Proroctwo 70 tygodni

Jak się to wszystko skończy ....
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 paź 2014, 14:02

Chcę wierzyć pisze:
Anmarivero pisze:A ci INNI to przypadkiem nie prości rybacy?
Czyż nie oni otworzyli bramy nieba dla całej ziemi?
I tak to się dalej toczy!
http://www.youtube.com/watch?v=LgeoY_Nu ... detailpage


Przecież oni byli Izraelitami i mieli królestwo więc na czym ta zmiana miała by polegać?

To jest Twoja interpretacja, nie moja :) Wg mnie, to duchowy Izrael jest TYM WŁAŚCIWYM IZRAELEM i nie ma innego, KOŚCIÓŁ, ZGROMADZENIE ŚWIĘTYCH, RESZTKA, BOŻY IZRAEL to dla mnie synonimy :)

Zauważ kogo zachował PAN: tych, którzy pozostali wierni JEGO PRAWOM.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 paź 2014, 15:29

Anmarivero pisze:
Chcę wierzyć pisze:Abym nie był źle zrozumiany - Bóg nie odrzucił swojego ludu ale wybrał sobie z Izraela i z pogan lud, który wydaje jego owoce.

Rzym 11:1 - Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
11:2 - Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:
11:3 - Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają.
11:4 - Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
11:5 - Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.


Dokładnie. JEDNAK TAJEMNICĄ BYŁO JAK MOŻE DOJŚĆ DO PONOWNEGO MAŁŻEŃSTWA Z TĄ, KTÓRA DOSTAŁA LIST ROZWODOWY, KIEDY WEDŁUG PRAWA, KTÓRE SAM BÓG USTANOWIŁ BYŁO TO DLA NIEGO OBRZYDLIWOŚCIĄ. ŚMIERĆ JEZUSA JEST ODKRYCIEM TEJ TAJEMNICY. :) Przepraszam za caps, ja nie krzyczę, ale mówię wyraźnie aby wszyscy usłyszeli :D CHWAŁA PANU!



Także i za odstępną żonę Pan umarł. Jednak ten fragment mówi, że wystarczyło aby Izrael ze szczerego serca się nawrócił Boga.

Jerem 3:7 - Nawet wtedy jeszcze myślałem, że gdy uczyniła to wszystko, powróci do mnie, lecz nie powróciła. I widziała to niewierna jej siostra - Juda.
3:8 - Widziała także, że Ja właśnie z powodu wszystkich cudzołóstw odrzuciłem odstępną żonę, Izraela, i dałem jej list rozwodowy. Jednak jej siostra, niewierna Juda, nie ulękła się, lecz poszła i także oddawała się nierządowi;
3:9 - przez bezwstydny swój nierząd zbezcześciła ziemię, cudzołożyła z kamieniem i drewnem.
3:10 - Mimo to wszystko niewierna jej siostra, Juda, nie powróciła do mnie ze szczerego serca, lecz obłudnie - mówi Pan.
3:11 - I rzekł Pan do mnie: Odstępna żona, Izrael, okazała się sprawiedliwsza niż niewierna żona, Juda.
3:12 - Idź i głoś te słowa ku północy i mów:Nawróć się żono odstępna, Izraelu - mówi Pan - nie spojrzę na was surowo, gdyż Ja jestem dobrotliwy - mówi Pan - a nie chowam gniewu na wieki!
3:13 - Tylko uznaj swoją winę, że od Pana, swojego Boga, odstąpiłaś i oddawałaś się obcym bogom pod każdym zielonym drzewem, a mojego głosu nie słuchaliście - mówi Pan.
3:14 - Nawróćcie się, odstępni synowie - mówi Pan - bo Ja jestem waszym Panem, a zabiorę was po jednym z każdego miasta i po dwóch z każdego rodu, i wprowadzę was na Syjon.
3:15 - I dam wam pasterzy według swojego serca, którzy was będą paść rozumnie i mądrze.

Jednak aby nie było tak że Chrystus umarł tylko za grzechy Izraela

1 Jana 2:2 - On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 paź 2014, 21:10

Chcę wierzyć pisze:

Także i za odstępną żonę Pan umarł. Jednak ten fragment mówi, że wystarczyło aby Izrael ze szczerego serca się nawrócił Boga.

Jerem 3:7 - Nawet wtedy jeszcze myślałem, że gdy uczyniła to wszystko, powróci do mnie, lecz nie powróciła. I widziała to niewierna jej siostra - Juda.


List rozwodowy i odrzucenie nastąpiło po tym, jak Pan stracił nadzieję na upamiętanie. Czy prawidłowo rozumiem kolejność? Czy są to sprawy równoległe? Poza tym dochodzi przecież PRZYMIERZE WIECZNE między Ojcem a Synem zawarte przed wiekami i Mesjasz obiecany już pierwszym rodzicom :) Jest to bardzo wielowarstwowy obraz :)

Chcę wierzyć pisze:3:8 - Widziała także, że Ja właśnie z powodu wszystkich cudzołóstw odrzuciłem odstępną żonę, Izraela, i dałem jej list rozwodowy. Jednak jej siostra, niewierna Juda, nie ulękła się, lecz poszła i także oddawała się nierządowi;
3:9 - przez bezwstydny swój nierząd zbezcześciła ziemię, cudzołożyła z kamieniem i drewnem.
3:10 - Mimo to wszystko niewierna jej siostra, Juda, nie powróciła do mnie ze szczerego serca, lecz obłudnie - mówi Pan.


Czyli poszła w legalizm, czy tak?

Chcę wierzyć pisze:3:11 - I rzekł Pan do mnie: Odstępna żona, Izrael, okazała się sprawiedliwsza niż niewierna żona, Juda.
3:12 - Idź i głoś te słowa ku północy i mów:Nawróć się żono odstępna, Izraelu - mówi Pan - nie spojrzę na was surowo, gdyż Ja jestem dobrotliwy - mówi Pan - a nie chowam gniewu na wieki!
3:13 - Tylko uznaj swoją winę, że od Pana, swojego Boga, odstąpiłaś i oddawałaś się obcym bogom pod każdym zielonym drzewem, a mojego głosu nie słuchaliście - mówi Pan.
3:14 - Nawróćcie się, odstępni synowie - mówi Pan - bo Ja jestem waszym Panem, a zabiorę was po jednym z każdego miasta i po dwóch z każdego rodu, i wprowadzę was na Syjon.
3:15 - I dam wam pasterzy według swojego serca, którzy was będą paść rozumnie i mądrze.


"Znalazłem Dawida, syna Jessego, męża według serca mego, który wykona całkowicie wolę moją”. Księga Dziejów Apostolskich 13:22

Czy nie ta otwartość na wpływ Ducha świętego, który bada serce jest tą cechą, która świadczy czy mąż jest doskonały w oczach Boga czy nie?
Inna sprawa, że Duch nie był dany przed pięćdziesiątnicą (J 1:17 bg "(17) Albowiem zakon przez Mojżesza jest dany, a łaska i prawda przez Jezusa Chrystusa stała się." ), więc inaczej działa Duch kiedy spoczywał "nad człowiekiem" (Bóg rozpromieniał nad kimś oblicze), a inaczej jest kiedy może w człowieku zamieszkać dzięki Przenajświętszej ofierze...
Zgłębianie całej tej Historii Zbawienia przemienia. To wszystko ma sens. Mój (jeszcze) nienawrócony Mąż po zobaczeniu Zagubionych owiec to właśnie stwierdził, ze teraz naprawdę zaczyna pojmować dlaczego w ogóle Pan Jezus musiał oddać i oddał swoje życie... nie ma w tym niczego z wyświechtanych sloganów... Jest za to moc.

Chcę wierzyć pisze:Jednak aby nie było tak że Chrystus umarł tylko za grzechy Izraela

1 Jana 2:2 - On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.


Właśnie ta doskonałość i wielowymiarowość powala mnie... A przy tym prostota i spójność :)nic nie jest tak dobre, jak Dobra Nowina :) Patrząc od Adama i Ewy... Czyż te duchowe dzieło, nie budzi miłości, pomimo całej naszej nieprawości i słabości?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 paź 2014, 10:07

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Cytat:
Jeżeli chcesz tak patrzeć to zostanie to wypełnione dopiero po tysiącletnim królestwie gdyż po nim mają się zbuntować narody.
Oczywiście że ostateczny bunt nie ma nic do wiecznej sprawiedliwości, proroctwo wypełni się w przyszłości, do tej pory wiele proroctw nie zostało wypełnionych, a słowo o namaszczeniu dotyczy Pana Jezusa przychodzącego objąć panowanie na ziemi. Dzisiaj Pan Jezus jest Królem dla Kościoła ale nie dla ziemi, która nie uznaje Króla królów, a księciem tego świata jest szatan. Dopiero gdy szatan zostanie związany na 1000 lat Pan Jezus będzie panował jako jedyny władca nad światem.


To była wasza broń przeciwko tym co twierdzili że 70 tydzień wypełnił się w czasach Chrystusa - Ponieważ po tysiącletnim królestwie narody się zbuntują to "wieczna sprawiedliwość" jeszcze nie nastanie przed tysiącletnim królestwie i tym samym 70 tydzień nie może się wypełnić przed.
Jak jest dostać własną bronią? ;-)
Żadną bronią, po prostu rozumiemy proroctwa w odróznieniu do tych co powtarzają tradycję. Sprawiedliwość królestwa Pana Jezusa jest wieczna, a ostatni bunt nie burzy tej sprawiedliwości, bo Pan nie przestaje królować i w ostatniej rebelii dokona sądów jako panujący król. ostatni tydzień to tydzień wielkiego ucisku, to jest przesłanie Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 paź 2014, 10:09

Chcę wierzyć pisze:.. się mi też od Augustyna się dostało chociaż nigdy go nie studiowałem. .
To jest tradycja chrześcijańska i przesiąknąłeś nią ponieważ byłeś w zborze gdzie uczono tego, nie musiałeś studiować, samo ci się to dostało do świadomości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 paź 2014, 10:14

Anmarivero pisze:Ależ to jest właśnie odkryta tajemnica!
PAN odwrócił bezbożność od Jakuba, gdy dał Jezusa,
To nie jest prawda, po pierwsze Paweł pisze w czasie przyszłym, gdyby tak było jak piszesz to napisałby że "odwrócił bezbożnośc od jakuba i zbawił cały Izrael". Po drugie w liście Pawła jest dodatkowy warunek " aż poganie w pełni wejdą" to wskazówka eschatologiczna.
Trzeba iść i głosić KIM NAPRAWDĘ JEST IZRAEL!
Trzeba głosić kim na prawdę jest Jezus Chrystus.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 paź 2014, 10:18

Anmarivero pisze:Cytat z wykładu Zagubione owce:
"Tak, jak dodane przez Mojżesza przymierze, następnemu pokoleniu, nie zmieniło Prawa,
tak samo nie zrobiło tego Nowe Przymierze ustanowione przez Chrystusa.
Przymierza opierają się na Prawie, ale nie są tym Prawem."
To fałszywy przekaz, nowe przymierze opiera się na krwi Pańskiej, a nie na jakimkolwiek prawie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 07 paź 2014, 13:25

KAAN pisze:Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.

28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Paweł pisał że odwrócenie bezbożności od Jakuba jeszcze się nie dopełniło mimo nawrócenia wielu Żydów w czasach NT. Będzie to wydarzenie szczególne w historii i jest wkomponowane w proroctwa eschatologiczne.


Skoro Paweł cytuje pisma, to nie będzie w tych cytatach zmieniał czasu, ani gramatyki!
Więc argument chybiony.
Zatem jeszcze raz: dla mnie oczywistym jest, że poganie wchodzą do Izraela i dlatego cały Izrael zostaje zbawiony, bo poganie, którzy uwierzyli dopełnili liczbę Izraelitów. Nigdy też żadnemu Izraelicie nie zostało zabronione się nawrócić dla dobra pogan, bo to jest równoznaczne z bredzeniem, że grzeszy się, aby łaska obfitowała....
Pan chciał, aby jego naród był kapłanami dla świata i niósł Ewangelię i tak się stało, tyle, że nie w rozumieniu ludzkim, więc "wieśniacy" się nie załapali, a myśleli, że są "uświęceni" (jak sam Bóg jest święty!) swoim odmierzaniem kopru i kminu....

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 07 paź 2014, 13:38

KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Cytat z wykładu Zagubione owce:
"Tak, jak dodane przez Mojżesza przymierze, następnemu pokoleniu, nie zmieniło Prawa,
tak samo nie zrobiło tego Nowe Przymierze ustanowione przez Chrystusa.
Przymierza opierają się na Prawie, ale nie są tym Prawem."
To fałszywy przekaz, nowe przymierze opiera się na krwi Pańskiej, a nie na jakimkolwiek prawie.


Krew Pańska nie jest fundamentem, a wypełnieniem tego, co święte: PRAWA BOŻEGO.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 paź 2014, 14:31

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:.. się mi też od Augustyna się dostało chociaż nigdy go nie studiowałem. .
To jest tradycja chrześcijańska i przesiąknąłeś nią ponieważ byłeś w zborze gdzie uczono tego, nie musiałeś studiować, samo ci się to dostało do świadomości.


Byłem wśród chrześcijan którzy wierzyli w antychrysta, trzy i pół letni okres ucisku itp. Wierzyłem tak przez wiele lat i nawet układałem sobie plany – jak można by przetrwać ten wielki ucisk. :letssin: Można by przecież gdzieś wyjechać albo znaleźć inny sposób. W końcu jak Jerozolima miała być zburzona przez wojska to Jezus nie kazał im biernie czekać tylko mieli wyjście. Ale przecież nie można tak żyć w ciągłej nie pewności. Dlatego postanowiłem dowiedzieć się wszystkiego jak będzie z Biblii i zamiast potwierdzenia tego co już znałem zaczął się wyłaniać zupełnie inny obraz wydarzeń. Wychodzi na to ze czytanie samemu Biblii jest bardzo niebezpieczne.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 07 paź 2014, 14:50

Chcę wierzyć pisze: Wychodzi na to ze czytanie samemu Biblii jest bardzo niebezpieczne.


Podpisuję się obiema rękami... Do tego ten przeklęty Internet! Można grzebać we wszystkich możliwych przekładach, wydaniach interlinearnych i słownikach...


Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 07 paź 2014, 17:04

Chcę wierzyć pisze:Byłem wśród chrześcijan którzy wierzyli w antychrysta, trzy i pół letni okres ucisku itp. Wierzyłem tak przez wiele lat i nawet układałem sobie plany – jak można by przetrwać ten wielki ucisk. :letssin:

Nikt Ci przeciez nie nakazuje wierzyc w panowanie antychrysta. Chcesz - wierzysz, nie chcesz - nie wierzysz. Proste. Ale np. 2Tesaloniczan i Apokalipsa wyraznie mowi, ze on nadejdzie i wszyscy, ktorych imion nie ma w ksiedze zycia bedac oddawac mu poklon. Ale jak widac nie chcesz sobie tego uzmyslowic. Coz...czyn jak chcesz.

Co do ucisku - poczytaj sobie tutaj: http://www.gotquestions.org/Polski/ucisk-7-lat.html , http://www.gotquestions.org/Polski/Wielki-Ucisk.html


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 paź 2014, 09:53

Anmarivero pisze:Skoro Paweł cytuje pisma, to nie będzie w tych cytatach zmieniał czasu, ani gramatyki!
Więc argument chybiony.
Proponuję abyś przeczytał jeszcze raz (kilka razy) fragment z Rz 11:25 i pomyśl w którym miejscu historii cały Izrael został zbawiony i kiedy cały Izrael przestał być bezbożny? Możesz pojechać do dzisiejszego Izraela i popytać jak traktują pana jezusa ortodojsyjni Żydzi.
Zatem jeszcze raz: dla mnie oczywistym jest, że poganie wchodzą do Izraela i dlatego cały Izrael zostaje zbawiony, bo poganie, którzy uwierzyli dopełnili liczbę Izraelitów. Nigdy też żadnemu Izraelicie nie zostało zabronione się nawrócić dla dobra pogan, bo to jest równoznaczne z bredzeniem, że grzeszy się, aby łaska obfitowała....
Pan chciał, aby jego naród był kapłanami dla świata i niósł Ewangelię i tak się stało, tyle, że nie w rozumieniu ludzkim, więc "wieśniacy" się nie załapali, a myśleli, że są "uświęceni" (jak sam Bóg jest święty!) swoim odmierzaniem kopru i kminu....
Jeszcze raz wskaż gdzie jest ten zbawiony cały Izrael. Ja widzę, że bezbożnośc w Izraelu się szerzy co zostało też zauważone w "synagodze szatana".

Przeczytaj też jak będzie wyglądało odwracanie bezbożności od Izraela w Ap 7.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 paź 2014, 09:56

Anmarivero pisze:
KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Cytat z wykładu Zagubione owce:
"Tak, jak dodane przez Mojżesza przymierze, następnemu pokoleniu, nie zmieniło Prawa,
tak samo nie zrobiło tego Nowe Przymierze ustanowione przez Chrystusa.
Przymierza opierają się na Prawie, ale nie są tym Prawem."
To fałszywy przekaz, nowe przymierze opiera się na krwi Pańskiej, a nie na jakimkolwiek prawie.
Krew Pańska nie jest fundamentem, a wypełnieniem tego, co święte: PRAWA BOŻEGO.
Krew Pańska to przejaw miłości Bożej, nowe przymierze to nie kolejne prawo, ale przymierze miłości Bożej we krwi Pańskiej:

I List do Koryntian 11:25 Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 paź 2014, 10:12

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:.. się mi też od Augustyna się dostało chociaż nigdy go nie studiowałem. .
To jest tradycja chrześcijańska i przesiąknąłeś nią ponieważ byłeś w zborze gdzie uczono tego, nie musiałeś studiować, samo ci się to dostało do świadomości.

Byłem wśród chrześcijan którzy wierzyli w antychrysta, trzy i pół letni okres ucisku itp. Wierzyłem tak przez wiele lat i nawet układałem sobie plany – jak można by przetrwać ten wielki ucisk. :letssin: Można by przecież gdzieś wyjechać albo znaleźć inny sposób. W końcu jak Jerozolima miała być zburzona przez wojska to Jezus nie kazał im biernie czekać tylko mieli wyjście. Ale przecież nie można tak żyć w ciągłej nie pewności. Dlatego postanowiłem dowiedzieć się wszystkiego jak będzie z Biblii i zamiast potwierdzenia tego co już znałem zaczął się wyłaniać zupełnie inny obraz wydarzeń. Wychodzi na to ze czytanie samemu Biblii jest bardzo niebezpieczne.
Katolicy też tak mówią, dlatego kościół podaje do wierzenia maluczkim. Ale rzeczywiście obraz jest inny, bo wierzyłeś że musiałbyś przeżyć wielki ucisk podczas gdy Kościół nie będzie na ziemi w czasie sądu, jak napisano w 1Tes 4
13 A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.
14 Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
15 A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
18 Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.


I List do Tesaloniczan 5:9 Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa,

Ja cięszę się z tego, że nie będę w wielkim ucisku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość