Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 17 paź 2017, 17:49

wybrana pisze:Nesto, obraz okrucieństwa, które miało miejsca w Oświęcimiu, jeżeli dobrze rozumiem, podważył twój obraz dobrego i kochającego Boga.

Tak się zastanawiam.. Jak to możliwe, aby wyciągnąć wnioski zupełnie bezsensowne z prostego wpisu?
Wyjaśniać to, co już napisałem? Musiałbym użyć tych samych słów.
Napisałem, że rabini w Oświęcimiu tracili wiarę w Boga, a w jego "dobroć" w szczególności..
Gdzie tam pisałem o sobie? Pobiłaś rekord bezsensu na dzisiaj.
[Ja wcale nie wierzę w chrześcijańskiego Boga. Przypominam.]


Insynuujesz, że "bez Boga" jest się mordercą, a "z Bogiem" jest się szczodrym, pięknym i mądrym i się ładnie pachnie.
Otóż wyobraź sobie, że to właśnie chrześcijanie popełnili w czasach średniowiecznych (gdy byli u władzy) najwięcej wojen, morderstw, gwałtów, kradzieży itp.
Obecnie druga religia "z Bogiem na ustach" popełnia kolejne morderstwa, ścina głowy, gwałci, rabuje itp.
A podaj mi jakie to straszne zbrodnie popełnili ateiści i czy są one podobne do wypraw krzyżowych, wojen itp. prowadzonych przez wierzących w Boga?

Religia to hipnoza, która prowadzi prostą droga do szaleństwa i wojen.
To nie wiara w chrześcijańskiego Boga lub Boga innego jest wyznacznikiem dobra.
Dobro mamy w sobie. To my jesteśmy Bogiem.
Nie zrozumiesz tego teraz, a mi nie chce się pisać książek.

Piszesz, że Oświęcim to sprawka szatana, a Bóg jest dobry i nie ma z tym nic wspólnego.
Naiwne.
Gdybyś widziała babunię podrzynającą gardła swoim śpiącym wnusią, to nie zabrałabyś jej noża?
Pewnie nie. Cieszyła byś się, że jesteś święta, a dzieci zabije owa babcia..

Dlaczego Bóg nie zabronił szatanowi takiej zbrodni?
Bo "wolna wola" itp.. ?
NAIWNE i SZKODLIWE to twoje rozumowanie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 17 paź 2017, 18:12

Nesto, jeżeli źle cię zrozumiałam, to sorry. Cieszę się jednak, że źle cię zrozumiałam, że ty takich wniosków nie wyciągasz.
Rabini tracili wiarę, bo człowiek jest słabą istotą i nachodzą go również chwile zwątpienia.
Tak twierdzę, że bez Boga czyni się złe rzeczy. Jeżeli natomiast czyni się dobre rzeczy, to czyni się tak jak Bóg przykazał, bo Bóg pragnie byśmy czynili dobre rzeczy.
Ci, co w imieniu Boga mordują, to się tylko Bogiem podpierają, bo czynią to w imieniu szatana.
To prawda, że zła religia prowadzi do szaleństwa i wojen. Najważniejsza jest wiara, jaką mamy w sobie. Masz rację, że Boga trzeba mieć w sobie, czyli wyznawać wartości i przykazania jakie dał nam Bóg. Jeżeli je wypełniamy, to Bóg pragnie zamieszkać w nas.
Jeżeli chodzi o zbrodnie w Oświęcimiu, to Bóg nie może ingerować w działania ludzi, bo zabrał by im wolę decydowania. Ja natomiast gdybym mogła się przeciwstawić i uniemożliwić jakąś zbrodnię, to na pewno bym zainterweniowała w ramach swoich możliwości.
Już wcześniej napisałam, ze Bóg nie ingeruje w życie ludzi, bo ludzie mają dany wolny wybór. Dobro musi zwyciężać zło.
Bóg nie może być niewolnikiem człowieka i być na jego życzeniach i usługach a i tak, człowiek by Go obwiniał, że nie spełnia jego wymagań, bo przecież każdy by miał wymagania według własnego upodobania.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 17 paź 2017, 18:38

Znam tę retorykę. Nie zgadzam się z nią. Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunięte1 » 17 paź 2017, 18:41

To w końcu Bóg ingeruje czy nie? Bo raz, wybrana piszesz tak raz siak. I to chyba w jednym zdaniu, w którymś z wcześniejszych wpisów.
Wiesz, że niewierzący właśnie tak interpretują zło na świecie? Wielu przyznaje: tak Bóg stworzył świat i dalej nic go ten świat nie obchodzi.
Inni mówią, że wolna wola. Inni obwiniają Boga, jeszcze inni szatana.
Co człowiek to odmienne zdanie.
Skoro Bóg nie ingeruje, to po co się modlić o interwencję? Po co ufać w ciężkich chwilach? I tak stanie się co ma się stać. Jakoś nie ogarniam tego, ale to dla mnie w sumie mało istotne.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 17 paź 2017, 18:43

Ja uważam ze ludzie nie czytają proroctw i są przeciez proroctwa co mówia ze Bóg naród który odrzy=ucił mesjasza rozpedzi pomiędzy narody i jeszcze za nimi dobędzie miecza wiec może to ten miecz nie wiadomo . Bóg wielokrotnie mówi w proroctwach ze jakis naród zniszczy że nawet swój wybrany naród bedzie karał i to dotkliwie , ludzie lekceważa proroctwa a jak sie one juz spełniają to sie dziwią jaki ten Bóg okropny a przecież mówił ze to zrobi mogli się zachować tak jak ci z Niniwy od Jonasza . No gdyby olali ostrzeżenie to spadł by na nich pogrom to jednak wybór tych ludzi.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, 18:48 przez magda, łącznie zmieniany 2 razy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 17 paź 2017, 18:44

nesto pisze:Znam tę retorykę. Nie zgadzam się z nią. Pozdrawiam.


Nesto, ja widzę w tobie duży potencjał wiary, tylko jeszcze masz trochę buntu w sobie, ale tylko dlatego, że chciałbyś, żeby zła nie było w ogóle. :-D ja też bym tak chciała.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 17 paź 2017, 18:50

Wiele razy ludzie odrzucaja Boga własnie z powodu istnienia tak wielkiego zła na swiecie i obwiniaja Boga o to zło tak jak mój syn ,trzeba sie modlic o takich ludzi o naszego nesto też.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 19 paź 2017, 15:53

kontousunięte1 pisze:To w końcu Bóg ingeruje czy nie? Bo raz, wybrana piszesz tak raz siak. I to chyba w jednym zdaniu, w którymś z wcześniejszych wpisów.
Wiesz, że niewierzący właśnie tak interpretują zło na świecie? Wielu przyznaje: tak Bóg stworzył świat i dalej nic go ten świat nie obchodzi.
Inni mówią, że wolna wola. Inni obwiniają Boga, jeszcze inni szatana.
Co człowiek to odmienne zdanie.
Skoro Bóg nie ingeruje, to po co się modlić o interwencję? Po co ufać w ciężkich chwilach? I tak stanie się co ma się stać. Jakoś nie ogarniam tego, ale to dla mnie w sumie mało istotne.


Bóg kocha człowieka od samego początku stworzenia go i pragnie, by człowiek również Go miłował, bo Bóg jest naszym Stwórcą i Ojcem. Jesteśmy stworzeni dla życia wiecznego. Życie na ziemi jest dla nas takim przedsionkiem, taką furtką do dalszego życia. Mają wolną wolę, my ludzie zaświadczamy, czy chcemy być dobrzy, wypełniać Bożą wolę wypełniając Boże przykazania, czy pragniemy zamieszkać w Bożym Królestwie. Bóg pragnie by ludzie się wzajemnie kochali i byli wobec siebie dobrzy. Już Izraelitom dał piękne przykazania - nie cudzołóż, nie zabijaj, nie mów fałszywego świadectwa, czcij matkę i ojca itd. Izraelici natomiast mimo, że Bóg często ten naród wspomagał odrzucali te przykazana i żyli na prawdzie wymyślonej przez ludzi, którzy twierdzili, że mają podbijać inne plemiona, bo taka jest wola Boża, a to było tylko ich urojonym wymysłem. Bóg nigdy nie kazał zabijać. My chrześcijanie jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji, bo Jezus Chrystus dał nam prawdę objawioną. Czytając Nowy Testament mamy wyraźnie przedstawiony prawdziwy obraz Boga i Jego wolę.
Jezus nauczał, że mamy miłować Boga i siebie nawzajem, bo Bóg jest miłością i my mamy się tą miłością kierować.
Największy kościół, który opanował z rozkazu Rzymskiego Cesarza wiarę chrześcijańską uczył nas Boga nie na podstawie prawdy objawionej nam przez Jezusa, ale na podstawie relacji Starotestamentowych pisarzy. Do czego to doprowadziło?
Do tego, że ludzie nie poznali prawdziwego Boga, tylko posilają się Starotestamentowym Bogiem, który był okrutny i kazał zabijać kobiety i dzieci. Fałszywy obraz Boga zafascynował złych ludzi i oni upodobniają się do tego obrazu wymierzając okrucieństwo innym ludziom twierdząc, że czynią to z przyzwolenia Boga( Islam, 600 lat inkwizycji katolickiej)
Zakon krzyżacki był zakonem KK i mordował, łupił i palił.
Dlatego zło, szatan się tak bardzo rozgościł na ziemi, bo ludzie w większości ulegli jego złemu wpływowi. A dlaczego większość uległa? bo karmiono ich fałszywą religią, uczono ich nie prawdziwego Boga, którego my chrześcijanie powinniśmy wyznawać, ale uczono ich boga, który był szatanem, bo to szatan jest bogiem zła dla złych ludzi.
Każdy, kto czyni świadomie zło, czyni je pod mocą szatana.
My jeżeli pragniemy Boga Wszechmogącego - Stworzyciela nieba i ziemi i Jezusa Chrystusa Syna Jego jedynego musimy odrzucać zło i uświęcać swoje życie w Chrystusie.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 19 paź 2017, 16:00

Hmm.. nie wiem, ale chyba głosisz nauki "niechrześcijańskie".
Co prawda dużo mądrzejsze od chrześcijańskich, ale to zaraz spotka się z ostra krytyką fundamentalistów.
Słowo Boga itp.. a "tam jest napisane" itp..
Założysz się, że tak będzie? ;-)

ps
Także uważam, że prawdziwy Bóg nikogo nie każe zabijać.
Ale moje wyobrażenie Boga nie ma nic wspólnego z chrześcijańskim..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 19 paź 2017, 17:08

nesto pisze:Także uważam, że prawdziwy Bóg nikogo nie każe zabijać..
Przeciwnie, zbrodniarze muszą ponieść śmierć zgodnie z prawem.
nesto pisze:Ale moje wyobrażenie Boga nie ma nic wspólnego z chrześcijańskim..
Nie ma.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 19 paź 2017, 18:40

nesto pisze:ps
Także uważam, że prawdziwy Bóg nikogo nie każe zabijać.
Ale moje wyobrażenie Boga nie ma nic wspólnego z chrześcijańskim..


A jakie jest twoje wyobrażenie Boga?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 19 paź 2017, 21:32

Przeciwnie, Bóg kazał wypędzać pogan z Ziemi Obiecanej tak jak na Nowej Ziemi nie będzie bezbożnych, zła i śmierci i łez. Ziemia Obiecana to zapowiedź rzeczy przyszłych. Wędrówka nawróconego przez ziemskie życie to jak wędrówka z Bogiem przez pustynię.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 20 paź 2017, 08:48

wybrana pisze:A jakie jest twoje wyobrażenie Boga?

Można pisać książkę.
Ogólnie napiszę, że jako wielość w jedności. Wieczna świadomość istnienia.
Tu nie jest temat, aby się rozpisywać.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 20 paź 2017, 13:17

wybrana pisze:A jakie jest twoje wyobrażenie Boga?

Można pisać książkę.
Ogólnie napiszę, że jako wielość w jedności. Wieczna świadomość istnienia.
Tu nie jest temat, aby się rozpisywać.[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy tobie spodobał się Buddyzm?

Opuściłeś KK i pogubiłeś się zupełnie. Nie wierz w religie wymyślone przez ludzi, którzy tworzą nieprawdziwe teorie. Założeniem większości religii jest zdobycie współwyznawców dla określonych celów mających dać poczucie wielkości człowiekowi i utworzenie tak zwanych niewolników duchowych. Jest to największa forma manipulacji człowiekiem - dla uzyskania nad nim władzy, dla korzyści materialnych.
Każda religia nie oparta na prawdzie Bożej jest zwodnicza i fałszywa.
Dlaczego wierzymy Jezusowi? bo Jezus dał nam prawdę objawioną przez samego Boga. Czynił cuda - uzdrawiał, wkrzeszał umarłych, ukazywał się po swojej śmierci. Wszystko to, co na przód głosił Jezus swoim uczniom się spełniało.
Narodziny Jezusa było przepowiedziano w proroctwach i te proroctwa się wypełniły.
Narodziny i życie Jezusa są potwierdzone przez historyków. Nawet nasz kalendarz jest liczony od nowej ery, którą zapoczątkowało narodzenie Jezusa.
W Biblii w Nowym Testamencie mamy to wszystko opisane i ona stanowi nasze źródło wiary.
Jeżeli swojej wiary nie opieramy na tej prawdzie - to możemy jak Hindusi wielbić krowę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 21 paź 2017, 08:48

wybrana pisze:Nie wierz w religie wymyślone przez ludzi, którzy tworzą nieprawdziwe teorie. Założeniem większości religii jest zdobycie współwyznawców dla określonych celów mających dać poczucie wielkości człowiekowi i utworzenie tak zwanych niewolników duchowych. Jest to największa forma manipulacji człowiekiem - dla uzyskania nad nim władzy, dla korzyści materialnych.

Ogólnie tak, choć niektóre wierzenia wszelkie bogactwa i całą materię mają głęboko w nosie.
Nie musisz w nic wierzyć. Obiektywna rzeczywistość nie wymaga niczego, aby istnieć. My ją tylko obserwujemy, ale nie rozumiemy.
Nasze domysły (wiara) czy rytuały (religie) nie mają żadnego znaczenia.

wybrana pisze:Każda religia nie oparta na prawdzie Bożej jest zwodnicza i fałszywa.

Nie ma czegoś takiego, jak "prawda Boża".
Wszystkie religie są zwodnicze.

wybrana pisze:Dlaczego wierzymy Jezusowi? bo Jezus dał nam prawdę objawioną przez samego Boga. Czynił cuda - uzdrawiał, wkrzeszał umarłych, ukazywał się po swojej śmierci. Wszystko to, co na przód głosił Jezus swoim uczniom się spełniało.
Narodziny Jezusa było przepowiedziano w proroctwach i te proroctwa się wypełniły.

Podobnie jak inni. Wiele wymyślonych Bogów czyniło cuda, uzdrawiało, wskrzeszało umarłych, ukazywało się po śmierci, a wszystko co głosili się spełniało.
Ich narodziny były przepowiadane w proroctwach, które się wypełniały.

wybrana pisze:Narodziny i życie Jezusa są potwierdzone przez historyków.

Tutaj powtarzasz kłamstwa. Nie ma żadnej wzmianki o Jezusie w ŻADNEJ kronice.
To jest niemożliwe, aby taki "Bóg" został niezauważony, a zauważono szereg innych postaci, które niczego wielkiego nie wniosły.

wybrana pisze:Nawet nasz kalendarz jest liczony od nowej ery, którą zapoczątkowało narodzenie Jezusa.

Świadczy to jedynie o głupocie ludzi. Na dodatek datę tę wyliczono na podstawie legendy biblijnej i na tej podstawie wyliczono źle.
Tzw. Bożenarodzenie obchodzicie w święto "narodzin" innego Boga. Zawłaszczyliście "cuda" innych Bogów. Nawet sztuczki magiczne takie jak przemienienie wody w wino - godne jarmarku czy chodzenie po wodzie.
Byli inni pierwsi, którzy to robili.
W chrześcijaństwie są mity zaczerpnięte żywcem z innych bajek.

wybrana pisze:W Biblii w Nowym Testamencie mamy to wszystko opisane i ona stanowi nasze źródło wiary.

Szaleństwem jest opieranie swojego intelektu na "świętych księgach" których jest wiele, a w każdej napisano "tylko prawdę".
No i każda opisuje inną "tylko prawdę".

wybrana pisze:Jeżeli swojej wiary nie opieramy na tej prawdzie - to możemy jak Hindusi wielbić krowę.

Hindusi "wielbią krowę", chrześcijanie "wielbią człowieka-Boga", muzułmanie wielbią swojego Boga, żydzi swojego, a niektóre religie niczego nie wielbią. Jest to całkowicie bez znaczenia. Możesz śmiało wielbić kogo tam chcesz. Umrzesz i twoje życie nic nie różni się od życia wigilijnego karpia. Zjednoczysz się z karpiem we wspólnej jaźni, która jest nad naszym zrozumieniem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości