Niegodziwi papieże

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Niegodziwi papieże

Postautor: Hardi » 15 gru 2010, 07:57



tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Niegodziwi papieże

Postautor: tlhIngan » 15 gru 2010, 21:42

Hardi pisze:http://portalwiedzy.onet.pl/239523,1,1,0,galeria_media.html

To zaś ma dowodzić...


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Niegodziwi papieże

Postautor: tlhIngan » 16 gru 2010, 07:06

Turretin pisze:
tlhIngan pisze:
Hardi pisze:http://portalwiedzy.onet.pl/239523,1,1,0,galeria_media.html

To zaś ma dowodzić...


1 Jan. 3:8-10
8. Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
9. Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.
10. Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.
(BW)

Czy jesteś bezgrzeszny i nie popełniasz żadnych grzechów?


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 16 gru 2010, 08:57

Dla Turretina papież to diabeł wcielony. My katolicy znamy prawdę, nieskażeni wpływem świata możemy powtórzyć za Ewangelistą:

„Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne” (Łk 6,22).

W tym, że na naszych oczach oskarżenia się nasilają i zaczynają sięgać granic absurdu, niektórzy dopatrują się znaku czasów ostatecznych. „Przed przyjściem Chrystusa – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego, 675 – Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących”.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 gru 2010, 09:58

sanctam pisze:Dla Turretina papież to diabeł wcielony. My katolicy znamy prawdę, nieskażeni wpływem świata możemy powtórzyć za Ewangelistą:

„Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne” (Łk 6,22).

W tym, że na naszych oczach oskarżenia się nasilają i zaczynają sięgać granic absurdu, niektórzy dopatrują się znaku czasów ostatecznych. „Przed przyjściem Chrystusa – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego, 675 – Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących”.
Nigkt by Papieża nie wyłaczał z POWODU SYNA ale z powodu podłości i grzechu
podobnie jak tego człowieka z 1 kor 5


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 16 gru 2010, 10:15

Lash pisze:Nigkt by Papieża nie wyłaczał z POWODU SYNA ale z powodu podłości i grzechu
podobnie jak tego człowieka z 1 kor 5


Jezus nie wyłączył św. Piotra z powodu grzechu.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 gru 2010, 10:18

sanctam pisze:[...]Jezus nie wyłączył św. Piotra z powodu grzechu.

Ale religijnych przywódców nazwał grobami pobielanymi pełnymi wewnątrz rozkładających się obrzydliwości ;) Pasuje jak ulał do niektórych z waszych przywódców moim zdaniem. A za porównywanie Św. Piotra do nich zapewne kiedyś zdasz sprawę.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 16 gru 2010, 10:25

fantomik pisze:Ale religijnych przywódców nazwał grobami pobielanymi pełnymi wewnątrz rozkładających się obrzydliwości ;)


Pewnie przewidywał już bunt Marcina Lutra, oraz rewoltę buntownika z Genewy.

fantomik pisze: Pasuje jak ulał do niektórych z waszych przywódców moim zdaniem. A za porównywanie Św. Piotra do nich zapewne kiedyś zdasz sprawę.

Ja zdam sprawę ze swojego życia przed Bogiem. i Ty też. Matka, Ojciec, ksiądz i pastor - nikt nie zwolni nas z pełnienia dobrych czynów ukształtowanych przez nasze sumienie. Jakiś głos w sercu każdego człowieka Bóg wpisał.

A Ty fantomiku jesteś ekskomunikowany z Kościoła katolickiego, dobrze Ci radzę, idź do spowiedzi, póki jeszcze masz taką możliwość. Póki żyjesz na tym świecie, masz szansę powrotu, masz szansę wrócić do Kościoła poza którym nie ma zbawienia. Człowiek jest tak słabą istotą, że Bóg mu daje szansę do końca, ale dopóki jest w drodze.

Póki co uważam Cię za brata odłączonego-ekskomunikowanego ze świętego Kościoła katolickiego, i mogę modlić się o twoje nawrócenie. Fantomik, módl się do Matki Bożej a zobaczysz, że porzucisz wszystkie herezje które blokują Ci dostęp do Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 16 gru 2010, 11:12

sanctam pisze:, masz szansę wrócić do Kościoła poza którym nie ma zbawienia.

To bulla "Unam Sanctam" jeszcze obowiazuje? :lol:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 gru 2010, 11:18

sanctam pisze:
Lash pisze:Nigkt by Papieża nie wyłaczał z POWODU SYNA ale z powodu podłości i grzechu
podobnie jak tego człowieka z 1 kor 5


Jezus nie wyłączył św. Piotra z powodu grzechu.


:O
1. Piotr był wybrany aby niesć owoc od dnia zmartwychwstania to widzimy DO TEGO DNIA NIE MIAŁ DUCHA Św zamieszkałego w nim.
2. Jezus musiał zachowac uczniów w wierze bo diabeł był szczególnie mocny a dniu śmierci Jezusa
3. Apostołowie Zachęcali do wyrzucania ze zborów grzeników 1 kor 5 a nie DAWANIA IM CORAZ WYZSZYCH STOŁKÓW.
4. Mat 18 mówi o wykluczaniu ze zboru NIEPOKUTUJĄCYCH GRZESZNIKÓW.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 16 gru 2010, 11:28

Robertamigo pisze:To bulla "Unam Sanctam" jeszcze obowiazuje? :lol:

Synu diabelski, pełny wszelkiej zdrady i wszelkiej przewrotności, wrogu wszelkiej sprawiedliwości, czyż nie zaprzestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pańskich? (por. Dz 13,9). Ja wszystko czynię dla twojego dobra, nawet kiedy okazuję dezaprobatę. Bulla Unam Sanctam obowiązuje.

Otwórz pisma Ojców Kościoła a zobaczysz pełną nagany pogardę dla herezji i heretyków. Pokojowo nastawiony św. Tomasz z Akwinu rzucał apostrofę Wilhelmowi z Saint Amour i jego uczniom: "Nieprzyjaciele Boga", wykrzykuje, "słudzy diabła, członki antychrysta, ignoranci, przewrotni, potępieńcy!". Polemizując z Wigilancjuszem, św. Hieronim wypomina mu jego zawód karczmarza od dzieciństwa. Dzieła św. Augustyna prawie zawsze nosiły w tytule imię autora herezji, przeciwko której zostały napisane:

386 Przeciw akademikom (Contra academicos; PL[6] 32,905-958; CSEL[7] 63; CCL[8] 29; BA 4[9]).
Przeciw Faustusowi (Contra Faustum Manichaeum; PL 42, 207-518; CSEL 25,247-797, wyd. J. Zycha /1891/).
Przeciw Sekundynowi (Contra Secundinum Manichaeum; PL 42,577-602),
Przeciw homilii ariańskiej (Contra sermonem Arianorum; CSEL 92, wyd. M. J. Suda /Wiedeń 2000/ ISBN 3-7001-2900-9)
Przeciw Julianowi (Contra Iulianum; PL 44, 641-874), przeł. ks. Wacław Eborowicz.

Była to walka z herezją, jak i heretykami, to co mówię Augustynie, można powiedzieć również o innych Ojcach Kościoła. My, katolicy, będziemy toczyć nasze bitwy zgodnie z katolicką i chrześcijańską Tradycją i bronić wiary tak jak zawsze była ona broniona w Kościele Bożym. Mój Boże! Jakiż krzyk, podniósłby się dziś gdyby któryś z katolickich polemistów napisał coś w tym stylu przeciw jakiemuś współczesnemu heretykowi!


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 gru 2010, 11:34

sanctam pisze:
Robertamigo pisze:To bulla "Unam Sanctam" jeszcze obowiazuje? :lol:

Synu diabelski, pełny wszelkiej zdrady i wszelkiej przewrotności, wrogu wszelkiej sprawiedliwości, czyż nie zaprzestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pańskich? (por. Dz 13,9). Ja wszystko czynię dla twojego dobra, nawet kiedy okazuję dezaprobatę. Bulla Unam Sanctam obowiązuje.

Otwórz pisma Ojców Kościoła a zobaczysz pełną nagany pogardę dla herezji i heretyków. Pokojowo nastawiony św. Tomasz z Akwinu rzucał apostrofę Wilhelmowi z Saint Amour i jego uczniom: "Nieprzyjaciele Boga", wykrzykuje, "słudzy diabła, członki antychrysta, ignoranci, przewrotni, potępieńcy!". Polemizując z Wigilancjuszem, św. Hieronim wypomina mu jego zawód karczmarza od dzieciństwa. Dzieła św. Augustyna prawie zawsze nosiły w tytule imię autora herezji, przeciwko której zostały napisane:

386 Przeciw akademikom (Contra academicos; PL[6] 32,905-958; CSEL[7] 63; CCL[8] 29; BA 4[9]).
Przeciw Faustusowi (Contra Faustum Manichaeum; PL 42, 207-518; CSEL 25,247-797, wyd. J. Zycha /1891/).
Przeciw Sekundynowi (Contra Secundinum Manichaeum; PL 42,577-602),
Przeciw homilii ariańskiej (Contra sermonem Arianorum; CSEL 92, wyd. M. J. Suda /Wiedeń 2000/ ISBN 3-7001-2900-9)
Przeciw Julianowi (Contra Iulianum; PL 44, 641-874), przeł. ks. Wacław Eborowicz.

Była to walka z herezją, jak i heretykami, to co mówię Augustynie, można powiedzieć również o innych Ojcach Kościoła. My, katolicy, będziemy toczyć nasze bitwy zgodnie z katolicką i chrześcijańską Tradycją i bronić wiary tak jak zawsze była ona broniona w Kościele Bożym. Mój Boże! Jakiż krzyk, podniósłby się dziś gdyby któryś z katolickich polemistów napisał coś w tym stylu przeciw jakiemuś współczesnemu heretykowi!


Panu Sanctamowi za wydawanie owocu katolicyzmu dziękujemy.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości