Bóstwo Jezusa

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 28 lip 2014, 23:00

Ja np. jestem Belzebubem skrzyżowanym z szafą i kolejarzem.
Głupie?
Oczywiście, że głupie!
Podobnie jak wasze wpisy.
Bez obrazy oczywiście.
Podobają mi się ze względu na... sam nie wiem na co :lol:

Przypominam, że Bóstwo Jezusa jest ciekawym tematem i o tym należy dyskutować.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Bóstwo Jezusa

Postautor: Pokoja » 02 sie 2014, 21:25

inquisitio pisze:
Pokoja pisze:Tytuł Syn Boży rozumiem na podobnej zasadzie jak tytuł Syn Człowieczy. Syn Człowieczy jest Człowiekiem,

Czyli?
Logika nakazuje aby Syna Bozego uznac za Boga.Skoro natura czlowieka i jego syna jest taka sama to i natura boza Ojca i Syna tez jest taka.
Syn Czlowieczy-czlowiek
Syn Bozy-Bog
Jezeli ktos posiada w pelni nature ludzka a nie tylko ma podobienstwo takie czy inne ( np malpa) wiec jest w pelni czlowiekiem i Jezus takowa mial.
Jezus byl tez w pelni Bogiem ( w jednosci natury z Ojcem i Duchem ale roznym co do osoby) jezeli posiadal nature boza doslownie i prawdziwie a nie w podobienstwo lub w przenosni jak my ludzie lub aniolowie.Tylko On byl Synem -Bogiem w sensie scislym.

Ewangelie nie pozostawiaja zludzen co do tego ze Jezus byl kims wiecej niz czlowiekiem.Zaden czlowiek nie moze czynic tego co czynil Jezus,co najwyzej moze byc uczestnikiem wladzy ktora On posiada.Jednak bedzie to zawsze uczestnictwo w tym co nas przerasta natomiast PAN mial taka nature .

Pierwsze przyklady z brzegu :
Tylko Bog moze byc stworca a nie stworzenie
Hbr 1,10-Ty Panie na poczatku osadziles zieme i dzielem rak twoich sa niebiosa...
Zauwazmy iz Bog Ojciec zwraca sie do swojego Syna ,,Boze'' i ,,Panie'' ( hbr1,8-Tron Twoj Boze... Hbr 1,10,, Tys o Panie...'')
Sam Ojciec daje swiadectwo o Synu !
Daje swiadectwo Jan ,,Bogiem bylo Slowo...,daje swiadectwo Tomasz ,,Pan moj i Bog Moj,, daje swidectwo Pawel ,,Panem jest Jezus...''

Na podstawie swiadect NT pozostaje tylko jedna mozliwosc Chrystus jest prawdiwym Bogiem jak i prawdziwym czlowiekiem.
I albo to uznajemy albo bedziemy degradowac Go to roli stworzenia,odzierajac go przez to z wszelkiej czci i chwaly.A przeciez czesc i chwala mu sie naleza .Jezus opdbieral czesc :
-od ludzi np ,,...ci ktorzy byli w lodzi UPADLI PRZED NIM mowiac ...''Mt14,33
,,A gdy Go ujrzeli oddali Mu poklon...'' Mt28,17
-od aniolow np ,,Niech mu oddaja poklonwszyscy aniolowie...''Hbr1,6
-od wszelkiego stworzenia np ,,aby wszyscy czcili Syna jak czcza Ojca...'Kto nie czci Syna ten nie czci i Ojca...''J 5,22..
,,aby na imie Jezusa zgielo sie wszelkie kolano w niebie i na ziemi..''Flp 2,10

ps.sorki za troche chaotyczny styl pisania :mrgreen:


Widzę, że coś bardzo Ciebie pokrzepiło, ale jestem przekonany, że nie zostałem zrozumiany. Może treść załącznika Ci pomoże. Jest BÓG, który stworzył Człowieka. Ten jest JEGO Synem, tj. Bóg - Człowiek. W Nim i przez Niego BÓG wszystko stworzył. W Nim jest człowiek niebieski (duchowy) i człowiek ziemski (cielesny, zmysłowy). Jest syn człowieczy ziemski, który upadł i Syn Człowieczy niebieski, który jest duchem ożywiającym. To nie jest wszystko. Więcej w załączniku.
Załączniki
CZŁOWIEK I JEGO SYN.zip
O złudzeniu występującym przy pojmowaniu sprawozdań o stworzeniu czlowieka.
(198.48 KiB) Pobrany 373 razy


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 wrz 2014, 00:18

Ach .. więc to Jezus stworzył świat ... :mrgreen:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 wrz 2014, 09:28

nesto pisze:Koran jest tutaj jednoznaczny.
Tora również.

To tylko interpretacja NT (podkreślam - interpretacja) głoszona przez nawróconych "pogan" jest dziwaczna, bo pogańska. Ma się nijak do wiary Żydów (a uczniowie Chrystusa byli przecież Żydami).


Brakuje jeszcze tutaj Buddy. Jak myślisz niewierzący będzie myślał o Jezusie? Koran odpada więc możemy tylko rozmawiać o Jezusie na podstawie tego co mówił o nim Bóg przez proroków ST.

1 Mojż 49:10 - Nie oddali się berło od Judy ani buława od nóg jego, aż przyjdzie władca jego, i jemu będą posłuszne narody.

Władca - to mógł być powiedzmy król ale o królowie Izraela mieli panować do przyjścia władcy więc tu nie chodzi o króla.

Teraz zobacz co pisze Jan o Jezusie

Jan 1:9 - Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
1:10 - Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
1:11 - Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
1:12 - Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,

Tutaj kontekst jest jednoznaczny. Ten co przyszedł to ten, który stworzył świat.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 wrz 2014, 09:42

Teraz następny fragment

5 Mojż 18:15 - Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.
18:16 - Według tego, jak prosiłeś Pana, Boga twego, na Horebie, w dniu zgromadzenia, mówiąc: Nie chciałbym już słyszeć głosu Pana, Boga swego, i patrzeć nadal na ten wielki ogień, abym nie zginął,

Dlaczego Bóg tu mówi, że wzbudzi proroka takiego jak On (Bóg) jest? Ponieważ nie mogli znieść obecności Boga.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 wrz 2014, 08:21

To jeszcze nie wszystko.

Dlaczego chwała nowej świątyni miała być większa?

Agge 2:9 - Przyszła chwała tego domu będzie większa niż dawna - mówi Pan Zastępów - i miejsce to obdarzę pokojem - mówi Pan Zastępów.

Agge 1:8 - Idźcie w góry, sprowadźcie drzewo i budujcie dom, a upodobam go sobie i ukażę się w nim w chwale - mówi Pan!

Zach 2:14 - Wykrzykuj z radości i wesel się, córko syjońska, bo oto Ja przyjdę i zamieszkam pośród ciebie - mówi Pan.
2:15 - W owym dniu przyłączy się do Pana wiele narodów i będą moim ludem, i zamieszkają wśród ciebie, i poznasz, że Pan Zastępów posłał mnie do ciebie.


Zach 9:9 - Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska! Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy.
9:10 - I zniszczy wozy wojenne z Efraima i rumaki z Jeruzalemu, a łuki wojenne będą połamane. I ogłosi pokój narodom, a jego władza będzie od morza do morza i od Eufratu aż po krańce ziemi.
9:11 - Nadto za cenę krwi twojego przymierza wypuszczę na wolność twoich więźniów z cysterny bez wody.

Izaj 43:15 - Ja, Pan, jestem waszym Świętym; Ja, Stwórca Izraela, jestem waszym Królem.

Mal 3:1 - Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów.

Izaj 40:3 - Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 wrz 2014, 20:52

Chcę wierzyć pisze:Teraz następny fragment

5 Mojż 18:15 - Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.
18:16 - Według tego, jak prosiłeś Pana, Boga twego, na Horebie, w dniu zgromadzenia, mówiąc: Nie chciałbym już słyszeć głosu Pana, Boga swego, i patrzeć nadal na ten wielki ogień, abym nie zginął,

Dlaczego Bóg tu mówi, że wzbudzi proroka takiego jak On (Bóg) jest? Ponieważ nie mogli znieść obecności Boga.


Że co?
Że proroka takiego jak Bóg? - czy ty masz resztki rozsądku?? :eek:

A kolejny (ostatni) twój wpis co niby ma oznaczać?
Domyślam się o co ci chodzi z kontekstu, ale jest to tak bezsensowne, że nie napiszę, czego się domyślam...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 10 wrz 2014, 21:28

nesto, arbitrze i sędzio maluczkich, ciesz sie, ze w ogole chca z toba gadac. Kiedys bedziesz sie tym chwalil przed ludzmi o podobnych do ciebie podgladach. :lol:


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 11 wrz 2014, 08:24

jj pisze:nesto, arbitrze i sędzio maluczkich, ciesz sie, ze w ogole chca z toba gadac. Kiedys bedziesz sie tym chwalil przed ludzmi o podobnych do ciebie podgladach. :lol:

Ach jak się cieszę..
ps.
Jak TY osobiście interpretujesz wpis "Chcę wierzyć" o treści - "Dlaczego Bóg tu mówi, że wzbudzi proroka takiego jak On (Bóg) jest? Ponieważ nie mogli znieść obecności Boga.
Ciekawym okrutnie...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 wrz 2014, 11:40

Wcale nie interpretuje. Nie wiem, jaki jest podzial rol w tym fragmencie. Kto jest tu narratorem? Co to znaczy w hebrajskim? Z takim tekstem jest duzo roboty, a ja nie musze zajmowac stanowiska w kazdej sprawie. Wystarczy mi obelg z powodu zajmowania sie tylko najwazniejszymi kwestiami. :lol:


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 wrz 2014, 11:44

Czyim synem jest Chrystus?

Psalm 110:1 - Psalm Dawidowy.Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!
110:2 - Berło mocy twojej ześle Pan z Syjonu: Panuj wśród nieprzyjaciół swoich!
110:3 - Lud twój chętnie pójdzie za tobą W świętej ozdobie, gdy wystawisz wojsko swoje; Młódź twoja zrodzi ci się Jak rosa z zorzy porannej.
110:4 - Przysiągł Pan i nie pożałuje: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka.
110:5 - Pan po prawicy twojej Zetrze królów w dzień swego gniewu.
110:6 - Będzie sądził narody, pobije wielu, Roztrzaska głowy jak ziemia szeroka.
110:7 - Będzie pił w drodze ze strumienia, Dlatego głowę podniesie.

Mat 22:41 - A gdy się zeszli faryzeusze, zapytał ich Jezus,
22:42 - mówiąc: Co sądzicie o Chrystusie? Czyim jest synem? Mówią mu: Dawidowym.
22:43 - Rzecze im: Jakże więc Dawid w natchnieniu Ducha nazywa go Panem, gdy mówi:
22:44 - Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich pod nogi twoje.
22:45 - Jeśli więc Dawid nazywa go Panem, jakże może być synem jego?

22:46 - I nikt nie mógł mu odpowiedzieć ani słowa, ani też już nikt od owego dnia nie odważył się go pytać.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 wrz 2014, 12:08

No co? Przecież Nesto chciał wiedzieć co mówili prorocy ST testamentu o Chrystusie. Dlaczego Dawid nazywa go swoim Panem skoro Mesjasz miał być potomkiem Dawida?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 11 wrz 2014, 20:45

Chcę wierzyć pisze:No co? Przecież Nesto chciał wiedzieć co mówili prorocy ST testamentu o Chrystusie. Dlaczego Dawid nazywa go swoim Panem skoro Mesjasz miał być potomkiem Dawida?


Poproszę o stosowny cytat z twojego przekładu.
Wytłumaczę ci.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 wrz 2014, 14:51

Miałeś wiele cytatów ze ST

Mal 3:1 - Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów.

Izaj 40:3 - Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!

Z nowego też mogę Ci zapodać

Jan 6:62 - Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?

Jezus wstąpił do nieba a to znaczy, że wcześniej zstąpił tak jak zostało to przepowiedziane "Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną."


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 12 wrz 2014, 16:52

Konkrety poproszę. Nie wymysły i domysły (bezsensowne).
Wg ciebie ty sam jesteś Bogiem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości