwychwstaniu miałby dwa ciała - to sprzed urodzenia się w Betlejem, i to przemienione ludzkie ciało w którym wstąpił do Nieba po swoim zmartwychwstaniu.

Idąc na spotkanie z Abrahamem mógł Duch Jezusa przybrać ludzkie realne kształty będąc ciągle duchem bez ciała materialnego.
Stworzone przez Boga anioły są duchami bez ciała, a jednak w określonych misjach wyznaczonych przez Pana, przybierają postać ludzką np.: Jezus przyszedł na spotkanie z Abrahamem w towarzystwie dwóch aniołów: 1 Moj.1,18,1-15 (2); dwaj aniołowie pod postacią mężczyzn, potwierdzili zmartwychwstanie Jezusa kobietom które przyszły do grobu: Ew.Łuk.24,4.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 04 sie 2021, 09:19

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Duch Jezusa idąc na spotkanie z Abrahamem, na krótko się zmaterializował, a później zdematerializował. Ale nie wiem tego na pewno.
Jak nie wiesz na pewno to po co piszesz takie rzeczy śmierdzące spirytyzmem?


Jezus był Duchem bez ciała przed przyjściem na ziemię gdy się narodził w Betlejem w ludzkim ciele, bo gdyby miał ciało, to po zmartwychwstaniu miałby dwa ciała - to sprzed urodzenia się w Betlejem, i to przemienione ludzkie ciało w którym wstąpił do Nieba po swoim zmartwychwstaniu.

Idąc na spotkanie z Abrahamem mógł Duch Jezusa przybrać ludzkie realne kształty będąc ciągle duchem bez ciała materialnego.
Stworzone przez Boga anioły są duchami bez ciała, a jednak w określonych misjach wyznaczonych przez Pana, przybierają postać ludzką np.: Jezus przyszedł na spotkanie z Abrahamem w towarzystwie dwóch aniołów: 1 Moj.1,18,1-15 (2); dwaj aniołowie pod postacią mężczyzn, potwierdzili zmartwychwstanie Jezusa kobietom które przyszły do grobu: Ew.Łuk.24,4.


Nie wiem tylko, czy na spotkaniu z Abrahamem, na krótką chwilę miał materialne ciało, czy był realnie widocznym duchem, ale to bez znaczenia.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 04 sie 2021, 09:36

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Napisz KAAN, jak Ty rozumiesz wyznanie wiary z Rzym.10,9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem... Co to znaczy; Jezus jest Panem?
Rozumiem to wprost, jest Panem czyli panującym.


List do Rzymian został napisany przez Pawła, ale dostarczony przez diakonise Febe. Paweł nie mógł Rzymianom osobiści wytłumaczyć wielu kwestii poruszanych w tym liście. Fragment 10,9 nawróceni poganie w Rzymie mogli podobnie interpretować jak i Ty KAAN to rozumiesz - Pan, czyli panujący. Głoszono im ewangelie, więc wiedzieli że Jezus Jest Synem Bożym i Panem życia i śmierci, Królem Królestwa Bożego, Panem Nieba i ziemi. Ale trzon społeczności wierzących w Rzymie stanowili Żydzi. Ich musiało zaskoczyć takie postawienie sprawy: Jezus jest Jehowah? Gdyby Paweł napisał Rzym 10,9: "Jeżeli ustami swymi wyznasz, że Jezus jest Bogiem i uwierzył w sercu swoim, że Bóg wskrzesił Go z martwych... " to nawróceni Żydzi w Rzymie nie mieliby z tym problemu: Wielu jest Bogów; są to ci do których dotarło słowo Boże (Ew.Jana 10,34-35), ale Paweł mówi do nich, że Jezus jest Panem, a Żydzi, taką wiadomość od Żyda, rozumieli tylko w ten sposób; że ta osoba jest Bogiem Jehowah.

Jak Bóg Jehowah mógł zostać przez innego Boga wzbudzony z martwych, jeżeli Bóg Jehowah jest nieśmiertelny? Tylko w takim przypadku, gdy o wzbudzenie z martwych rozchodzi się o ciało, a nie o Ducha. I tak jest, i tak się stało.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 04 sie 2021, 09:41

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Duch Jezusa idąc na spotkanie z Abrahamem, na krótko się zmaterializował, a później zdematerializował. Ale nie wiem tego na pewno.
Jak nie wiesz na pewno to po co piszesz takie rzeczy śmierdzące spirytyzmem?

Jezus był Duchem bez ciała przed przyjściem na ziemię gdy się narodził w Betlejem w ludzkim ciele, bo gdyby miał ciało, to po zmartwychwstaniu miałby dwa ciała - to sprzed urodzenia się w Betlejem, i to przemienione ludzkie ciało w którym wstąpił do Nieba po swoim zmartwychwstaniu.
Kombinujesz bez sensu, nie rozumiesz istoty Bożej bo nie możesz jako człowiek i swoimi dywagacjami możesz obrażać Boży majestat.

1Kor 2:11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.

Idąc na spotkanie z Abrahamem mógł Duch Jezusa przybrać ludzkie realne kształty będąc ciągle duchem bez ciała materialnego.
A skąd to wiesz? Duchowy Pan Jezus to nie jest realny? Czy poznałeś kim jest Bóg, duch? Zajmij się bezpieczniejszymi dziedzinami, bo możesz narazić się na Boży gniew z powodu nieprawdy jaką mówisz o Panu Bogu. Przeczytaj jak Pan Bóg zganił Sofara, Elfaza i Bildada z księdze Joba, lepiej nie dotykaj tych spraw o których piszesz, bo możesz zostać potraktowany tak samo.

Job 42:7 A gdy Pan wypowiedział do Joba te słowa, odezwał się Pan do Elifaza z Temanu: Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job.
8 Dlatego teraz weźcie sobie siedem byków i siedem baranów, idźcie do mojego sługi Joba i złóżcie je na ofiarę całopalną za siebie; a Job, mój sługa, będzie się modlił za was, gdyż tylko jego modlitwy wysłucham, by nie uczynić wam czegoś złego, gdyż nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job.
9 I poszli Elifaz z Temanu, Bildad z Szuach i Sofar z Naama i uczynili to, co im polecił Pan. A Pan wysłuchał Joba.
10 Pan zmienił los Joba, gdy wstawiał się za swoimi przyjaciółmi. I rozmnożył Pan Jobowi w dwójnasób wszystko, co posiadał.


Stworzone przez Boga anioły są duchami bez ciała, a jednak w określonych misjach wyznaczonych przez Pana, przybierają postać ludzką
A skąd możesz wiedzieć jakie jest ciało duchowe anioła? Skąd wiesz, że przybierają postać człowieka? Może jednak Pan Bóg daje zdolność do widzenia anioła, a nie zmienia jego postaci? Naprawdę radzę ci czytać o Ewangelii zbawienia,w Panu Jezusie, nie zajmuj się sprawami których jako człowiek nie jesteś w stanie zrozumieć.
Jak Bóg Jehowah mógł zostać przez innego Boga wzbudzony z martwych, jeżeli Bóg Jehowah jest nieśmiertelny? Tylko w takim przypadku, gdy o wzbudzenie z martwych rozchodzi się o ciało, a nie o Ducha. I tak jest, i tak się stało.
Pan Jezus nie jest innym Bogiem, jest tym samym Bogiem co Ojciec, jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, dlatego zmartwychwstał jak człowiek zostanie z martwych wzbudzony. Jest pierwiastkiem wszystkich zmartwychwstałych.

I List do Koryntian 15:23 A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia,

Jedna uwaga techniczna Jeremiaszu: nie pisz wiele postów jeden pod drugim, pisz wszystko co chcesz w jednym poście.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 05 sie 2021, 06:52

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:... musisz wiedzieć, że imieniem własnym Boga Ojca JHWH, jest imię jego jedynego Syna, który przebywa w jego łonie Ew.Jana 1,18. A imię jego Syna zostało bardzo zniekształcone. Wymawia się je dzisiaj tak: Jezus. I Bóg to akceptuje, ale miło by mu było, gdybyśmy prawidłowo po Hebrajsku zapisywali jego imię i je wymawiali. Znaczy ono: "JHWH Jest Zbawieniem". Jest to imię i Syna Bożego i Boga Ojca Ew.Jana 17,26.
To nieprawda, Jezus nie jest imieniem Ojca, ale Syna.


Rzadko się zdarza, aby wśród ludzi dziecku nadano imię ojca. Nigdy nie ma tak, aby wśród ludzi ojciec przyjmował imię swojego dziecka.
Bóg Ojciec jednak w Jezusie objawił swoje oblicze i objawił swoje nowe imię.

Według tłumaczy Biblii Brzeskiej z 1563 roku imię Boga Ojca zapisane w 2 Moj.6,3 tak wyglądało: Jehowah (hebr. יהוה)
Imię Syna Bożego wymawia się tak: Jehoszuah (hebr. יְהוֹשֻׁעַ) i oznacza: Jehowah jest zbawieniem.

Imię Syna Bożego, Jehoszuah jest imieniem teoforycznym. Zawiera w sobie imię Boga Jehowah i określenie tego kim jest, to znaczy Zbawieniem (według ks. prof. Marek Chmielewskiego doktora habilitowanego, teologa, kierownika Katedry Duchowości Katolickiej KUL )

Imieniem Boga Ojca stało się imię Jego Syna, Jehoszuah, czyli Jehowah jest zbawieniem Ew.Jana 17,25-26:
" 25. Ojcze sprawiedliwy! I świat cię nie poznał, lecz Ja cię poznałem i ci poznali, że Ty mnie posłałeś;
26. i objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 05 sie 2021, 10:03

Jeremiasz pisze:Imieniem Boga Ojca stało się imię Jego Syna, Jehoszuah, czyli Jehowah jest zbawieniem Ew.Jana 17,25-26:
Sam podałeś dwa imiona różne w brzemieniu, to nie są te same imiona. Pan Jezus - Syn Boży objawił imię Ojca które charakteryzuje, opisuje Ojca. Ponieważ imiona w Biblii szczególnie w przypadku Pana Boga określają kim jest mający to imię, to Pan Jezus nie objawił brzmienia imienia, ale osobę z jego atrybutami. W starym testamencie Pan Bóg objawił się Mojżeszowi jako "Jestem" - HJH - haja 2M 3:14, czyli ktoś kto istnienie ma sam w sobie, jest autorem istnienia. Natomiast Pan Jezus objawił charakter Pana Boga, swój i Ojca w opisie "Ten który jest jest zbawieniem". Zrozum, że tu nie chodzi o brzmienie, ale o charakter Boży. Powinieneś uwierzyć w Pana Jezusa jako prawdziwego Boga i Zbawiciela, Syna Bożego siedzącego teraz na tronie Ojca po jego prawicy i przyjdzie on wkrótce osądzić świat z powodu grzechu. Syn to nie Ojciec i nie Duch Święty, ale to ten sam Bóg Wszechmogący istniejący zawsze. Prawdą jest, że Pan Jezus jest Bogiem i jego imię jest jednym z imion Boga, ale nie Ojca, choć zawiera w sobie opis charakteru Ojca.
Ponieważ w swoim rozumienia nie przyjmujesz Pana Boga jako Ojca, Syna i Ducha Świętego - troistości istoty Pana Boga, dlatego tak bardzo skupiasz się na rozdrapywaniu tematu imienia i wyznajesz rodzaj modalizmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 16 sie 2021, 10:30

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Imieniem Boga Ojca stało się imię Jego Syna, Jehoszuah, czyli Jehowah jest zbawieniem Ew.Jana 17,25-26:
Zrozum, że tu nie chodzi o brzmienie, ale o charakter Boży. Powinieneś uwierzyć w Pana Jezusa jako prawdziwego Boga i Zbawiciela, Syna Bożego siedzącego teraz na tronie Ojca po jego prawicy i przyjdzie on wkrótce osądzić świat z powodu grzechu. Syn to nie Ojciec i nie Duch Święty, ale to ten sam Bóg Wszechmogący istniejący zawsze. Prawdą jest, że Pan Jezus jest Bogiem i jego imię jest jednym z imion Boga, ale nie Ojca, choć zawiera w sobie opis charakteru Ojca.
Ponieważ w swoim rozumienia nie przyjmujesz Pana Boga jako Ojca, Syna i Ducha Świętego - troistości istoty Pana Boga, dlatego tak bardzo skupiasz się na rozdrapywaniu tematu imienia i wyznajesz rodzaj modalizmu.


Ja bym połączył (2Moj.3,14-15; 2Moj.6,3); charakter Boży z brzmieniem imienia Bożego. To znaczy znać charakter Boży (a znamy go tym bardziej, im bardziej jesteśmy upodobnieni do Boga), dążyć do Jego poznania i równocześnie znać imię Boga.

Ważniejsze od imienia Boga, jest znajomość charakteru Boga, tylko, jeżeli Pan Bóg nam się przedstawia...to trochę nie ładnie jest lekceważyć to co do nas mówi:

2Moj.3,15:"...To jest imię moje na wieki (Jehowah) i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia"


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 16 sie 2021, 12:25

Jeremiasz pisze:Ja bym połączył (2Moj.3,14-15; 2Moj.6,3); charakter Boży z brzmieniem imienia Bożego. To znaczy znać charakter Boży (a znamy go tym bardziej, im bardziej jesteśmy upodobnieni do Boga), dążyć do Jego poznania i równocześnie znać imię Boga.
I to imię (ha szem) zostało objawione w takim kształcie jekie było potrzebne w objawieniu istoty Pana Boga; w ST jako HJH - HJVH a w NT jako Jezus (Joszua albo Jehoszua).
Ważniejsze od imienia Boga, jest znajomość charakteru Boga, tylko, jeżeli Pan Bóg nam się przedstawia...
Chrześcijanie znają Boga jak nikt inny na świecie, bo Pan Jezus objawił kim jest Bóg.

Jeremiasz pisze:to trochę nie ładnie jest lekceważyć to co do nas mówi:
2Moj.3,15:"...To jest imię moje na wieki (Jehowah) i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia"
Nie jest tam napisane "Jehovah", ale Jestem który Jestem - Haja aszer Haja, i powiedział do Mojżesza

...tak powiesz synom Izraela: JESTEM ( Haja) posłał mnie do was. 

Trochę zmieniasz to co napisano a nie ja trochę nieładnie piszę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 17 sie 2021, 09:20

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:to trochę nie ładnie jest lekceważyć to co do nas mówi:
2Moj.3,15:"...To jest imię moje na wieki (Jehowah) i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia"
Nie jest tam napisane "Jehovah", ale Jestem który Jestem - Haja aszer Haja, i powiedział do Mojżesza

...tak powiesz synom Izraela: JESTEM ( Haja) posłał mnie do was. 

Trochę zmieniasz to co napisano a nie ja trochę nieładnie piszę.


Już to mówiłem: Imię Boga "Jehowah יהוה " cytuję za protestancką Biblią Brzeską 2 Moj. 6,3, a imię Syna Bożego "Jehoszuah שוע ,ישו " za ks.prof. Markiem Chmielewskim

Według tłumaczy Biblii Brzeskiej z 1563 roku imię Boga Ojca zapisane w 2 Moj.6,3 tak wyglądało: Jehowah (hebr. יהוה)
Imię Syna Bożego wymawia się tak: Jehoszuah (hebr. יְהוֹשֻׁעַ) i oznacza: Jehowah jest zbawieniem.

Imię Syna Bożego, Jehoszuah jest imieniem teoforycznym. Zawiera w sobie imię Boga Jehowah i określenie tego kim jest, to znaczy Zbawieniem (według ks. prof. Marek Chmielewskiego doktora habilitowanego, teologa, kierownika Katedry Duchowości Katolickiej KUL )


Poza tym, Piotr Zaremba, tłumacz Biblii, wyjaśnia, że imię Boga wymienione w 2 Moj.3,14 wyraża aspekt niedokonanej czynności, stąd w Biblii Gdańskiej, Biblii Brzeskiej, jest przetłumaczone jako: Będę który Będę יהוה a nie Jestem który Jestem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 17 sie 2021, 10:15

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:to trochę nie ładnie jest lekceważyć to co do nas mówi:
2Moj.3,15:"...To jest imię moje na wieki (Jehowah) i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia"
Nie jest tam napisane "Jehovah", ale Jestem który Jestem - Haja aszer Haja, i powiedział do Mojżesza

...tak powiesz synom Izraela: JESTEM ( Haja) posłał mnie do was. 

Trochę zmieniasz to co napisano a nie ja trochę nieładnie piszę.
Już to mówiłem: Imię Boga "Jehowah יהוה " cytuję za protestancką Biblią Brzeską 2 Moj. 6,3, a imię Syna Bożego "Jehoszuah שוע ,ישו " za ks.prof. Markiem Chmielewskim
Mówiłeś, ale źle mówiłeś w konkretnym miejscu. Ten fragment do którego się odniosłeś mówi o אהיה אשׁר אהיה , a nie o יהוה.

Według tłumaczy Biblii Brzeskiej z 1563 roku imię Boga Ojca zapisane w 2 Moj.6,3 tak wyglądało: Jehowah (hebr. יהוה)
Imię Syna Bożego wymawia się tak: Jehoszuah (hebr. יְהוֹשֻׁעַ) i oznacza: Jehowah jest zbawieniem.
Podkreśl sobie "według tłumaczy", tłumacze nie są autorami Słowa, nie wiedzą wszystkiego.

Poza tym, Piotr Zaremba, tłumacz Biblii, wyjaśnia, że imię Boga wymienione w 2 Moj.3,14 wyraża aspekt niedokonanej czynności, stąd w Biblii Gdańskiej, Biblii Brzeskiej, jest przetłumaczone jako: Będę który Będę יהוה a nie Jestem który Jestem.
To znaczy że niekoniecznie mają rację, bo najważniejszym przesłaniem אהיה אשׁר אהיה jest istnienie samo w sobie, albo źródło istnienia wszystkiego. Jeśli dołożymy do tego czas niedokonany to znaczy że będzie istniał zawsze, albo jego istnienie nigdy się nie rozpoczęło i nigdy nie zakończy. Za Bardzo skupiasz się na brzmieniu słów, a za mało na ich znaczeniu. Nie przyjmuj zbyt wielkiego autorytetu profesorów, bo oni mają skrzywienie swojej denominacji i katedr akademickich. Korzystając z ich niewątpliwie wielkiego dorobku jestem krytyczny w stosunku do tego co piszą w komentarzach pod tekstem Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 17 sie 2021, 12:17

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Nie jest tam napisane "Jehovah", ale Jestem który Jestem - Haja aszer Haja, i powiedział do Mojżesza

...tak powiesz synom Izraela: JESTEM ( Haja) posłał mnie do was. 

Trochę zmieniasz to co napisano a nie ja trochę nieładnie piszę.
Już to mówiłem: Imię Boga "Jehowah יהוה " cytuję za protestancką Biblią Brzeską 2 Moj. 6,3, a imię Syna Bożego "Jehoszuah שוע ,ישו " za ks.prof. Markiem Chmielewskim
Mówiłeś, ale źle mówiłeś w konkretnym miejscu. Ten fragment do którego się odniosłeś mówi o אהיה אשׁר אהיה , a nie o יהוה.


Odniosłem się do zapisu w Biblii Brzeskiej 2 Moj.6,3, i jest w niej po polsku zapisane imię Boga : Jehowah, a w Hebrajskiej Biblii tak zwany tetragram JHWH w hebrajskim zapisie: יהוה



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości