Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: Airad » 30 lis 2019, 00:19

Pachamama, wyobrażenie Matki Ziemi rdzennych ludów Ameryk, pojawiła się w Ogrodach Watykańskich 4 października – w przeddzień otwarcia synodu – podczas uroczystości, jaka się odbyła w obecności papieża Franciszka, niektórych kardynałów i biskupów. Całe nagranie wideo można obejrzeć tutaj[4].

7 października bożka poniesiono w procesji do Bazyliki św. Piotra, gdzie spotkał się on z kolejnymi wyrazami hołdu ze strony papieża i ojców synodu. Niemiecko-brazylijski teolog Paolo Suess, jeden z głównych architektów synodu, oświadczył, że „nawet jeśli był to obrzęd pogański, to odbyło się nabożeństwo adoracji. Obrzęd zawsze ma coś wspólnego z adoracją, a pogaństwa nie można zlekceważyć tak, jakby nie istniało”[5].

Posążki Pachamamy zostały także umieszczone w kościele Santa Maria in Traspontina, gdzie każdego dnia odbywał się magiczny obrzęd nazwany Chwile amazońskiej duchowości. 19 października Pachamama pojawiła się ponownie na bluźnierczej amazońskiej drodze krzyżowej, która odbyła się w obecności m.in. kardynała Pedro Barreto, wiceprzewodnicząego Panamazońskiej Sieci Kościelnej, organizatora wszystkich tych niegodziwych wydarzeń.

Wreszcie 21 października jacyś dzielni katolicy weszli do sprofanowanego kościoła, wzięli pogańskie figurki Pachamamy i wyrzucili je do Tybru. „Wielkim błędem było wprowadzenie tych bożków do Kościoła” – powiedział kardynał Gerhard Müeller, a „nie akt wyrzucenia ich, ponieważ zgodnie z prawem Bożym – pierwszym przykazaniem Dekalogu – idolatria jest grzechem śmiertelnym i nie wolno jej mieszać z liturgią chrześcijańską”. „Wyrzucenie ich może być przeciwne prawu ludzkiemu, ale wniesienie tych bożków do Kościoła było grzechem ciężkim, przestępstwem przeciwko prawu Bożemu”[6].

Jednak 25 października, niemal jakby w odpowiedzi kardynałowi Müllerowi, papież Franciszek, interweniując na auli synodu, powiedział, że uraziła go nie profanacja, ale ci, którzy zdecydowali się tę profanację powstrzymać: „Dzień dobry, chciałbym powiedzieć kilka słów o posążkach Pachamamy usuniętych z kościoła Santa Maria in Traspontina, które znajdowały się tam bez bałwochwalczych zamiarów i zostały wrzucone do Tybru. Przede wszystkim wydarzyło się to w Rzymie i jako biskup diecezji proszę o przebaczenie ludzi, których ten akt obraził”.


Read more: https://www.pch24.pl/#ixzz66iBYGxwo


Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: Airad » 30 lis 2019, 00:20

https://www.m.pch24.pl/roberto-de-matte ... 837,i.html
Tutaj źródło. Ciekawa jestem co sądzą o tym katolicy?


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: Riddick » 07 gru 2019, 22:56

Pogaństwo rzymu - to rzecz stara jak świat, obecne wydarzenia tylko potwierdzają tę prawdę.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: marioosh666 » 08 gru 2019, 13:18

Airad pisze:Ciekawa jestem co sądzą o tym katolicy?

Uczciwi i ideowi katolicy są tym przerażeni i jeszcze nie za bardzo wiedzą co z tym zrobić. Na razie wolą nie dopuszczać do siebie skutków tego co robi Franciszek. Wolą wierzyć, że to moda, która przeminie, a po tym KK wróci na właściwe tory.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: Airad » 10 gru 2019, 12:54

Szczerze mówiąc, od paru lat nie po drodze mi z KK. Ale to co robi ten papież sprawia, że włos jeży mi się na głowie. Kim on właściwie jest? :?:


alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: alessa » 23 gru 2020, 17:09

Airad pisze:Szczerze mówiąc, od paru lat nie po drodze mi z KK. Ale to co robi ten papież sprawia, że włos jeży mi się na głowie. Kim on właściwie jest? :?:

Antychrystem


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: KAAN » 24 gru 2020, 09:56

alessa pisze:
Airad pisze:Szczerze mówiąc, od paru lat nie po drodze mi z KK. Ale to co robi ten papież sprawia, że włos jeży mi się na głowie. Kim on właściwie jest? :?:
Antychrystem
Nie sądzę, za cienki na antychrysta, nie odpowiada biblijnemu opisowi. Bliżej mu do reprezentacji wielkiej nierządnicy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: alessa » 24 gru 2020, 13:54

KAAN pisze:
alessa pisze:
Airad pisze:Szczerze mówiąc, od paru lat nie po drodze mi z KK. Ale to co robi ten papież sprawia, że włos jeży mi się na głowie. Kim on właściwie jest? :?:
Antychrystem
Nie sądzę, za cienki na antychrysta, nie odpowiada biblijnemu opisowi. Bliżej mu do reprezentacji wielkiej nierządnicy.

Oczywiście. Ale jako że Antychrystów jest wielu, napisałam to pod kątem przeciwnika Jezusa Chrystusa.
A jak nie wybudują świątyni w Jerozolimie to gdzie zasiądzie przeciwnik Boży, który wynosi się ponad Boga???


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: KAAN » 24 gru 2020, 23:33

alessa pisze:
KAAN pisze:
alessa pisze:Antychrystem
Nie sądzę, za cienki na antychrysta, nie odpowiada biblijnemu opisowi. Bliżej mu do reprezentacji wielkiej nierządnicy.
Oczywiście. Ale jako że Antychrystów jest wielu, napisałam to pod kątem przeciwnika Jezusa Chrystusa.
W sensie wielu antychrystów o których wspomina Jan to owszem, tak. Jednak ten jeden antychryst opisany w NT to nie przystaje do papieża.
alessa pisze:A jak nie wybudują świątyni w Jerozolimie to gdzie zasiądzie przeciwnik Boży, który wynosi się ponad Boga???
Wybudują, to pewne, tak uczy Słowo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości