Feminizm, protestantyzm, luźne myśli

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Feminizm, protestantyzm, luźne myśli

Postautor: Torcik » 23 kwie 2019, 12:54

Ależ nie przesadzam.U mnie kobieta została wybrana starszą i zasiada na nabożeństwie ze starszymi,chodzi na modlitwy ze starszymi.
Od papierów księgowości ,szkółki organizacja sa wyznaczone inne siostry więc coś jest nie tak
KAAN fajnie napisał że sa bracia starsi a siostra nie może być bratem bo jest siostrą

Dla mnie taki argument to żaden argument. Jezus uczył, że każdy jest równy przed Bogiem. Dzieli się ludzi jedynie w zborach na lepszych i gorszych. Mężczyźni-bracia to ci lepsi, a kobiety - gorszy sort.
Załóżmy hipotetycznie, że jest niewielki zbór, w którym mężczyźni są w mniejszości i w dodatku bez daru nauczania, wykładania. Natomiast Bóg takimi łaskami obdarzył kilka kobiet. Czy (cały czas mówię hipotetycznie) nalezy nieudacznika mężczyznę, bez właściwej znajomości Słowa Bożego, bez talentu do przewodzenia społecznością itd. ustanowić pastorem=pasterzem zboru, czy raczej pozwolić kobiecie obdarowanej dać przewodnictwo?
Kobiety były obecne cały czas przy Jezusie. Przez jedno zdanie Pawłą: "Kobiecie nie pozwalam nauczać" zepchnięto kobiety do roli usługiwania, sprzątania, gotowania, mycia ubikaci w zborach i nawet najbardziej utalentowana w nauczaniu prawidłowym o Bogu nie ma nic do gadania, bo ... no właśnie, bo "brat to nie siostra". No fakt. Tylko dokąd to prowadzi? Widzimy podziały, pomnożenie się nauk i zborów, jak przez pączkowanie. /Widzimy totalny zamęt w protestantyzmie. :-? :-(


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOBIETA W RADZIE STARSZYCH

Postautor: KAAN » 23 kwie 2019, 18:46

Torcik pisze:
Ależ nie przesadzam.U mnie kobieta została wybrana starszą i zasiada na nabożeństwie ze starszymi,chodzi na modlitwy ze starszymi.
Od papierów księgowości ,szkółki organizacja sa wyznaczone inne siostry więc coś jest nie tak
KAAN fajnie napisał że sa bracia starsi a siostra nie może być bratem bo jest siostrą

Dla mnie taki argument to żaden argument. Jezus uczył, że każdy jest równy przed Bogiem. Dzieli się ludzi jedynie w zborach na lepszych i gorszych. Mężczyźni-bracia to ci lepsi, a kobiety - gorszy sort.
To niestety feministyczna nowomowa, nikt w naszych zborach nie naucza że kobiety są gorsze.
Załóżmy hipotetycznie, że jest niewielki zbór, w którym mężczyźni są w mniejszości i w dodatku bez daru nauczania, wykładania. Natomiast Bóg takimi łaskami obdarzył kilka kobiet.
Fałszywe założenie, Pan Bóg nie łamie zasad które sam umieścił w swoim Słowie, ergo; wszystkie wnioski na podstawie fałszywego założenia sa błędne same w sobie.
Widzimy totalny zamęt w protestantyzmie. :-? :-(
To prawda, zamęt jest okropny, bo dawno protestanci przestali słuchać Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOBIETA W RADZIE STARSZYCH

Postautor: Torcik » 23 kwie 2019, 19:11

Nie jestem feministką i powinnam w tym momencie poczuć się urażona, ponieważ feministki idą "o krok, albo kilka kroków" za daleko i nigdy nie utożsamiałam się z tym ruchem i jego poglądami. Jednak jestem realistką i krytycznie umiem spojrzeć na otaczającą mnie rzeczywistość. Dostrzegam wiele złych przekazów i wiele złego traktowania kobiet (i dzieci) przez mężczyzn (mam tu też na myśli protestantów). A Słowo Boże protestanci też traktują dość wybiórczo i jak im pasuje. Znam osobiście pewnego pastora, który życie swojej żonie i córce oraz synowi zamienił w prawdziwe piekło, uzasadniając swoje metody wychowawcze (wychowywał żonę i dzieci) zaleceniami z Biblii. Uważam, że krzywdzone osoby mają prawo się bronić, nawet jeśli Słowo mówi inaczej.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOBIETA W RADZIE STARSZYCH

Postautor: KAAN » 23 kwie 2019, 22:38

Torcik pisze:Nie jestem feministką i powinnam w tym momencie poczuć się urażona,
Bardzo łatwo się obrażasz a ja nie napisałem że ty jesteś feministką tylko poglądy jakie tu przedstawiasz sa feministyczne. Niestety obecne pokolenie jest wychowane w środowisku lewacko - feministyczno - LGBTRTVAGD i mnóstwo fałszywych obrazów rzeczywistości zostało zaszczepionych w umysłach ludzi. Poza tym to jest dział pomocowy i nie nalezy tu prowadzić polemik dlatego dyskusję przenosze do działu ogólnego. Nie rozpoczynaj dyskusji w działach pomocowych.
Dostrzegam wiele złych przekazów i wiele złego traktowania kobiet (i dzieci) przez mężczyzn (mam tu też na myśli protestantów).
Ja znam wiele przypadków złego traktowania mężczyzn i starców przez kobiety i co z tego?
A Słowo Boże protestanci też traktują dość wybiórczo i jak im pasuje.
I co z tego ?....
Znam osobiście pewnego pastora, który życie swojej żonie i córce oraz synowi zamienił w prawdziwe piekło, uzasadniając swoje metody wychowawcze (wychowywał żonę i dzieci) zaleceniami z Biblii. Uważam, że krzywdzone osoby mają prawo się bronić, nawet jeśli Słowo mówi inaczej.
No i co z tego że tak uważasz, piszesz poza tematem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm , luźne myśli

Postautor: Torcik » 24 kwie 2019, 10:38

Fakt jest taki, że z kontrargumentami twoimi w stylu:"i co z tego" nie da się dyskutować. Jesteś górą, jak zwykle. Koniec rozmowy. Jak zwykle.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm , luźne myśli

Postautor: Torcik » 25 kwie 2019, 12:44

Proszę poprawić błędy skandaliczne w tytule wątku!
Kaan wydzielił wątek i zasugerował, że ja jestem założycielką.
Nie wiem, czy złośliwie to robisz? Chyba lepiej znowu daj mi szlaban. Nie wiem po jakie zło tu znowu wlazłam. :-?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm, luźne myśli

Postautor: Noemi » 25 kwie 2019, 14:04

Torcik nie denerwuj się to tylko literki które można poprawić i po sprawie ,myślę że kazdemu może się to przytrafić :) o co tutaj chodzi KAAN podzielił temat ,ale znowu jakiś bałagan się zrobił


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm, luźne myśli

Postautor: KAAN » 25 kwie 2019, 14:07

Noemi, jak poprawiłaś tytuł? Ja nie umiałem znależć odpowiedniej opcji w moderacji :(


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm, luźne myśli

Postautor: Noemi » 25 kwie 2019, 14:08

klikam w pierwszy biały kwadracik po prawej ,poprawiam i wysyłam


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm, luźne myśli

Postautor: KAAN » 25 kwie 2019, 14:10

Aaaaa :) , no jasne ... tak banalnie proste... Dzięki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm , luźne myśli

Postautor: nan » 28 kwie 2019, 20:40

Torcik pisze:Fakt jest taki, że z kontrargumentami twoimi w stylu:"i co z tego" nie da się dyskutować.

To z twoimi dowodami anegdotycznymi nie da się dyskutować. Jeżeli jakiś chrześcijanin robi coś złego to nie znaczy, że to przez Biblię. To absurd.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Feminizm, protestantyzm, luźne myśli

Postautor: marioosh666 » 28 kwie 2019, 21:28

Torcik pisze:Załóżmy hipotetycznie, że jest niewielki zbór, w którym mężczyźni są w mniejszości i w dodatku bez daru nauczania, wykładania. Natomiast Bóg takimi łaskami obdarzył kilka kobiet. Czy (cały czas mówię hipotetycznie) nalezy nieudacznika mężczyznę, bez właściwej znajomości Słowa Bożego, bez talentu do przewodzenia społecznością itd. ustanowić pastorem=pasterzem zboru, czy raczej pozwolić kobiecie obdarowanej dać przewodnictwo?

Człowiek idzie do chrześcijańskiego zboru m. in. po to, żeby w tym zepsutym Świecie doświadczyć odrobiny normalności i wzrastać, bo Żelazo żelazem się ostrzy, a człowiek urabia charakter bliźniego. Prz 27, 17 Dodatkowo role mężczyzny i kobiety są jasno określone w Biblii. A skoro tak to nie jest dobrze, żeby kobiety mężniały, a mężczyźni niewieścieli i jeszcze wszyscy zgodnie zwalali to na Boga, że dary pomieszał ;)
Torcik pisze:Kobiety były obecne cały czas przy Jezusie.

Właśnie... Były obecne przy Jezusie. I teraz mogą być obecne przy mężczyznach wspierając ich.
Torcik pisze:Przez jedno zdanie Pawłą: "Kobiecie nie pozwalam nauczać" zepchnięto kobiety do roli usługiwania, sprzątania, gotowania, mycia ubikaci w zborach i nawet najbardziej utalentowana w nauczaniu prawidłowym o Bogu nie ma nic do gadania, bo ... no właśnie, bo "brat to nie siostra".

Nie przez jedno zdanie Pawła. Przede wszystkim grzech wszedł na Świat przez kobietę. To Ewa dała się zwieźć Szatanowi, a nie Adam i poniosła za to określone konsekwencje. Adam też został potępiony za niedopilnowanie kobiety, więc... teraz pilnujemy i nie pozwalamy Im nauczać ;)
Torcik pisze:No fakt. Tylko dokąd to prowadzi?

Przede wszystkim mamy kryzys męskości. Moda na feminizm się kończy, normalne kobiety zaczynają dostrzegać, że coś poszło nie tak i starają się to zatrzymać. Mężczyźni w Świecie nie postawili tamy i zaakceptowali zepchnięcie do narożnika bez walki. Efekt jest taki, że kobiety są co raz silniejsze, ale i mniej szczęśliwe i spełnione. Wniosek taki, że przynajmniej w zborach i chrześcijańskich małżeństwach powinien być porządek. Wszyscy na tym skorzystają :)
Torcik pisze:Widzimy podziały, pomnożenie się nauk i zborów, jak przez pączkowanie. /Widzimy totalny zamęt w protestantyzmie. :-? :-(

Zamęt jest efektem zwodzenia. Zborów wiernych Bogu i Jego Słowu jest co raz mniej. Podziały są tutaj ozdrowieńcze.


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości