czy mozna?

Studium poszczególnych ksiąg biblijnych!
Uwagi, obserwacje itp.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

czy mozna?

Postautor: makesh » 07 cze 2010, 08:35

takie male pytanko czy prosba.
Czy mozna zorganizowac sie na czytanie Pisma? Np zaczac z ewangelii, codziennie kilka rozdzialow i dzielic sie z komentarzami.
co sadzicie?


Awatar użytkownika
Selene
Posty: 60
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy mozna?

Postautor: Selene » 07 cze 2010, 09:16

makesh pisze:takie male pytanko czy prosba.
Czy mozna zorganizowac sie na czytanie Pisma? Np zaczac z ewangelii, codziennie kilka rozdzialow i dzielic sie z komentarzami.
co sadzicie?


Chętnie bym się włączyła do wspólnego rozważania Pisma, zastanawiam się tylko, czy nie powstanie przy tym jeszcze jedna kłótnia, gdy wszyscy zacznął po swojemu interpretować dane wersety :puppyeyes:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy mozna?

Postautor: Lash » 07 cze 2010, 09:23

Selene pisze:
makesh pisze:takie male pytanko czy prosba.
Czy mozna zorganizowac sie na czytanie Pisma? Np zaczac z ewangelii, codziennie kilka rozdzialow i dzielic sie z komentarzami.
co sadzicie?


Chętnie bym się włączyła do wspólnego rozważania Pisma, zastanawiam się tylko, czy nie powstanie przy tym jeszcze jedna kłótnia, gdy wszyscy zacznął po swojemu interpretować dane wersety :puppyeyes:

To zależy jak się to zrobi.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 08 cze 2010, 16:08

Czy mozna zorganizowac sie na czytanie Pisma? Np zaczac z ewangelii, codziennie kilka rozdzialow i dzielic sie z komentarzami. co sadzicie?


Mozesz dolaczyc do mnie. Moj program czytania Biblii jest tutaj:
http://www.ccc.org/BibleReadingPlan.pdf

Jest po angielsku, ale latwo sie zorientowac ktora czesc kiedy (tak mi sie zdaje).


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 23 cze 2010, 10:50

Psalm 22:23

(23) Będę głosił imię Twoje swym braciom i chwalić Cię będę pośród zgromadzenia: (24) Chwalcie Pana wy, co się Go boicie, sławcie Go, całe potomstwo Jakuba; bójcie się Go, całe potomstwo Izraela! (25) Bo On nie wzgardził ani się nie brzydził nędzą biedaka, ani nie ukrył przed nim swojego oblicza i wysłuchał go, kiedy ten zawołał do Niego. (26) Dzięki Tobie moja pieśń pochwalna płynie w wielkim zgromadzeniu. Śluby me wypełnię wobec bojących się Jego. (27) Ubodzy będą jedli i nasycą się, chwalić będą Pana ci, którzy Go szukają. Niech serca ich żyją na wieki. (28) Przypomną sobie i wrócą do Pana wszystkie krańce ziemi; i oddadzą Mu pokłon wszystkie szczepy pogańskie, (29) bo władza królewska należy do Pana i On panuje nad narodami. (30) Tylko Jemu oddadzą pokłon wszyscy, co śpią w ziemi, przed Nim zegną się wszyscy, którzy w proch zstępują. A moja dusza będzie żyła do Niego, (31) potomstwo moje Jemu będzie służyć, opowie o Panu pokoleniu (32) przyszłemu, a sprawiedliwość Jego ogłoszą ludowi, który się narodzi: Pan to uczynił.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 23 cze 2010, 12:18

makesh pisze:Psalm 22:23


A to odnosnie czego?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 cze 2010, 14:41

Imperator pisze:
makesh pisze:Psalm 22:23


A to odnosnie czego?


bo ja prosilam.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 23 cze 2010, 15:18

no, ale może jakieś wnioski...?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 cze 2010, 15:26



Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 23 cze 2010, 15:42

a komentarz?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 cze 2010, 15:47

aska pisze:a komentarz?


ja uwazam, ze jest zbedny, ale Ty mozesz komentowac jesli masz ochote.

No moze dodam, ze moze nie wazny obraz, kto ma uszy niechaj slucha.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 cze 2010, 18:34

A ja mysle ze te kolezanki sie zaciely na trollingu. Brak jeszcze jednej z haselkiem 'masz racje Agnieszko' - czy cos kolo tego.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy mozna?

Postautor: jj » 23 cze 2010, 20:02

makesh pisze:takie male pytanko czy prosba.
Czy mozna zorganizowac sie na czytanie Pisma? Np zaczac z ewangelii, codziennie kilka rozdzialow i dzielic sie z komentarzami.
co sadzicie?

Juz gdzies taki temat istnieje. Chyba Fantomik cos takiego zainicjowal? Krotki fragment plus wlasne rozwazania, do ktorych inni moga sie odniesc.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 cze 2010, 20:58

Acha... i mozna by jeszcze odniesc do postow Turretina i wierzacej... ale to raczej sie nie zdarzy...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 cze 2010, 09:44

LIST DO KOŚCIOŁA W LAODYCEI

(14) A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego: (15) Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich. (17) Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły, (18) Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wyszła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał. (19) Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam: bądź tedy gorliwy i upamiętaj się. (20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. (21) Zwycięscy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie. (22) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.

(Księga Objawienia 3:14-22)


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)

Wróć do „Studium Biblii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości