Skąd wzięły się konsekwencje grzechu?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Skąd wzięły się konsekwencje grzechu?

Postautor: Kravia » 03 wrz 2019, 13:13

Nie wiem, czy ten dział jest w ogóle aktywny, no ale chociaż spróbuję.

Bóg jest miłością, i chce dla człowieka jak najlepiej. Mimo to na świecie jet wiele zła, pod różnymi postaciami. Tłumaczy się to dwojako: po pierwsze, Bóg dał człowiekowi wolną wolę i nie może ograniczać konsekwencji korzystania z niej, a po drugie, grzech pierwszych ludzi skaził naturę i zniszczył idealny świat, który zaplanował dla nas Bóg.

Ale dlaczego grzech skaził naturę? W jaki sposób złamanie Bożego zakazu przez kilku pierwszych ludzi doprowadziło do trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów, tsunami, huraganów, chorób, wad genetycznych i nowotworów?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Skąd wzięły się konsekwencje grzechu?

Postautor: Kravia » 05 wrz 2019, 10:13

103 odsłony i ani jednej próby podjęcia tematu? Nie oczekuję natychmiastowej odpowiedzi, ale może chociaż podyskutujmy i poszukajmy jej razem.


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości