Z ziemi do nieba

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich

O wniebowzięciu Maryi (z ciałem i duszą) przekonuje mnie:

Biblia
1
6%
tradycja kościelna
1
6%
osobiste odczucie
0
Brak głosów
nie wierzę w to
14
88%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 17:44

Ale Co ma pedofila 95% potencjalnych kleryków, bo niby tyle jest wierzących w Polsce. Przepraszam 91%...

Wiadomo, ten wskaźnik będzie większy w mniejszej społeczności. Statystyka synu.
Zapomniałem. Kobiet dzieci nie liczymy.
Ale to nadal jest 91% Skąd to się bierze?
Z chrzczenia niemowląt. Kobiet i mężczyzn którzy rzadko biorą udział w życiu Kościelnym.
Ale pominelismy fakt.

Czy w Biblii jest zapisane jak Maryja została w niebo wzięta? Nie ma. Szach i Mat.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, 17:48 przez pietrobus, łącznie zmieniany 1 raz.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 17:46

pietrobus pisze:Nie wiem. Ty wyskoczyła z tymi danymi, więc ty mi powiedz.


Ja ci podałem dane z wikipedii z jakiegoś nieznanego powodu się z nimi nie zgadzasz. Jeśli się nie zgadzasz to chyba z jakiegoś powodu?

Dla mnie nie ma większego znaczenia to czy baptystów jest w Polsce 5 czy 10 czy 15 tysięcy bo i tak są niezwykle mało liczebną wspólnotą religijną a o to chodziło w mojej argumentacji dotyczącej pojawiania się zjawiska pedofilii


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 17:50

pietrobus pisze:Ale Co ma pedofila 95% potencjalnych kleryków, bo niby tyle jest wierzących w Polsce. Przepraszam 91%...

Wiadomo, ten wskaźnik będzie większy w mniejszej społeczności. Statystyka synu.


Nijak nie rozumiem o co ci chodzi? Może jednak lepiej jak zrobisz to co sam deklarowałeś i wrócisz jutro jak będziesz miał trzeźwiejszy umysł?

Statystyka synu


Czyżbyś myślał o adopocji mojej skromnej osoby...? :)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 17:54

Nic nie zasmuca mojego umysłu jak krycie pederastów w sutannach i pedofilii wśród biskupów. Dlatego pije.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 17:57

Ale broń boże. Nie jestem ofiarą. Jednemu odrąbałem nogę jak mnie zaatakował. Ale to nie był ksiądz. :)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, 17:58 przez pietrobus, łącznie zmieniany 2 razy.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 17:57

pietrobus pisze:Nic nie zasmuca mojego umysłu jak krycie pederastów w sutannach i pedofilii wśród biskupów. Dlatego pije.


Niestety, równoczesne picie i dyskutowanie na forum szkodzi najbardziej pijącemu


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 18:00

Wiesz jestem wśród upadłych. Ci będą zbawieni. Więc wiesz, trzymaj wiesz z kim. :)


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Valzer » 17 sie 2019, 18:04

pietrobus pisze:Wiesz jestem wśród upadłych. Ci będą zbawieni. Więc wiesz, trzymaj wiesz z kim. :)


Nie będziesz zbawiony dopóki prawdziwie nie powierzysz swojego życia Panu Jezusowi. Nie wiem czy to zrobiłeś. Ale wiedz, że Bóg pomaga swoim dzieciom wyjść z nałogów i zmienia je na podobieństwo Pana Jezusa. Ale w tym wszystkim dziecko musi współpracować. Bóg nie zmieni człowieka jeśli ten tego nie chce, jeśli nie podaje swojej ręki. Czym innym jest wiara umysłem a czym innym wiara sercem.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 18:06

Więc mam czas póty, póki nie upadłem..
Idę spać. Dobranoc. :)


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Adalbertus » 18 sie 2019, 07:59

Albertus pisze:To że masz pewność że te konkretne księgi a nie inne są natchnione i stanowią Pismo Swięte wynika właśnie z tych dogmatycznych ustanowień dokonanych przez Kościół


Proszę o coś więcej o tych dogmatycznych ustaleniach.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: chwat » 18 sie 2019, 10:48

Albertus pisze:
chwat pisze:
Albertus pisze:
W Polsce o podobnych rzeczach w kościołach baptystów na razie się nie słyszy co nie jest dziwne bo w całej Polsce jest około 5 tysięcy baptystów.

Inaczej jest w krajach gdzie zbory protestanckie są większe.

Tutaj ciekawy artykulik:

https://www.salon24.pl/u/nicko/397365,pastorzy-pedofile-wedle-badan-jest-ich-wiecej-niz-ksiezy


Wydaje mi się, że myślenie w rodzaju "u kogo jest gorzej", to dokładne przeciwieństwo Ewangelii. Myśląc w ten sposób, nigdy nie znajdzie się Boga.

Powinniśmy pamiętać, że to bliźni i jego potrzeby są naszym celem. Ten komu jest trudno, powinien otrzymywać od nas pomoc. Tego uczy nas Jezus - On przyszedł do grzeszników, przyszedł do potrzebujących pomocy i spędzał czas z nimi, starając się ich nawrócić. Bulwersowało to Żydów, dla których był to jeden z ważniejszych dowodów, że Jezus nie jest Mesjaszem. Ewangelie opisują spotkanie Jezusa z Jawnogrzesznicą i podają komentarze faryzeuszy, mówiące, że nie powinien z nią rozmawiać. Ich myślenie było ograniczone, bo oni wcale tak naprawdę nie szukali Boga w pomocy bliźniemu, ale szukali chluby dla samych siebie, bo dbali głównie o swój wizerunek świątobliwych faryzeuszy i o dobre zaprezentowanie się opinii publicznej.
Podobnie myślą ci, którzy dziś odchodzą z KK, bo gazety źle o nim napisały. Takie artykuły działają na ich niekorzyść, bo oznaczają dla nich stratę wizerunkową. Planowali, że będą przynależeć do szacownego grona, chodzić z procesjach, odbierać zaszczyty, etc., a tu bęc, mamy taki czy inny skandal, co oznacza, że zostaje się wytkniętym palcem, jak kiedyś Jezus rozmawiający z Jawnogrzesznicą. I w takim momencie takie osoby szybko się z Kościoła ewakuują, bo robi się dla nich nieprzyjemnie, a miało być cieplutko i bezpiecznie. Tylko że dowodzi to wyłącznie jednego, dowodzi, że Kościół nie był dla nich zadaniem, że Kościół nie był dla nich przykazaniem miłości, ale miał być jedynie kryjówką i zabezpieczeniem własnego zadowolenia i komfortu. Zrobili z Niego jaskinię zbójców, gdzie mogli ukrywać swoje niegodziwości i rozbój, którego dokonują.
Dlatego jeśli ktoś myśli i mówi "ale u nas nie ma takich skandali jak u was", to wiem, że nie jest dla niego ważne głoszenie Ewangelii i dawanie świadectwa sobą, ale że szuka on grona, które miałoby za niego dawać świadectwo, a on chciałby tylko cichutko wmieszać się w tłum i pełnić rolę statysty, którego tłumy zabezpieczają. Ale nasz Pan używa właśnie takiego wiejadła do oddzielenie ziarna od plew. Tym wiejadłem są głosy krytyki i wiatr w oczy. Po takim oczyszczeniu w Kościele zostaną ci, którzy sobą będą głosić jego trudną naukę, wbrew niekorzystnej statystyce.



Zgadzam się z tym co piszesz. Jednak myślę ze są ludzie którzy żyją w pewnej luce informacyjnej nie mając dostępu albo nie przyjmując informacji które przeczą ich wyobrażeniom. Na przykład myślą że pedofilia to tylko i wyłącznie problem katolicki.I uważam ze takich ludzi nie zaszkodzi próbować wybić z tej luki informacyjnej podając informacje które nie potwierdzają ich fałszywej wizji rzeczywistości.


Chyba nie zgodzę się ze sformułowaniem "pedofilia to (...) problem katolicki", bo oznaczałoby to legalność pedofilii w katolicyzmie. Podobnie nie moglibyśmy uznać za prawidłowe sformułowań typu "pedofilia to problem polski", lub "pedofilia to problem rosyjski", lub "pedofilia to problem niemiecki", czy "pedofilia to protestancki", albo "pedofilia to problem chórów dziecięcych", albo "pedofilia to problem filmowców", itd., bo w żadnej z tych grup określonej pewnym statutem, nie występuje zalegalizowana pedofilia, mimo że niestety w każdej z tych grup występują przypadki pedofilii. Jeśli pedofilia w tych grupach występuje, to nie w zgodzie ze statutem tych grup, ale przeciwko niemu. W tym momencie nie można sobie pozwolić na przyporządkowanie pedofilii danej grupie i w związku z tym nie powinno się takich sformułowań uźywać.

Co do luki informacyjnej, w której jak piszesz, żyją pewni ludzie, też chciałoby się to sprostować. Luka informacyjna, czyli brak informacji, nie uprawnia do wyciągania wniosków, ale wymaga zachowania światopoglądowej neutralności. Jeżeli natomiast pewne osoby nie posiadając informacji, tworzą pewne wnioski i wyroki, to najzwyczajniej kłamią. Jest to jednoznaczna nieuczciwość, którą tworzy się z premedytacją. Brak informacji powinien skutkować brakiem wniosków. Jeśli jednak wnioski się pojawiają, to mamy do czynienia z celowym fałszerstwem.
Jeśli piertobus twierdzi, że katolicyzm dopuszcza pedofilię na mocy niepisanych praw, to jest to jednoznacznym kłamstwem, bowiem prawa niepisanie nie istnieją. Jedyne co istnieje, to oszczerstwa pietrobusów, tworzone w celu oczerniania niewinnych. Analogicznie można by stworzyć pogląd, że rodzina piertobusa akceptuje np. kazirodztwo, a ta akceptacja odbywa się na mocy niepisanych praw rodzinnych. Oczywiście nikt nigdy nie widziałby ani słyszałby tych praw, ale zła wola umożliwiałaby mówienie, że "one jednak istnieją". Byłoby to zwykłe i bezpodstawne oszczerstwo, stworzone w celu szkodzenia innym.
Uważam, że należy oszczerstwa oceniać tak, jak na to zasługują i nazywać je po imieniu - czyli kłamstwami, a nie nazywać je eufemizmami typu "luki informacyjne".


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 18 sie 2019, 10:53

A Peatz nie poniósł żadnej odpowiedzialności prawnej z stosunku molestowania kleryków. Co zostało udowodnione. Został przeniesiony na emeryturę. Wszak takie poczynania biskupów, dają prawo wiernym sądzić, że jest przyzwolenie w kościele katolickim na pedofilii poczynania. Ja jako wierny (jeszcze) kościoła katolickiego śmiem twierdzić. Że to prawda, iż w kościele katolickim jest przyzwolenie na takie działania.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: chwat » 18 sie 2019, 11:24

pietrobus pisze:A Peatz nie poniósł żadnej odpowiedzialności prawnej z stosunku molestowania kleryków.

Prawnej? Jeśli sąd nie skazał go za molestowanie kleryków, to powinieneś skarżyć się na źle działające sądy.


Co zostało udowodnione.

Przez jaki sąd?

Został przeniesiony na emeryturę.

Przez który sąd?

Wszak takie poczynania biskupów, dają prawo wiernym sądzić, że jest przyzwolenie w kościele katolickim na pedofilii poczynania.
Biskup skazany przez sąd (rzekomo) za molestowanie pełnoletnich kleryków, jest dowodem na przyzwolenie na pedofilię w KK.
Wytrzeźwiałeś już od wczoraj?


Ja jako wierny (jeszcze) kościoła katolickiego śmiem twierdzić. Że to prawda, iż w kościele katolickim jest przyzwolenie na takie działania.
Acha. Pietrobus twierdzi, to jasne jest, że tak jest. Taki dowód rozkłada na łopatki.
Może stwierdziłbyś jeszcze, że w Warszawie mieszkają ufoludki, to wreszcie będziemy mieli dowód na ufo. Stwierdzaj pietrobus, śmiało.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka[/quote]


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 18 sie 2019, 11:29

Czy ja napisalem przez sad? Probujesz mi wmowic cos czego nie napisalem. Zostalo udowodnione,.
Rezygnację z obowiązków arcybiskupa metropolity poznańskiego złożył po upublicznieniu oskarżeń o molestowanie kleryków z poznańskiego seminarium. Stolica Apostolska nałożyła na niego zakazy liturgiczne, a z czasem także zakazała mu udziału w publicznych uroczystościach, jednak nie został mu wytoczony proces w celu pociągnięcia do odpowiedzialności karnej za przypisywane mu czyny.

Jego pracodawca jest KRK wiec oni go chyba przeniesli na emeryture?

Gdyby nie byla to prawda gazety by sie o tym nie rozpisywaly. Jednak nie jestem takim debilem informacyjnym, jak probujesz udowodnic.
Wytrzezwialem, z Boza posluga daje sobie rade. :evil: :roll:


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 18 sie 2019, 11:58

:idea: :eek: :roll: :evil: Czyli prawa niepisane nie istnieją jak piszesz. Czyli Maryja nie została wzięta do nieba, bo w biblii nie ma o tym wzmianki. Czyli balwochwalcze jest święto kościoła katolickiego o NMP i wniebowzięcia....

Większość pierwszych papieży przez sam kościół Krk zostało uznanych heretykami. Czyli zaprzeczacie sami sobie.

Mam takie pytanie. W opcjach w profilu jest wybór wiary. Nie chcesz się zidentyfikować. Czyżbyś wstydził się swojego wyznania?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości