Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 26 lip 2021, 06:05

Albertus pisze:
Czyżby ludzie po zmartwychwstaniu którzy będą mieć duchowe, przemienione ciała przestawali być przez to prawdziwymi ludźmi? ( 1Kor15:35-54)



1Kor.15,50: "...ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone."

Zależy teraz, co rozumiesz pod pojęciem prawdziwymi ludźmi? Jeżeli myślisz że prawdziwy człowiek to ten z ciała i krwi, to widzisz że takimi 'prawdziwymi' ludźmi to nie będziemy.
Będziemy jednak pełnym odbiciem i obrazem Boga Ojca, bo taki jest jego zamiar już od samego początku: 1 Moj. 1,26. Będziemy więc mieli takie nieskażone ciało duchowe jakie ma Bóg Ojciec. Czy Bóg Ojciec przez to, że my będziemy mieli takie ciało duchowe jakie On ma, stanie się w pełni człowiekiem? Nie, zawsze był Bogiem i zawsze nim będzie.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Albertus » 26 lip 2021, 06:25

Jeremiasz pisze:
Albertus pisze:
Czyżby ludzie po zmartwychwstaniu którzy będą mieć duchowe, przemienione ciała przestawali być przez to prawdziwymi ludźmi? ( 1Kor15:35-54)



1Kor.15,50: "...ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone."

Zależy teraz, co rozumiesz pod pojęciem prawdziwymi ludźmi? Jeżeli myślisz że prawdziwy człowiek to ten z ciała i krwi, to widzisz że takimi 'prawdziwymi' ludźmi to nie będziemy.
Będziemy jednak pełnym odbiciem i obrazem Boga Ojca, bo taki jest jego zamiar już od samego początku: 1 Moj. 1,26. Będziemy więc mieli takie nieskażone ciało duchowe jakie ma Bóg Ojciec. Czy Bóg Ojciec przez to, że my będziemy mieli takie ciało duchowe jakie On ma, stanie się w pełni człowiekiem? Nie, zawsze był Bogiem i zawsze nim będzie.


Ja nie myślę że prawdziwy człowiek to tylko ten z ciała i krwi, ale wygląda na to ze ty tak myślisz....

Człowiek zmartwychwstały w przemienionym ciele to nadal w pełni człowiek.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 26 lip 2021, 06:35

Albertus pisze:
I Chrystus nadal jest prawdziwym Człowiekiem i jako taki powróci w chwale i mówi o tym jasno Pismo:

Mt25:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.


Jan apostoł mówi, że Izajasz ujrzał Jezusa w chwale i opisał Go Ew.Jana 12,41.
Chwała Jezusa jest przez Izajasza opisana w tym miejscu:
Izajasz 6,1-5:
"1. W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię.

2. Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał.

3. I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego.

4. I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem.

5. I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów."


Czyli, gdy Jezus powróci w chwale, będzie mniej sobą opisanym przez Izajasza 6,1-5, dlatego, bo na krótką chwilę, aby nas uratować, wyparł się samego siebie i stał się człowiekiem z ciała i z krwi? Filipian 2,6-8

Tak się nie stanie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 26 lip 2021, 08:52

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:... bo ma przemienione ciało w duchowe ciało, na wzór ciała Boga Ojca...
Nie ma takiego świadectwa w Biblii.


1Moj.1,26: "Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz,..."

Czyli na ziemi Jezus miał ludzkie ciało z krwi i z kości i był obrazem Boga Ojca, ale po zmartwychwstaniu już nie jest w pełni obrazem Boga? Czy po zmartwychwstaniu nie ma takiego ciała jakie ma Bóg Ojciec? Ja wiem, że Jezus ma takie samo uwielbione ciało duchowe jakie ma jego Ojciec.

Ciało jest stworzeniem, a Bóg jest duchem. Gdybyś napisał: "w podobieństwie ciała stworzonego przez Ojca", to by było poprawnie. Czynisz zbyt daleko idące konstrukcje z obrazów biblijnych.


Tak się nie stanie.
Co się nie stanie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Albertus » 26 lip 2021, 16:40

Jeremiasz pisze:
Albertus pisze:
I Chrystus nadal jest prawdziwym Człowiekiem i jako taki powróci w chwale i mówi o tym jasno Pismo:

Mt25:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.


Jan apostoł mówi, że Izajasz ujrzał Jezusa w chwale i opisał Go Ew.Jana 12,41.
Chwała Jezusa jest przez Izajasza opisana w tym miejscu:
Izajasz 6,1-5:
"1. W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię.

2. Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał.

3. I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego.

4. I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem.

5. I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów."


Czyli, gdy Jezus powróci w chwale, będzie mniej sobą opisanym przez Izajasza 6,1-5, dlatego, bo na krótką chwilę, aby nas uratować, wyparł się samego siebie i stał się człowiekiem z ciała i z krwi? Filipian 2,6-8



A dlaczego miałby być "mniej sobą opisanym przez Izajasza"?

W czym ten opis się nie zgadza w odniesieniu do Wcielonego Boga w ciele zmartwychwstałym, chwalebnym, nieśmiertelnym, duchowym?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 27 lip 2021, 11:44

Jeremiasz pisze:
Czyli, gdy Jezus powróci w chwale, będzie mniej sobą opisanym przez Izajasza 6,1-5, dlatego, bo na krótką chwilę, aby nas uratować, wyparł się samego siebie i stał się człowiekiem z ciała i z krwi? Filipian 2,6-8

Tak się nie stanie.


KAAN pisze:Co się nie stanie?


Jezus po zmartwychwstaniu, wrócił do swojej chwały. Nie będzie więc przy powtórnym swoim przyjściu mniej sobą, w mniejszej chwale niż ta opisana przez Izajasza 6,1-5.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 27 lip 2021, 11:53

To jest nasza nadzieja: Jaki On jest [Jezus] tacy i my będziemy.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 27 lip 2021, 12:41

Albertus pisze:
Jeremiasz pisze:
Albertus pisze:
I Chrystus nadal jest prawdziwym Człowiekiem i jako taki powróci w chwale i mówi o tym jasno Pismo:

Mt25:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.


Jan apostoł mówi, że Izajasz ujrzał Jezusa w chwale i opisał Go Ew.Jana 12,41.
Chwała Jezusa jest przez Izajasza opisana w tym miejscu:
Izajasz 6,1-5:
"1. W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię.

2. Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał.

3. I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego.

4. I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem.

5. I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów."


Czyli, gdy Jezus powróci w chwale, będzie mniej sobą opisanym przez Izajasza 6,1-5, dlatego, bo na krótką chwilę, aby nas uratować, wyparł się samego siebie i stał się człowiekiem z ciała i z krwi? Filipian 2,6-8



A dlaczego miałby być "mniej sobą opisanym przez Izajasza"?

W czym ten opis się nie zgadza w odniesieniu do Wcielonego Boga w ciele zmartwychwstałym, chwalebnym, nieśmiertelnym, duchowym?


Znaliśmy Jezusa według ciała, ale już go nie znamy (2 Kor.5,16).
Czy Jezus nadal jest człowiekiem i czy jako człowiek powróci, jeżeli widzimy jaki On jest w chwale, i kim On jest? Na ziemi był Bogiem w ciele ludzkim, w Niebie jest Bogiem w ciele Boga Ojca.
Więc Bóg powracający w chwale będzie człowiekiem? Jezus podkreśla to że był synem człowieczym, i chlubi się tym, bo odkupienie było największym z dzieł dokonanych przez Boga.
Przemiana ciała Jezusa pokazuje, jakimi my będziemy po zmartwychwstaniu.1 Kor.15,53


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 27 lip 2021, 12:45

Można by powiedzieć, że w Izajaszu 6,1-5 jest przedstawiony Jezus w ciele duchowym Boga Ojca, po zmartwychwstaniu Jezus ma już odrębne ciało duchowe od Boga Ojca, ale takie samo.
To przemienione ludzkie ciało Jezusa, jest takie samo jakie ma Bóg Ojciec.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 27 lip 2021, 22:52

Jeremiasz pisze:Jezus po zmartwychwstaniu, wrócił do swojej chwały. Nie będzie więc przy powtórnym swoim przyjściu mniej sobą, w mniejszej chwale niż ta opisana przez Izajasza 6,1-5.
Co rozumiesz przez "mniej sobą"?

...przedstawiony Jezus w ciele duchowym Boga Ojca,
Ską bierzesz takie idee? Tego nie ma w Biblii, nie ma wzmianek o jakimś ciele duchowym Ojca.
po zmartwychwstaniu Jezus ma już odrębne ciało duchowe od Boga Ojca, ale takie samo.
Skąd takie informacje?
To przemienione ludzkie ciało Jezusa, jest takie samo jakie ma Bóg Ojciec.
Gdzie o tym napisano w Biblii?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 lip 2021, 06:10

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Jezus po zmartwychwstaniu, wrócił do swojej chwały. Nie będzie więc przy powtórnym swoim przyjściu mniej sobą, w mniejszej chwale niż ta opisana przez Izajasza 6,1-5.
Co rozumiesz przez "mniej sobą"?



Ja zadałem to pytanie Albertusowi? Czy on uważa, że Jezus będzie "mniej sobą", w mniejszej chwale, niż ta opisana przez Izajasza 6,1-5?


Jeremiasz pisze:Czyli, gdy Jezus powróci w chwale, będzie mniej sobą opisanym przez Izajasza 6,1-5, dlatego, bo na krótką chwilę, aby nas uratować, wyparł się samego siebie i stał się człowiekiem z ciała i z krwi? Filipian 2,6-8


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 lip 2021, 07:09

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
...przedstawiony Jezus w ciele duchowym Boga Ojca,
Ską bierzesz takie idee? Tego nie ma w Biblii, nie ma wzmianek o jakimś ciele duchowym Ojca.


Na samym początku ewangelii Jana jest wzmianka, że "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo" (Ew.Jana 1,1).
W 18 wersecie Jan mówi, że to Słowo było w Bogu (Ew.Jana 1,18). Jak również ap.Paweł mówi że to Słowo, czyli Jezus, był w Bogu Ojcu: Filipian 2,6: "...był w postaci Bożej,..." był w Nim. Oraz 1Kor.2,10; Jezus jako Duch, bada wszystko, nawet głębokości Boże.

Co do ciała duchowego Boga Ojca, to jest napisane, że; "I są ciała niebieskie i ciała ziemskie, lecz inny jest blask niebieskich, a inny ziemskich." 1 Kor.15,40
W wizji Ezechiela (Ez.1,26-28) jest ukazany tak jakby obraz Boga Wszechmogącego mającego ludzkie kształty (26) (wiemy ciągle, że Bóg jest duchem; Ew.Jana 4,24)
Wiemy również, że w Bogu wszystko jest stworzone, w jego Duchu, wszyscy żyjemy jak ryby w oceanie. Jego Duch wszystko wypełnia (Dz.Ap.17,28: "Albowiem w Nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...").

Wniosek jest taki;

Bóg Jahwe zasiadający na tronie, opisany przez proroka Ezechiela 1,26-28:
" 26. A nad sklepieniem, nad ich głowami, było coś z wyglądu jakby kamień szafirowy w kształcie tronu; a nad tym, co wyglądało na tron, u góry nad nim było coś z wyglądu podobnego do człowieka.
27. A wyżej ponad tym, co wyglądało na jego biodra, widziałem jakby błysk polerowanego kruszcu, z wyglądu jak ogień wewnątrz niego, a w dół od tego, co wyglądało na jego biodra, widziałem coś, co wyglądało na ogień i wokoło niego blask.
28. Jak wygląda tęcza, która pojawia się na obłoku, gdy pada deszcz, tak wyglądał wokoło blask tego, co pojawiło się jako chwała Pana; gdy ją ujrzałem, upadłem na twarz. I słyszałem głos tego, który przemówił.


ma ciało niebieskie (1Kor.15,40), duchowe (Ew.Jana 4,24), postaci i kształtu ludzkiego (1Moj.1,26; Ezechiel 1,26) i będąc kształtu ludzkiego jest jednocześnie duchem który jest poza tym kształtem (Dz.Ap.17,28).
Duch Boga który jest w Bogu i poza Nim otrzymał odrębność od Boga Ojca, bo w Kolosan 1,16 jest powiedziane, że jest nim Jezus: "W Nim zostało stworzone wszystko..."

W tej chwili Jezus ma takie ciało duchowe jak Bóg Ojciec bo jest jego wiernym odbiciem i obrazem (Hebr.1,3: "On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty..."). Duch Jezusa jest Duchem Boga Ojca, a ciało duchowe, niebieskie, inne od ciała ziemskiego (1 Kor.15,40) jest odbiciem chwały Boga Wszechmogącego, czyli takie samo (Hebr.1,3)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 lip 2021, 07:14

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
Ską bierzesz takie idee? Tego nie ma w Biblii, nie ma wzmianek o jakimś ciele duchowym Ojca.


Na samym początku ewangelii Jana jest wzmianka, że "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo" (Ew.Jana 1,1).
W 18 wersecie Jan mówi, że to Słowo było w Bogu (Ew.Jana 1,18). Jak również ap.Paweł mówi że to Słowo, czyli Jezus, był w Bogu Ojcu: Filipian 2,6: "...był w postaci Bożej,..." był w Nim. Oraz 1Kor.2,10; Jezus jako Duch, bada wszystko, nawet głębokości Boże.

Co do ciała duchowego Boga Ojca, to jest napisane, że; "I są ciała niebieskie i ciała ziemskie, lecz inny jest blask niebieskich, a inny ziemskich." 1 Kor.15,40
W wizji Ezechiela (Ez.1,26-28) jest ukazany tak jakby obraz Boga Wszechmogącego mającego ludzkie kształty (26) (wiemy ciągle, że Bóg jest duchem; Ew.Jana 4,24)
Wiemy również, że w Bogu wszystko jest stworzone, w jego Duchu, wszyscy żyjemy jak ryby w oceanie. Jego Duch wszystko wypełnia (Dz.Ap.17,28: "Albowiem w Nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...").

Wniosek jest taki;

Bóg Jahwe zasiadający na tronie, opisany przez proroka Ezechiela 1,26-28:
" 26. A nad sklepieniem, nad ich głowami, było coś z wyglądu jakby kamień szafirowy w kształcie tronu; a nad tym, co wyglądało na tron, u góry nad nim było coś z wyglądu podobnego do człowieka.
27. A wyżej ponad tym, co wyglądało na jego biodra, widziałem jakby błysk polerowanego kruszcu, z wyglądu jak ogień wewnątrz niego, a w dół od tego, co wyglądało na jego biodra, widziałem coś, co wyglądało na ogień i wokoło niego blask.
28. Jak wygląda tęcza, która pojawia się na obłoku, gdy pada deszcz, tak wyglądał wokoło blask tego, co pojawiło się jako chwała Pana; gdy ją ujrzałem, upadłem na twarz. I słyszałem głos tego, który przemówił.


ma ciało niebieskie (1Kor.15,40), duchowe (Ew.Jana 4,24), postaci i kształtu ludzkiego (1Moj.1,26; Ezechiel 1,26) i będąc kształtu ludzkiego jest jednocześnie duchem który jest poza tym kształtem (Dz.Ap.17,28).
Duch Boga który jest w Bogu i poza Nim otrzymał odrębność od Boga Ojca, bo w Kolosan 1,16 jest powiedziane, że jest nim Jezus: "W Nim zostało stworzone wszystko..."

W tej chwili Jezus ma takie ciało duchowe jak Bóg Ojciec bo jest jego wiernym odbiciem i obrazem (Hebr.1,3: "On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty..."). Duch Jezusa jest Duchem Boga Ojca, a ciało duchowe, niebieskie, inne od ciała ziemskiego (1 Kor.15,40), jest odbiciem chwały Boga Wszechmogącego, czyli takie samo (Hebr.1,3)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 lip 2021, 07:28

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
po zmartwychwstaniu Jezus ma już odrębne ciało duchowe od Boga Ojca, ale takie samo.
Skąd takie informacje?
To przemienione ludzkie ciało Jezusa, jest takie samo jakie ma Bóg Ojciec.
Gdzie o tym napisano w Biblii?


Tak jak to wyżej już przedstawiłem: Hebr.1,3: On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach."

Jezus zasiadł po prawicy majestatu Boga Wszechmogącego (Ezech.1,26: ""A nad sklepieniem, nad ich głowami, było coś z wyglądu jakby kamień szafirowy w kształcie tronu; a nad tym, co wyglądało na tron, u góry nad nim było coś z wyglądu podobnego do człowieka."
a że jest jego odbiciem Boga Ojca (Hebr.1,3), to jego ziemskie ciało, zostało przemienione w takie samo ciało duchowe (1 Kor,15,40: " I są ciała niebieskie i ciała ziemskie, lecz inny jest blask niebieskich, a inny ziemskich") jak ma Bóg Ojciec (Ezech.1,26).


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 lip 2021, 08:12

Jeremiasz pisze:
Jeremiasz pisze:
Albertus pisze:Poza tym:

1Tym2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,


Jest to próba podania prawdziwego 'adresu' Boga Ojca.

Ten werset (1Tym.2,5) nie mówi o tym, że Jezus po zmartwychwstaniu pozostał człowiekiem, wręcz odwrotnie; wrócił do swojej chwały Izajasz 43,12-13: " Ja zwiastowałem, wybawiałem i opowiadałem, a nie kto inny wśród was, i wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - a Ja jestem Bogiem i nadal nim będę, a nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki. Gdy ja coś czynię, któż to zmieni?

jedyny pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus

Dlaczego próba podania właściwego adresu Boga Ojca? Jezus mówi; Ja jestem bramą do Nieba, nie ma innej drogi (Ew.Jana 10,7)
1 Jana 4,3: "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."
2 Jana 0,7: "Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem."

Imię Jezus tłumaczy się jako: Jahwe jest zbawieniem. Nakierowanie Tymoteusza, syna Żydówki, na to, że do Boga może przyjść tylko przez człowieka o tym imieniu; Jezus, jest właściwe. Żydzi wzywając Boga Jahwe pomijają jego Syna. To jest bardzo ważne, aby wiedzieć i wierzyć w to że zbawicielem jest człowiek z krwi i z kości, Jezus z Nazaretu.
Nie tylko Żydzi pomijają Jezusa w próbach zbliżenia się do Boga. O tym wszyscy wiemy.
Tak więc prawidłowym "adresem' wejścia na Świętą Drogę (Izaj.35,8)wiodącą do życia wiecznego, jest (1tym2,5) człowiek, Chrystus Jezus.

Izajasz 35,8:
"I będzie tam droga bita, nazwana Drogą Świętą. Nie będzie nią chodził nieczysty; będzie ona tylko dla jego pielgrzymów. Nawet głupi na niej nie zbłądzi."


Tymoteusz i inni wybrani, musieli zostać uświadomieni, że zbawiciel był człowiekiem z krwi i z kości. Inaczej byliby pod wpływem ducha antychrysta (1Jana 4,3; 2Jana 0,7)



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości