Bóstwo Jezusa

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 23 lip 2014, 20:06

inquisitio, poproszę, abyś ustosunkował się do mojego postu.
Czy widzisz w nim logiczny argument, czy nie?
Czy jeśli nie napisano o kimś, że np. cudzołożył, znaczy że nie cudzołożył, albo był wręcz "doskonałym człowiekiem"?
Skąd pomysł, że jakikolwiek człowiek jest doskonały?

Nie argumentuj "natchnieniem autora" tylko poproszę o normalny, rzetelny argument.
Natchnionych jest wielu, a jeden od drugiego jest jeszcze bardziej natchniony..
Czasami np. prowadzą swoje owieczki do masowego samobójstwa, czasami nie.
Różnie.
Sumując:
Nie są żadnym argumentem słowa "natchnionych".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 24 lip 2014, 09:09

nesto pisze:A czy możesz mi podać przykład niedoskonałości Piasta Kołodzieja?

Najpierw uscislij jak rozumiesz doskonalosc.
nesto pisze:Wg ciebie Piast Kołodziej był również "człowiekiem doskonałym

Nie byl.
nesto pisze:Jeśli ktoś pisze, że jakikolwiek człowiek jest doskonały, to z całą pewnością się myli i nie trzeba tego udowadniać.

Podchodzisz do zagadnienia z gory przyjeta teza-niky nie jest doskonaly.Ok,jezeli nikt nie moze byc doskonaly to i osad czlowieka tez nie moze byc doskonaly a i twoja teza tez nie jest doskonala-czyli jest omylna.No chyba ze jestes doskonaly? ;-)
nesto pisze:Człowiek musi jeść i robi kupę.
Śpi, poci się, śmierdzi i musi oddychać.
Nie jest doskonały.

No akurat pozywienie i kupa naleza do natury ludzkiej i z doskonaloscia czy jej brakiem nie maja nic wspolnego.

Okresl konkretnie w/g ciebie czym ma sie charakteryzowac doskonalosc natury ludzkiej .


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 24 lip 2014, 18:01

inquisitio pisze:nesto napisał/a:
Jeśli ktoś pisze, że jakikolwiek człowiek jest doskonały, to z całą pewnością się myli i nie trzeba tego udowadniać.

Podchodzisz do zagadnienia z gory przyjeta teza-niky nie jest doskonaly.Ok,jezeli nikt nie moze byc doskonaly to i osad czlowieka tez nie moze byc doskonaly a i twoja teza tez nie jest doskonala-czyli jest omylna.No chyba ze jestes doskonaly? ;-)

I co udowodniłeś? Że człowiek może być doskonały, bo jego osądy są błędne?

inquisitio pisze:Najpierw uscislij jak rozumiesz doskonalosc.

Nie ma czegoś takiego wśród ludzi. Człowiek nie rozumie słowa doskonałość.
Do doskonałości można jedynie dążyć pokonując słabości.
To tak jakbyś leciał na koniec wszechświata i miał świadomość, że jak się namęczysz to zrobisz najwyżej kilka milimetrów na swojej drodze.

inquisitio pisze:No akurat pozywienie i kupa naleza do natury ludzkiej i z doskonaloscia czy jej brakiem nie maja nic wspolnego.

Okresl konkretnie w/g ciebie czym ma sie charakteryzowac doskonalosc natury ludzkiej .

Nie ma czegoś takiego.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 24 lip 2014, 18:20

nesto pisze:
inquisitio pisze:nesto napisał/a:
Jeśli ktoś pisze, że jakikolwiek człowiek jest doskonały, to z całą pewnością się myli i nie trzeba tego udowadniać.

Podchodzisz do zagadnienia z gory przyjeta teza-niky nie jest doskonaly.Ok,jezeli nikt nie moze byc doskonaly to i osad czlowieka tez nie moze byc doskonaly a i twoja teza tez nie jest doskonala-czyli jest omylna.No chyba ze jestes doskonaly? ;-)

I co udowodniłeś? Że człowiek może być doskonały, bo jego osądy są błędne?


widac rozmowy z niewierzacymi sa bez sensu, a ich wnioski czy tez argumenty sa poprostu glupie.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 24 lip 2014, 21:12

agnieszkaa, wydaje się, że całkowicie nie wiesz o czym piszesz.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 25 lip 2014, 00:44

nesto, masz racje, tak Ci sie tylko wydaje.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 lip 2014, 16:34

Skoro przyznałaś wreszcie, że mam rację, to zakończmy tę dyskusję..
Jezus nie był Bogiem, bo go zabito.
Koniec kropka.

Ks. Habakuka
(12) Czyż nie jesteś odwieczny, o Panie, Boże mój Święty, który nie umierasz? Na sąd go przeznaczyłeś, o Panie, Skało moja, zachowałeś dla wymiaru kary.
(Ks. Habakuka 1:12, Biblia Tysiąclecia)

Pełno jest oczywiście innych wersetów, które o tym mówią. Pa.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 26 lip 2014, 09:24

nesto pisze:I co udowodniłeś? Że człowiek może być doskonały, bo jego osądy są błędne?

Nie.Ze twoja teza o niedoskonalosci jest niedoskonala ;-)

Caly czas mowisz o braku doskonalosci ale zeby opisac czym jest niedoskonalosc to trzeba porownac z czyms co jest doskonale.Samo stwierdzenie ze cos jest niedoskonale nie swiadczy o jego niedoskonalosci.

Powiedz mi poza tym,czy czlowiek moze osiagnac doskonalosc kiedykolwiek?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 26 lip 2014, 09:47

nesto pisze:Jezus nie był Bogiem, bo go zabito.

Jezeli by byl TYLKO czlowiekiem to masz calkowita racje.

Chrystus posiadal dwie natury-boska i ludzka.
Nie ze bostwo zamienilo sie w czlowieczenstwo i na odwrot ale ze w jednej osobie Slowa Bozego sa dwie natury-pelnia boskosci i cz;lowieczenstwa.

Cale zycie Chrystusa ,dziela.meka ,smierc ,zmartwychwstanie i wniebowstapienie ukazuja ze jest kims wiecej niz czlowiekiem.
No chyba ze uwazasz ze jest tym ktory ,,zwodzi tlumy''.

Ps.
,,Boga nikt nigdy nie widzial''-bo nie da sie zobaczyc bostwa .Czlowiek jako byt skonczony nie jest w stanie dostrzec za pomoca swojej natury bostwa.Moze co najwyzej dostrzec manifestacje bostwa,doswiadczyc jego dzialania,jezeli chodzi o naturalne mozliwosci natury ludzkiej-ale zawsze bedzie to widzenie ograniczone,podatne na blad i nigdy nie bezposrednie.
Tylko Bog moze sprawic aby czlowiek dostrzegl to co przerasta jego nature.Jest to zawsze laska.
Podobnie jest z boskoscia Chrystusa,o wlasnych silach nie jestesmy w stanie tego dostrzec,potrzebna jest laska boza-Duch sw,bez ktorego nikt nie jest w stanie uznac i wyznac ze Jezus jest PANEM / KYRIOSEM ze jest ADONAJ.

Ps.Popros Boga aby pozwolil dostrzec bostwo Chrystusa.Tylko popros szczerze a napewno cie ta laska obdarzy.
Ja tak kiedys zrobilem po wielu nieprzespanych nocach nad Biblia .miotajac sie nad osoba Jezusa.
Wszystka wtedy stalo sie jasne i tak proste ze az sam sie dziwilem dlaczego wczesniej nie dostrzeglem pewnych oczywistych rzeczy.
Teraz wiem ze bez pomocy Bozej nie da sie widziec PANA takim jaki jest.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 26 lip 2014, 10:55

inquisitio pisze:Powiedz mi poza tym,czy czlowiek moze osiagnac doskonalosc kiedykolwiek?

Nigdy. Może jedynie ku niej dążyć.

A co do innych twoich spostrzeżeń - wierz w co chcesz. Proś Boga aby pozwolił ci zobaczyć boskość w kim chcesz i uznać za Wszechmogącego kogo tam chcesz. Wiara jest ślepa.

Jezus nie jest Bogiem, a piasek nie jest żyrafą - choćbyś bardzo prosił Boga o to, aby dał ci zobaczyć żyrafskość w piasku.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 26 lip 2014, 11:33

nesto pisze: Może jedynie ku niej dążyć.

czyli moze doskonalosc osiagnac ,czy caly czas ma to polegac na ,,gonieniu kroliczka''?
nesto pisze: Proś Boga aby pozwolił ci zobaczyć boskość w kim chcesz i uznać za Wszechmogącego kogo tam chcesz. Wiara jest ślepa.

Jezus nie jest Bogiem, a piasek nie jest żyrafą - choćbyś bardzo prosił Boga o to, aby dał ci zobaczyć żyrafskość w piasku.

Bog nie moze sprawic abym uwierzyl w cos czego nie ma.


Contemplari et contemplata aliis tradere
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 26 lip 2014, 13:46

inquisitio pisze:
nesto pisze:Jezus nie był Bogiem, bo go zabito.

Jezeli by byl TYLKO czlowiekiem to masz calkowita racje.

Chrystus posiadal dwie natury-boska i ludzka.
Nie ze bostwo zamienilo sie w czlowieczenstwo i na odwrot ale ze w jednej osobie Slowa Bozego sa dwie natury-pelnia boskosci i cz;lowieczenstwa.

Cale zycie Chrystusa ,dziela.meka ,smierc ,zmartwychwstanie i wniebowstapienie ukazuja ze jest kims wiecej niz czlowiekiem.
No chyba ze uwazasz ze jest tym ktory ,,zwodzi tlumy''.

Ps.
,,Boga nikt nigdy nie widzial''-bo nie da sie zobaczyc bostwa .Czlowiek jako byt skonczony nie jest w stanie dostrzec za pomoca swojej natury bostwa.Moze co najwyzej dostrzec manifestacje bostwa,doswiadczyc jego dzialania,jezeli chodzi o naturalne mozliwosci natury ludzkiej-ale zawsze bedzie to widzenie ograniczone,podatne na blad i nigdy nie bezposrednie.
Tylko Bog moze sprawic aby czlowiek dostrzegl to co przerasta jego nature.Jest to zawsze laska.
Podobnie jest z boskoscia Chrystusa,o wlasnych silach nie jestesmy w stanie tego dostrzec,potrzebna jest laska boza-Duch sw,bez ktorego nikt nie jest w stanie uznac i wyznac ze Jezus jest PANEM / KYRIOSEM ze jest ADONAJ.

Ps.Popros Boga aby pozwolil dostrzec bostwo Chrystusa.Tylko popros szczerze a napewno cie ta laska obdarzy.
Ja tak kiedys zrobilem po wielu nieprzespanych nocach nad Biblia .miotajac sie nad osoba Jezusa.
Wszystka wtedy stalo sie jasne i tak proste ze az sam sie dziwilem dlaczego wczesniej nie dostrzeglem pewnych oczywistych rzeczy.
Teraz wiem ze bez pomocy Bozej nie da sie widziec PANA takim jaki jest.

Amen!

Mnie kiedys zamacili SJ odnosnie Bostwa Pana Jezusa Chrystusa, wiec postanowilam jeszcze raz sama z Biblia sprawdzic, nie pamietam bym sie modlila i prosila o objawienie, a Duch Swiety sam mnie prowadzil po Biblii i odpowiednich wersetach, wtedy to pozegnalam sie z SJ mowiac, ze jesli w fundmentalnej sprawie sie nie zgadzamy to nie ma sensu dalej isc razem i spotykac sie, by omawiac inne zagadnienia.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 26 lip 2014, 13:52

agnieszkaa pisze:Mnie kiedys zamacili SJ odnosnie Bostwa Pana Jezusa Chrystusa,

Mnie tez :)
agnieszkaa pisze:wiec postanowilam jeszcze raz sama z Biblia sprawdzic, nie pamietam bym sie modlila i prosila o objawienie, a Duch Swiety sam mnie prowadzil po Biblii i odpowiednich wersetach

Czasami Bog dziala bez wzgledu czy prosimy Go o cos czy nie.
Laska. :)
agnieszkaa pisze: pozegnalam sie z SJ mowiac, ze jesli w fundmentalnej sprawie sie nie zgadzamy to nie ma sensu dalej isc razem i spotykac sie, by omawiac inne zagadnienia.

Dziekowac ze PAN uchronil cie od niewoli straznicy.


Contemplari et contemplata aliis tradere
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 26 lip 2014, 14:16

:)

Wczesniej jednak modlilam sie , by mnie Bog prowadzil i gdy przyszli SJ to od razu im powiedzialam przed Bogiem, ze mnie interesuje tylko PRAWDA. Nie znalam ich, ale slyszalam, ze zle ucza, nie wiedzialam jednak gdzie i w czym zwodza. Chcialam sama ich poznac.
Teraz juz wiem.

Tak!, Bog mnie uchronil od wielu rzeczy, az do tej pory i wierze, ze nadal bedzie to czynic. :)


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 26 lip 2014, 14:47

"inquisitio"
Dziekowac ze PAN uchronil cie od niewoli straznicy.


tak rzeczywiście, dobrze by było gdyby i ciebie wyzwolił z papieskiej niewoli, ale zresztą
to już się dokonało przecież nikt cię siłą nie trzyma w KK.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości